Domáce násilie - príbehy

ivana41
6. mar 2013

Dobrý deň,
som študentkou vysokej školy, a píšem semestrálnu prácu o domácom násilí páchanom na ženách a deťoch.
Veľmi by mi pomohlo, keby mi napísali nejaké mamičky svoje príbehy, príp. by sme sa mohli kontaktovať pomocou emailu.
Všetko samozrejme anonymne. Ďakujem za pomoc.

janamama
6. mar 2013

To vážne čakáte nejaké reakcie ? Divné, skoro nechutné, kôli nejakej semestrálke.

tinki
7. mar 2013

@ivana41 myslim, ze zeny' ktore prezivaju domace nasilie, nechodia na fora.. Ak chces spravit dobru semestralnu pracu, tak si najdi centrum pomoci pre tyrane zeny. Tam ich uvidis, uvidis ich bolest v ociach, je to prilis silna tema na to, aby si nieco take mohla pisat od stola. Musis byt tam, aby si aspon scasti citila to, co pocitovali ony.

tinki
7. mar 2013

@ivana41 myslim, ze zeny' ktore prezivaju domace nasilie, nechodia na fora.. Ak chces spravit dobru semestralnu pracu, tak si najdi centrum pomoci pre tyrane zeny. Tam ich uvidis, uvidis ich bolest v ociach, je to prilis silna tema na to, aby si nieco take mohla pisat od stola. Musis byt tam, aby si aspon scasti citila to, co pocitovali ony.

ivana41
autor
7. mar 2013

Tá semestrálna práca je pre mňa dôležitá. Samozrejme, že idem aj do krízového centra, ale vzhľadom na to, že tieto prípady, mená a pod. bývajú utajované, pochybujem, že ma k nim pustia... Okrem toho aby som tam vôbec mohla ísť, som si vybavovala aj povolenie na mestskom úrade. Mimochodom túto tému som nevybrala od brucha, sama som bola obeťou, tak viem presne pochopiť o čo tu ide... V každom prípade ďakujem za reakciu 🙂 A ešte som chcela asi toľko, že ťažko sa o tejto téme hovorí zoči voči, a preto by možno vôbec nebolo od veci radšej si písať elektronickú poštu: je to zaručene anonymné, a žene sa bude o tom asi ľahšie písať ako hovoriť niekomu cudziemu...

sandracs
15. júl 2013

Téma je už asi neaktuálna, ale oceňujem snahu autorky získavať relevantné informácie a nie len opisovať a parafrázovať cudzie texty. Vďaka takým ľuďom ako ona sa bude soc. práca s obeťami domáceho násilia skvalitňovať. Ženy zažívajúce fyzické i psychické násilie chodia na sociálne siete (neviem prečo by nemali), aj na MK sa niektoré zverili so svojimi problémami a toto je vhodný spôsob získavania informácií, ktorý nikoho do ničoho nenúti ani nepodmieňuje (ako by mohlo byť v KC), ale ženy sa samé rozhodnú, či napíšu, alebo nie a pritom zostanú v anonimite. Želám veľa úspechov v budúcom povolaní.

ivana41
autor
16. júl 2013

Dakujem Vam pekne za povzbudzujuci komentar. Zelam Vam nech sa Vam dari 🙂

jaja34581
16. júl 2013

Je to veľmi vážna téma a aj ja si myslím , že obete hľadajú podporu práve na anonymných fórach. Autorke želám veľa úspechov v spracovaní tak náročnej a dôležitej témy. 🙂

ivana41
autor
16. júl 2013

Dakujem 🙂