Divné správanie mojej známej

10. aug 2021

Ahojte, pokúsim sa v skratke.. Mám 2 deti, dcéra už je staršia,s ňou som posledných 5rokov nenavštevovala detské ihriská ,lebo už o nej nejavila záujem.No narodil sa mi mladší syn,ten má teraz 1,5 roka a sme na Ihrisku denne.Mame v okolí 4 detské ihriská, ktoré obmieňame.Prave na týchto ihriskách som spoznala dve maminy s deťmi.Lucia má 5 ročného syna a 2 ročného syna,Lenka má 7rocneho syna a 3 ročnú dcéru.. Stretávame sa denne,s Lebkou pomenej...No Lucia sa odmlčala, má doma manzela,tak chodia po rodinných výletoch, čo úplne chápem 🙂 tak s začala viac času tráviť s Lenkou.No jej správanie je neuveriteľné pre mňa.. Úplne cítim,ako po stretnutiach s ňou chodím domov unavená až depresívna.. Neustále,5 krát za 10minut vrieska,doslova vrieska po svojích deťoch..najviac po staršom,ten môže hádam aj za globálne otepľovanie.Furt je idiot,debil,treskne mu fľašu o hlavu...No ziram ako pako..Je jej jedno kde kričí,vonku,pred ľuďmi,doma,v obchode,no katastrofa.. Rozprávala som sa doma o tom s mužom a povedal, že si nepraje,aby som sa s ňou stretávala v prítomnosti našich detí, že nechce,aby mali takú ženu denne pri sebe a mysleli si, že takéto správanie je normálne... tiež to tak cítim,ale neviem,ako jej to povedať.. Keďže bývame pri sebe,je dosť pravdepodobné, že sa budeme stretávať pravidelne 🙄 Ako by ste to riešili vy?😏

nika82
10. aug 2021

zrus snou kontakty

monicatko20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
10. aug 2021

No nebudete sa pravidelne stretavat. :D Mate viac ihrisk a den ma 24h... Obcas sa stretnete ale uz sa nemusite tak priatelit.

autor
10. aug 2021

@ivangeline len odmlcat sa nemôžem,denne mi píše, volá,potrebujem nájsť riešenie,ako z tej situácie von.Mam jej to povedať na rovinu?ale čo jej mám povedať?Nieje zlý človek, pomôže, rozdá sa,ale tá zlá energia z nej,to kričanie po deťoch, nadávky,to nechcem znášať
@monicatko20 áno,ja viem,len neviem ako z toho von 🙄

janetinka27
10. aug 2021

ak mas problem jej to povedat priamo, tak je prave teraz cas dovoleniek, co je idelany cas, aby si sa odpojila rovnako ako lucia. proste budes travit cas s rodinou a nie s lenkou. nemusis jej nic vysvetlovat, ved nie ste najlepsie kamaratky, ale spojilo vas stretavanie sa na ihrisku. neboj sa, vas vztah nie je hlboky. a pocuvni muza, nestretavaj sa s nou. ja by som sa aj hanbila niekde sediet na ihrisku v spolocnosti uvrieskanej zeny. bud tyzden na "dovolenke" a potom sa prihovor inej mamicke. spoznas inych ludi a lenka spozna tiez inych.

nominativ
10. aug 2021

Povedz jej na rovinu ale s citom a máš po probléme, lebo sa urazi.

luccija
10. aug 2021

Možno aj tá prvá sa preto odmlčala...napíš, že deti sú prechladnute, nejdete von..a obmedz to na čo najmenej.Ved nie ste siamské dvojičky🙂

autor
10. aug 2021

@janetinka27 práveže toto nechcem takto riešiť,že sa odmlčim,lebo to nieje dlhodobé a nechcem chodiť von s malou dušou, že ju niekde stretnem a pritom som povedala, že mám iný program.Ide o to, že reštaurácia v našej blízkosti každý deň usporadúva program pre malé aj staršie deti o čom moja staršia vie a denne tam chce chodiť, má tam kamarátov.Takze teraz počas leta sa s ňou práve vďaka tomu budem stretávať stále a neviem z toho začarovaného kruhu von 😖 len nechcem deti vystavovať takej energii, takže asi iba naozaj na rovinu povedať,ale to sa budem cítiť strašne,som taká citlivka

luccija
10. aug 2021

Alebo jej povedz, že tvoje deti doma nadávali nech si dá trocha pozor

konikkon
10. aug 2021

Normálne sa s nou nestretavaj. Ak máš potrebu tráviť čas s nejakou mamičkou, nájdi si inú. Takých, čo si hľadajú kamarátku na kvakanie je po detských ihriskách mnoho, s tým by nemal byt problém. Ako sa ona správa, je čisto jej vec. Nič by som jej nehovorila.

autor
10. aug 2021

@luccija aj ja si myslím...lebo Lucka je pravý opak Lenky, milá, kľudná, usmievavá a videla som, že jej správanie Lenky prekáža.Ale ona má jediné šťastie,že jej muž má mesiac voľno a za ten mesiac sa to nejako utrasie,ale ja nemám takú možnosť 😅

ivangeline
10. aug 2021

Mozes sa aj odmlcat a mozes aj priamo. Ptoste zredukujes kontakt na minimum. Mne sa to neraz stalo. xD A s tolkymi mamickami som si pisavsla...teraz sa len obcas stretneme nahodne vonku. ;) Neberiem to tragicky...

janetinka27
10. aug 2021

no ved toto, ze mozno luciin muz nema mesiac volno. a mozno ano, ale proste uz potrebovala od lenky oddych a odpojenie. takze ten mesiac volna, alebo trebars len tyzden si mozes urobit aj ty. a potom sa uz k lenke nepripojis 🙂

janetinka27
10. aug 2021

aha uz citam, ze restauracia. a tam bude chodit aj lenka? ak ano, tak je to uz na tebe. bud do tej restauracie pojdes a budes konfrontovana s lenkou alebo tam nepojdete a urobite si iny program. ved nemusite ist iba tam, kde chce ist dieta, su urcite aj ine alternativy, kde sa jej bude tiez pacit

janickacrazy
10. aug 2021

Tak choď s deťmi na 2 týždne ku starým rodičom alebo niekde ku sestre, kamoske, na kupko, na hrad, do ZOO. Proste netrc len na ihrisku každý deň.

autor
10. aug 2021

@janickacrazy áno jasné,to chodíme na etapy,doobeda sa syn vyspí a ideme.bicykle,kupalisko, prechádzka v starom meste, pozrieť deduska,alebo do kútika..ale poobede už máme so staršou takú rutinu,že ideme tam,teraz v lete je tam paráda, prehrá sa malý aj staršia..zas nechcem sa obmedzovať kvôli nej

janickacrazy
10. aug 2021

Tak potom jej napíš slušne sms-ku, že nehnevaj sa, Lenka, ale mám problém s tvojím správaním, nechcem aby moje deti denne počúvali nadávky a krik. Prepáč, ale už nechcem tráviť s tebou voľný čas. Maj sa pekne. Keď sa urazí, no aspoň ťa nebude otravovať.

makova333
10. aug 2021

Autorka: napriklad takto. Prepac, Lenka, ale nevyhovuje mi tvoje spravanie sa k detom, necitim sa vtedy komfortne. Samozrejme, mas pravo ich vychovavat podla seba. Ja mam na vychovu deti iny nazor a rada by som tym mojim davala iny priklad. Preto si myslim, ze by bolo fajn obmedzit nase kontakty.

ave17
10. aug 2021

Ved normalme jej povedz, ze ci by sa mohla ukludnit, ze tvoje deti na to nie sú zvyknuté a ty tiež nie, takto sa s deťmi rozprávať. Ja s kamoškami sa bavim na rovinu.

konikkon
10. aug 2021

@makova333 a potom bude Lenka kvakat a ohovárať autorku s ďalšími mamičkami o dušu. Niekedy je mlčať zlato. Ignoraciou dosiahne viac pokoja.

makova333
10. aug 2021

@konikkon a? kvakat a ohovarat ta mozu aj ked ignorujes. Ignoracia nikomu nezaruci, ze ta niekto nebude ohovarat. A ja som skor za asertivne spravanie ako za tvarenie sa akoze nic a pozerat za roh ci nahodou Lenka nesedi na ihrisku,a aby som ju nedajboh nestretla. Obcas treba mat gule postavit sa za vlastny nazor. Samozrejme slusne.

janetinka27
10. aug 2021

ak sa nechces obmedzovat, tak potom sa skus prihovorit inej mamicke a ked dojde lenka, tak uz budes v rozhovore s niekym inym. a ona pokeca tiez s niekym inym

panelacikova
10. aug 2021

povedz jej, že ti vadí, že neustále kričí, nech sa nehnevá, ale že tvoje deti vyrastajú v pokojnom prostredí a ty si neželáš, aby boli svedkami takýchto výstupov zo strany inej matky. buď nech sa ukľudní alebo že potom nebudeš mať chuť s ňou tráviť čas. normálne narovinu jej to vyklop

nominativ
10. aug 2021

@konikkon ja presne pre toto nerada nadväzujem nové kontakty. Lebo svoje dôveryhodné kamarátky už mám, čo mi povedia veci aj normálne a predstava takého toho "hihi haha" a v skutočnosti pise kdesi na modrý koník, že som vadná (v preklade) a plánuje ako sa mi bude vyhýbať... Veď to je horsie, než vrieskať na deti. :D

Každý sa len všetkému vyhýba dnes.

sissy27
10. aug 2021

ja by som sa jej normálne opýtala, či má nejaký problém, keď sa tak správa k dieťaťu. Jasné, že každé dieťa je občas "na zabitie", ale nadávať mu do idiotov, tresknúť fľašu o hlavu?? Môže byť malý neposedný, nevychovaný, neposlušný, ale určite takto z neho milé dobré dieťatko nevyčaruje.
A možno ona v sebe dusí nejaký problém a uľaví sa jej, ak to zo seba dostane a niečo sa zmení, prípadne od teba dostane dobrú radu, ako z toho von.

rachel36a
10. aug 2021

Ja by som jej rovno povedala, ze sa mi nepaci ako sa vyjadruje a sprava a nechcem aby sa takto chovalo moje dieta a povazovalo to za bezny prejav...aj mam taku znamu, co nadáva a nadavaju aj jej 9 a 3 rocne deti...tak som jej to povedala...teraz sa snazi ked sa stretneme chovat " bezne" ale aj tak uz jej spolocnost nevyhladavam , pretoze ne deti sa uz tomuto sposobu vyjadrovania naucili

marcellka32
10. aug 2021

Netreba nič hovorit, stačí ignorovať, mala som v okolí osobu čo mi brala energiu...neodpises na správu, pochopí, ak ti niekto neustále píše a volá a teba to unavuje a aj jej prítomnosť ťa unavuje, tak je energeticky upír, ju to vyživuje, musíš obmedzit kontakt

whatever1
10. aug 2021

"Lenka, prosím ťa, mohla by si sa kontrolovať aspon pred mojimi deťmi? Vadí mi že pred nimi nadavas a vrieskas" Skús jej to takto strucne a narovinu povedať, uvidíš ako sa zachova. Buď si to uvedomi, alebo ti tiež vynada a tresne flasou po hlave😆

dievcacitajucelist
10. aug 2021

Úprimnosť nadovšetko...rozhovor je jediné riešenie a ak by ti záležalo na "vašom ihriskovom priateľstve" spýtaj sa v čom je problém, prečo toľko kričí? Možno ju niečo trápi...je nešťastná a nezvláda vnútorný nepokoj, stres a ventiluje to na deťoch, krikom, bitkou...život nie je čierno biely možno by tvoj záujem ocenila a otvorila sa ti...a možno by sa urazila "na život a na smrť" a ty by si mala o starosť menej....

ejbyk
10. aug 2021

...a co tie chudata deti? to ste tu ani jedna nespomenuli...Ja si ani nechcem predstavit co s nimi robi doma, ked dokaze robit taketo cirkusy na verejnosti? Je u nich doma vsetko v poriadku?