Doma ma majú za slúžku

basula30
21. jún 2015

Viem że to mnohych nebude zaujimat no potrebujem sa uz niekde vyrozpravat bo je toho uz aj vsetkeho na mna privela :( ... Pred 5 rokmi som sa pristahovala do domu kde byval len moj uz teraz muz ( vtedy priatel) so svojim otcom ..vsetko fungovalo celkom v pohode..sice uz od zaciatku bolo jasne że 2 chlapi vo velkom dome znamena kopec roboty pre zenu samotnu...no vtedy si este ako tak aspon po sebe obriadili..teraz nehrozi..hlavne svokor..ten są zacal spravat tak że vsak niekto vzdy po mne urobi a ja nemusim..mam pocit że ked mu nieco poviem ma ma vyslovene na haku a mysli si svoje..s mm są neustale kvoli tomu hadame..nevie pochopit ako mi je a że je toho ozaj na mna moooc..domacnost ...male dieta...2 chlapi..mozno są niekomu bude zdat że są stazujem no nie...jednoducho są potrebujem vyrozpravat..

pribinak
21. jún 2015

A preco by si sa nemohla postazovat, ked to mas tazke? Ved to je jedna z vyhod tohto fora ;)))

bonaqa2013
21. jún 2015

@basula30 asi by som požiadal manžela, aby alebo dohovoril svojmu otcovi, alebo aby Ti viac pomáhal. Viem asi ako sa cítiš, bola som za nevestu. Ešte pri prvom manž. Nič v zlom, ale moji exsvokrovci sa zasekli niekde v 18 storočí - podľa nich všetko by mala robiť nevesta. Na pole zbierať zemiaky za traktorom - ja so svokrom a pritom som mala 2 mesiace pred pôrodom, umývať okná na Vianoce - a termín pôrodu sam mala 6.1, ale len tie čo neboli do ulice - tie čo boli do ulice umyla svokra..... A podobných hovadín, ktoré mi išli na nervy. A keďže ani vzťah s ich synom nestál ani za fajku dymu, zobrala som syna a pekne sa tu mávajte.....

evelynm
21. jún 2015

nuz, cas urobit doma poriadky. nie, nemusis byt za sluzku. Ak nechaju neporiadok, nechaj to tak aj ty. Neupratuj za nimi, nech vidia dosledky tvojho konania.

mirkava
21. jún 2015

@basula30 nezavidim ti. Mne staci manzel a syn a niekedy fakt nestiiiiiiham. Kopec pradla, neporiadok.... Manzel musi byt na tvojej strane. Alebo jednoducho kasli na to staraj sa o dieta aby malo vsetko a ostatne skus mierne ignorovať 😉

basula30
autor
21. jún 2015

@bonaqa2013 .. tak to si mala tiež ozaj vesele..🙂 moj svokor je toho nazoru a tak je vychovany že v dome riadi zena ( nech je akokoľvek) a okolo domu muž...správa sa tak s prepacenim za vyraz..kde sa vyseriem aj necham...lezie mi to na nervy..a hlavne teraz ked som na materskej a mám pocit že nič iné nerobim len varim a upratujem po vsetkych..najhorsie je že mám rada poriadok a vie má vytocit už aj taká vec že ked sa naje nie je schopný po sebe ani len napr.sacek z rozka zahodit do kosa..necha na linke vsak niekto to zahodi..:( a je toho veeelmi vela..sú to drobnosti no už ich je toľko že má nesmierne vytacaju a hlavne to že je to denne

bonaqa2013
21. jún 2015

@basula30 hej, svokor je asi stará škola že? Pretože to starší ľudia si tak myslia že to tak musí alebo by malo byť.....

okana328
21. jún 2015

sacik od rozka nechaj pekne na stole a hotovo. viem, ze ti to vadi, ak mas rada poriadok, ale inak to nepojde.. ked sa tam toho nazbiera a uz to nebude mat kam dat, MOZNO sa uvedomi a aspon to hodi do toho kosa... nerob zo seba tu sluzku ty. tvoj bordel? nie? tak preco to upratujes... nepoviem - navarit, umyt riad, ok... ale taketo veci, ze obal nehodit do kosa... to je ozaj moc...

dzejn80
21. jún 2015

@basula30 a ked to s nimi nejde po dobrom, skusala si po zlom? ... operiem iba svoje, navarim iba sebe a tak ... 🙂

janinah
21. jún 2015

bordelárov neprerobíš,zmeň seba,jednoducho ťa ten sáčok na linke nesmie štvať....a nechaj ho tam hoc týždeň ,ja by som ho hodila dedovi na jeho posteľ a aj jeho ponožky či kadečo,čo po dome porozhadzuje,nech sa ten bordel kopí v jeho izbe,možno pochopí...nepíšeš jeho vek,IQ ani to,či aspoň po dvore porobí,ale bude to len horšie ako bude starnúť

sardinka333
21. jún 2015

@basula30 vieš, ty si si panstvo rozmaznala....tak načo by sa kto snažil?
Začni žiť - ako to budeš robiť po MD ked pojdeš do zamestnania? Sa zblázniš...denne si vyhrad nejaky čas na upratovanie ale nie celý den. Potom sa venuj dieťaťu, najdi si aj ty nejaky koniček, niečo čo ta baví....a nechod po dome štylom - kto zase čo neupratal. Je tam sačok? nech, ved jesť nepýta...a možno si aj manžel časom všimne čo si pre domacnosť robila. Lebo v domacnosti vždy vidno len to čo žena neurobí -to čo spraví to sa berie ako samozrejmosť. Je to cele o tebe - či chceš robiť paholka alebo žiť.

stefit
21. jún 2015

Aj moj manzel je typ, ze si po sebe nic neuprace...katastrofa..Ale naucila som sa ....Ked mal vyukladanu skrinu a do tyzdna bola cela hore nohami..odteraz...Otvorim skinu , oprate a ozehlene veci mu tam svihnem a nech sa hrabe... 😀 ..Spinave ponozky na chodbe boli 5 dni az do navstevy , potom ich zbadal 😀 ..Prazdne plechovky a plast.flase od mineralky, mu pekne stoja na linke nakraji mu ich tam necham nachystane dovtedy , kym ich neuprace a tak dalej..Ked mi prasknu nervy..vysmarim vsetko na dvor...Aj decka nechavaju po sebe vsade co im od ruky odpadne..kremes pod postelou...obal z horalky napchaty v umyvadle v odtokovej dierke..a pod..

dzejn80
21. jún 2015

@stefit davas muzovi veci do skrine??? To keby som robila tak moj ani nevie ake saty ma, ja pekne svih na postel a nemoze si lahnut, kym si to neuprace 🙂

danielahamar
21. jún 2015

môj svokor si ani lyžičku sám nevie zobrať, nieto ešte upratať, takto sú proste vychovaní 🤐 ešte šťastie, že s ním "nežijem"

stefit
21. jún 2015

@dzejn80 ano, aby to mne nezavadzalo, ked si idme lahnut,on chodi domov iba v noci..

sardinka333
21. jún 2015

@stefit vieš ale ja najst kremeš pod postelou a horalku napchatu v umyvadle (podla mna naschvál) tak budu stať všetky decká v pozore kým to neupracu a nepojdu ani spať nech aj o pol noci...ak osobne na taketo veci dosledne dohliadneš par razy, neverím že to urobia znova - kedže to musia bez pardonu po sebe upratať. Lenže oni vedia že ,,mamička urobí,, tak čo ...dlabu na to...aj naši maju tendenciu čo kde vyzleču tam nechaju - pyžamo pravidelne nevedia kde maju...lebo už si nepamätá, kde ho rano vyzliekli v ktorej izbe. No tak chudatko hladá...a hladá...čisté nedostane, nech spí aj holá/holý. A čuduj sa svete normálne ho po čase najde - len to už napr. nestiha večernu rozpravku kedže čas na nu zabila hladaním. Nabuduce ma poučenie... 🙂

0silvia0
21. jún 2015

@stefit no ženo cepuj to od malička, toto by moje deti ani nenapadlo urobiť. U nás nie je dovolené jedlo nosiť do izby, kde sa spáva, čiže žiadny krémeš pod posteľou by nehrozil. A obal v umyvadle? To by urobili raz, ale zasa priznávam, ja som mala veľmi kľudné deti. Oni len lego skladali, kreslili, čítali, hrali na zemi hodiny s hračkami... takže ak máš malých čertov doma, treba im rázne nastaviť mantinely radšej už teraz, lebo sa ti potatia a budeš po dome zbierať po celej rodine ponožky 😉

stefit
21. jún 2015

@0silvia0 Dakujem za rady, ja ich davam kazdy den do laty, su extremne zive...skladaju si nieco len vynimocne...Ten kremes , aj obal bola robota najmladsej...Aj ich veci lietaju po dvore, ked nie su upratene, neboj sa 😀

0silvia0
21. jún 2015

@stefit no obdivujem ťa, ja neviem, či by som také živé deti zvládla. Raz sa mi stalo, že jeden chlapec (tiež také tornádo) vbehol do obchodu, s rehotom si odhryzol z pecňa chleba. Upozornila som jeho mamu a čuduj sa svete - ona sa na tom tiež rehotala a nič neurobila, ani mu nič nepovedala. Ja na jej mieste by som ten chlieb aspoň kúpila a ona nič... zaujímavé, ako rôzne riešia rôzni ľudia rôzne situácie 🙂 🙂

stefit
21. jún 2015

@sardinka333 omyl....ja ich donutim to kazdy vecer si vsetko upratat, nejdu spat, kym nie je poupratovane , aj s placom..bohuzial na to som prisna...len som pisala, coho su vsetkeho schopne, ja to po nich nerobim , ani jeden obal po nich neupracem....Aj zo sameho konca zahrady ich zavolam vsetky tri a riesim kto to urobil...a zatrhnme im nieco , kym za mnou nepridu, ze kto to urobil...Za to ze sa priznaju ich nevycapem 😀 ..ale dohovorim velmi prisne , ze to bolo naposledy..

basula30
autor
21. jún 2015

Maminky..len tak odveci..ako pripravit Tofu? Dakujem

dzejn80
22. jún 2015

@stefit ako jasne,mm tiez voli casto taktiku, ze to chyti a cele polozi na nocny stolik ... moja pointa je v tom, ze sa toho viac nedotknem, nech mu to lezi kde chce. Cim dalej, tym viac to ale radsej uprace, lebo mu vadi, ze sa mu to potom pomiesa s roznosenymi ...
Tiez ma velmi vytacali kopky kade tade, ale pre vlastny klud som sa ich naucila ignorovat. Periem len to, co je v pradlovom kosi, hold, ked to tam neda, nemoze cakat, ze najde ciste. A este mi pomohlo, ked som mu raz vykricala ( ked zasa raz pomiesal ciste so spinavymi), ze ci si takto vazi moj cas a moju pracu 🙂) odvtedy sa celkom drzi 🙂

sardinka333
22. jún 2015

@dzejn80 presne, je to neucta k ,,domácej práci,,. Ani ja nechodím k mužovi do kanclu a nerozhadzujem papiere...je to sice trošku ,,krivkajuce,, porovnanie ale čo už. Ja mam tiež rada čisto, poriadok, vonavo...ale to by som bola otrokom domacnosti. Deti už dokažu vyložiť umyvačku, umyť umyvadlo dcera aj pozameta...minule mi ,,zahalašila,, ked už mala peknu kopku omrviniek, že ,,tak toto by som denne nechcela robiť,,.
Ale v prvom rade som sa aj ja musela naučiť že immusím dať priestor - lebo často som to robila tak, že ja si to spravím lebo nikto to neurobí tak dobre ako ja....dnes radšej prižmurim oči ak je tam čmuha ale je to čisté umyté poprípade to utriem ked ma nevidia...

ako pripraviť tofu? Ja som len nakrajala, ofrkala sojovkou a hodila na panvicu napr. spokrajanou cukinou a na to vajičko a chutilo mi.

yidaky
22. jún 2015

@sardinka333 S tým to sa úplne stotožňujem. Aj u nás je to podobne. Ja nie som predsa otrok ani slúžka... 😉 .

lucineckalu
22. jún 2015

skus to proste po nom nepratat a ked mu dojdu ciste riady, tak mu mozes povedat, kde najde tie svoje spinave, dres, spongiu a cistiace prostriedky 😀

rakywanda
22. jún 2015

ja mám kolegyňu, má asi 33 rokov, elegantná, vždy upravená, vysokoškolsky vzdelaná...
nedávno sme išli z divadla, bolo asi jedenásť preč, reku ja som taká unavená, prídem domov lahnem a nehnem a ona, že ešte musí deti a muža nachystať,ona každý večer chystá mužovi veci na ráno, čo si oblečie od slipov, cez ponožky až po vetrovku a topánky. akože sory, ale toto nerobím ani svojej 6 ročnej dcére.
jej odôvodnením bolo, že on by si obliekol čokoľvek a čo by si jeho kolegyne O NEJ mysleli. no, neviem, ale 35 ročný chlap je snáď svojprávny, občiansky má, ale vytiahnuť veci zo skrine nevie? ako si naučila, tak má.
vrcholom bolo, že keď bola 4 dni v pôrodnici, tak nosil stále to isté (vrátane slipov a ponožiek), lebo mu nemal kto nachystať 😀 😀 😀
tak to len tak na pobavenie

rakywanda
22. jún 2015

@dzejn80 mužove pohodené kade-tade veci jedného krásneho dňa leteli von oknom (vopred upozornený) a odvtedy je pokoj, taktiež periem len veci, ktoré sú v koši a navyše vyžadujem vybrané vrecká

dzejn80
22. jún 2015

@rakywanda no moj je nastastie svojpravny, akurat prisiel s takymito navykmi z domu. Svokra tiez dodnes svokrovi chysta co si ma obliect. Mm ma este starsieho brata, vsetci traja so svokrom su jednej postavy, tak ona bezne robila take, ze isla na mileticku, kupila 3 rovnakyvh rifli a chlapi mali vystarane. Ked som potom mojho zobrala do normalneho obchodu, a ze aby si vybral co sa mu paci, tak len pozeral ako teliatko. Nastasie rychlo pochopil, ze sa veci daju robit aj inac a dnes uz prebera 🙂)))

rakywanda
22. jún 2015

@dzejn80 už som to tu kdesi spomínala, že mužovej matke som vďačná za jednu vec, že bola lenivá ako voš a tým pádom môj muž si vie aj navariť, aj oprať...a túto prácu aj oceniť 😀

0silvia0
22. jún 2015

@rakywanda čiže čo z toho vyplýva? 🙂 ženy-matky by sa nemali pretŕhať v starostlivosti o potomkov a mali by myslieť aj na seba a zabudnúť na full-servis a občas aj nenavariť, aj neoprať, aj neupratať 😀