Dvaja muži - pre ktorého sa rozhodnúť?

luss121
10. máj 2019

Ahojte . Neviem ako začať hlavne tým že áno o tomto sa môžem porozprávať s kamarátkou . Ale tie niesu nestranne. Potrebujem názor niekoho kto má nepozná a mozno si tým prešiel. Som vo vzťahu s mužom s ktorým vztah nezačal úplne najkrajšie. Už keď sme spolu začínali ja som bola mladá a sklamaná z minulého vzťahu. On má vzdy vypočul a nakoniec sme sa dali dokopy ani neviem ako. Postupom času som si ale začala všímať niektoré chyby ktoré mame každý. Ale keď som mala zdravotné problémy povedal mi že si za to môžem sama čo je pravda ale žena to počuť urcite nechce. Všimla som si že nie vzdy sa mu chcelo chodiť do roboty. Vzdy mal nejaké bokovky pracovne ale nie vzdy vydržal niekde dlho . Potom prišli hádky nieje doteraz mesiac čo sa nepohadame aspoň raz dva krát. Sme spolu iba cez vikendy pretoze povedal že bývanie nechce riešiť keďže pn chce dom a silou mocou chce aby som odisla k ním na dedinu . Od môjho mesta sme vzdialený cca 50-60 km . Vzdy si spomeniem na to že on je taký moj parťák a je taka veselá kopa ale čo sa týka vzťahu je úprimne napíšem na hovno. Nemá vzdy take pochopenie pre mna, nezhodneme sa na žiadnom názore vzdy musí mat on pravdu a keď vidí že už je toho na mna moc pretoze doma sa starám o oca tak vtedy sa správa týždeň pekne a potom zas to iste. A v tom prišiel do života úplne niekto iny. Sme kamaráti už od mala a trávili sme nejaký čas spolu a keď sme prišli do puberty sme sa nejak odcudzili. Po tom ako sme výrastli sme si začali znova pisat a stretávať sa. Správa sa ku mne neskutocne milo a pekne. Vypočuje má podporí . Ja viem že na jednej strane sa vraví keď vtáčka lapajú pekne mi spievajú ale toto je take iné ako pri tomto terajšom priateľovi . Nikdy medzi nami k ničomu nedošlo ale cítim sa pri ňom neskutocne dobre . V mojom terajšom vzťahu mame problémy už polroka. A keď mu poviem že sa nachádzam v štádiu kedy neviem či chcem byt s ním tak mi povie že si už zvykol na moju povahu a nič si z toho nerobí. Keď sa spýtam kamaratiek povedia mi nech sa riadim srdcom som mladá a mám času dosť. Mám 22 rokov . Len asi to celé je už zo zvyku pretoze vidím že s tým terajším to je take zvláštne ani sa do ničoho nečiní bývanie deti alebo rodina tak si žijeme len cez víkend. Sme spolu 3 roky. Len vzdy si tak aj spomeniem ako nám bolo dobre na dovolenku a hneď na to si spomeniem ako sme sa tam každý deň pohádali . Vzdy keď si spomeniem na nejakú krásnu situáciu nenájdem moment kedy by tak nebola aspoň mala hádka . Ak sa niekto nachádzal v podobnej situácii bola by som rada kebyže mi poradí ďakujem veľmi pekne 😊🙏🏻

beky1813
10. máj 2019

Mas 22, kedy zariskovat, ak nie teraz?

tosomja
10. máj 2019

A co ma s tym ten druhy? Si sa zaľúbila? Ak áno, nechaj prveho. Ci by si bola s tym druhym, alebo nie...toho prveho zrejme nelubis. Drzim prsty.

codal
10. máj 2019

@luss121 nemáte děti, očividně v současném vztahu nejsi šťastná, ať už to s tím druhým dopadne jakkoliv, tak bych současný vztah ukončila a začala znova. Jsi mladá, máš celý život před sebou, proč se trápit, když to nefunguje🙂..

pavucikvet
10. máj 2019

@luss121 ved si si sama odpovedala, tak pocuvaj hlas svojho srdca a rozumu.

syringa
10. máj 2019

@luss121 Celé je to dosť chaotické. A neviem čo vlastne chceš riešiť. Keď je to po 3 rokoch na hovno, ako píšeš, vieš aké to hovnisko bude veľké a smradľavé keby ste sa zobrali a mali deti, keď prídu skutočné problémy? Zamysli sa, chcela by si s tvojím súčastným mať deti? A tvoj nový "kamarát".... začiatok vášho vzťahu je zdá sa dosť podobný ako u tvojho súčastného, ktorý je teraz pre teba sklamaním. Mám z teba pocit že lietaš zo vzťahu do vzťahu. Možno by si si mala dať pauzu a byť chvíľu sama, a trochu porozmýšlať čo vlastne od života chceš a aký vzťah a akého chlapa vlastne chceš....

petrao2
10. máj 2019

S terajsim by som sa rozisla ak je to na hovno po 3 rokoch po 10 to bude este viac na hovno a co bude ked pridu deti??
Ostanes slobodnou matkou alebo budes trpiet cely zivot koli detom aby mali otca a bla bla a v 50 zistis z tvoj zivot nestal za nic
A s tym novym si daj na cas
Ak je rozumny a ma ta naozaj rad pocka a dokaze ze stoji zato
Hnat sa do vztahu ked si sklamana je asi to najhorsie rozhodnutie sama vidis ako dopadlo to tvoje prve
Prospeje ti chvilu byt sama so svojimi "problemami" a potom sa rozhodnut co naozaj chces

kliatana
10. máj 2019

byt na tvojom mieste, mozno by som aj zariskovala. mas 22 sice sa ti to moze zdat ako dostatok casu, ale kazdy den straveny s niekym zbytocne je podla mna na skodu. budes cakat pokial bude 5 rokov s nim nahovno?

jennky13
10. máj 2019

myslim, ze petrao2 to trafila presne. Si mlada, najprv zisti, co od zivota vlastne chces. Nechaj vztah , v ktorm si len preto, ze nevies povedat ahoj, ale nevyhovuje ti, ale nechod hned do druheho vztahu. Spoznaj kto vlastne si, co ocakavas od toho druheho, co by si chcela a co urcite nie.Pisala si, ze staras doma o otca, neviem ci je to vazne s nim alebo nie, ale mas 22 a tak si uzivaj zivot a mladosti, uzivaj si priatelstva a rodicov a ked trosku dozries a poznas viac , co by si v zivote chcela, potom hladaj vazny vztah. Ver mi , nic ti neutecie.

luss121
autor
10. máj 2019

Ďakujem všetkým za rady urcite si to prvom rade musím dať v hlave dokopy ja ale čo sa týka aktuálneho vzťahu už tam necítim ak vlastne nejaká láska bola. My sme si tak na seba zvykli že už nám prišlo normálne byt spolu. Ale keď som videla iné pary ako ich chlap bozkáva hladká objíma môj to tak vôbec nerobí. Hocikedy som mu navarila obed a doniesla k ním domov napiekla zjedol a žiadnu pochvalu som od neho nepočula. A keď videl že už to chcem skončiť týždeň maximálne dva sa správal krásne a potom sme zas nabehli na starý systém. Príde mi to ako keby sme boli skôr kamaráti pretoze sa zabaviť vieme čo sa týka somarín ale čo sa týka vzťahových veci tam to už take ružové nieje. Ocino má problém s chrbticou a platničkami tak chodím na nákupy varím periem upratujem ako vie dá postarať o seba ale keďže mamina odisla starám sa ja o celu domácnosť . Keď som bola taka smutná z toho lebo Ocino ke taký že nepodakuje a nedá najavo city a skôr ke z choroby nervózny a vybíja si to neraz na mne tak tento aktuálny priateľ má nikdy tak nevedel pochopiť alebo povzbudiť . A keď som mu povedala že chcem odísť odtiaľ povedal mi že vydrž ešte že postaví na dedine dom tak som sa na neho pozrela a spýtala sa ho že prvom rade mna sa ani nespýtal či chcem žiť tam na tej dedine 60 km od domova kde mám prácu a ďalšia vec za čo chce ten dom postávať keď nemá poriadnu prácu . Pravdaže má 100 argumentov ale ani jeden inteligentný. A čo sa týka tohto kamaráta poznáme sa už veľmi dlho. Nikdy na mna tak nezabudol a vzdy mi aj napísal ako sa mám ako žijem len ka zaslepená rôznymi vzťahmi som mu nikdy neopetovala nič. Až teraz to prišlo ako sme začali chodiť von na výlety a tak že má vypočuje pochopí objime keď vidí že je toho na mna moc . Mám strašný chaos v hlave. Ale páči sa mi že tento kamarat má take iste záujmy ako ja cestovanie túry za to priateľ furt hundral keď som chcela ist na túru že on nejde načo a najradšej doma bol lenže ja sa necítim dobre v cudzom dome. Keď som mu chcela na narodeniny dať výlet s pobytom ako darček spýtal sa má načo že on nechce.

oomina
10. máj 2019

@luss121 aha a dokedy budeš čakať? Budeš čakať ešte 5 rokov lebo sa bojíš a prežili ste pekné veci? Veď na pekné veci môžeš spomínať, ale ak nie si šťastná nech je to čokoľvek odíď od toho. Veď nikto ti nekáže aby si sa hneď hodila okolo krku tomu druhému chalanovi. 🙂

nika3136
10. máj 2019

Zastav sa. Usporiadaj si prvý vzťah, tak rieš ďalší. Zažila som niečo podobné. Po dva a pol roku prišiel muž, ktorý mi dvoril, zniesol by mi aj modré z neba a aj keď sme sa poznali dlhšie, až vtedy som nad tým začala uvažovať.
S priateľom sme sa rozišli, odsťahoval sa, začala som sa stretávať s tým druhým a až vtedy som si uvedomila, čo chcem... Že chce byť s mojím vtedy expriateľom, že to chcem tak, ako to je, že chcem na vzťahu pracovať a že len jeho dokážem úprimne milovať. K druhému má ťahal iba chtíč. Dali sme sa opäť dokopy, máme spolu dcéru a už by som nikdy nemenila.

ivana11155
10. máj 2019

@luss121
s prvym by som sa rozisla. Ved uz teraz sama vidis, ze je to onicom. Nepracuje, hadky a to ste spolu len cez vikendy, riesi PN-ky, spolocne byvanie nie atd. Poznas ho uz dlhsie a dochadzaju ti veci, ktore ti vadia a predtym si to nevidela. Druhy? Skus a uvidis, ved mas iba 22.

mimi1237
10. máj 2019

@luss121 Ak vo vzťahu nie Si šťastná ukončí ho a ži.

potomka
10. máj 2019

Je podla mna uplne jedno, ci si spoznala niekoho noveho alebo nie. Sama si tu priznala to, ze nie si v tomto tvojom vztahu stastna, tak naco v nom preboha zostavat. Zabijat v nom dalsi cas? Mala by si ho podla mna ukoncit

zulumilo
10. máj 2019

dobe si to napisala,on si na teba zvykol. a je lenivy najst zase niekoho na koho by si musel opat zvykat. preto sa bude snazit vzdy ked to budes chciet skoncit. ale byt niekoho zvykom a samozrejmostou.... to chces?? si prilis mlada na to aby si vo vztahu prezivala. ci cakas ze s nim otehotnies? to bude este vacsia katastrofa.

ciarraa
10. máj 2019

@luss121 mas 22 rokov a ty sa spoliehas na niekoho kto aj tak asi nestoji za to a upinas sa na niekoho druheho, je len otazka casu, kedy uz nebudes zvladat a bude to horsie a horsie a koniec koncov aj tak od neho odides, nenatahuj a netrapte sa, normalne si s nim sadni povedz mu pravdu, co citis, co chces a nedaj sa obmakcit, daj si pauzu a toho druheho chalana spoznavaj a nechaj vasmu vztahu volny priebeh 🙂

thoughtfulweirdo
10. máj 2019

Neviem, co chces poradit. So sucasnym partnerom uplne ocividne nie si stastna, takze zbytocne stracas cas vas oboch, rozidte sa co najskor, nech mozte obaja najst uspokojivejsi vztah. A skus neriesit ziadne dalsie vztahy a byt chvilu len tak sama, nech zistis, co vlastne chces 🙂

opi14
10. máj 2019

Keď to tak čítam, neviem či k tomu druhému to je láska. Skôr si myslím, že si uňho našla niečo, čo ti chyba pri prvom. Ale určite by si po čase našla aj na tom druhom niečo, čo by ti vadilo, vždy to tak bude. A ísť zo vzťahu do vzťahu tiež nie sú šťastné kroky. Myslím si, že by si mala byt nejaký čas úplne sama a len tak nezáväzne sa stretávať. Si mladučká, určite stretneš ešte toho pravého 😘 pri ktorom sa nebudeš cítiť len dobre ale naozaj stastne 🙏🏻 ktorý ta pochopí, bude chcieť s tebou bývať a poďakuje.
My budeme s priateľom 7 rokov a za každé jedno jedlo či raňajky, obed, večeru mi vždy poďakoval. A tých teda bolo keďže rada varím.

anulllka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
10. máj 2019

aj keby si nemala toho druhého, aj tak by som od toho prvého odišla...radšej sama ako s takýmto o si ma neváži už teraz...😉

mala_hobitka
10. máj 2019

@luss121 Ja by som ti odporučila nerobiť tú istú chybu znovu ..teda hnať sa z jedného zlého vzťahu do druhého ktovieakého. Tvojho aktuálneho chlapa by som poslala k vode pretože nemáte spoločné názory, on sa tvári ako neomylný a nie je ochotný ku kompromisom (s fungujúcim vzťahom je to nekompatibilné) a chce aby bolo po jeho bez ohľadu na to čo chceš ty. Celé zle.
Lenže ty potrebuješ pauzu od vzťahov. Proste si utriasť pocity a myšlienky. Uvedomiť si kde robíš ty chyby a kde ex. Iba tak máš šancu nájsť partnera s ktorým budeš happy...a nie premýšlať ako si sa do tak mizernej situácie dostala.

kakawah
10. máj 2019

Si mladucka a mas cely zivot pred sebou. Nepokax si ho hned na zaciatku s tym tvojim priatelom. To čo je zač? Prilezitostne brigady a sluby na 100r.dopredu len aby ta udrzal pri sebe. Nevie prejavit city? Utekaj kym ti neurobí dieta. Nemas co stratit. Aj keby ti to nevyslo s tym druhym, pride niekto lepsi. Drzim prsty aby si sa dobre rozhodla. Mam 46r.a pozerám na tieto veci uz inak☺

soleil001
11. máj 2019

Je to uplne jednoduche. Ak nie si stastna,spokojna, trapis sa alebo nevidis realne tvoju buducnost s terajsim, tak to proste ukonci.
A potom sa uvidi...
Mozno skoncis s tym z detsva, mozno s niekym uplne inym.
Mas len 22 takze casu je este dost. Hladas partnera na cely zivot nie? Vyberaj rozumne

miadi
12. máj 2019

Mas tendencie opakovat historiu.. terajsi vztah zacal ani nevies ako ked si bola zranenà z predošleho vztahu. Tento kamoš na ktoreho si predtym tiež pri inych vztahoch nemala ani pomyslenie sa zrazu zda užasny. Tak ako sa musel zdat pred 3r sučastny priatel. Aj sama vies že ked vtačika lapaju pekne mu spievaju. O 3roky z noveho kamoša može byt to iste neempatocke trdlo ako máš teraz. Lebo si zranenà a to zatemnuje usudok si lahkà korist momentalne pre kazdeho chlapa ochotneho Ta vypočut objat a vyčkat na viac .,. Mala by si sa rozist ked ho bemiluješ a nejaky čas sa nestretavat stym druhymi.. ty sa potrebujes par mesiacov venovat len sebe uzavriet v sebe koniec jedneho vztahu .. a hladat novy vztah ked sa budes citit užasne. Spokojna a vyrovnana. Na butlave vrby màš kamošky ktore tvoju zranitelnost nevyužiju vo svoj prospech. A ten staro novy kamoš ak o teba stoji naozaj tak s radostou počkà ..ak nie tak takych este stretneš znovu a znovu opakujuc svoj vyber utechy ked si na dne a casom budes zistovat ake maju chyby a čudovat sa čo si na nich videla