Druhý rozvod - vnímanie okolia

15. júl 2024

Je tu nejaka zena co je 2x rozvedena? Ako to vnima okolie...? A ty sama? Chces byt este v zivote s nejakym chlapom? Resp ak si mlada.

zuzap33
15. júl 2024

Moja kamaratka. Preco by som to mala riesit? Nikdy ma to ani nenapadlo. Jednoducho to nevyslo ani s jednym. Je teraz sama, ma odrastene deti, chlapa momentalne nechce

mikitilik29
15. júl 2024

Už pri ďalšom partneroviby som veľmi považovala o sobáši.

koniarova
15. júl 2024

Neviem. Nie som 2 x rozvedená,ale keby som bola,asi by som hľadala chybu aj v sebe. V tomto prípade je 2x už dosť. A najmä ak sú tam aj deti.

mamaaja82
15. júl 2024

Na okolie som sa mohla vykaslat,nikto nezije moj zivot.jedno manzelstvo skoncilo koli svokre a synacikovi co skakal ako ona piskala a druhe pre neveru.

drago12587
15. júl 2024

To už je bez šance aby 2x zosobašena žena milovala.. myslim, že už raz rozvedena ma tak 10% šancu pri najlepšom, že jej dalši vztah vydrži.. lebo svadbu už zažila, muža mala a druhy už bude vždy len druhy.. dôvod na rozvod by malo byť niečo extremne a nenapravitelne a žeby sa to stalo jednej 2x , to ma zaujima, ake boli dovody...kolegyna z prace po rozvode " miluje" už 50- teho chlapa za 3 mesiace :D .. všetkym nam je jasne, že už nema schopnost sa zamilovat a rozchadza sa aj za to, že jej typek z tindera nekupil jej oblubene kvety ale ruže (. Poznal ju mesiac) .. pretože uz ma tolko skusenosti a nedokaže tych 100 chlapov čo mala neporovnavat.. každy je lepši v niecom inom a horši v niecom inom ako jej ex.. neviem si predstavit , čo 2x rozvedena žena musi mat v hlave , keby mala na ruke 3 ti prsten.. zase spoznat celu rodinu, to už zažila, nebude to nič nove a nebude mat potrebu si udržiavat vztahy, už 2 ja chlapi pred nou klakli, nic nove, nič na čo bude v dobrom spominat ako " najkrajši den ženy" .. novy muž bude mat určite chyby ktore ex nemali tak to bude len porovnavanie do dalšieho rozvodu a jej život bude o zbierani drahych kamenov na ruku ako Thanos :D

deti95060810
15. júl 2024

@drago12587 ach Bože.. chlap ale táraš...😨

enmery
15. júl 2024

@deti95060810 Drago vždy, je to zakomplexovaný sociopat. Škoda slov naňho.

mell27
15. júl 2024

@drago12587 ty musíš byť riadne mimo 😃

nikaeli
15. júl 2024

@drago12587 milý drago. S prvým manželom som sa rozviedla po 7 rokoch, a to som už rok a pol riešila, že sa mi vzťah s ním nepáči. S druhým manželom som sa po 7 rokoch spolužitia zosobášila, sme spolu už 10 rokov a čas s ním plynie ani neviem ako.

Autorka moja teta sa po prvom rozvode veľmi rýchlo vydala, bolo to niečo cez rok. Za krátky čas sa z toho mega pozorného a láskyplného princa stal manipulátor, ktorý sa neštítil ju udrieť. Ako sa po roku vydala, tak sa po roku rozviedla a fešák má súdny zákaz priblíženia. Už to bude desať rokov, odvtedy je sama.

Netráp sa okolím, rieš seba a svoje šťastie, pokoj. Iba na tom záleží. Oni tvoje topánky nenosia....

vevebono
15. júl 2024

Ale ba, moja máti mi dala už tretieho ocka! S prvým sa rozviedla, lebo naháňal žabky, s druhým sa rozviedla, lebo zarábal málo a teraz je s tretím, z ktorého sa vykľul iba chvalenkar a živí ona jeho 😂 ale po druhom rozvode prášila o 100km ďalej, už sa z nej mesto smialo.

enmery
15. júl 2024

@mell27 Prečítaj si iné jeho komentáre. On je komplet chorý a fakt si myslím bez srandy, že je to sociopat.

autor
15. júl 2024

Blbe je to ze ja som sa fakt snazila aj v jednom aj v druhom pripade ale proste...

zmrzlinka8
15. júl 2024

proste to nevyšlo 2x, život nekončí a každý má právo na svoje šťastie.

autor
15. júl 2024

@zmrzlinka8 som z toho docela sklamana...a asi uz navzdy ostanem sama

enmery
15. júl 2024

Ja rozvedená nie som. Ale rozchody som zažila. Čo si myslí okolie fakt nerieš, pretože sú aj ľudia, ktorým dáš 200 dôkazov a oni budú namiesto faktov veriť svojej konšpirácii. Ty vieš, že si do toho šla s tým, že to bude fungovať. Nevyšlo. Dôvoľ si robiť chyby a odpustiť si. Ja si nemyslím, že musíš ostať sama, ľudia dnes randia aj v 60tke.Hlavne sa maj rada, totižto len to je jediná osoba, ktorá s Tebou bude zaručene do konca života.

babulkomale
15. júl 2024

Poznam zopar, ale radsej nekomentujem. O jednej sa vyslovia vlastna matka, ze je k...a.
Ta druha vyzera neuveritelne naivna.

marca12
15. júl 2024

Netyka sa ma to,ale ja uz keby som sa raz rozviedla,tak na dalsiu svadbu ma nikto nenahovori. A o niekolko krat rozvedenych zenach si v podstate nemyslim nic. Skor sa cudujem,ze do toho znova idu.

marca12
15. júl 2024

Nemusis ostavat sama. Mozes mat partaka,len dalsiu svadbu uz neorganizuj.

lilke
15. júl 2024

Teta má za sebou 2 rozvody, 1.manzelstvo ani rok, 2. hádam 20r. Istý čas sama. Potom min. 10r. 1 priateľ, možno rok sama, a teraz už nejaký rok 2.priatel... Vieme, ako jej manželstvá vyzerali, nik ju neodsudzoval. Mala potrebu lásky, hľadala, našla, bola spokojná.

cukroska
15. júl 2024

Na okolie sa môžeš kašlať.Je to tvoj život. Ja bu som sa už druhý krát nevydala ani za nič...

mamutka
15. júl 2024

Ja myslím že dva krát sa vydať zle a musieť sa rozviesť aj druhý krát znamená že mám schopnosť nájsť extra vadne kusy a ešte k tomu trpim absolútnou neschopnosťou vidieť kazy, vady, varovania a nežiadúce účinky na tvoroch s ktorými zdieľam život. Radšej by som ostala sama. Neskôr, opatrne, keby sa objavil nejaký kôň s princom by som zvážila nadštandardne vzťahy, ale o svadbe by som ani nevtipkovala. A to som zástanca manželstva all in. Čo si mysli okolie, to už musí byt žene jedno. Radšej sa dva krát dobre rozviesť, ako raz zle vydať a ako blba v tom ostať.

zmrzlinka8
16. júl 2024

@mamutka s tou poslednou vetou súhlasím.
s ostatným rozhodne nie. človek môže byť mladý, neskúsený. ten, kto našiel dobrého partnera na prvýkrát, mal podľa mňa iba šťastie. tie ako hovoríš vadné kusy sa zvyknú naplno prejaviť až oveľa neskôr, a niekedy až po rokoch zistíš, čo je zač a s kým žiješ, prípadne sa človek vyvíja, slabší jedinci môžu byť ovplyvnení okolím atď. takže ten prvotný výber je z veľkej časti aj šťastie.

vroni
16. júl 2024

Radšej budem 10 x rozvedená ako žiť s idiotom. A čo by si o tom myslelo okolie, to by mi skutočne bolo úplne fuk. Kedysi dávno pradavno som sa rozviedla, s terajším manželom som už cez 20 rokov a rozvod neplánujem. A čo si o tom mysli tetka z 15 kolena či Anka z dolného konca, to mi je úprimne a zo srdca ukradnuté.

zmrzlinka8
16. júl 2024

@vroni presne👍

mamutka
16. júl 2024

@zmrzlinka8 ja si zase myslím, že keď ide človek do toho s rozvahou a chápe že vyber partnera pre život je to najdôležitejšie rozhodnutie, tak zas až také chyby vo výbere neurobí. Myslím že veľa varovných signálov sa da odsledovať a ukončiť to. Zas nebude az tak veľa tých čo vydrzia roky hrať divadlo aby ženu zmanipulovali, to je skôr výnimka. Keď je niekto moc mladý, neskúsený, to už neviem posúdiť, za mňa, treba dosť rozmýšľať a zvážiť, nie sa v dvadsiatke vydávať. Tam to je naozaj len o šťastí, ako píšeš. Šťastne sú tie, čo rovno nájdu skvelého partnera ako mlade baby. Ak to nevyde, určite radšej rozvod ako trápenie. Ale o to viac treba pri ďalšom vzťahu sledovať čo je dotyčný zač. Kľudne aj pár rokov 😁

autor
16. júl 2024

Jednu svadbu som mala ako 20 rocna a druhu ako 31 rocna..a ano je pravda ze ako 20 rocna som nemala skusenost a neskor mozno ani tolko kedze som inych partnerov ani nemala. A mala som vidiet tie !!!

zmrzlinka8
16. júl 2024

ja ako 18 ročná, hneď dieťa ale on vôbec sa nestaral, takze od mlada na vsetko sama a potom 30 ročná, ale to som mala už dieťa a žila sama len preňho, takže zase mi chýbali skúsenosti, čo som vedela, som si vsimala, teraz by som vyberala ešte lepšie.
samozrejme, že chcem byť aj ja šťastná. život máme len jeden. skôr ľutujem tie, co ostávajú v nefunkčných vzťahoch, lebo si samé nevedia poradiť a musia trpieť. ja som dokázala žiť aj sama s dieťaťom. vždy som sa ďalej vzdelávala atď., aby som v práci nemala konkurenciu

zmrzlinka8
16. júl 2024

@mamutka ano máš pravdu, treba mať aj nejaké skúsenosti na začiatku a vedieť, čo si všímať. ja som nemala. ale chlapi vedia aj tak prekvapiť, nemáme ani my patent na rozum pri výbere, ale môžeme znížiť riziko, ak si budeme viac všímať isté veci. lenže zamilovaný človek sa díva cez ružové okuliare, nechce si pripúšťať chyby toho druhého a častokrát sa nevie hneď odpútať. ja mám tú chybu, že sa rýchlo viem zamilovať. treba asi viac počkať, ale je to potom láska, alebo vypočítavost?

ďalšia vec je, ak človek nemá skúsenosti, môže za lásku považovať aj sympatie, náklonnosť.... až keď stretne tu pravú lásku, zistí, že to predtým nebolo ono.

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka8
16. júl 2024

@walentina7 na druhej strane môžem kašľať, ako ma vníma spoločnosť. spoločnosť nech sa stará sama o seba 😀 ja z nej nežijem. je to predsa môj život a budem ho žiť tak, aby som na sklonku života bola spokojná ja a nie, kto si čo o mne myslí. kto má pozná, vie, aká som. ostatní nech si pozametaju pred vlastným prahom. žiadna výhra napríklad žiť s chlapom a musieť pri ňom trpieť, ale sa chváliť že veď som v manželstve, nie som rozvedená, a čo ako mám z toho? ako k tomu prídem?
ja sa mám natoľko rada a natoľko si vážim vlastný život, že toto nedopustím, ani aby som trpela ja a ani deti.