Dron nad mojou záhradou a domom

13. aug 2024

Ahojte, neviete nahodou ake mam prava, ked mi niekto pusta dron s kamerou nad moj dom a zahradu? Zavolat napr. mestsku policiu pre narusanie sukromia? diky

timea301196
13. aug 2024

Skús zavolať na políciu

skolara
13. aug 2024

Je to urcite neprijemne. Ja neznášam drony, lebo nikdy nevieš aký ma ten človek úmysel. Plus je to nebezpečne, keď ti niečo lieta nad hlavou.

tilly
13. aug 2024

Koľko ti tam lieta? Robí to pravidelne?

zooeynka
13. aug 2024

Hadicu a dobry prud vody....

autor
13. aug 2024

nie je to pravidelne, videli sme to asi 2 al.3krat, ale mozno boli pripady, ked sme neboli doma alebo sme boli vnutri v dome a nepostrehli sme to

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukgirls
13. aug 2024

natocit si ho aby si mala dokaz a volat policajtov... no zistit komu patri bude obtiazne...

betulinka1
13. aug 2024

Ostane nad vami stat alebo iba preletí? Na starom dome nam takto kruzil nad pozemkom. Prvykrat sa muz nasral, normalne ako vykladal veci z auta tak mu kruzil nad hlavou a pripravil si vzduchovku. Druhykrat, ked ho pocul vybehol so vzduchovkou, nestrelil iba namieril ale od vtedy uz dron neprisiel 😉 nikdy ani po ulici sme ho nepočuli. Ak by chodil nad pozemok naďalej, predpokladam, ze muz by ten dron fyzicky zlikvidoval. Skoda - neskoda. Ale my sme si zaznami s kamery nechali, ze lietal nad nami aj susedmi a ostával nad pozemom. Nevedeli sme, ze jedno upozornenie bude stacit. Ked len preletí tak by som to neriesila. My sme teraz v novej štvrti a sem tam tu nieco preletí ale neostava nad pozemkami. Neriesim. Ale asi by som sa popytala po susedoch v prvom rade, potom by som sa spytala na polícii. Natočila by som si ten dron ako mi kruzi nad pozemkom.

zooeynka
13. aug 2024

@monsterablue uhradzat skodu? Ja si polievam pozemok a cudzi dron mi vosiel do cesty....co robil nad mojim pozemkom?

lakebabe
13. aug 2024

Toto robil aj nas sused dostal na 50tku dron a chodil s nim ponad nás pozemok hlavne ponad bazén, muž mu raz medzi rečou povedal, že niekto si tam púšťa dron a ak ho ešte uvidí zostreli ho vzduchovkou. Už neprišiel. Netuším kde ho teraz púšťa ale tu už nie. Tie by som volala policajtov keby to bolo pravidelne a dlhodobo. U nás to chvalabohu bolo len pár krat , ale pochybujem ze to je povolené

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanna33
13. aug 2024

Mne sa to stalo na detskom ihrisku najprv som to vôbec neregistrovala keďže detí bolo veľa k tomu hluk pri pristávaní som spozornela no žiaľ pán mal šiltovku a bycikel. Takže utiekol no treba byť obozretný v každom prípade. Kamery,drony nemajú čo sledovať ľudí ak o tom nevedia a už vôbec narúšať súkromie

prasiatko30
13. aug 2024

To som fakt este nevidela - to je ako na divokom zapade🫣 pardon vychode. To sa fakt nemas moznost branit proti tomu, ze niekto narusa tvoju intimitu? To neexistuje ziadna normativa na sk, ktora taketo veci riadi? To kazdy debil si moze kupit dron s kamerou a pokial sa nejedna o letisko(predpokladam, ze tam by ho zneskodnili) tak si moze poletpvat ako sa mu zachce???

zooeynka
13. aug 2024

@monsterablue tato problematika mi pripomina problem - susedove deti prelezu tvoj plot do zahrady, okupu sa v tvojom bazene ked tam nie si a jedno sa utopi. Koho je to problem?

liusa82
13. aug 2024

ja som minule toto zbadala nad záhradou a to prosim pekne byvame skoro na samote dalši susedia sú za takou záhradou a kopčekom.A kúpem a opalujem sa holá kedže ma tu nikto nevidí. No dobre že som vtedy náhodou len prechádzala cez záhradu ale oblečená inak neviem😀 ešte som to tu nevidela takto lietať

prasiatko30
13. aug 2024

Btw na sk tiez plati eu normativa ohladom dronov, necitala somto vsetko, ale skoro vsetci co pilotuju drony musia byt registrovani -hlavne ak sa jedna o drony s kamerou- a tam ak sa aplikuje eu smernica by sa mal dodrziavat aj zakon o ochrane GDPR kde by mohlo spadat aj pravo na intimitu na vlastnom pozemku

https://m.alza.sk/pravidla-na-drony-legislativa

simona20201309
13. aug 2024

V akom meste bývaš? U nás si takto robia prieskum zlodeji a potom vykradaju domy. Ale aj sused keď predaval dom tak maklér natáčal dom zhora. Samozrejme že krúžil aj nad nami.

autor
13. aug 2024

@simona20201309 vidis, mozno to bude ono ... v nasej ulici predavaju teraz asi 2 domy ... tak snad len kvoli tomu to tu kruzilo... uvidime, ci sa to bude opakovat

kristinka92
13. aug 2024

@zooeynka problem rodiča dieťaťa. dieta bolo bez dozoru, narušilo súkromný priestor prelezenim plotu a na kúpanie povolenie nemalo. keď si nebola doma nemala si tomu ani ako zabrániť. bohužiaľ

tilly
13. aug 2024

@zooeynka vzdušný priestor nad tvojim domom nie je tvoj majetok

tilly
13. aug 2024

Veď si pozri zákon, kedy a koľko môže lietať, teraz je nový od polky júla. 30 metrov nad domami lietať môže .
Mohol to byť majiteľ domu, alebo maklér, ktorý chystá dom na predaj, tieto videa z dronov sú teraz úplne bežná vec.

babydesire
15. aug 2024

Drony využívajú realitky keď robia snímky kvôli predaju nehnuteľnosti..dom vedľa našej priamej susedy sa predával a tiež robili zábery dronom