Dlhy manžela počas manželstva

malazuzicka
6. nov 2017

Ahojte.
Prosím o radu. Manžel si bral postupne spotrebné úvery počas manželstva, o ktorých som nevedela, až do výšky 26000 €. Úvery sú iba na jeho meno. Z peňazí som nevidela ani euro a žiadna čiastka z týchto úverov nebola použitá v domácnosti. Všetko išlo do automatov !!!! V manželstve sme len 2 roky. Spoločný majetok nemáme nadobudnutý žiadny. Dom aj auto som vlastnila pred manželstvom. Dala som na súd Návrh na zrušenie BSM. Ak by manžel prestal splácať pôžičky aké riziko mi hrozí, keď sme nenadobudli spolu žiadny majetok? Iba dlhy. Nepodala so
Návrh na zrušenie bsm zbytočne?
Ďakujem. Zuzana

natalienka12
6. nov 2017

Návrh si podala správne, súd by mal vaše BSM zrušiť.

malazuzicka
autor
6. nov 2017

Ďakujem pekne.

lsimo
6. nov 2017

a to akože si o tom nevedela, že si niečo také vzal?

eeffka
6. nov 2017

@lsimo by si sa cudovala, tu 5 tam 3 inde 2,5 a si na 26. Tiez som si myslela ze sa to neda, bohuzial da

verronica
6. nov 2017

Budeš aspoň chránená do budúcnosti... Všetky dlhy ktoré si nadobudol /vrátane tých, o ktorých si nevedela/ počas manželstva sa bohužiaľ týkajú aj teba kedze máte bsm.

dai
6. nov 2017

@malazuzicka zial dlhy ak sa nadobudli pocas BSM tak do BSM aj patria - nemozu ti siahnut na majetok nadobudnuty pred manzelstvom, ale na tvoje prijmy ano...
Treba co najskor BSM zrusit a manzela dostat na liecenie☹ drzim palce

dominika6
6. nov 2017

@malazuzicka urobila si dobre..to že je dom aj auto iba na teba,nemôžu ti siahnuť na majetok..jemu príde exekutor a bude mu to sťahované zrejme z platu...ak by neplatil..a mala by si nielen zrušiť BSM ale aj manželstvo..

verronica
6. nov 2017

@lsimo keď prídeš do banky a budeš si pýtať spotrebak, nebudú sa ťa pýtať či s tým manželka/ manžel súhlasí...

marcelkaemmka
6. nov 2017

Uf tak to mi je ta luto :( vela stastia prajem

helena1982
6. nov 2017

fu tak to si urobila dobre, ze si podala navrh na sud, nech to zrusia keby cosi ale tak prakticky by sa tebe nemalo nic stat kedze dom a auto su napisane iba na teba..

deti95060810
6. nov 2017

spravila si dobre, ja by som ešte pridala aj návrh na rozvod...🙂

lussy211
6. nov 2017

automaty ...to zruinuje rodinu aj vzťah radšej do neho .inak budeš za neho splácať do konca života

malazuzicka
autor
6. nov 2017

Ďakujem Vám všetkým za odpovede. 😉

easy391
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petruska19
15. aug 2020

@easy391 skús napísať do skupiny Právne poradenstvo https://www.modrykonik.sk/group/1900/