Divná svokra

9. sep 2024

Ahojte chcela by som vedieť názor na moju svokru. S mužom sme spolu 10 rokov. Pridám najcudnejsiu vec ohľadom svokry: za cely ten čas na mňa ani raz priamo neprehovorila. Ked sme u nej tak napr povie mužovi ze "nech si dá vodu", "nech si dá sveter". Nikdy to nepovie priamo mne. Pritom ja za tie roky som sa jej prihovorila a snažila sa nadviazať rozhovor uz x krát.
Pokračuje to ze este nikdy nebola u nás odkedy mame deti.. To je 5 rokov. My ju vzdy prideme pozrieť, býva na vedľajšom sidlisku.
Posledné cca 2 mesiace zacala strasne casto vyvolávať, kde sme co robíme, co sa u nás varilo. Pre priklad..minuly vikend sme sli z vyletu, cesta 1,5 hod a volala 4x ze prečo ešte nie sme doma. Muž sa na tom zasmeje alebo mavne rukou, jeho mama je taka ze sa hned pre vsetko rozplače takže on a ďalší 2 súrodenci okolo nej len po špičkách.
No ale tentoraz sme sa kvôli nej poriadne pohádali, lebo čakáme 3 babatko a planovali sme ze na veľké sono v 20t pôjde muž so mnou tak ako pri 2 deťoch predtým.
A jeho mama povedala ze nám deti nepostrazi. Maju 3 a 5 rokov, zahrajú sa spolu.
Proste zrovna ten termín nám moji rodicia nemôžu pomôcť, deti na vysetrenie a nami nemôžu takže sa nám to cele skomplikovalo. A muž jeho mame nic nepovie aby sa nahodou nerozplakala. Nikdy sme od nej nic nechceli, toto je jeden jediný krát kedy sme potrebovali tak na hodinku aby pre mna za mňa detom aj telku pustila len nech nie su samé.

biba_18
9. sep 2024

tak nejaké stráženie? svokru nerieš, lepšie to už nebude…

zuzinka888
9. sep 2024

Kamoska? Surodenci? Suseda? Deti nechodia do skolky??? Ze by ste to stihli?

deti95060810
9. sep 2024

asi vie prečo nechce... nie je povinná.

dskjhfdlkdjhl
9. sep 2024

Je zvlastne, ze si od nej cakala, ze pomoze, ak je pravda to, co pises. Ani by mi nenapadlo ju o to ziadat, ked k vam ani nechodi, ani sa s Tebou nebavi.

gribka1
9. sep 2024

A hovorila si jej to ty, či?

autor
9. sep 2024

Akoze nejde o to stráženie, nejako si to vybavíme. Ale o to ze toto je prvý krát co sme ju o nieco poprosili.
Manžel jej nonstop skáče na nákupy, vozi ju kde potrebuje, berie to ako samozrejmosť ze ved rodina. A keby povedal nie tak sa rozplace
My sme chceli jednu hodinu jej času aby obetovala. A mam sa ja rozplakat??

autor
9. sep 2024

@gribka1 nie manžel jej telefonoval ked sme dostali od doktora zarezervovany termín

maranta_leuconeura
9. sep 2024

Tvoj muz by sa mal naucit mamicke hovorit nie, kedze si uz zalozil novu rodinu a mali by ste byt na prvom mieste. Vidis, ze svokra voci vam s tym problem zjavne nema ;)

jajanka31
9. sep 2024

@deti95060810 je mama a stara mama, je otec a srary otec. Preco nie je povinna je tym detom jeden z najblizsich ludi. Resp.by mal byt. Mna by to velmi mrzelo a povedala by som jej svoje. Oni su povinny sa babke venovat ale babka im uz nie.. mna keby tak oslovovala cez manzela ani k nej nechodim.. to co je za spravanie. Oni od mladych ocakavaju vsetko super spravanie.. ale ako sa spravaju niektory stary ludia tak to je extrem

gribka1
9. sep 2024

Mohla si skúsiť ty. Vážne.

maranta_leuconeura
9. sep 2024

,,keby povedal nie tak sa rozplace" a? Ubudne z nej, ked si trochu poplace, ze je smutna/nahnevana/urazena, lebo ludia okolo nej neskacu, ako ona piska? Podla mna nie. Nech si aj poplace, ale podla mna je to len divadlo a citove vydieranie, uz je dost velka na to, aby zvladla odmietnutie

matullienka
9. sep 2024

Nerieš svokru rieš muža. Muž by si mal uvedomiť, že má teraz obskakovať novú rodinu a nie matku. Hlavne keď ona vám nie je nápomocná keď ju potrebujete. Ja by som k nej na tvojom mieste nechodila ani deti. Takéto detinské správanie neznášam. Ja by som sa ozvala aj keby na mňa hovorila cez muža a to čo by si vypočula by sa jej nepáčilo. A bolo by mi jedno či sa rozreve alebo či sa nasere muž.

biba_18
9. sep 2024

@deti95060810 to o tej povinnosti mi vždy dvihne tlak. isteže nemusí. ale ani deti potom nemusia…

autor
9. sep 2024

@matullienka ved muž rodinu obskakuje, preto chcel vybaviť svoju mamu. Jeho sameho to mrzí, správa sa k nej so vsetkou slušnostou a rešpektom a vlastná mama sa takto zachová.
Proste jediná jeho chyba ze sa nechá od nej citovo vydierať, neznesie ze jeho mama plače.

autor
9. sep 2024

@deti95060810 no a co tak nejaka slušnosť? Pomoc blížnemu? To uz v akom svete zijeme ked ten najbližší človek nepomôže a to bez nejakeho vysvetlenia/dôvodu.

jajanka31
9. sep 2024

@biba_18 aj mne to dviha tlak.nikto nic nemusi.hlavne stary ludia nic nemusia a potom vyplakavaju ake boli dobre vztahy pred 89 .. no lebo o vztah sa treba starat a tato babka sa nestara vobec tak co chce ona od nich na oplatku. Zaujimalo by ma ake vztahy ma s inymi detmi a vnucatami

matullienka
9. sep 2024

A keď sa kvôli nej trápi jeho manželka mu je ukradnuté?

lienka.7
9. sep 2024

@autorka ako prve by som si upratala muža a potom svokru.
Keď by bola u nás na návšteve, povedala by som mužovi "spýtaj sa jej ci nechce kavu" a pod. Aby zistila, ako to je.

ullala
9. sep 2024

Preco nemozu ist deti s vami? U nas nikdy s tym nebol problem, aby deti isli na morfologicky ultrazvuk.

vakatko
9. sep 2024

Svokra je manipulátorka, slzami si vynucuje aby sa celá rodina riadila podľa nej.

andreakotesova
9. sep 2024

@ullala aj ja som všade chodila s deťmi. Aspoň ma rýchlejšie vybavili u Dr. 😅🤣

danielahamar
9. sep 2024

@jajanka31 pekne a presne povedané👍

slavomira236
9. sep 2024

Je to krava. Asi ta nemusi a preto to spravanie..uz t mechod a ked pride k vam odid z domu. Kaslala by som jej a z muzom sa povadila. To jrj on slovo nevie povedat?

feb13
9. sep 2024

Je to malo informacii, ale podla mna je na zamyslenie, ci svokra nema nejaku poruchu osobnosti alebo inu psych. poruchu. Je to zvlastne spravanie. A v tom pripade ju treba brat tak, ze je poste chora a drzat taky zdravy odstup od jej priznakov (samozrejme netancovat tak ako ona piska, ale ani necakat, ze sa zmeni).
A svokor je kde???

ahhola
9. sep 2024

Myslim, ze okrem toho, ze je divna svokra, je aj divna osoba. Nepuses o svokrovi, vdova je? Mozno jej z toho spliechlo na majak🤔

simona92101
9. sep 2024

@ullala napr.u nas na ultrazvuk je prisne zakazane brat deti a viac ako 1 sprevadzajucu osobu.kedze sa nejedna len o videjko ale pracuju vedla seba 2 lekari,ktori robia aj diagnostiku,cize potrebuju na pracu klud.

osky
9. sep 2024

Chodte na navstevu.
Nadhodte temu este raz.
Ak zase odmietne,rozplac sa.
Uplne vazne,natvrdo,nech to ona vidi.
Ja osobne by som sa rozplakala vzdy,keby ma neoslovila priamo,ale cez muza-ani by som sa nutit nemusela.srfce by mi puklo od zialu.
Co si pes?????

sintra
9. sep 2024

Divna osoba. Ale vy vsetci robite chybu, ze ju obskakujete. Napr. aj ty, ze nekomentujes to jej oslovovanie v tretej osobe. Konfrontovala by som ju.
A pre ostatne mudrlantky - chodte niekam s tymi nazormi, ze ,nie je povinna'. Neviem, v akom prostredi ste vyrastli, ale v normalnych rodinach je bezne, ze si jej clenovia navzajom pomahaju. O tom rodina je.

svetlonos
9. sep 2024

Divná je ale možno si sama na také male deti netrúfa.

vilma7
9. sep 2024

Zas ďalšia zo žien, ktorá si nerieši manžela, ale svokra je ta najhoršia.
Takže začnite u vás doma.