Detský psychológ alebo ako riešiť nervozitu u školopovinného dieťaťa?

sweetberry
16. jún 2011

Dobry den alebo ahojte, najprv sa chcem spytat ci nahodou neviete alebo sem nechodi nejaka z vas, ktora ma skusenosti s detskou psychologiou, riesim zlost u svojej dcery, pripadne ak mate podobne problemy so svojimi ratolestami, ako to riesite, ako sa spravate, aby ste tomu predisli, ci pomohli eliminovat taketo spravanie.Dakujem velmi pekne a prajem prijemny den.

sisaha
16. jún 2011

@sweetberry nepises nic viac. Tazko povedat, co znamena zlost u tvojej dcery..odvrava? kriči? nepomoze? ignoruje? U nas pomohli jasne stanovene pravidla. Jasne, ze aj moja dcera odvravala, nafučala sa...Ja som ju poslala do svojej izby, ked som nebola zvedava na jej spravanie. A samozrejme, ked nieco zakazem, tak si za tym stojim a pri lepsom spravani, alebo prehovarani neustupim. Deti musia vediet kde su hranice. zlost tam bude aj neskôr, ked pôjdu do puberty. Ak mas pocit, ze je nezvladnutelna, treba zajst za psychologom, ktory ju vysetri. Treba si aj zodpovedat otazky ci sa nieco vo vasej rodine zmenilo k horsiemu, alebo ci nema problemy v skole a pod.

santine
16. jún 2011

Ahoj, my mame cerstve skusenosti. Psycholog Ti moze dat niektore dobre rady, ktore sa oplati dodrzat, ukaze Ti trebars nejaky iny pristup, ako to riesit, ako sa mas ty chovat, ak moze dieta lepsie a bez natlaku spolupracovat. Bude to mozno chciet viac sedeni. Mne napr. aj povedali, co nerobim spravne a co malo za nasledok nejake spravanie mojho dietata (s ktorym som nebola spokojna)...
Ja mam len 1 dieta, ale byt dobrym rodicom sa ucim stale. Pomohli mi aj nejake knizky, skus zajst do knihkupectva 😉 Ja by som Ti odporucila to skusit, mozes len ziskat pre svoje dieta aj pre seba 😎 drzim palce.

sweetberry
autor
17. jún 2011

@sisaha
@santine
ahojte dakujem vam velmi pekne za spravy....presne ako pises santine zistit ako sa spravat a zachovat v danych situaciach k nej, to potrebujem vediet.
V skole sa jej dari, ma kamaratov, v kolektive je oblubena aj ked je svojska.Doma mame pravidla, lebo je dost leniva, takze to inak nejde, co sa tyka napriklad uloh a podobne bezkompromisne si ich musi urobit hned po prichode zo skoly a az potom moze travit cas po svojom byt s kamaratkou a podobne, inak by ich neurobila a jedovala sa ze uz je vela hodin a musi si robit ulohy.Nema rada ak musi cokolvek robit co jej povieme, pritom su to celkom bezne veci ci uz ulohy hygiena alebo ked ma s cimsi pomoct.Co sa tyka rodinneho zazemia, myslim si ze ma dobre obdobie a zle za sebou, sme k nej priatelsky samozrejma aj vychovnym sposobom musime zasahovat, povinnosti si plnit musi hlavne co sa tyka skoly a podobne.Zlost......prejavuje sa u nej krikom na nas zvysuje hlas priam blaci ide ju rozdrapit, bucha vecami, dverami a je velmi nepekna, sem tam povie aj par nepeknych veci, ktore su drze a rodicom sa nemaju hovorit,nehovoriac ze pri citlivejsich povahach aj zabolia,ale berie to tak ze je este mala.... snazim sa ju v tom usmernovat porozpravat sa s nou vzdy o tom co sa stalo a preco to nie je od nej pekne a ako sa ma spravat, vsetko kludne, samozrejma ked uz pohar pretecie a inak sa to neda aj ja som len clovek zvysujem hlas.Mam vsak pocit ze to sa vtedy viac stupnuje z jej strany a neuzemni ju to, niekedy aj ignorujem,pride aj sa ospravedlni, aj to som jej uz hovorila ze ospravedlnim sa nic nezmeni aj ked som rada ze prisla sama a uvedomila si mozno ze aaa tak toto nebolo dobre k mame ani k ocinovi aj ked jemu sa tusim este neospravedlnila, ale ze to nema nijaky efekt ked sa ospravedlni, ked to na druhy den zopakuje opat.Modelova situacia zo vcera......vyzdvihla som ju v skole, okolo pol tretej poobede, pytala som sa jej v aute ake maju a z coho domace ulohy.......skaredym tonom mi odpovedala ze ona nevie no takym pubertalnym macherskym tonom ze des, hovorim jej ze sa jej normalne pytam lebo som s nou chcela skocit na zmrzlinu, ze ale nevadi no ked sa nevie pekne spravat, ako ja k nej a co ju trapi.....vzdy rozoberame co ktora kamoska ju nahnevala ale to su take banalne hluposti ktore vzdy predebatujeme a je dobre. ale ako som spominala aj ona je svojska ;)...Nakoniec sa vzpamatala a povedala ze maju domacu ulohu z matematiky par prikladov, tak sme si isli sadnut na zmrzku kupili sme si predtym krizovku a lustili sme spolu na zmrzline bolo to fajn, ona vie byt velmi fajn, ked vsak chce.Isli sme potom do drogerie na nakup, vsetko bolo stale v pohode to sme mali par krokov od zmrzliny, sadli sme si do auta a isli sme domov.Sem tam nacvicuje srandicky ze sa robi ze spi v aute, jasne ze opat si robili srandicky, tak jej hovorim ze uz treba vystupit ze musim zamknut auto a ona sa robila ze spi, normalne som povedala hlasnejsie Simiii prestan ideme a ona obubrela zacala na mna blakat ze ani pospat si nemoze vystupila zurivo z auta smarila skolsku tasku o zem a vydala sa opacnym smerom akoze len par krokov nie dalko prec a otocila sa chrbtom so zalomenymi rukami....no koniec.....nebudem popisovat moje reakcie naozaj som sa snazila byt stale kludna, az dostala... po chvili az prisla a kopla silou do tasky. A kebyze vidite este aj tie jej pohlady, az strach.Stacilo.Zmkla dala tasku na chrbat a isli sme k dveram domov.Poziadala som ju aby si urobila tu matematiku, neriesila som to, rozpravali sme sa o tom s manzelom, tak aby nepocula.Ulohy si nerobila, jedolavala sa v izbe tresla dvermi, ocino ich otvoril a povedal ze tie dvere budu otvorene nech ich nezatvara, znova ich zavrela tresnutim, tak na nu sme zvysili hlas a otvorili ich, ulohy si stale nerobila odisli sme na terasu nech sa ukludni, uz som sa nechcela rozculovat vzdy mi pride tak zle z toho.Po pol hodine stale nerobila ulohy kopala do stola a mrmlala si popod nos, nadavala si na nasu adresu.Doniesla som jej pit, citronadu......zacala si robit ulohy bez toho aby som jej to musela opakovat ze si ich robit ma, prisla poradila som jej s prikladmi skontrolovala som jej ich a bolo vsetko ok bola kludna normalna.......opat ona.Toto robi denne, inak rano v ten den vsetko ok mila zlata ona je taka starostliva aj kavicku mi urobi z kavovaru vieme byt take kamosky, ale som jej povedala ze ak sa bude takto spravat nimi nebudeme lebo ma to boli a som z toho smutna vtedy jej je luto ked jej poviem ze som smutna ale to musi mat ten pokojny cas.Inak na nu neplati vtedy nic.Fuuuu som sa vyrozpravala asi privela dostala som zo seba von aspon priblizny obsak toho ako sa sprava, mne ani na um nepridu vsetky tie situacie, lebo poslednu dobu je to na dennom poriadku, takze stale cosi ine nove.

sisaha
17. jún 2011

@sweetberry taketo obdobie mavala aj moja dcera, trvalo však asi pol roka. ked ti mam povedat pravdu, za papulovanie mne do oci jej letela facka. A ostala riadne prekvapena, kedze to necakal. Uz si nespomínam co presne tomu predchádzalo, ale neskutocne sa ma to dotklo a nezvladla som to. Nebudem ti radit, ze ju mas biť, to nič nerieši. Ale u nás neskôr stačilo pohroziť, že to môžem zopakovať. A niekolkokrat som jej povedala, ze ked sa jej nepaci kde byva, kde ma co jest, co si obliect, ze sa moze prestahovat do detskeho domova ak nechce byvat s nami.. Raz som ju tusim aj zacala balit a veru si to rozmyslela. Toto obdobie je velmi narocne. je to tzv. predpubertalna faza a naozaj len maloktory rodic to zvladne. Inak bezne u nas existovali zakazy, ked sa nevhodne spravala.To najlepsie tusim zaberalo. Ale neboj, ono to raz skonci a nastupi riadna puberta. Mozes skusit psychologa, ale kedze ide o pubertu, neviem ci tam nejake logicke argumenty zaberu, kedze dietatom mavaju hormony... 😒 . Asi len vydrzat a donekonecna vysvetlovat, preco taketo spravanie nie je vhodne..

sweetberry
autor
17. jún 2011

dakujem ti
@sisaha
netvrdim ze psycholog len som potrebovala pocut ako sa k tomu staviat aby sa to eliminovalo aby som ju skludnila aby pochopila co je nevhodne ako sa ma spravat s uctou k druhym a ako v sebe tlmit nervicky, ma len osem rokov co bude o par rokov ked nastupi ozajstna puberta........viem ak som bola ja chapem ju ze sa jej nepaci ked nieco musi ale aj my sme museli si plnit povinnosti to je predsa vychova aj ked sa jej znasim byt aj priatelkou ale toto sa takto neda a nema na to nejaky vazny dovod, je to len vnej ze si to vobec dovoli takto sa prejavovat, ci uz je to dedicne alebo.....kadzopadne ja som si taketo spravanie k svojim rodicom ani len nedovolila a to som mala istotne prisnejsi rezim doma, dokonca aj ked som uz bola plnoleta a zila este s rodicmi.Myslim si ze sme dobry rodicia.Viem ze nie dokonali ved kazdy mame svoje dni lepsie horise tazsie a treba sa akceptovat ale Simonka sa takto sprava uz dlhsie a treba to nejako stopnut, sme z toho potom vsetci zli, bez nalady, ona musi pochopit ze na nas kricat nemoze ze nemoze trieskat a hadzat vecami odvravat skaredo na nas zazerat a rozpravat si po pod nos odvravat, nic zvlazstne tomu nepredchadza na co by musela takto extremne reagovat.Dufam ze to pomynie, ze casom bude rozumnejsie dievcatko tym ze bude starsia a pochopi vela veci, lebo sa lubimea ona to vie.Ona je ako schizofrenik,myslim rozdvojena.....vie byt mila paradna potrebuje vela objimania pusiniek pochvaly a pozornost, niekedy vsak ked nema ten svoj ok den nepomaha nic a ja nechcem neustale jej len opakovat x krat jednu vec ktoru ma urobit ci kricat rozrusovat sa a nervacit.Mne to tiez nerobi dobre a isto ani jej, lebo potom ju to mrzi.

simisi
17. jún 2011

@sweetberry ked som si to precitala,mala som pocit,akoby si pisala o mojej dcere,zhodou okolnosti tiez Simonke,ktora bude mat o mesiac 8 rokov a miestami som z nej zufala...chova sa velmi podobne ako tvoja dcerka,a stale som neprisla na to,co s tym.U nas sa to ale zhorsilo narodenim mladsej sestricky,pred 6 mesiacmi ☹

sweetberry
autor
17. jún 2011

@simisi ahoj dakujem za pridanie sa do diskusie, mozno by sme si vedeli takto radit a spolocne prisli na to ako to riesit.
A aka nahoda s tymi Simonkami 🙂
Dnes sme mali fajn rano , vsetko ok, po malu mal ist manzel, ale volala mi, ze chce ist skor domov, ze uz skoncila na kruzku, tak som isla po nu ja. Tak uz sme doma, kedze v praci mam takuto moznost, nemusim v nej travit tolko hodin casu, takze ani v nedostatocnom case sa jej venovat to nebude.Je dnes plna elanu ukecana az prilis, vesela, tak snad dnes bude aj fajn zvysok dna, uvidime 🙂 pokial jej nieco nezakazeme tak nas dnes bude mat azda aj rada 😀
Takze Simnka ti chodi do prvej triedy ?Nasa chodi do druhej, blizia sa nam prazdniny, takze bude chodit striedavo do prace so mnou a k babickam, Aj to bude zaujimave .....Verim , ze je to dost narocne pre teba, zvladat malu slecnu ktoru predcasne chyta puberta a venovat sa malej princeznicke, treba si uchovat hlavne svoj vnutorny pokoj........krasny vikend prajem 😵

ani3012
17. jún 2011

baby a nie je to nejaký ich ďalší vývojoví stupeň ? Lebo Paťko má síce aj ADHD,ale presne ako opisuje @sweetberry Simonku,tak taký je posledný polrok Patrik (7,5 roka) a ako sa oteplilo,tak sa to zhoršilo...v škole problémy cez hodinu nie sú...

sweetberry
autor
17. jún 2011

@ani3012 fuuu a ten syndrom to mate diagnostikovane ci ? nemyslim si ze je to u nas nejaka dlhdoba zalezitost, skor by som to pripisala nejakemu obdobiu, ktore dufam prejde.....myslim ze nas caka asi aj zlozitejsie riesenie nalad u nasich deti, prave v case puberty, len mi to pride nejako skoro na ten vek, ked sa dieta taktovzdoruje normalnym beznym veciam, ma taketo reakcie, pretoze lasku istotne musi od nas citit, lebo jej ju prejavujeme denne, aj dotykom,tak ako aj ja aj manzel jej dotyky opatujeme, venujeme jej ich aj sami od seba...nie kazdy den ma clovek naladu, sme vycerpani z prace a podobne ale myslim si, ze ak Simonka pochopi jednu zasadnu vec, ze ak sa pekne sprava mi nemame dovod sa nespravat priatelsky.......na dennom poriadku vsak taketo spravanie sa objavuje, ked cosi chce a nie je jej po voli.....lebo sme sa rozhodli jej povedat nie a uznali za vhodne ze nie,je dost panovacna, snazim sa jej vysvetlit ,ze tymto spravanim to bude mat tazke aj s okolim, s priatelmi.....ze sa ma naucit akceptovat aj druhich nazor potreby....jemne pokojne....niekedy to vsak odmieta chapat lebo si postavi hlavicku.Dnes sa musime pochvalit stale je vsetko v poriadku, potom vcerajsku si dava asi pauzu 😅

santine
17. jún 2011

Ahojte, ahoj Sweetberry. K tym skaredym slovam napr. minule psychologicka povedala, ze odporuca aby si deti vyplachli usta vodou, od tych skaredych slov akoze 🙂 a nenechali to v srdiecku.
Moja este len bude mat 6, ale tiez niekedy si postavi hlavu, tresne dverami, povie hocico. Su to tazke situacie.
K tomu, ze je akoby hlucha, mi zase poradili povedat nie "pozri, este si to a to neurobila", ale skor "zabudla si?". Este sme skusili hru "hodina sefka", ked nechcela posluchat a trvala na svojom... dcerka bola akoze sefka 15 min (viac som jej nedala) a ona mi hovorila, co mam urobit 😀 pritom si samozrejme neublizovat. A cuduj-sa-svete, hned mi prikazala, ze ju mam umyt a umyt jej zuby a dat do pyzama a ulozit spat 😀
Vela stastia a trpezlivosti.

ani3012
18. jún 2011

@santine to je dobré ! Skúsime aj my hru šéfa 😀

@sweetberry ma diagnostikované,ale chcem ísť naspäť ku klinickej psychologičke,lebo táto školská..ona nie je zlá,ale tá predošlá mi veľa radila,veľa vysvetľovala ,kedy sa prečo Paťko tak zachoval ako sa zachoval a veľmi nám pomohla...pri nástupe do školy musel začať chodiť tej školskej,lebo klinická papiere pre školu nevydáva resp.ich škola neuznáva....

sweetberry
autor
18. jún 2011

@santine ahooj 🙂)) som sa pobavila 🙂)) ale nieco na tom bud,e ty spravis akoze nieco podla nej a ona podla teba, veci, ktore robime ako samozrejma nepovazuju za cosi vynimocne, je to jedoducho samozrejmost, ona rada porobi kadeco , ale iba ak sa jej chce, pomaha mi robit napriklad fasirky, tvaruje gulicky, v minule sa snazila skrabkou supat zemiaky, hadzeme spolu do pracky pradlo, ked ma naladu vie byt fantasticka.....tak ju to aj bavi, nema vsak rada svoje povinnosti, ulohy, upratanie izby, to co vie narobit vo svojej izbe je naozaj neskutocne....ani ked mala tri roky tak taky neporiadok neurobila......urobi mi kavicku z kavovaru, prinesie mi ked cosi potrebujem....celkom dobry obojstranny full service 😀 ale to su z tich dobrych dni....jednoducho je extrem....bud taka ze otvaram usta 😲 alebo nas cert!

@ani3012 ano ako pises, pochopit to, preco aky to ma dovod ako tomu predist ako sa zachovat.......to nie je na skodu a ked uz si clovek nevie rady pre dobro navstivit "odbornika", ktory nam to azda vysvetli aby sme sa vedeli k tomu postavit pochopit spravat..... 😠 ......kazdy sme len clovek,niet nad klud rodnnu harmoniu pohodu pre nas vsetkych🙂)))))

bambulka814
18. jún 2011

uf, baby, citam a obdivujem Vas...drzte sa

basika
19. jún 2011

@sweetberry odporúčam prečítať túto knihu
http://www.martinus.sk/?uItem=43336

heln
19. jún 2011

@sweetberry ahoj, nečítala som podrobne všetky príspevky, ale tvoja dcérka sa nespráva tak ako bežné osemročné deti, preto by ste naozaj mali zisťovať príčinu, pretože tým, že to neprestáva sa to bude len nabaľovať.
čo sa týka psychológa, odporúčam klinického psychológa - ten je na úrovni lekára, neodporúčam "obyčajného" psychológa, ktorý má "len" diplom z psychológie. Tí klinický majú zvyčajne aj nejakú klinickú prax a vedia sa v tom dobre orientovať. a ísť k psychológovi nie je hanba, môže vám poradiť a vidieť veci nestranne z iného pohľadu. tiež nečakajte, ak je to naozaj nejaký problém (napr. ADHD), tak tým skôr to treba riešiť a tým skôr sa to bude dať lepšie vyriešiť.
ale predsa len ma napadla ešte jedna vec, možno som vedľa ako tá jedľa, ale skúste jej dať u pediatričky urobiť hormonálny profil z krvi, ja som bola tiež ako desaťročné dieťa protivná, lenivá, zdutá (aj keď nebola som až taká drzá), ale zistili mi zníženú funkciu štítnej žľazy a hormóny predsa len dosť do veľkej miery ovplyvňujú náladu.
držím palce.

ani3012
19. jún 2011

@heln a to ti robili len tak na požiadanie ? ja mám ochorenie štítnej žľazy a keď som toto vyšetrenie chcela dať urobiť Patrikovi keď sa narodil ,tak pediatrička mi povedala,že sa to robí len ak sú nejaké problémy...

ani3012
19. jún 2011

@basika ja som si práve teraz objednala knihu : http://www.martinus.sk/?uItem=68554 tak som zvedavá

basika
19. jún 2011

@ani3012 kniha čo si si objednala je vlastne podobná vychádza z rovnakej teórie, akurát tá čo som pridala ja, je trošku jednoduchšie a zrozumiteľnejšie písaná.

ani3012
19. jún 2011

@basika no nič teda..si budem viac trápiť hlavu svoju 😀 😉 ďakujem 🙂

heln
19. jún 2011

@ani3012 to som bola malé decko, takže netuším ako mi na to prišli......
a neviem, ale mne teraz povedala endokrinologička, že keď budem v pôrodnici, tak mám povedať akú mám diagnózu a že už automaticky spravia vyšetrenie, a moje ochorenie je údajne na 99% dedičné, čiže dcéra ho vraj bude mať na 99%, ale pri chlapcoch sa to nevyskytuje a syn by len preniesol genetickú predispozíciu.......

sweetberry
autor
20. jún 2011

@basika kniha objednana 😉

basika
20. jún 2011

@sweetberry tak potom daj vedieť,keď ju prečítaš...ja tiež sa ju chystám už čítať druhý krát.

sweetberry
autor
20. jún 2011

@basika oki dam 🙂 tento tyzden by mi mala prist 🙂)

qtinka29
7. jún 2012

Babenky,oživím túto tému,lebo mám rovnaký problém so synom.Doma sa mi zdá ok,aj keď občas má svoje dni,ale kto ich nemá......Od februára má vkuse problémy v škole,vraj je agresívny a má záchvaty zúrivosti......je dosť hlučný...tj má riadny hlas a on aj keď niečo normálne povie,tak to vyznie,akoby vrieskal....čo asi dosť irituje učiteľky....Začal byť aj drzý,ale mám pocit,že sa tým bráni pred všetkým tým,čo sa okolo neho deje....každý si už na neho ukazuje prstom-hlavne učiteľky....vďaka klamstvám jeho tr.učiteľky,si všetci myslia,že bol nezvládnuteľné decko už v škôlke a že rodičia ignorovali učiteľky a odmietali spoluprácu ☹ neviem prečo si to vymyslela,rovno do očí a pred riaditeľom školy som sa jej na to opýtala....ale stále neviem odpoveď.Keď bola triedna mesiac PN,suplujúca učiteľka ho veľmi chválila,ale keď sa triedna vrátila,tak to zrazu nebola pravda,vraj ani vtedy nebol dobrý-ale má pochvaly v žiac.knižke-tie nepustia 😉 .Došlo to tak ďaleko,že sme syna preradili do inej triedy,čo samozrejme nič nevyriešilo,akurát z jednotkára sa stáva trojkár....čo ma vytáča do vývrtky.Učiteľky v škôlke neveria vlastným ušiam,že čo sa to sním stalo....zo šikovného,usmievavého chlapca spravili uzlíček nervov....vadí im dokonca keď si cez prestávku nahlas zívne.Robí samozrejme aj horšie veci,ktoré by nemal,ale doma,keď sa začne zlostiť,tak za pol minúty je kľudný...napr.mu mladšia sestra rozbila legový autobus....začal kričať,som mu povedala-klídek,za chvíľku to máš znova postavené-hneď začal stavať a bolo....v škole by už z toho mal záchvat zúrivosti....Včera sa vraj stalo,že vraj išiel z jedálne po štvornožky....som si ho hneď predstavila ako psíka a on mi doma vraví,že len po schodoch sa špičkami prstov dotýkal schodov a potom šiel normálne a učiteľka mi to vylíčila,že je schyzofrenik a že by mal brať lieky ☹ ......Doma je úplne normálny a aj keď mu niečo nedovolím,chvíľu sa hnevá a potom je v poho.Číta encyklopédie ,chce byť vedec 🙂 a asi aj bude,lebo každý vedec je tak trocha trafený.Bola som u psychologičky a tá ho zhodnotila ako veľmi inteligentného ,ale emočne nevyzretého...a že máme zmeniť školu...musíme ísť ku školskej psychologičke,tak som zvedavá,čo mi poradí,ale mala by poradiť aj učiteľkám,lebo ja ho doma zvládam,dokonca sa aj polepšil,čo sa týka jeho povinností je zodpovednejší.Školu určite zmeníme......

mamavera
8. jún 2012

@qtinka29 tiež mám pocit, že tvoj syn je nadpriemerne inteligentný, v škole sa zrejme nudí, tak robí hlúposti. Učiteľky evidentne nevedia s ním pracovať, poukazuje na to fakt, že v materskej škole nemal problém, tiež keď prišla zastupujúca učiteľka. Dieťa cíti postoj učiteľky nemu, vie, že ho nemá rada a nechápe ho a to ho provokuje k ešte väčšej aktivite - žiaľ nesprávnym smerom. Chápem učiteľky že majú v triede detí veľa (ale to mala aj tá čo zastupovala), ale mali by vedieť, že dieťa, ktoré je inteligentné má väčšinou problém zvládať svoje emócie 😢 urobíš dobre, keď ho z tej školy vezmeš, ale dobre sa poobzeraj a pospytuj na tú novú a najmä na učiteľku, krá by ho mala mať, aby si nešla z blata do kaluže. Držím palce.

qtinka29
8. jún 2012

@mamavera Ďakujem za povzbudenie.....včera mi jeho vychovávateľka povedala,že si ho všimla hneď v prvý deň v škole 2.sept....boli nastúpení na dvore všetci prváci...Alex bol pekne oblečený a vyčesaný-má mahagonové vlasy,tak je ozaj výrazný a ešte mal aj slnečné okuliare,lebo mu vadí slnko,mal super náladu a keďže hrala hudba a on sa celé prázdniny učil tance Michaela Jacksona....zatancoval si..... 🙂 ...ale táto vychovávateľka mi včera povedala,že už vtedy si všimla,že nie je v poriadku,že potrebuje lieky.......ma skoro vyrútilo....takže keď si bude chcieť dieťa zatancovať a zasmiať a zaspievať,bude musieť ísť do krajiny kráľa Miroslava 🙂 ako v rozprávke....ešte mi povedala,že strašne vytrča z davu....som mala chuť jej povedať-odtnite mu hlavu.....v 80tych rokoch sme mali v škole väčšiu slobodu,ako teraz ☹ Doma mu dohováram,že aspoň v škole nech krotí svoje emocie a smeje sa potichšie a aj všetko nech robí potichu,ale to sa nedá odkontrolovať 😒

mamavera
8. jún 2012

@qtinka29 preboha, kde žijú pracovníci tej školy? V hlbokej totalite?! Veď to je práve na deťoch úžasné, že je každý iný, vlastne aj na dospelých, prečo by sme si potom hľadali partnera, veď by sme sa vydali hneď za toho prvého ktorého stretneme 😝 😝 😝 Ako učiteľka viem, že práca s deťmi je namáhavá a nedocenená, aj peniazmi, aj spoločnosťou, ale mať takéto názory v dnešnej dobe 😝 😝 stretávam sa s tým aj ja, neboj, ale ja som rebel, keď ide o dieťa, ako malá v materskej škole som tiež zažila všeličo....dokonca mi tu nejaká učiteľka napísala, že by ma nechcela za kolegyňu 😀 😀 veď ja ju tiež nie 😀 😀

qtinka29
8. jún 2012

chcela by som ,aby si učila moje deti 🙂 Dnes si Alex založil zošit vynálezov....už ich tam zapísal 5 🙂 ...a vraj si ho vezme do školy a v družine si tam bude písať a kresliť....nech len píše 🙂 Vymyslel napr.oblek s klimatizáciou-v lete chladí a v zime hreje....už len domyslieť spôsob výroby 🙂 Jeho bývalá triedna mi povedala-pred ním,že sa čuduje,že sa s ním vôbec chce niekto kamarátiť a dnes,keď som poňho prišla,sme na chodbe stretli jeho bývalých spolužiakov a tí sa na neho vrhli a vystískali ho 🙂 🙂 Takže deti ho vidia úplne inak a asi v pohode.....
Počkám,čo povie psychologička.....
@mamavera

mamavera
8. jún 2012

@qtinka29 ďakujem 🙂 hlavne by s tou psychologičkou mali asi spolupracovať všetky pedagogický zamestnanci školy 😝 😝

yukki
9. jún 2012

@qtinka29 ty kokso....držte sa. Mne až zimomriavky idú po tele jak čítam o tej škole..... 🤐 🤐 🤐 🤐
ja mám zatiaľ len "škôlkopovinné" dieťa, učiteľky myslím že veľmi dobré, ale školy sa desím.....predsa len, 45 minútové sedenie, kopa detí, nápor na sústredenie....