Domáce násilie

keram3053
10. jún 2014

Co robit ked vie clovek o tom ze muz z casu na cas zmlati svoju zenu, ale ona sama s tym nechce nic robit? Mam taku chut to vziat do vlastnych ruk ale ktovie ci by som este horsie nespravil. Ten clovek vyzera na prvy pohlad ako dobrak, vzdelany, inteligentny muz ale fakt je ten ze z casu na cas svoju zenu zmlati, staci ked ma zlu naladu, alebo s nim nesuhlasi a je hadka....ona by aj chcela od neho odist, keby mala niekoho o koho by sa mohla opriet ale inak nieje schopna s tym urobit nic. A bohuzial ja som este aj strasne daleko od nej, a neviem ani ci by mala kam ist ked je v podste ako v zlatej klietke, lebo sa nastahovala k nemu do jeho...
Keby som nebral na nic ohlad, tak mu napisem taky mail ze ked jej este raz ublizi tak ma moze ocakavat ze mi to bude musiet vysvetlit z oci do oci, alebo mam strasnu chut sa tam proste vybrat a prefackat ho (aj ked toto nemam absolutne v povahe ale citim taky hnev....). Alebo poslat za nim nejakych silnych chlapcov aby mu len slovne dohovorili ze toto sa nerobi, ze ci vie ake to je ked sa clovek nieje schopny branit pred silnejsim...alebo sa mu povyhrazat ze sa o nom dozvedia vsetci, v jeho praci, v skole, rodina, znami...priatelia....cez internet mu dokazem spravit zo zivota peklo keby som chcel...Ale dosiahnem tym nieco? Nezhorsim este aj tak situaciu? Alebo len jej dohovarat aby s tym zacala nieco robit? A ked s tym nikdy nic nespravi? Niekedy by bolo fakt nejjednoduchsie rozbit takemu cloveku nos a ked nebude stacit raz tak kolkokrat bude trreba, len aby sa clovek sam nedostal do problemov...strasnu zlost mam ludia, strasnu

fronculka
10. jún 2014

Tostejne som zazila ja no bola sme spolu dlho a tiez sa mi s tym nechcelo nic robit. Po case som si uvedomilla ze ho vobec nemilujem ze mi je len na pritaz. Dlho som rozmyslala ako to urobimm aby som odysla a aby mi este viac neublizil.Po rozchode ma zmlatil zas vyhrazal sa mi a prenasledoval ma par udani na policii ho sklidnilo. bolo to najhorsie obdobie mojho zivota ale pretrpela som to nasla som si skveleho manzela s ktorym mame male a som konecne stastna. Kamaratka si musi uvedomit sama mozes jej k tomu dopomoct tym ze jej budes dohovarat nejak sa snaz ju k tomu dokopat inac to nevidim lebo nakoniec mozes byt za najhorsieho ty.....

bahira1962012
10. jún 2014

podla mňa,sa situácia zhorší,predsa s ním žije ☹ nič sa tým nevyrieši ak do toho bude zasahovať tretia osoba 😖 mala by sa sama rozhýbať a konať,presťahovať sa,rozvod 🙄 budeš na jeho urovni ak mu rozmlátiš nos,poznám taký prípad ked brat za sestru konal a sestra skončila hluchá po facke 😔 velmi dobre sa pomstil manžel ......

keram3053
autor
10. jún 2014

@bahira1962012
to mohla ohluchnut tak ci tak, nie kvoli bratovi....keby som bol brat asi by som spravil to iste, ja poznam zas pripad ked robil jeden chalan svojej byvalej problemy a zobrali ho jej kamosi do parady a potom prestal....

sisaha
10. jún 2014

@keram3053 a ty si čo pre nu? milenec, kamarat, platonicka laska, brat, sused, otec? Predovsetkym by to mala riesit ona.. ona si musi uvedomit, ze toto nechce.

keram3053
autor
10. jún 2014

@fronculka
no skuksim jej asi dohovarat, ale neviem neviem najradsej by som dohovoril jemu

keram3053
autor
10. jún 2014

@sisaha
vsak to uvedomenie....vsade je to rovnake ze zeny co su mlatene to dlhe roky toleruju...a to je problem tychto zien, ze ked to necha 1x tak potom to uz nezastavi....kym clovek nieje v kozi tej zeny tak nechape ako to ze sa tomu nevie postavit...a kazdy sme iny, ja som taky ze by mi to raz niekto spravil a narobim s nim poriadky,...ale bohuzial su ludia ktori sa stiahnu....jej poviem aby sla k lekarke, a ona povie ze ma pocit ze je to trapne ze tam pojde s modrinami, ze to sa mohla hocikde udriet...

sisaha
10. jún 2014

@keram3053 ak to riesit chce, tak pojde nielen k lekarke, ale aj na policiu, ale tam uz nasleduje okamzity odchod..

sisaha
10. jún 2014

@keram3053 ak budes dohovarat jemu, zbije ju este viac, pretoze si bude na nej liecit komplexy preco o tom rozprava inym ludom a ze s tebou spava.. to su chore hlavy..

keram3053
autor
10. jún 2014

@sisaha
ma dve deti a kam pojde, ked byva v jeho? je uvaznena
ja sa ju snazim dokopat aby sla aspon k lekarke a mala papier,aby sa zdoverila aspon otcovi ale nedari sa mi to
a keby ju zbil? dostal by este viac aby pochopil ze sa mu to 2xvrati (ak by som siel do takeho extremu)
ale jasne, takto to nechcem riesit sam nemam na to povahu

sisaha
10. jún 2014

@keram3053 vela zien malo dve deti a riesili to..ak ona nechce, ty nemozes urobit nic.

keram3053
autor
10. jún 2014

@sisaha
ale vies ake to je pre mna tazke sa s tym zmierit vediet ze sa pacha krivda a len sa na to pozerat?

keram3053
autor
10. jún 2014

ona sa chce obetovat pre deti...aby vyrastali v uplnej rodine, lebo deti muza lubia....jej nezalezi na jej stasti....takto si to ona vysvetluje, s tym nespravim naozaj nic, mam uplne zviazane ruky a mozem sa len pozerat ako chodi modra

pragmaticka
10. jún 2014

@keram3053 nechapem co riesis..keby to tej dotycnej vadilo, opustila by ho a tym by ho najviac potrestala! Ked je blba, nech sa nechava nadalej otlkat a zije s tym magorom. Ty jej max. mozes tak dohovorit! Ina cesta sa vzdy najde..ked jej ale vyhovuje radsej zit v zlatej klietke za cenu obcasnej bitky, tak nech si tak zije..kazdy si je strojcom vlastneho stastia! Tym ze by si na neho poslal chlapov ci podobne plany, naozaj vobec nic nevyriesis, bolo by to velm detinske riesenie..

keram3053
autor
10. jún 2014

@pragmaticka
co riesim...jasne ze jej to vadi, myslis ze je stastna? nieje....len chce predovsetkym pre svoje deti aby vyrastali v rodine, lebo k detom sa sprava normalne....myslis ze ona netuzi byt st astna? ale ona sa radsej obetuje...az by si bola v jej kozi mozno by si to lepsie chapala...
a ja to riesim lebo mi na tom zalezi
a aj ked je to detinske, niekedy bolo najucinnejsie rozdat par faciek a dotycni sa spamatali...len v dnesnej dobe ta uz aj pre facku zatvoria

pragmaticka
10. jún 2014

@keram3053 ze obetuje!!! ako sorry, ale je blba! ak si mysli ze detska to nevidia/necitia/nepocuju tak sa velmi myli! a radsej budem vychovavat deti sama ako s takymto magorom a v prostretdi kde sa jej synacik nauci takto "pekne" si zenu vazit!!! nejdem sa radsej ani dalej vyjadrovat k takemuto postoju, lebo sa len rozculim! 😠

6969eva
10. jún 2014

S tým netreba nič robiť. Všetko je iba v jej rukách a stojí na jej vnútornom presvedčení a rozhodnutí zmeniť to. Aj farári vravia, že v škole ich učia vypočuť, poľutovať, poradiť, ale nikdy sa aktívne nemiešať nedzi dvoch ľudí, lebo oni sa medzi sebou poharkajú, ale sami vedia, prečo sú spolu. Ty jej akurát môžeš byť bútľavou vŕbou, pochopiť a hlavne vypočuť.Až čas dozrie, niečo sa iste stane, ale to v žiadnom prípade nie je v tvojich rukách.Mimochodom, v akom vzťahu si k nej?Si jej brat či iný príbuzný alebo kamarát?Za predpokladu, že si jej príbuzný by sa mohlo možno niečo vhodne nadhodiť, nie priamo osloviť a dohovárať, ale ak si kamarát, tak len mlčať a tváriť sa pred ním, že o ničom nevieš. Inak jej to spočíta navrch.

seahorse27
10. jún 2014

Ona si evidentne hlada vyhovorky, preco od neho neodist. Bohuzial na to nema odvahu, je slaba a schovava sa za deti. To, ze otec bije mamu, pred detmi neututlaju aj keby sa velmi snazili. Ty jej mozes len vytrvalo "otvarat oci" a rozpravat sa s nou o tom, ze zotrvavanim v tomto vztahu detom nepomaha, skor naopak. Ona ma kam ist? Hladajte spolu konkretne moznosti, co by mohla urobit. samozrejme bez lekara a policie sa to nezaobide, aby na neho nieco mala...Tiez by ma zaujimalo, v akom vztahu si ty vlastne ku nej, ak to nie je tajne 🙂

keram3053
autor
10. jún 2014

@seahorse27
som jej velmi dobry kamarat, butlava vrba....ale to ani nieje dolezite v tomto momente....mna chytaju stavy ze ked ona nechce nic spravit tak mam chut mu zo zivota spravit peklo ale to len vtedy ked rozmyslam testosteronom

seahorse27
10. jún 2014

Skus ju nahovorit na nejaku terapiu, tam v nej mozno psychoterapeut vzbudi odvahu nieco spravit so svojim zivotom. Inak, nasilie plodi len nasilíe...Chapem ta, ze mas 100 chuti rozbit mu hubu, ale tym toho viac pokazis ako napravis. Zalezi to fakt len a len na nej...Mozes jej byt oporou, davat jej racionalne argumenty, preco by mala od neho odist, ale to je vsetko.

kiki68
10. jún 2014

no ona je typicka tyrana zena, je ochotna sa obetovat,ale zaroven je nestastna. Ona to vnima ako vsetky tie tyrane zeny. Pomozes jej prave tym,ze si to sama uvedomi,ze tadial cesta nevedie. Nema rodicov,aby jej pomohli? Chapem,ze tomu hajzlikovi chces robit hubu jak zastavku,vsak si aj zasluzi,co je to za idiota nalozit zene. Myslim,ze keby mu jednu vytnes podlomia sa mu kolena. Lebo chlapi,co mlatia zenske su vacsinou ti,co by sa chlapovi zoci voci nedokazali v bitke postavit. A vyhladavaju si zeny,ktore sa daju dobre spracovat az to zajde tam,ze si zvyknu a obetuju sa. Mam zname,co presli domacim nasilim a bolo to ako cez kopirak toho,co opisujes Ty. Pocuvat to ako chlap a vediet,ze niekto ju mlati,ked zrovna nema naladicku byt dobry manzelik musi byt strasne.

cecil36
11. jún 2014

@keram3053 nechaj druhych robit vlastne rozhodnutia, aj ked s nimi nesuhlasis.

kaktusik007
11. jún 2014

@keram3053 mna napadlo len sa obratit na niekoho, kto sa naozaj tyranym zenam venuje a pracuje s nimi... ten by ti fundovane poradil, ze co a ako presne postupovat...
pretoze aktualne - ak to nechce riesit ona, tak s tym nespravi nikto nic. Dokonca som citala o zene, co sa prave venuje tyranym, ze asi 8 z 10tich to proste neda a k tomu nasilnikovi sa opakovane vracaju a odidu od neho priemerne na treti krat... Ze uz su proste tak zdeptane a znicene, ze tu bitku k zivotu beru ako samozrejmost a nedokazu si predstavit, zit bez neho... ze velkym problemom su deti - ak sa prestahuju s mamou do krizoveho centra, pretoze nechapu dobre, co sa stalo ze musia sa vzdat svojej izby.... je to proste narocne.

a ak je na nej pachane aj psychicke nasilie -- co by aj teoreticky mohlo, pretoze pises, ze on posobi vyborne na verejnosti a to prave takyto robia - tak je to o to horsie.

keram3053
autor
11. jún 2014

@kaktusik007
pamatam si dobu, ked sa nepravost riesila po chlapsky....zobralo sa par spravnych chlapov a dali takemu cloveku po papuli a ten uz vedel, ze ked este raz nieco take spravi ze co ho znova caka....a fungovalo to. Asi bohuzial dnes uz je taka doba, ze ti co pachaju zlociny su viac chraneni ako ich obete...dnes aby sa clovek uz bal dat dietatu vychovnu na zadok....
A jasne ze je na nej pachane aj psychicke nasilie (vyhrazky ze jej vezme deti, ci nevie kde patri,a kopec ineho...aj ked to zatial nieje v stadiu ze by to bolo kazdy den ale mozno raz do mesiaca).
A neverili by ste ze to robi clovek ktory robi manazera v najvacsej Kosickej firme....

kaktusik007
11. jún 2014

@keram3053 ale verili...
no pozri - po chlapsky to skusit mozes, ale ti pisali hore dievcata, on si vybije zlost potom na NEJ a bude to este horsie. A tiez nezabudaj, ze kedysi takeho nasilnika ani nenapadlo tu bitku rieist - vedel ze dostal pravom. Dnes? este ti, co by ho zmlatili, by z toho mali zle a opletacky so sudmi a z vinnika by sa hned stala obet - a to predsa nechces.

zial, pravda je taka, ze ak to ona samotna nechce riesit - nepomozes si. Ale mozes na nu zacat byt zly - stylom ze jej budes klast otazky a ukazovat, ze to, co preziva, nie je v poriadku a ze tie deti to vidia a prave tym, ze v tom vztahu ostava, detom ublizuje najviac.
ale bud pripraveny, ze mozes prist o vas vztah -- pretoze skor ako by to jej doslo, ze mas pravdu, sa na teba nahneva ze strkas tam kam nemas a bude sa snazit obhajit ze to take zle nie je a prestane sa s tebou bavit.

ale aspon budes mat ciste svedomie, ze si spravil co sa dalo

arizona
11. jún 2014

nerada reagujem na fórum, ale táto téma ma zlomila... keby som bola na tvojom mieste, zachovám sa úplne detinsky a veľmi rada klesnem na jeho úroveň. ak by som mala možnosť, požiadala by som niekoho o "pomoc" - ale tak, aby sa o tom nikto nedozvedel, aby netušil, za čo to je... problém to nevyrieši, ale pánko bude aspoň raz na opačnej strane. pochybujem, že by si niečo uvedomil, ale minimálne si to zaslúži. a dlhodobé riešenie ostáva v rukách tvojej kamošky - keď bude chcieť, pôjde to. držím jej palce, nech naberie odvahu čo najskôr - deti sú malé, ale nie sprosté. určite všetko vidia/vedia 🙄 ak si osvoja fungovanie takejto rodiny ako "štandard", tak ich veľa šťastia v budúcnosti asi nečaká 🙄

janickacrazy
11. jún 2014

@keram3053 Ja poznam pripad, kde pomohlo, ked sa to povedalo jej rodicom a jej otec zasiahol a pekne od podlahy mu dohovoril, aj facky lietali vzduchom. Dceru si zobrali aj s detmi k sebe a podali ziadost o rozvod. Ona sama by od neho asi nikdy neodisla, bola uz zdeptana nacisto. Neviem, ci poznas aj jej rodicov a ci by to v tomto pripade fungovalo, ale za pokus to stoji.

kivinecka
11. jún 2014

@pragmaticka neda mi to nereagovat na to co pises... ona asi vie preco od neho neodysla... akym pravom ty hovoris o tom cloveku ze je blba? Mozno je musrejsia ako ty leby si bola v kozi tej zeny a nemala by si nic kam by si odysla aj vtedy by si bola taka mudra?blba si akurat tak ty pretoze pises taketo veci a nic take si si neprezila preto to mevies pochopit a mudrovat vie kazdy...
Ona je ta ktora najlepsie vie co robit pre seba a aj deti co ked ma strach zneho ?nato si nepomyslela?
Zamysli sa najprv nad tym co chces napisat a az potom to napis 🙂

keram3053
autor
11. jún 2014

@arizona
aj nad tym som rozmyslal, klesnut a nechat ho prefackat nejakymi chlapcami...ale nemam znamosti v KE, vlastne nikdy lebo s takymi ludmi sa nerad davam dokopy....ale zasluzil by si to,aby zistil co je to dostat bitku

zabka88
11. jún 2014

@keram3053 páči sa mi že sa o ňu zaujímaš, ale ako ti píšu baby, kým ona nebude chcieť tak s tým nič nenarobíš... len jej daj vedieť, že keby bolo zle tak si tu pre ňu a rád jej pomôžeš...
vieš, ona môže žiť v stave "obetovania sa" ale každá z nás má svoju "hranicu" , dotyčná ju má zjavne hodne posunutú, ale určite ju aj ona má .. a je otázkou kedy ju ten dotyčný prekročí..musíme len veriť, že sa dovtedy nič zlé nestane..

radkanika
11. jún 2014

@keram3053 situacia je tazka. Evidentne ju mas velmi rad a chces jej pomoct. Ked sa ti dokazala zdoverit, musis znamenat pre nu vela a budete si asi blizky. Preto suhlasim s príspevkom od zabky vyssie. Bud tu pre nu a davaj jej to najavo, aby sa ani tebe neprestavala zdoverovat. Lebo ak sa uplne do seba uzavrie a strati teba, bude to este horsie. Taka zena by mala citit, ze je niekto komu na nej zalezi. Potrebuje podporu, pochopenie a v pripade nudze aby vedela, ze ma kto jej pomoct. Nemozes viac pre nu urobit, si len kamarat.