Dilema ohľadom priezviska

15. feb 2024

Ahojte baby, riešim dilemu. Stále váham ci dat priezvisko po otcovi alebo po mne. Priatel ma doteraz nepožiadal o ruku, stále vraví, že všetko naraz nie. Takže vraví ze keď sa mala narodí tak do roka svadba. Ale viete, to je vo hviezdach, čakala som, ze aspoň zasnúbená budem...vzťah mame ôk, ale stále rozmýšľam aké dat priezvisko. Ci vôbec bude svadba... co vy nato?

dori2
15. feb 2024

no pokial ho uvedies na rodny list musel by suhlasit s inym ako jeho priezviskom… pokial sa nemylim

autor
15. feb 2024

@dori2 to by nevadilo. Skôr rozmýšľam aké dať.

beata_k
15. feb 2024

Ved chod na urad, vezmite sa. Je to vec 15 minut a mas po probleme.
Dala by som svoje

nikdenikto
15. feb 2024

Otázne je, či teda ty si necháš svoje priezvisko po svadbe, ak by si teraz dala dieťaťu tvoje….lebo potom sa bude tvoje dieťa volat inak ako ty aj manžel. A dieťaťu priezvisko neviem či ide menit

autor
15. feb 2024

@beata_k ale priateľ to nechce. Ze hneď na rýchlo. Tak nebudem predsa nútiť

alenah31
15. feb 2024

nedala by som iné ako mám ja v čase pôrodu - zmeniť dieťaťu priezvisko po tom ako sa neskôr vezmete a budeš ho meniť aj ty - nie je žiadny problém. Zmeniť ho neskôr "keby niečo" na tvoje - budeš potrebovať jeho súhlas alebo rozhodnutie súdu.

amelia89
15. feb 2024

svoje. lebo svadba je vo hviezdach a ja nebudem na kazdom urade skolke na letisku poste a neviem kde riesit ze dieta sa vola inak

terezia323
15. feb 2024

Pri pôrode ma dieťatko Automaticky priezvisko po matke

alenah31
15. feb 2024

@nikdenikto samozrejme že áno . Stačí zájsť rodičom na matriku a súhlasne podať žiadosť , dokonca to zmenia aj v RL dieťaťa.

beata_k
15. feb 2024

Jaaj tak on nechce. Hmm, vela stastia s frajerom

gejb
15. feb 2024

Daj svoje priezvisko.
Po svadbe nie je problém zmeniť dieťaťu meno aby ste sa volali všetci rovnako. Ak teda svadba bude...

banalu
15. feb 2024

Dala by som svoje, ty budes s tym dietatom vsade chodit, vsetko vybavovat... nevolala by som sa inak ako moje dieta. A nikdy nevies co sa moze stat, moze aj muz zomriet (ja viem, extrem).

zaphyra
15. feb 2024

Urcite tvoje priezvisko. V zivote by som dietatu nedala ine priezvisko ako mam ja. Keby si to nahodou neskôr chcela meniť, musel by on suhlasit.

jenny224
15. feb 2024

Svadbu narýchlo nie, ale spraviť dieťa nevadilo. Oboje je otázka pár minút 😉 nedala by som jeho. Celkovo som zástanca toho, že dieťa, ak nejaké niekedy porodím, tak manželovi, nie frajerovi

antonia15
15. feb 2024

Svoje...ak si ťa raz ozaj rozhodne vziať, zmeníte si meno s dieťatkom naraz...robí sa to na Okresnom úrade

pettom19
15. feb 2024

Urcite svoje. Ak sa raz dokope k svadbe, potom si zmenis ty aj dieta.

michellemary
15. feb 2024

Ako baby vravia, daj svoje.

mondolina
15. feb 2024

@dori2
to nie je pravda.

klip0
15. feb 2024

Nikdy by som nedovolila aby malo dieťa iné priezvisko ako ja

0silvia0
15. feb 2024

on nechce rýchlu svadbu, ty nechceš dokola všade riešiť, že dieťa má iné meno ako matka. V tomto máš rozhodné slovo ty, tak to využi.

belllinka
15. feb 2024

@amelia89
@0silvia0 mam ine priezvisko, ako jedno moje dieta a nikde, na ziadnom urade, skolke, skole, som nic neriesila, ani nedokladovala, tak z toho nevyrabajte taky problem 🙂

0silvia0
15. feb 2024

@belllinka ja z toho problém nevyrábam, ja by som to takto obhájila pred oteckom, ak by som chcela priezvisko po sebe. Nemusí byť všetko podľa toho, ako rozhodne chlap.

belllinka
15. feb 2024

@0silvia0 lebo je dosť zveličene napísané "všade dookola riešiť". V živote sa na mňa nikto neobrátil s otázkou, že: "Voláte sa inak ako dieťa, dokážte nám, že je vaše."

veronikam33
15. feb 2024

@belllinka rovnako nikde som nemusela vysvetľovať nič, nikde to neriešia, na žiadnom úrade, u lekára ani v škole...

zuzika87
15. feb 2024

Moja malá má moje priezvisko v čase keď som otehotnela sme boli spolu 5 rokov a už aj zasnubeny... No necítila som to tak a dala moje priezvisko... Od začiatku som bola presvedčená ze moje dieťa má mať moje priezvisko a bol to najlepší nápad aky som v živote mala... Ex plánoval sľuboval alr k svadbe nedošlo... Ale už je ex

veronikaszabova
15. feb 2024

Mam 3 deti, ktore nemaju priezvisko ako ja. A NIKDY som nedokazovala, ze su moje. A nikto to nikdy neriesil. Na uradoch, letisku, v skole, u lekara, v zahranici....

lamonita
15. feb 2024

Ja som tiež porodila dieta frajerovi, a veru som trvala na svojom priezvisku. Dokonca mi to aj na matrike podpísal ze súhlasí, ale teda je veľmi dotknutý a je to kameň úrazu v našom vzťahu. Tým ta ale nechcem nahovárať na JEHO priezvisko, práve naopak, daj svoje. Ja už si toho priateľa, žiaľ, ani nechcem vziat🤷‍♀️ takže s malou sme takto spojené aspoň my dve a on sa môže aj roztrhať. Fakt nikdy nevieš ako váš vzťah bude pokračovať.

anjelicek26
15. feb 2024

Daj svoje priezvisko... ked sa vezmete, je zmenit meno formalita. Ked sa nevezmete - opacne to bez jeho suhlasu nemas ako a to uz chlapska jesitnost nepusti. Neni ziadna "vyhoda", okrem chlapskeho ega uspokojeneho, ze sa dieta vola po nom...

patka06
15. feb 2024

Daj svoje, nikdy nevieš či a kedy bude svadba. Ak si pri sobáši vezmeš mužove priezvisko, dieťatku potom zmeníš. A ak by on prijal tvoje, nemusíš nič meniť.

bela30
15. feb 2024

Ved daj po sebe a ked sa vezmete bez problemov zmenis na priezvisko po muzovi.