Dlhoročná láska. Prečo mi to robí?

bobulka34
30. máj 2013

mam dlhorocneho kamarata. Velmi si rozumieme. V minulosti moje city k nemu sa zmenili a som mu povedala, ze ho mam viac rada ako kamosa , ale on to tak necitil a dokonca sa po nejakom case ozenil, mal dve deti, ja som tiez vydata. Stale sa stretavame, on sa medzicasom rozviedol a prislo nieco co ma zaskocilo. Citila som uz dlhsie , ze je zalubeny, ale prepuklo to a povedal mi to. Mne sa podlomili kolena a znova sa vynorili stare city. Je to clovek na ktorom mi mimoriadne zalezi, nie je to nejaka platonia. Neviem sa s tym vyrovnat, ze som nieco take dopustila. On ma nechce ani odtrhnut o muza a skor mam pocit akoby mi naznacoval, ze sa nemam nikdy rozviest kvoly detom. Nerozumiem potom preco sa mi vyznava z lasky, hovori ako ma miluje. Ja neurobim hlupost to viem, milujem deti, ale skor je zvlastny jeho postoj a velkorysost aku prechovava k mojmu stavu.

grettka
30. máj 2013

Preco to robi? Odpoved si napisala sama - rozvedeny je, teda asi sam, takze smutny a frustrovany, kam siahne? Tam, kde to ma najblizsie, v minulosti vas nieco spajalo. Na jednej strane je pochopitelne, ze ti svoje city vyznal. To je jemne povedane, ak by som to mala natvrdo povedat, je to chlapska jesitnost. Zalezi na tom, z ktorej strany to vezmes.
ALE, aj ked sa teraz je zdanlivo velkorysy k tvojmu stavu a neziada rozvod, bude ho drazdit tvoja pritomnost, a skor ci neskor, bude bud naliehat, alebo sa utrapi neopatovanymi citmi a uz nebude velkorysy, ale podrazdeny.
Ty mozno vies co citis, dokazes zachovat kamaratsku uroven, ale on potrebuje cas, aby si mohol najst partnerku, ktora bude volna a city mu opatuje. Pokial vsak budes pritomna ty, tak sa bude viazat na teba.
Pre dobro vas oboch, aspon na cas obmedzte/preruste kontakty.

mima4
30. máj 2013

začni ho ignorovat, je to chuj na entu, ma manzelku, dve deti a takto sa sprava?!!!
To nie je muz ale zberba... 😠

xenicka13
30. máj 2013

zacala by som sa mu vyhybat

vinifred
30. máj 2013

..hrá na city a vie,že takto Ťa skôr dostane..hehe..no a ako čítam,tak o tom premýšľaš a rozmýšľaš,tak Ťa dostal tam kde chcel a ako hovorí môj muž "už je ruka v nohavičkách" 😀

evita_g
30. máj 2013

Moja rada znie, pretrhnut kontakty, vymazat cislo, ignorovat... ak sa s nim budes dalej stretavat, zahravas sa s ohnom... skor ci neskor sa popalis.... a potom bude neskoro lutovat. Co patri minulosti, ma zostat v minulosti. Ty uz mas iny zivot, on tam nepatri.

monteneger
30. máj 2013

ked je koze dobre ide na lad tancovat

salma22
30. máj 2013

a preco teraz ked je rozvedeny??? udrzuj si odstup pretoze mozes ublizit viac ako len jednemu cloveku...ak sa v tebe vynoria stare city k nemu a mozno ...mozno ti to potreboval povedat...pomoct mu mozes ale vsetko ma hranice,aby si nezacal domyslat...

kajacz
30. máj 2013

keď nechceš urobiť svojho muža a deti nešťastnými, tak s ním preruš všetky kontakty, kým nie je neskoro...

hori
30. máj 2013

ak si spokojna so svojim manzelstvom, tak chlapkovi odkaz ze "vlak mu uz odisiel"... mal city opatovat vtedy, ked si ponukala, nie teraz...

p.j.jacky
30. máj 2013

Moj nazor:
Ak by ta nechcel odtrhat od tvojej rodiny,nikdy by ti lasku nevyznal.Ak by bol co len troska velkorysi nepovedal by ti o svojich citoch.
V tomto smere ide o manipulaciu a citove vydieranie.
Si nahrada s pocitu opustenosti ,preco sa rozviedol?
Na tvojom mieste by som prerusila snim vsetky kontakty a zamerala sa na svoju rodinu.Raz ta odmietol....laska to nieje....

terezka1947
30. máj 2013

vies,kazdej zene polichoti zaujem ineho muza-nebudeme si klamat 😉
ale je na tebe,co s tym urobis...ak milujes svojho muza,zalezi ti na detoch...zbytocne sa nepozastavuj pri spomienkach a myslienkach na neho-mal sancu,nevyuzil ju,ozenil sa s inou...teraz je po rozvode sam a aaaaaaaa.....spomenul si......neviem,no u mna by ked uz nic ine tak zvitazila hrdost.
naco si komplikovat zivot,ked si stastna?nekontaktuj ho,je mozne,ze ta bude chciet vidiet,vyrozpravt sa zo svojich problemov...bude apelovat na "stare casy"......vlastna skusenost 😒 .....tiez som mala niekoho velmi rada,on to dobre vedel...ale bola som IBA kamaratka....az ma to prestalo bavit....a reku,radsej smutna sama ako smutna s niekym 😒 .....ja s 😒 om zabudala,hladala a nasla super manzela...a on sa sice neozenil,ale ked mu doslo(vlastne ani neviem, co mu doslo),ze sa vydavam...behal ku mne,volal,dokonca na svadbu prisiel 😠 a teraz mame zlateho chlapceka,tak ked ma stretne stale pocuvam aku chybu urobil,ze KEBY NIECO,je tu vyzdy pre mna.......neriesim ho,neodpovedam na jeho hluposti a vyhybam sa miestam,kde by sme sa mohli stretnut......som stastna a nebudem si to kazit 🙂 a uz vobec by som nechcela ubizit manzelovi a mojmu chlapciatku....

milka1978
30. máj 2013

@bobulka34 ja by som ho ignorovala .... ty sa mu najskôr vyznáš z citov a on to ignoruje potom sa ožení a ty sa vydáš vo viere, že už je "Vašej láske" koniec .... a teraz ked jemu manželstvo krachlo tak berie čo sa da? je to podľa mňa dosť sebecké ... nemysli na teba ale skôr na seba ... a som rada, že nechceš opustiť manžela a deti ... ak máš svojho muža aspoň trochu rada, tak ho isto neopustíš a toho vola jednoducho ignoruj ... je to krásne vrátiť sa späť do starých čias a cítiť to všetko krásne ako kedysi ale za akú cenu? myslím si, že ti to nestojí za to. môj názor ... veľa šťastia

hradnapani
30. máj 2013

ja hovorim tak, ze ak by ta s nim cakala skutocna stastna a naplnena laska, tak k nej niekedy pride, ale nesmie zranovat nikoho tretieho. Teda tvoje deti ci tvojho manzela. Momentalne to na to nevyzera a dotycny si potrebuje pri tebe iba vylizat rany, to je vsetko. (mozno to ani nerobi so zlym umyslom, clovek po rozvode alebo rozchode je zraneny, tak hlada rychlo utocisko niekde dalej, ale so skutocnymi citmi to nema vela spolocneho. A podvedome to asi aj citi, kedze nechce aby si sa rozvadzala... Proste len chce zamestnat nejako mysel, city, telo...

martinkatinka
30. máj 2013

Ja by som svojho muža neopustila ani kvoli dávnej láske, keby za mnou prišiel, že zmenil názor, že zrazu sa do mňa zamiloval....Potešil by ma jeho záujem, možno by som cítila zadosťučinenie voči svojim dávnym citom k nemu, ale to by bolo všetko. Za určitý čas si aj on nájde ďalšiu partnerku a všetko bude ako bolo.
Nie vždy je tá najvačšia láska v živote aj tá životná....

sonickaka
30. máj 2013

Keby toto teraz písal tvoj manžel zrejme by si nebola nadšená. Máš dokonca to, čo nemajú iné ženy.

studenú sprchu odporúčam a nohy na zem. 🙂 🙂 🙂

micha7
30. máj 2013

drz si od neho odstup a hranice..... inak to pojde dole vodou... 😉 je to na tebe!

sue
30. máj 2013

Odstuiuuuup a veľký. Nestretávaj sa s ním, vymaž z fcb a neprovokuj - ostaneš sama... sama s deťmi na krku a bez milujúceho a milovaného manžela...

On to robí pretože je sám, rozvedený a pri Tebe môže dostať všetko čo dostane - nemusí byť zlý, možno to robí podvedome ale s jasným cieľom - dostať ťa 😉 (nezabudni, že to čo sa hovorí z očí do očí nemusí byť pravda...)

haslerka27
30. máj 2013

manipuluje

victory1
30. máj 2013

Je to chlap, asi nic rozumne od neho neocakavaj..hlavne sa drz toho, co aj sama pises, ze nechces opustit manzela a deti..
Vies, ja mam tiez zopar priatelov a byvalych lasok...pri tych byvalych laskach plati, ze "2x nevstupis do tej istej rieky" a pri tych priateloch..no, ono, ked si vrznes s priatelom, na ktorom ti zalezi, tak potom je uz aj to priatelôstvo v keli...

cecil36
30. máj 2013

uprimne, potrebuje milenku 😉 Bohuzial nic viac, nic menej....☹

heleninamama
30. máj 2013

Súhlas s @ cecil36 A preto ťa nechce tento "dobrý dlhoročný kamarát" odtrhnúť od manžela - nie kvoli nejakým ohľadom na Teba, ako si naivne myslíš, ale preto, aby to nemal komplikované. Vydatá žena mu poskytne to o čo má záujem - sex a ako bonus dostane aj nejaké city, niekto ho rád vypočuje, uteší... a pritom má istotu, že sa mu nebudeš montovať do života až príliš.
Ak si spokojná v manželstve, nevidím dovod niečo s ním riešiť. Mohla si ho mať v minulosti a odmietla si - spomeň si prečo. A sama musíš vedieť, či sa Ti oplatí riskovať manželstvo. Nech bol a je pre Teba skvelý, z nezaujatého pohľadu - rozvedený chlap s dvoma deťmi nie je žiadna výhra.

mawka
30. máj 2013

taka laska to nebude a nebola z tvojej strany, ked si sa dokazala zamilovat do terajsieho manzela. takze predychaj, bud v pohode. ked ste sa kamosili tak dlho, tak sa mozete aj nadalej. stretavaj sa s nim na verejnosti, nikdy s nim sama nesadaj do auta, aby ta to nelakalo a nikdy nechod k nemu domov, ani on k tebe. proste drzte to v istych hraniciach. je sprostost ho zacat ignorovat, ak ste fajn priatelia a roky si rozumiete. ale ste dospeli a tak by ste sa mali drzat na uzde. tiez mam kamarata, s ktorym sme mali aj tutu mutu kedysi ked sme si liecili rany, ktory je fajn, ako z inej planety, ale vela veci sme si vyrozpravali a k intimnostiam uz nedochadza, aj ked iskrenie tam bude. a minule sme sa strteli v meste a vsetko ok, kafe, pokecali sme a sli sme kazdy svojou cestou. je niecim vynimocny, ale prave preto by som ho asi do zivota nechcela 😉 pretoze poznam aj jeho muchy a tie ked sa poskladaju, tak by som bola nestastna, resp. mat doma uplne dokonaleho chlapa, by som sa len nervovala, ktora mi ho preberie. takto je to dobre ako to je 🙂

janka810
30. máj 2013

on kedze je rozvedeny nestrati nic,ty by si stratila velmi vela

kattrin5
30. máj 2013

Nic povedat mu narovinu nech s tym prestane a prerusit styky...

jabadaba
30. máj 2013

joj moje nervy. Jasne, ze nechce aby si sa rozvadzala. Uzije si a uvidi. Mozno stretne dalsiu a potom by Ta mal na krku rozvedenu kvoli nemu a plnu vycitiek. Takto si uzije, pozna Ta, co to k tebe citi, ale horuce to az tak velmi nebude. Tak sa zichruje, ze nespravis hovadinu a nerozbijes si kvoli nemu rodinu. Sam totiz tusi, ze za to nestoji. Ani jeho city. Cize bacha. A ako tu jedna kocka pisala, vlak mu uz usiel. Smola. Taky je uz zivot. Svoje sance ste si prepasli a asi to tak malo byt. Inac by ste dnes tvorili par.

betka22betka
30. máj 2013

po rokoch sa zamiloval- si mladšia a krajšia ako za mlada? možno budeš len mostík na preklenutie momentálneho stavu. daj s nim pokoj....ruky preč.

evitka3
30. máj 2013

Pozri, mna mojbyvaly opustil kvoli inej a si predstav, mal tu odvahu, prist na moju vlastnu svadbu gratulovat nam☹☹☹ rozisli sme sa ani v dobrom, ani v zlom, po 2 rokoch som sa vydala, mam krasne 2 deticky, on ma naposledy videl pred 5 rokmi na nasej svadbe a odvtedy nic, nekontaktuje ma, nepise, nevola, naco aj, ved mi tym dal najavo, ze sa so mnou luci, no a pozrimeze, do roka sa ozenil aj on s tou, pre ktoru ma opustil a tiez ma syna☹☹☹
Zivot je o pritomnosti a buducnosti, co bolo, nech ostane v minulosti v nasich spomienkach, netreba jatrit stae rany , nechaj ho tak, ignoruj, lebo zle dopadnes a citivo budes vydierat njeldn seba, ale aj tvoju rodinku🙂🙂 vela stastia a rozum do hrsti🙂🙂

aristka
30. máj 2013

možno by sa mu to ľúbilo do trojky,zdá sa mi to také úchylné a to akože kedy ty máš čas nato aby ti vyznával lásku...

janicka11
30. máj 2013

jujha len mu nepodlahni,,,fakt to len skuša....máš rodinu a si štastná...

lenkakrcahova
30. máj 2013

Poďakuj mu za krásne slová a odkopni ho slovami,že Tvoja láska patrí manželovi a deťom (aj keď máš teraz ten pocit poblúznenia,je to skutočne len klam)..Nepopáľ sa Ty a nespáľ šťastie Tvojej rodine 😉 ..Držím palce,nech sa správne rozhodneš.. 😵