Dilema ohľadom bývania

zun
25. máj 2015

bývame s mužom v nájme v centre mesta (100 000 obyv.) kazdú chvilu sa nam narodi nas prvy potomok🙂 výhody tohto bývania sú blízko do práce, na úrady, k doktorom, byt je veľmi pekný, svetlý, na to že je v centre tak super cena. nevýhody sú : nemáme tu výťah, výhľad je na ulicu, z ktorej je hluk a výfuky z áut, hlučný sused. vyskytla sa možnosť bývať na okraji mesta v rodinnom dome, v samostatnom byte na hornom poschodí (majitelia bývajú dole) výhody sú čisté prostredie, prakticky les v dohľade, možnosť využívať záhradu, a majitelia sú veľmi milí, takže by sme mali aj v podstate dobrých zmámych, nevýhody sú- zvýšené náklady kvôli doprave, čas strávený dopravou, byt by sme museli premaľovať, všade je studená dlažba, byt je menej svetlý, a veľký pes majiteľov.

Máte skúsenosti s takýmto bývaním? čo vás pri tom napadne?

sophie32
25. máj 2015

@zun No ja osobne by som hladala nejaku tretiu moznost ako a kde byvat 😉

loginexistuje
25. máj 2015

no istotne by som nesla do rodinneho domu len na poschodie .. to je ako k cudzim ludom ci nebodaj k svokre?

ak uz na dedinu k lesu tak do samostatneho domu

0silvia0
25. máj 2015

@zun malé dieťa+ veľký pes na záhrade, ktorý nie je váš... ani keby bolo to bývanie gratis by som to neakceptovala... cítila by som sa ako na návšteve...

zun
autor
25. máj 2015

majitelia sú veľmi milí, celkom sme si "sadli", ide o to zdravšie prostredie, hlavne kvôli bábätku, ten pes mi prekáža asi najviac.

loginexistuje
25. máj 2015

@zun no sadnut si a zit spolu je velky rozdiel .... je to uplna ptakovina

pribinak
25. máj 2015

V psovi by som problem ja nevidela, skor ci su majitelia domu pripraveni aj na to, ze babo moze dost plakat, neskor im dupat nad hlavami, asi to uz budu starsi ludia a ti uz maju svoje zabehnute kolaje
Toto by bola pre mna vacsia dilema ako havkac

celasapremenim
25. máj 2015

len pekne ostante kde si, este budes velmi rada, ze mas vsetko tak pekne pod rukou
moj 9 mesacny uz robi taky buchot, ze som rada, ze nebyvam pod nami a mozes mi verit, ze to velmi neovplyvnim
mam stastie, ze pod nami je starsi par, ktory nastastie mal deti, takze su s tym ok a my sa samozrejme snazime to zjemnit
neviem si predstavit s detmi denne niekam dochadzat....ale ak to chcesmat na rok alebo tak, takv pohode, ale ver mi, ze dlho im vyhovovat nebudete
a ten pes, on potes, nechcela by som, nevies ako je vychovavany, nevyrastal s detmi....to je sekunda, staci stupit na chvost

zdenkakarolina
25. máj 2015

@pribinak Presne ako píšeš,bývali sme u svokrov hore,po blížiacom sa príchode malej našej druhorodenej sme po dohode s dedom išli bývať dole,vymenili vchodove dvere,urobili schody,vymenili linku,...komplet vyhádzaný s penazí nas v novembri vyhodil,obaja sme s obce a ocitli sme sa na ulici a do týždna išli bývať do nájomného bytu,s hlučnými susedmi,psom ktorý sa najradšej škrábe pri radiatore,asi aby to všetci počuli,byvame v meste na obrovskom kopci nad mestom,cítim sa ako v Petržalke.Tiež hladáme tretiu možnosť,keď sme trošku došetrili.

timea7
25. máj 2015

@zun nikdy by som nešla bývať k niekomu na poschodie, nikdy, to je totálna hlúposť, je tu kopa tém o bývaní mladých u milých svokrovcov, ktorí sa po pár mesiacoch rokoch zmenili na nočnú moru... Ak chcete zdravšie prostredie, hľadajte tretiu možnosť, tak ako tu už bolo spomenuté.

sissy27
25. máj 2015

@zun ak tretia možnosť nie je, tak potom zostať tam, kde ste... majitelia domu síce môžu byť milí, ale jednoducho bývanie u cudzích ešte aj s malým dieťaťom, ktoré často a nahlas plače, o chvíľu bude dupotať, zhadzovať veci - no čudujem sa hlavne im, že vám to navrhli 😅 aj moja vlastná mama je milá, ale nešla by som tam späť bývať, ak by som nemusela, nie ešte k cudzím... plus ako spomínaš logistika, rýchla dostupnosť úradov, lekára, kopa času zabitého v aute a teba tiež nebude večne baviť len po dvore sa motať... inak toho psa by som ja osobne videla ako najmenší problém, ak vôbec... veď môžete k tým známym chodievať na návštevy cez víkendy, keď sa budete nudiť a zažiada sa vám lepšieho vzduchu 🙂

kika2710
25. máj 2015

ahoj, tak my konkrétne bývame tiež na poschodí rod. domu, u manželových krstných kt. ostali sami... no keby sa to dalo vrátiť nikdy by som nesla byvat k niekomu cudziemu ani k svokrovcom.... ked sme chodili k ním len tk na návštevy bolo to v pohode no teraz ked tu bývame je to hroza, velmi sa zmenili, davaju nam pocitit ze im to tu patri, cítim sa tu zle, vonku sa uz ani nicoho nechytám lebo ked nieco urobím hned to mne krstná opravuje... manželve náradie požičiava cudzím ľudom no katastrofa... uz sme tu dali nejake peniaze do prerábky no keby bola moznost a ak aj bude okamzite odchadzame...

ivett1
26. máj 2015

@zun stačí len, keď si dáš vyhľadať tu na fóre podobné témy...ak máte možnosť bývať sami, hoci aj v prenájme, je to super ... a keď píšeš o hlučnom susedovi, čo nevidieť to nebude on 😉 ...
PS: do lesa môžeš chodiť aj z centra 🙂 ... raz za čas...vždy lepšie ako by ste mali riešiť každodenné dochádzanie z okrajovej štvrte do centra ...

celasapremenim
26. máj 2015

presne, my byvame v centre ba a sme castejsie v prirode ako dedincania

tomaas
26. máj 2015

@zun ahoj necital som si reakcie ale pre mna jednoznacne.. ak je manzel vodic vie sa pripadne dostavit domov a odviest ta, ak si ty mobilna aj autom jednoznacne volim cestu rodinneho domu, zahrada a pokoj..... doktorku nebudes riesit casto a navyse aj v tom centre a hlucnom byte ste len v podnajme, tak drzim palce a spravne sa rozhodni

mariahpd
26. máj 2015

Ja som chvalabohu nikdy nemusela bývať v podnájme, ale moja kamoska takto bývala na dedine v rodinnom dome na poschodí, tak, ako to opisuješ ty. Spočiatku bolo vsetko vpohode, domácim aj pomohli okolo domu (s drevom a tak), aj to vyzeralo, ze si to vážia, ved to bolo navyše, za byt si platili. Postupne si asi začali navzájom liezť na nervy alebo co, majiteľom začalo vadiť, ked k ním prišla návšteva, ked u nich niekto prespal, tak im začali vykrikovať, ze nie sú hotel, vsetko začali komentovať, tak sa kamoska odsťahovala, už sa to nedalo vydržať. Takze ja podnájom v rodinnom dome neodporúčam.