Dilema so svokrou

12. jan 2023

Mám dilemu,

minule som mala sviatok a svokra mi telefonicky blahoželala a medzi rečou zahlásila, blahoželám Ti len takto, k vám už neprídem, čo ti mám čo kupovať darčeky a chodiť blahoželať.Ona je typ, že sa urazí a človek ani nevie za čo a potom je zdutá a akoby "trestá" človeka rôznymi nezmyslami. Nie som si vedomá, že by som jej niečo urobila alebo zlé povedala.

Teraz mám dilemu, bude mať sviatok ona, ísť k nej potriasť jej rukou, či len vybaviť telefonicky. Ako rozprávame sa normálne, len tá jej hláška ma vtedy veľmi zamrzela, cítila som sa ako posledná chudera.

S jej synom to nemá zmysel riešiť, lebo "mamička ".

melanta
12. jan 2023

Ja by som išla. Ja sa zásadne nesprávam štýlom ako ty ku mne, tak ja k tebe. Takže išla by som s úsmevom, kvetmi, darčekom.

elalala
12. jan 2023

Nemá zmysel nastavovať jej zrkadlo, veď snáď máš viac rozumu než ona a nebudeš zbytočne robiť dusno

ku_uk
12. jan 2023

Zablahoželať, ale len Slovenska klasika kvety kava bonboniera.

vmiri
12. jan 2023

Keď nechce chodiť tak nech nepríde (ja osobne by som sa nikomu nevnucovala nech príde), je to jej vec a ak sa rozprávate normálne a nemali ste žiadnu výmenu názorov alebo niečo podobné tak ja by som jej išla, nemusíš jej to vracať

vandica
12. jan 2023

Ja by som išla ku nej jej ruku podať, a kúpila max bonboniéru a kávu. Žiadne kvety. Ked ti ona hentak povedala, a nestojís jej ani o malú pozornosť, a podanie ruky. Veď nejde o veľké dary. Ty pekne choď, nerob to čo spravila ona. A keď bude mat komentáre aj k tomu že načo ste chodili a čo jej máte čo kupovať, tak až potom by som asi nesla už druhýkrát. Ale teraz choď.

katkami123
12. jan 2023

Och, milujem tie blahoželania alebo návštevy v style, ze idem niekomu akože zablahoželať ale pritom je primárnym cielom tomu človeku ublížiť a znechutiť jeho deň. Spravala by som sa ku nej úplne normálne ako vždy, to, čo si ona v hlave rieši, nech si rieši, bolo by mi to jedno.

0silvia0
12. jan 2023

My takéto oficiálne gratulovačky v rodine nepestujeme, čiže o problém menej. My si zavoláme a keď nezabudneme tak pri najbližšom stretnutí si dáme nejaký malý darček.
Ale vnímam to podobne ako @katkami123 ... s takou sprostosťou sa zaoberať. Normálne funguj ako doteraz čo povedala, to povedala, kašlať na to.

slapina
12. jan 2023

presne tak, robila by som práveže presný opak toho, ako sa správa ona🙂 múdrejší ustúpi a nech ju aj roztrhá od zlosti🙂 čo ťa po nej. ach, ja by som ti najradšej poradila, aby si sa takýmto toxickým ľuďom vyhla 7míľovým oblúkom, ale keby sa to dalo, že?🙂 v tomto prípade asi nemáš veľmi na výber.

katkami123
12. jan 2023

@0silvia0
Tak ono sa to dotkne, aspoň na chvíľu, kazdeho, lebo ťa ten druhý naschval poníži. Tu len pomôže svokre ukazat, ze keď má so mnou nejaký problém, je to jej problém a nie môj, mna sa to netýka, ja si fungujem normálne ako do teraz.

0silvia0
12. jan 2023

@katkami123 ja by som toto nebrala ako poníženie, ale ako nejakú intrigánsku taktiku a tej sa ja nezúčastňujem, čiže ma ani neponíži.

katkami123
12. jan 2023

@0silvia0
Áno, aj tak sa to dá brať. Každopádne netreba si to nechať pripustiť a nechať sa do toho vtiahnuť.

elam1234
12. jan 2023

Keď máte normálny vzťah, taktiež by som sa nesprávala typu ako ty ku mne, tak ja ku tebe, ale normálne by som šla. Nejaký malý problém, ktorý ju urazil, by sa zbytočne nafujoval do veľkých rozmerov 🤷 obzvlášť, keď vieš aká je, urazila by sa ešte viac 😄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka_673
12. jan 2023

asi by som isla. ved tvoj muz asi pojde mame zablahozelat, tak by som bola sla, lebo potom by zas boli reci, ze si sa ani neukazala. zablahozelala by som jej a hotovo, co si uz myslis v lave, tak to uz je vec ina

katkine_terapie
12. jan 2023

Zablahoželať by som isla a kupu darceka nechala na manzela. Aky jej kupi, taky bude svokra mat 🙂 A nie slusny clovek neblahozela stylom, ze si najskor kopne do teba, ale vracat to asi nie je najrozumnejsi napad. Iba by som sa v darceku pre nu nijako neangazovala 🙂

autor
12. jan 2023

ahojte, ďakujem za všetky príspevky, máte pravdu nemám jej to v úmysle vracať,nieje to môj štýl správania sa , skôr som sa chcela uistiť či by som urobila správne , keď tam pôjdem, ako by sa zachovali iné ženy

autor
12. jan 2023

@elizabet173 je to komplikovaná povaha , napr. keď je zdutá ani nevieme prečo,ideme tam na návštevu / nedeľa/ tak sa niekedy schová do druhej izby a podobné veci , niekedy ako malé dieťa, toto správanie nedokážem pochopiť, alebo sa nahnevá a o dva dni volá a vyčíta úplne veci, že mi zostáva rozum stáť, riešim to tak , že vypočujem ale nehádam sa , bolo by to ešte horšie a detinské správanie ma síce hnevá , ale naučila som sa to z časti ignorovať

teleskop
12. jan 2023

ja by oms oplatila rovnako ale matky terezy svate tuna ti urcite budu radit aby si sa neznizila na jej uroven, ja by som sa znizila..leo "debilom" musis zrkadlit ich chovanie aby pochopili

vinkel
12. jan 2023

Ja by jej kúpila dezert čo nemá rada ako moja nugat a keby mala pindy tak by som povedala tak Vás syn malo zarába. A úsmev 😂

katkami123
14. jan 2023

Niektorí majú hrozne povahy 😳

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz