Dôvera na diaľku

natalia_2
27. máj 2013

ahojte kočky,moj priatel začal pracovat v nemecku aby sa nam vylepšila finančna situacia nakolko sme mali aj dlhy..byvame spolu a mame 9-týždnove babatko...velmi sa bojím že sa nam vztah naštrbi koly dialke./zíde z očí zíde z mysle/..bude pracovat 6 týždnov a 10 dni doma...išiel tam pracovat s faganmy..ktorí tiež maju 31r ako aj moj priatel..musim priznat že sa obavam ako naš vztah dopadne ..a bojim sa doverovat..predsa tam bude mat kopec času pre seba a nakolko išli ako partia...viete ako to je ked su chlapi spolu jeden taha druheho...po podnikoch a podobne...mam vo svojom okoli par znamych čo maju rodiny doma a v zahraniči si na plno uživaju... 😒 baby doverovali by ste partnerovi na dialku,?Taktiež mam obavu že s odstupom času može vztah vychladnut a odvykneme si od seba...moj priatel určite planuje tam robit 2-3 roky..už teraz to ťažko zvladam s babatkom a to nehovorím že je tam ešte len týžden...neviem čo bude....trapí ma neistota ☹

sissy27
27. máj 2013

@natalia_2 jaj no toto si si mala rozmyslieť skôr, ako tú prácu prijal - predpokladám, že ste to spolu preberali... nedá sa aj doma na zadku sedieť a aj peniaze mať (teda vo výnimočných prípadoch áno, ale zjavne to nie je ten váš)... my do vášho vzťahu nevidíme, nevieme, či máš dôvod ho podozrievať a neveriť mu, ale tak ti poviem, že keď ťa bude chcieť podvádzať, tak to spraví aj keď mu budeš stáť za riťou, nepotrebuje na to ísť do Nemecka... asi nie ste spolu dlho, že? 😅
no a nakoniec, teba asi doma nič nedrží, môžete popracovať na tom, aby si za pár mesiacov mohla odísť za ním a žili by ste tam spolu ako rodina, nie?

sue
27. máj 2013

@natalia_2 presne tak :
1. určite ste to predebatovali aj predtým, ak nie, bola to chyba, ale urobíš ďalšiu a veľkú ak popustíš uzdu fantázii a budeš si predstavovať, že ťa tam podvádza, pretože to je najlepšia cesta k tomu, aby to naozaj urobil.
2. ak by ťa mal podviesť, tak ťa podvedie aj ak by pracoval 5 minút od domu
3. mali by ste obaja pracovať na tom, aby ste mohli ísť vy za ním, alebo aby on prišiel čím skôr domov - snaž sa čo najviac šetriť a podobne...
4. a mysli pozitívne !!!

linda20111
27. máj 2013

suhlasim so sissy27, bolo treba prebrat to spolu pred tym nez zobral tu pracu.. ja osobne by som neverila kvoli tomu ze mam zlu skusenost. napisem ti nas pribeh do posty, nakolko to niesu pekne veci.

trish31
27. máj 2013

@natalia_2 pokial svojmu priatelovi nedoverujes,tak mi ti tazko tu doveru prinavratime.Ja ijem s muzom na dialku momentalne,a musim mu verit,aj mu verim,keby som mu neverila,tak to zabalim.Bez dovery akykolvek vztah podla mna nema zmysel.Je normalne,ze obcas pride hlodat do hlavy taky cervik pochybnosti,ale Tvoja dovera musi byt silnejsia

lujza123
27. máj 2013

@natalia_2 no vztah na dialku je si myslim vzdy tazky, predsa len akopises zide z oci zide z mysli a 6 tyzdnov je dlhaaa doba. A hlavne ked tam planuje ostat niekolko rokov.

A nerozmyslali ste ze by ste sli do nemecka za nim? Mate este male dietatko, nepotrebujes riesit skolku pracu, tak je uplne jedno v akom konci sveta kocikujes. Ved rodicovsky prispevok budes dostavat aj tam, pokial je on zamestnany a ma poistenie v nemecku bude mat poistenie - doktora aj dietatko. Ceny potravin, oblecenia su tam predsa podobne ako u nas, mozno date trochu viac za najom ale zase to mozno za to stoji..rodinna pohoda.

natalia_2
autor
27. máj 2013

@lujza123 nemožem tam ist žit lebo tu mam zavazky pracovne ked podnikam aj osobne ☹

trish31
27. máj 2013

To myslite vazne,ze Zide z oci zide z mysle?

yidaky
27. máj 2013

@natalia_2 Tazko odpovedat. Ty musis najlepsie vediet, citit... My sme s mojim, uz teraz manzelom, boli take 2r. spolu na dialku. Stretali sme sa jeden vikend v mesiaci. No boli sme tu na Slovensku, este studenti. No verila som mu. Dalsim prikladom su nasi velmi dobri priatelia. Su manzelia a maju spolu 2 deti. On bol takto pracovat v norsku. Tiez s partiou chlapov, nevideli sa niekolko mesiacov. A tiez si doverovali a neboli ziadne problemy. Mam pocit, ze vtedy dost pocitil, ako mu chyba rodina. Skus sa netrapit, doverovat. Snad ma dost rozumu dospely chlap a otec...aby vedel co moze stratit. A takto sa budes len zbytocne trapit. Uzivaj si babetko. Odcudzit by ste sa nemali preco. Skor narobi zle vo vztahu, ak budes podozrievava a nervozna z toho. Snad ste to prediskutovali, partner by Ta mal mozno viac uistit. No Ty skus viac doverovat 😉.

saska.t
27. máj 2013

@natalia_2 zila om s priatelom oddelene 4 roky,on v nemecku ja na SK rozdiel 1000 km,ak som ho videla 1x za 3 mes. 2 dni,bola som stastna..... Dnes sme manzelia 7 rokov, 11 rok spolu a velmi stastni,ak je to prava laska,nemas sa coho obavat a robit si hlavu neustale,co ked sa stane to, alebo to,nema cenu riesit,ak ti to nepovie,nemas sancu to nikdy zistit...ale taktiez to neznamena,ze je to koniec vasho vztahu,ja som toho zivy priklad 😉

marecek1
27. máj 2013

@natalia_2 presne, ako píšu baby predo mnou:
pokiaľ by ťa mal podviesť, podvedie ťa aj za najbližším rohom, preto ešte nemusí vycestovať do zahraničia. dôvera by medzi vami mala byť, 31-ročný chlap - mi už nepripadá ako 19-20 "fagan", ktorý nevie, čo so sebou,
zvlášť, pokiaľ máte bábätko.

Ak potrebujete preklenúť finančne ťažké obdobie + ty nemôžeš kvôli pracovným povinnostiam vycestovať za ním, tak ti nezostane nič iné, len dôverovať mu.

Bude to určite ťažké, byť tak dlhú dobu od seba, ale vydržať sa to dá - ja mám vo svojom okolí zasa naopak pár takých párov, ktorým to takto klape - sú síce smutní, že sú tak ďaleko, ale za tých pár dní, čo sú doma, sa chlapi naplno rodinke venujú, možno ešte viac, ako keby robili od nevidím do nevidím tu na SR, a prichádzali unavení domov, že by už nemali na nejaké to venovanie sa chuť... Fungujú na skype, telefonujú si.. takže úplný kontakt sa nestráca.

haslerka27
27. máj 2013

no vela zalezi na vas dvoch,nie kazdy je stavany na vztah na dialku.ja napr.nie som,zazila som,dakujem- neprosim...ale poznam pary ktore dialka neodlucila,maju deti a akosi to tahaju.doba je zla a sentimenty typu radsej nech manzel sedi pri mne,ved vyzijeme z lasky si niektore pary prosto nemozu dovolit.kazdopadne skusit skuste,pojde 1x 2x a uvidis ci to ide.nasilu to netreba silit,uvidis..cas ukaze.a hlavne trpezlivost.

ritusuk
27. máj 2013

sestra takto fungovala polroka,od porodu sa nevideli a viem,ze z toho salela...teraz uz zije s nim v Nemecku a to je podla mna naj.riesenie.chlap musi vidiet co take babatko obnasa,co to zenu stoji,ja taketo vztahy na turnusy neuznavam.ak je to nevyhnutne,tak na co najkratsiu dobu,rodina ma byt spolu.a ze keby chcel,podviedol by tak ci tak,s tym tiez nesuhlasim.prilezitost robi zlodeja,partia rada hecuje,samota je blba,staci sa opit a problem je na svete...

mirka276
27. máj 2013

@natalia_2 ahoj, MM tiež, pracuje mimo domov, nie sice v Nemecku, je v BA , sest dni robi, tri dni ma volno a už je to v pohode. Takto to trva už treti rok, spociatku to bolo tazke, ale zvykli sme si. Volame si kazdy den, sem tam ideme s malym aj my za nim., hlavne, ked treba malemu nakupovat oblecko. A poviem Ti pravdu, mne to uz takto aj vyhovuje. Maly ma 4 rocky, cez den je v skolke, ja mam cas na seba, teraz na zahradku a tak. Nikto ma nebuzeruje.........varime na co mame chut, ked sa mi nechce, tak nevarim.......v telke pozerame co chceme a tak. A s doverou to je u nas na 100percent. A ten cas co sme vsetci spolu sa podnikneme vsetko co sa da, aby si maly tata uzil. Fuguje to , teda aspon u nas. A ktovie, možno casom sa aj my vratime s malym spat do BA. Dom predame a kupime si bytik. mozno....

trish31
27. máj 2013

@ritusuk a co on je nesvojpravny,ked ho vyhecuju kamosi musi si okamzite zasulozit?

ritusuk
27. máj 2013

@trish31 nie.samozrejme,ak je zrely,zodpovedny chlap,tak sa vyhecovat nenecha.skor som tym chcela naznacit,ze nahoda je blbec a ked sa spoji viac faktorov dokopy-dlhodobe odlucenie,pocit samoty,alkohol-tak pravdepodobnost stupa,to je logicke podla mna.dokonca si myslim,ze chlap castejsie znasa odlucenie tazsie ako zena.zena je po porode zaujata babatkom,nema cas chodit von a robit hluposti,kym chlap pride z roboty na hotel a padla...zena je obycajne s dietatom,navstevuje ju rodina,kamaratky a chlap je sam.ja vztahy na dialku proste neuznavam...

trish31
27. máj 2013

@ritusuk lenze ked Ta k tomu okolnosti donutia,tak uznavas,neuznavas,musis sa prisposobit...

aristka
27. máj 2013

ešte len je chvíľu preč a už si v neistote ☹ ,veľmi veľa ľudí takto odchádza z domu ,od rodiny a na dlhšie,aby sa o ňu postarali a rodina to dočasne musí vydržať,ty si myslíš,že jemu sa ľahko odchádzalo z domu a duplovane ,keď je v tom čerstvé bábo...,nechápem tvoju neistotu ak vám to klapalo nemáš sa čoho báť ...a keď s tým máš problém treba zbaliť caky paky a choď za ním 😉 ...takže nefantazíruj ,venuj sa bábätku a hlavne jeho s takouto neistotou nezaťažuj lebo ho vyprovokuješ aby niečo vyviedol...

ritusuk
27. máj 2013

@trish31 to mi je jasne.ale vo vacsine pripadov sa daju skor ci neskor vytvorit podmienky na to,aby sa zena s dietatom prestahovala za muzom.a poznam nejedneho chlapa,ktoremu tato zmena zrazu nevonala.z hore uvedenych dovodov-chlap si zvykne na to,ze okrem roboty nema na starosti vobec nic,zena si s babatkom spravi svoj rezim a ked sa chlap ocitne doma,tak skor zavadzia ako pomaha.precitaj si temy ako 'manzelky kamionakov' alebo temy typu 'robil vonka,prisiel o pracu,teraz je doma a neda sa to vydrzat'.ludia si navyknu byt od seba,straca sa intimita,chlap absolutne casto dostane dieta do ruky a zrazu nevie co s nim,ved nemaju vytvoreny ziadny vztah,nepozna ho.kazda jedna Ti potvrdi,ze ten otec tam dlhodobo chyba.a neviem si predstavit okolnosti,ktore by si vyzadovali odlucenie ratane na roky,s tym,ze sa naozaj neda s tym nic urobit.

kiaradi
27. máj 2013

Toto aj ja idem riesit mm ide do Canady, uz sme boli spolu ale teraz pojde sam na pol roka....

trish31
27. máj 2013

@ritusuk pisem len,ze ani ona to tak urcite neplanovala,ale teraz sa musi prisposobit situacii

trish31
27. máj 2013

@kiaradi moj muz zostal v CA a ja som tu od aprila do januara tu budem

ritusuk
27. máj 2013

@trish31 ano,prisposobit sa musi,ide o to,ci to bude docasne alebo trvale.pise,ze jej priatel tam planuje byt 2-3 roky.ja tvrdim,ze lepsie by bolo,keby zabezpecil podmienky na prichod rodiny,povedzme do 6m. od porodu.zmierit sa s tym,ze teraz budeme 2-3 roky takto,musi byt velmi tazke,ujde mu najkrajsie obdobie dietata,najdolezitejsie obdobie,kedy si dieta vytvara vazby.a nepaci sa mi 'on planuje'.vyznie to tak,ze on uz sa rozhodol a chuda baba sa s tym bude musiet popasovat...

trish31
27. máj 2013

@ritusuk nuz,zabezpecit podmienky v inom state pre rodinu nie je take lahke ako sa to zda.Navyse,isiel tam na to,aby zarobil peniaze,nie aby ich tam aj minul na vyssie zivotne naklady pre celu rodinu

ritusuk
27. máj 2013

@trish31 ja viem,zijem v zahranici a prisla som sem s holou ritou 🙂 ked som oteho,vsetci si mysleli,ze uteciem domov k nasim (cakala som dvojcata),ale ja som zatala zuby a ostala,porodila,ziadna pomoc,iba ja a on a bolo to to naj.co sme mohli urobit...

stanislavao
27. máj 2013

vo vztahu je dolezita dovera. vy musite vediet, aky vas priatel je a ked vas zmietaju pochybnosti, tak zrejme mu az tak nedoverujete, ako si myslite. 31 rocny muz podla mna nie je "fagan", ale dospely svojpravny clovek a ak si tam najde znamost, alebo nieco podobne, tak si nezasluzi, aby ste za nim smutili. vsetko je to o dovere.

adkoalauri
27. máj 2013

Môj terajší manžel (vtedy bol len priateľ) bol 2 roky po sebe na 4 mesiace v Anglicku-vtedy sme ešte obaja chodili na VŠ, písali sme si, volali si a boli to najkrajšie-ale aj najťažšie- týždne, mesiace v našom vzťahu. Vždy som čakala na soboty, keď mal zavolať.. Dôverovala som mu a oplatilo sa. A keď som sa vydala, začal robiť v Rakúsku. Odišiel pondelok a vrátil sa piatok. A vydržali sme. Ja si myslím, že ak ťa chce niekto podviesť, nemusí ísť ani do zahraničia a keď ťa ľúbi, tak vydrží... Drž sa, robí to kvôli vám a mysli pozitívne 😉

adri266
27. máj 2013

@natalia_2 najlepsie bude, ked s nim pojdes tiez. Ved kopa rodin je tak ci v UK ci v Nemecku. Momentalne by som svojho manzela do zahranicia sameho nepostila, na zaciatku vztahu ale chodieval na brigady a ja som tiez bola v zahranici...ale po case...ako pises, skupinka okolo neho urobi svoje a nemusia to byt len mladici a slobodni, neboj sa 😠 , uzivaju si aj starsi a zadani...
Ale ked uz pojde, musis mu doverovat, nepodozrievat a nevycitat mu to. Lebo Ty sebe urobis problemy.

drobcek11
27. máj 2013

@natalia_2 moj priatel bol dva roky v uk kym ja som bola na svk, prvy rok ked bol prec bol tazky boli sme este straaasne mladi ja na skole takze sa nedalo mysliet tak ze idem aj ja...ten rok bol tazky,no vratil sa po roku domov lebo som mu chybala a proste sme spolu prezili dalsie tri roky na svk no po troch rokoch sa opat rozhodol ist do uk,ja som nemohla nakolko som mala iste povinnosti na svk, aj tento rok bez neho bol tazky naco si klamat, clovek aj ked nechce tak ma pochybnosti, mozes verit ale vzdy sa najde nieco aj uplna somarina ktora ti zmeni myslienky, isla som za nim na tri tyzdne cez vianoce a uz som sa len vratila domov po vsetko co uvladzem a rozhodla sa ist za nim, mala som plany ako VS dokonca som uz bola na VS len som ju nechala u mna proste bol vtedy on na prvom mieste neviem ci by sme boli spolu keby ostanem na svk, bolo by to tazke ozvlast ked ja som typ ktory potrebuje mat milovaneho cloveka pri sebe. a to som isla za nim len s par eurami nakolko som nepracovala este kedze som stale studovala pred odchodom, dnes som tu uz dva a pol roka, vzali sme sa a cakame babo, mam dobru pracu a viem ze som urobila dobre ked som sla s nim, avsak podotykam ja som nesla pre to ze som mu neverila alebo som myslela ze sa nieco deje za mojim chrbtom, sla som lebo som to tak citila 🙂 verim ze nech uz to s vami dopadne akolkolvek ze sa rozhodnes spravne alebo aspon zmenis myslienky aj ked viem ze je to tazke ked ste na mile daleko od seba....drzim palce 😉

evkakorcek
28. máj 2013

@natalia_2 už len to že si myslíš že by tam "niečo" spravil niečo znamená. čiže poznáš jeho povahu a vieš, že bol niečoho takého schopný. aj tak keby si tam užíval nikedy by si sa to nedozvedela......vzťah na dieľku je ťažkýýýý 😢 a nič iné ako dôverovať ti neostáva. láska - neláska. asi len tak pre nič za nič to spolu neťaháte 🙂

sonickaka
29. máj 2013

@evkakorcek Presne ako si napísala, len tak pre nič za nič to spolu neťahajú, takého vzťahy sa dokážu ťahať aj roky kvôli dlhom.

@natalia_2 Toto odlúčenie sa dá prežiť, lebo určite si chýbate, tešíte sa jeden na druhého, len ide o to či aj po takomto odlúčení budete vedieť spolu žiť.