Dokáže nejakým spôsobom matka akceptovať ako žijem?

alicka90
16. okt 2017

Zdravím, volám sa Alica, mám 27 rokov a pred rokom som sa rozišla po šiestich rokoch s priateľom. Od tej doby si svoj život užívam naplno, čo znamená že mám kamoša na sex a z času na čas si dám nejaké tie drogy a povedala by som, že konečne žijem. Ani počas svojho štúdia na výške som sa takto nebavila. Môj problém je matka. Je nejaký spôsob ako to vysvetliť matke tak, aby to dokázala akceptovať? Deti nechcem, frajera nechcem, mám super prácu a celkovo život, čo ma baví. Len ľudia v mojom okolí si myslia, že som sa spustila. Ako im vysvetliť, že až teraz som začala konečne žiť? Veď prácu mám a to čo si robím vo voľnom čase je predsa len moja vec. Ďakujem za vaše názory.

margarita
16. okt 2017

ak mas potrebu matke a okoliu vysvetlovat ako a preco zijes a je to take super cool uzasne a konecne zijes, tak mam pocit, ze vo svojom najhlbsom vnutri musis presviedcat najma samu seba, ze obcasne drogy a nezavazny sex je to prave orechove....ak by si tomu skutocne verila a mala vsetko na salame, asi sa netrapis tym, ze Ta najblizsi nechapu...

nuz kazdy prezivame stres z rozchodu a krachu dlhodobeho vztahu inak...aj toto je cesta, len sa obavam, ze daleko nevedie. ale na to musis prist tiez iba Ty sama, ked sa Ti nepodari presvedcit ostatnych, ze vsetci su mimo a len Ty konecne zijes.
drzim Ti palce, hlavne skus robit vo volnom case nieco, comu skutocne veris a co Ta naplna.

domculik
16. okt 2017

@alicka90 Hm moze to byt zabava, ale na druhej strane si musis priznat ze balansujes na tenkom lade... v tomto vidi riziko asi aj ta mama a priatelia...

nelinka2009
16. okt 2017

@alicka90 podla mna za par mesiacov ty budes akceptovat ich a nie oni teba. Drzim palce

ludmilaka
16. okt 2017

@alicka90 Nevysvetľuj. Ži si ako tebe vyhovuje. Matke nevysvetlíš. Lebo my matky sme už také. Zrodili sme nový život, prebdeli noci, plakali od únavy, odopierali si, niekedy strácali samé seba...Lebo my matky svoje deti milujeme. Nebola som anjel, dokonca s matkou nemám vôbec vzťah ale akosi som na toto vždy myslela.

alicka90
autor
16. okt 2017

@margarita Ďakujem za názor. Ale netrápi ma to, ja som práveže presvedčená o tom, že mi je evidentne dobre. Problém je ale ten, že ostatní sa ku mne správajú ako k odpadu. O to tu ide. Alebo najlepšia možnosť je byť za pokrytca, tváriť sa že nič nedeje a pritom si žiť svoje?

alicka90
autor
16. okt 2017

@nelinka2009 Ako to myslíš, že budem ja akceptovať ich?

sisy222
16. okt 2017

@alicka90 tu su vacsinou zeny-matky,ktoré tažšie pochopia tvoj štýl života,pretoze deti su ich všetkým a žiadnu by netešili,keby práve jej dieta žilo takým životom.ani tebe by sa nepáčilo,keby si náhodou raz dieta mala a dozvedela by si sa,ze berie občasne nejaké drogy,alebo ma kamaráta na sex..atd.
Tak sa necuduj svojej mame,ze sa s takým niecim nevie zmieriť,ona ti dala život,ona ta vychovala.
Vzdy to bude tvoja mama,cize niekedy bude lepsie,ak niektore veci o tebe vediet nebude,aby sa zbytocne netrápila.
Skoda,ze často prichádzame az príliš neskoro,ako ubližujeme najbližším,ľudom okolo seba.
Drzim ti palce!nech v živote nájdeš to práve šťastie.

nelinka2009
16. okt 2017

@alicka90 nebudem ti tu kazat... Prides na to... Si este mlada... Najkrajsie obdobie zivota... Poriadne si to uzi... Potichu v dobrom zavidim niekedy... Uzivaj a neries... Pride cas...

margarita
16. okt 2017

@alicka90
nuz ale ak Ta to naozaj netrapi, naco potom zakladas tu temu?🙂
neviem, ak Ti vadi, ako sa ostatni k Tebe spravaju mas v zasade 2 moznosti>
1. zmenit svoje spravanie tak, aby ho oni akceptovali.
zmenit spravanie druhych je absolutne nemozne, jedine, co mozes zmenit je naozaj to, co robis Ty ako sa chovas Ty, na druhych dosah nemas.
2. prestat sa s nimi stykat a kontaktovat.

ak mam ja pocit, ze mi niekto nevyhovuje nazormi a postojmi, skratka ho o ne neziadam, nevyhladavam a stretavam sa s tymi, co su podobni ako ja, a nemam problem.
nech si kto chce mysli o mne co chce, aj ja si to iste myslim o nom, o nej.

ci nie?

a mimochodom, mam este dost male deti, ale na mieste Tvojej matky by som asi pokojne nespavala a trapila sa pocitmi, ako si moja dospela dcera mozno skazi cely zivot. akceptovat je jedna vec, ale stvat to neprestane a snaha zmenit realitu je silna, ako z Tvojej tak asi aj z matkinej strany.

ivec16
16. okt 2017

ved si sa spustila, keby im na tebe nezalezalo tak ti to nepovedia a zi si ako chces... maju o teba strach

mimla
16. okt 2017

Dcéru síce nemám, ale keby som mala a takto by žila, netešilo by ma to. Netešilo by ma ani keby takto žili moji synovia. Bála by som sa o ich zdravie. o ich budúcnosť, o ich príčetnosť, bála by som sa že skončia v kriminále. Ak pod pojmom "drogy" myslíš kofeín, teín, prípadne rozumné množstvo alkoholu, či nikotínu, možno by som privrela oko. Ak pod pojmom drogy myslíš heroín, kokaín, extáza, pervitín (a podobné záležitosti v ktorých sa nevyznám, takže ďalšie drogy z tohto súdka vlastne ani nepoznám), tak ako matka by som výrazne zvýšila tlak na teba, aby si sa dala dokopy. A kedy by som akceptovala takýto život? Nikdy. Inak popis toho, čo robíš vyzerá ako klasické utrhnutie z reťaze, kedy už človek nevie, čo so sebou. Navštív odborníka. Ak si pod pojmom, "užívať si život naplno" predstavuješ drogy a to že si s niekym vrzneš, tak skutočne netušíš o čom život je. Pretože užívať si život sa dá aj podstatne lepšie a bez ubližovania samej sebe a svojmu okoliu.

nelinka2009
16. okt 2017

@margarita ale zas neprehanaj... Ze kaxi cely zivot... Vidis som ti nechcela kazat tak ti ine nakazu 😁😂 @alicka90

michal3691
16. okt 2017

Nahodou mas to fajn , ja tak zijem uz cele roky a je to pohodicka . A ludi naokolo si nevsimaj iba zavidia a aj tak nemaju odvahu , lebo zivot zacina tam kde konci strach .Treba sa bavit .

@margarita preco by si mala skazit zivot ?

nelinka2009
16. okt 2017

@mimla no hlavne, ze vy to tu vsetky viete... O com je zivot a najlepsie viete, ze viete o com jevten jej a viete to lepsie ako ona sama... Urcite vdaka tebe teraz zmeni naxor... Si rovno supne a vrzne po docitani tych zvadtov... 😁😂😐ved to jak keby svoju mat pocula, ze ano. @alicka90

ivec16
16. okt 2017

ked chyti nejaku chrontu z toho neviazaneho sexu tak jej to mozno dopne... a drogy? juj clovek aby aj hovno ochutnal aby zistil, ze nie je dobre, skoda ze drogy tak nesmrdia, mozno by si ludia skor uvedomili... to je jedno... prajem skore zobudenie ;)

nelinka2009
16. okt 2017

@michal3691 povedal chlap, ktory dnes vecer nema do cpho pichnut a tak lasuje zenske fora 😁😂

michal3691
16. okt 2017

@mimla ach jaj 🙂 ty to riadne hrotis 🙂 chlast , cigarety su ok ostatok nie . A davat na rovnaku uroven heroin kokain pervitin a k tomu extazu je ako davat na stejnu uroven radler nealko s absintom 🙂 A o com je zivot ? Lepsie ako ?

nelinka2009
16. okt 2017

@michal3691 😁😂👏👏👏

michal3691
16. okt 2017

@nelinka2009 ja som uz pichol a teraz relaxujem na zenskom fore 🙂

@ivec16 ale drogy sa neberu pre chut ale pre pocit 🙂 a ten dobry je

sedem
16. okt 2017

Možno tvoja mama dokáže akceptovať to, ako žiješ, ale ver, že sa s tým nikdy nezmieri...nie kvôli sebe, ale preto, že ťa miluje a vie, že takto sa nedá žiť celý zivot bez nasledkov, svojím správaním jej ubližujes( sebe tiež), aj keď si to nechceš pripustiť...ano, si dospela, môžeš si robiť to, čo uznáš za vhodné...nikto nemá pravo hovoriť ti, ako máš prežiť svoj zivot, ale ti, ktorym na tebe naozaj zalezi, sa nevzdajú možnosti upozorniť ťa na to, čo by si mohla neskôr ľutovať...😉

margarita
16. okt 2017

@nelinka2009
ok, tak ak by toto pisala Tvoja dcera, by si s tym bola ok? teraz ma mozno 6 rokov, ale predstav si ju takto o 20 rokov. ak jej to schvalis a nebudes kazat, tak potom sorry.
ja som asi staromodna, ale napriek tomu si uzivam svoj zivot a nic by som v nom veru nemenila.

@michal3691
a preco nie? 🙂

alicka90
autor
16. okt 2017

@nelinka2009 úplne, a s týmto bojujem celý čas. Ja vždy hovorím, ži a nechaj žiť. Ja nechám žiť ich svoje životy, ale oni mňa môj nie. To je dosť pokrytecké. :/

ivec16
16. okt 2017

@michal3691 tak potom ten zivot asi az taky dobry nie je ak potrebuje drogy pre lepsi pocit

nelinka2009
16. okt 2017

@michal3691 vcelicka cooo

nelinka2009
16. okt 2017

@margarita v tom veku a situacii sa spolahnem na moju vychovu s detstva... Kazanim vtedy uz nic nefisiahnem iba ak to, ze sa mi dcera vzdiali a odcudzi... Nikto nieje dokonaly a zakazane ovocie vzdy najciac chuti

nikolweiss
16. okt 2017

Toto tvoja matka akceptovať nikdy nebude. To,že si občas dáš drogy(koniec koncov je to pre ľudí) je z môjho pohľadu oveľa menší problém ako ten príležitostný sex. Skús to robiť tak,aby si sa navonok prezentovala ako normálny slušný človek a počas voľna si rob po svojom.Každá mama chce byť hrdá na svoje dieťa a nie sa zaň hanbiť a strachovať sa oň. Rob to viac tajne ak nechceš svojej mame ubližovať.

mimla
16. okt 2017

@nelinka2009 Neuveríš, ale viem. Aj mne sa niečo v živote skončilo, aj ja som sa utrhla. Nie som jediná a ani ona nie je jediná. Tak ju pekne potľapkaj po pleci "patptapat" ako dobre robí, veď je to jej život, ak si ho chce dokatovať, má voľnú ruku. Ale faktom je, že nikto nežije len svoj život a svojim konaním, ubližuje svojmu okoliu. Je to na jej svedomí.

nelinka2009
16. okt 2017

@alicka90 nie pokrytecke... Od tvojej mami je to materinske. Od tychto tu je to pokrytectvo. A mozno aj zavist... 😁😂

sisaka
16. okt 2017

@alicka90 sa cudujes? Však si sa naozaj spustila a ak to ešte aj vytrubujes do sveta ....Tvojej mame sa nečudujem, asi čakala v tvojom veku už iné správanie. Ak si pod užívaním života predstavuješ drogy a šukanie s kadekým, tak to máš naozaj zvláštne predstavy o užívaní života. Tvojej mamy je mi ľúto, dúfam, že moje deti vychovavam lepšie a takéhoto sklamania sa nedožijem, dcéra ma 19 a teda je rozumnejšia a vyspelejšia ako ty

tiper24
16. okt 2017

drogy su neakceptovatelne