Dovolenka verzus dokončenie domu

5. aug 2024

Ahojte. Zaujímal by ma váš pohľad na situáciu. S mužom máme dve deti a neplánovane čakáme tretie. Máme nový dom, dokončujeme okolie domu. Bývame tu rok a vlastne za ten rok sme stihli aj okolie urobiť, záhradný domček, chodníky, bránu, plot atď. Chýba nám už len plot na jednej strane. Chceme to robiť na jeseň. Muž sa ale akoby strašne upel na dokončovacky. Máme sporiaci účet kde si odkladáme peniaze a boli už aj také situácie, že mi povedal, aby som už nič nekupovala, lebo na bežnom účte nemáme peniaze. Pritom dosť veľká časť odchádza na sporiaci. Stačilo ich presunúť. A na bežnom neboli, lebo pokupoval veci na plot atď. Príde mi, že to až veľmi ženie za každú cenu. Snáď nedám malému večer na miesto mlieka zatravnovacku, lebo na mlieko nezostalo a ostatné máme odložené na plot. Tak sme sa pár krát pochytili. Teraz riešime dovolenku. Ja som chcela ísť aspoň na víkend na nejakú chatu/wellness. On ani počuť, lebo treba robiť plot. Pritom by mu ešte aj tu chatu 55% preplatil zamestnávateľ. Budúci rok isto nikde nepôjdeme, lebo budeme mať tri deti, z toho dve malé. A ďalšie roky, keď už budem na rodicaku na to ťažko naskriabeme. Na druhej strane mi to je ľúto, lebo robí aj 300h mesačne. Ale ten plot by počkal, deti vyrastú a aj tak vždy bude niečo na čo treba šetriť ( neskôr nám bude treba auto, potom pôjdu do školy atď. ) ako to máte vy v týchto veciach? Lebo mne toto príde ako taká posadnutosť z jeho strany

martyzpp
5. aug 2024

V tomto pripade by som trvala na svojom. Ak ide ozaj len o vikend a mozete vyuzit rekreacny pozkaz, tak nie je o com. Aj plot je dolezity ale psychicke zdravie rodiny tiez.

janka_266
5. aug 2024

dovolenka, dom nebude hotový nikdy a plot nie je životu dôležitý

laurikagab
5. aug 2024

ahoj..my sme sa vzdy sustredili na dovolenky..vylety s detmi, teraz zvacsujeme dvor-altanok atd a ide do toho vela penazi a aj tak ideme na dovolenku..ja nelutujem, ze nemame dorobene a prerabame..lebo mame vela zazitkov a syn ma teraz uz 13 rokov a uz ho nezaujimaju niektore rodinne vylety..a uprimne..vzdy sa nieco najde, co treba robit okolo domu..ale spomienky ti nikto nezoberie..

athena27
5. aug 2024

Tí čo sú založení materialisticky povedia plot, tí čo nie, povedia dovolenka. Len nechápem ako ti táto diskusia akože pomôže. Dáš ju prečítať mužovi?

lenka.25
5. aug 2024

Šetriť určite treba , ale toto už hraničí zo žgrlošením a to je sakra rozdiel .
A oddych tiež je potrebný . Určite by som sa s mužom vážene porozprávala, lebo toto sa môže u neho iba stupňovať

ukgirls
5. aug 2024

rozdelit setriaci ucet na 2 casti - na dom a na rodinu .. rodinnu cast minut na vylety a zabavu ..deti vyrastu a nebudu si pamatat krasny novy plot ale stastnu rodinu niekde na vylete ...

ahhola
5. aug 2024

Ani makacka, ani dovca.... Vyvalte sa pri dome a kochajte sa, co ste dosiahli... Chlapovi vyloz nohy a prinut ho k necinnosti. Moze si uhnat infarkt, ked sa bude prepinat, aj v mladom veku. Klidek,obom aj vsetkym 5tim.👶🌞🌸

deti95060810
5. aug 2024

záleží ako veľmi potrebuješ plot... pre mňa by bol dôležitý - plot , bráničku zamknem a deti nevyjdu na ulicu... najmä ak bývame blízko veľmi frek. cesty. už si to musíš rozhodnúť ty,

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamitamitami
5. aug 2024

Určite predĺžený víkend veď sa dá pozrieť aj niečo lacnejšie....

autor
5. aug 2024

@athena27 nie, ale úprimne ti poviem, že teraz toto tretie tehu so mnou nejako máva. Predtým sme sa s mužom nikdy nehádali a teraz za hocičo vyletim. Skrátka so mnou mávajú hormóny. Tak som chcela vedieť, ako to majú iné mladé rodiny. Ale na druhej strane si aj myslím, že odkedy tu bývame, tak je to s ním stále horšie čo sa tohto týka. On potrebuje mať všetko spravené hneď. Pritom iní ľudia to čo sme my stihli porobiť nespravia za 5 rokov bývania.

@deti95060810 my bývame pod horou, skôr k nám prídu diviaky ako nejaké auta. Ale máme psa, chceme ho mať na voľno, nech stráži. Teraz je zatvorený vo voliere, ale ja keďže som doma, tak chodíme stále na prechádzky. No a doma aj ostávam keďže príde ďalšie dieťa.

30katrusa40
5. aug 2024

Choďte teraz kým sa dá. Inak tých 55% prepláca len zo sumy do 500€ . Nezabudni že musí byť faktúra na jeho meno a platené buď v hotovosti ale z účtu ktorý je vedený na jeho meno. Len taká vsuvka aby ste sa náhodou nenachytali

autor
5. aug 2024

@monsterablue skôr si myslím, že vždy bude niečo, kvôli čomu nebudeme môcť ísť,keď to takto budeme brať. Teraz je to plot, neskôr budeme potrebovať druhe auto.... A keď si predstavím dovolenku s 2 malými deťmi a jedným pubertiakom... No neviem.

autor
5. aug 2024

@30katrusa40 ďakujem na info, už sme takto boli min rok.

dankabetka
5. aug 2024

ahoj, ja som ten typ, co je za dovolenku....zazitky ti nezoberie nik a plot bude raz tak ci tak.. je len otazkou casu ci toto leto alebo dalsie...
AK si teraz tehu, tak na rok bude babo malicke ( ano viem : nosic, kocik - aj my sme tak prebehali kopec dovoleniek) , ale predsa je to babo a prisposobujes sa mu - nech si povie kto chce co chce, je to tak. Takze za mna dovolenka, je leto...treba vybehnut a vycistit si hlavu zo stereotypu 😉

autor
5. aug 2024

@dankabetka toto je aj môj názor. Mne by nevadilo budúci rok ísť s babom. Lenže s babom plus s 3r, okolo ktorého tiež treba behať, tak to už mi nepríde uplne ako dovolenka.

maryetta
5. aug 2024

Na jednej strane ho chapem ze chce dokoncit a mat “pokoj”. Len ten pokoj prist nemusi lebo aj ako sama pises-nebude to tak pride dalsie….
My tiez prerabame. Dokoncujem. Vzdy sa peniaze rozkotulaju okolo domu ale… chodime aj na vylety. Aj sme boli na dovolenke na Slovensku.
Tiez nenecham muza len makat. Prv v robote a tak doma. Aj on potrebuje zmenu prostredia. Oddych. Nemusi sa zodrat. Dokoncime ked bude cas a peniaze.

doriiis
5. aug 2024

No neviem.Lomcuje s tebou tehotenstvo + dve deti a nervózny muž.Fakt by si si za ten víkend oddychla?

autor
5. aug 2024

@maryetta veď ja ho tiež chápem, obzvlášť keď si berie nadčasy s tým, že aspoň bude na plot. Lenže potom kde sme my? Nie je s nami kvôli tomu,že je stále v práci, podľa mňa by sme si zaslúžili aspoň ten víkend. A on tiež sa nemusí vkuse naháňať buď v robote alebo doma.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. aug 2024

@doriiis veď ja nikde nepíšem, že on je nervózny. Nervózna skor bývam teraz ja 😁 ale možno aj z toho stereotypu, že som stále len doma, sama s deťmi a chlap v robote, keď je občas doma, tak zase robíme okolo domu a tak dokola.

maryetta
5. aug 2024

Ano ved to aj pisem. Ze ono ani jeden ani druhy nie je na tom zle pohladovo. Len sa nejako zosuladit ☹
Najst ten stres. Mozno ano aj nejaky vylet. Mensia dovoleka.

doriiis
5. aug 2024

Urobila by som kompromis.Jeden deň výlet,druhý deň práca na dome.

aniele
5. aug 2024

Tu ti odpovedia podľa toho, či sú zvyknuté viac tvoriť alebo troviť. Vy si to musíte rozhodnúť sami.
Muž si tak kedysi presadil dovolenku, ja som chcela vymeniť škridlu na streche (prerábka starého domu). Škridlu sme už mali zloženú v záhrade. Napriek môjmu nesúhlasu raz prišiel domov, že to HR kúpil. No čo už. Dovolenku sme si až tak neužili (stále pršalo, našťastie sme z toho spravili poznávačku). A po návrate cca o týždeň - dva prišiel o prácu, lebo majitelia vytunelovali firmu a tá padla. Nuž a tak sme mali pár rokov záhradku založenú škridlou, kým sme naškriabali na prekládku. Takže strechou občas tieklo, záhradu sme robiť nemohli...

autor
5. aug 2024

@monsterablue ja aj teraz robím, aj pred materskou som mala kopec nadčasov odrobenych, tiež vždy min 230h mesačne. Práve preto, že obaja sme makali tak sme si mohli dovoliť tak rýchlo všetko dokončiť. Lenže silno pochybujem, že sa mi to bude dať pri 2 malých deťoch. A nechcem aby to šlo na ich úkor. Dosť že chlap je stále v práci, nebudem hádam aj ja. A nemá nám ich kto ani strážiť v prípade choroby

doriiis
5. aug 2024

@aniele ...och,tak to na💩 človeka.Pamatam sa,že keď sme my menili strechu tak to bolo najstresujucejsich 10 dní môjho života.😅
O tom koľko mesiacov sme odpratávali staré skridle ani nehovorim

autor
5. aug 2024

@aniele toto je ale úplne iná situácia, vy ste potrebovali na dome niečo ďaleko dôležitejsie ako my a zrejme aj tá dovolenka vás vyšla ďaleko viac ako by nás vyšiel jeden víkend

doriiis
5. aug 2024

Autorka....z vlastnej skúsenosti ti vravím,že plot je jeden z najdôležitejších veci okolo domu.Podla mna

h2
5. aug 2024

Mne je tak smutno z tvojho príspevku! Veď ty vlastne ani dovolenku nechceš, chceš len jeden obyčajný predĺžený víkend na chate na Slovensku. A ani to pre teba, tehotnú, nie je ochotný urobiť?! ☹️

mirage
5. aug 2024

urcite by som sla na dovolenku, pre mna je aj vikend mimo zazitkom, nove prostredie, zazitky. My zijeme v dome, stale treba nieco, ale vela veci mame starych, napr stary plot - funkcny, ale stary, a miesto 5 tisic za plot a branu planujeme drahsiu poznavacku/dovolenku.