Druhé dieťa s ďalším partnerom

tatiana305
6. nov 2014

Ahojte maminy. MAm 5 ročnú s dcéru s exmanželom. Každý už žijeme svoj vlastný život - on má priateľku s ktorou býva, my bývame taktiež s mojím priateľom už 2 roky. S priateľom to berieme vážne a uvažovali sme za istý čas aj o možnosti spoločného dieťatka. Moja dcéra s priateľom celkom vychádza, myslim si aj že ho má dosť rada, no strašne na neho žiarli a vždy ked sa s nim rozpravam alebo je on v mojej prítomnosti je k nemu strašne zlá a všeobecne bojuje proti tomu aby sme boli spolu. Keď je s ním sama vraj vychádzaju perfektne objíma ho vraví mu že ho má rada ( to som videla aj na vlastne oči). Voči exmanželovej priateľke však takýto problém nemá. Mám preto veľké obavy z toho akoby znášala príchod ďalšieho súrodenca do rodiny , a teda fakt že jeho otcom je môj priateľ . AK žijete v takejto rodine alebo máte s tým nejaké skúsenosti prosím prispejte popíšte ako vyzerali vaše vzťahy a ake to vnímalo vaše "prvé" dieťa ... ˇči ste niekedy dospeli k tomu že žijete ako jedna stastna rodina i napriek tomu že jedno dieťa ma otecka inde.

ďakujem

viko07
6. nov 2014

@tatiana305 ahoj, ja mam tiez dceru takmer osemrocnu s prvym partenerom, s ktorym sa ale dcera nestyka a syna s manzelom. s manzelom sme sa spoznali ked mala dcera 4 roky a tiez ziarlila ale skor by som povedala, ze na mna ako na neho. ked ma napriklad pobozkal tak sa potom hnevala, ze ju nie a tak 🙂. hned ako sme sa vzali mu sama od seba zacala vraviet ocko. ked sme jej povedali, ze bude mat surodenca velmi sa tesila a fungujeme ako normalna rodina. samozrejme, ze bola aj ziarlivost ale to si myslim, ze by bola ci uz by bol jeden otec alebo kazdy iny. ale lubia sa nadovsetko, maly sa bez sestri ani nehne 🙂. sem tam sa pyta ci su vlastni surodenci alebo nie a ci je jej ocko vlastny, vzdy jej vysvetlujem, ze rodicom je viac ten kto sa o nu stara a lubi ju ako ten, ktory je nim naozaj.

maminuska
6. nov 2014

@tatiana305 popravde ja som to nikdy neriešila. Proste deti s druhým manželom prišli , oznámila som im to že budu mat súrodenca a vzali to veľmi dobre. Na všetkých 3, neskôr aj 4 máme rovnaký meter, rovnaké odmeňovanie a rovnaké trestanie za prehrešky .

tatiana305
autor
6. nov 2014

Ja to riešim hlavne aj preto, že vidim že moja dcera je velmi naviazana na svojho otca a casto mojmu priatelovi aj vravi ze ona chce aby tu byval s nami ocko a nie on. bojim sa aby sa necitila nejaka odstrcena a chcem jej to co najviac ulahciť. a asi na to este treba cas aby to pochopila mozno to nebude az take tazke ako si myslim...

maminuska
6. nov 2014

@tatiana305 čím viac to s ňou budeš rozoberať a riešiť tým to bude horšie. Nakoniec ani to dieta mat sa neodhodláš , lebo .....
Priatela to môže pekne otráviť, zvlášť ak deti nemá a deti chce a je na ne pripravený.

mia885
6. nov 2014

Ahoj, u nas je to tiez tak, ze druhe dietatko mam s druhym partnerom a je to fain, ale musim ti povedat ze zle spravanie dcery voci tvojmu novemu partnerovi je nepriatelne a nepristupnE! Ona ma 5, musi to pomalicky chapat,treba s nou o tom hovorit, tvoj zivot neni len dieta, ty rozhodujes co ako bude, nie tvoja dcera! Ona ma 5 ona musi pocut co hovoris a ako sa rozhodnes, ked chcete spolocne dietatko tak do toho! Na taketo veci nepotrebujes povolenie alebo suhlas. Veci sa maju tak ako su, to je zivot, a vela rodin zije tak, ako my alebo aj vy.. Deti su dolezite treba sa im venovat , pocuva t ich , dobre sa starat, ale netreba zabudat aj na seba,,, vsetko sa da vyriesit k vzajomnej spokojnosti a tvoja dcerka si musi zvyknut. Drzkajte sa,