Deti môjho manžela

desdemona13
23. jan 2013

Baby, poraďte. Mne sa asi rúca manželstvo. Mám 30 rokov a zobrala som si 34 ročného muža, ktorý však už mal dvoch synoch z predchádzajúceho vzťahu. Šla som do toho s tým, že k nám jeho deti budú chodiť každé dva týždne na jeden víkend a my budeme mať vlastné dieťa. Teraz to ale vyzerá tak, že ich matka strečkuje, nestará sa o nich a asi ich dostaneme do starostlivosti. Toho sa ale ja hrozím. Na vysvetlenie - sú to chalani, 7 a 9 ročný.. Nechcem byť sviňa, ale sú to nevychované deti, necitlivé, drzé v škole majú zlé známky. Ten 9 ročný si ani šnúrky na topánkach nevie zaviazať, mladší nevie poriadne rozprávať, dostal odklad školy. Nechcú jesť, sú strašne prieberčiví. Mám nočné mory z toho, že k nám majú prísť, že čo zase, preboha, idem variť. ☹
Úprimne, nie som si istá, že či sa dokážem naplno starať o takéto deti a hlavne - chcem vlastné. Čo ak kvôli tomuto už nebudem mať silu na to mať vlastné dieťa? Asi napíšete - vzala si si chlapa so záväzkami, tak trp. Ale naozaj sa to dá zvládnuť?

dari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lea641981
23. jan 2013

@dari nechapem

xlucia
23. jan 2013

@desdemona13 var doradu, ked budu hladni, zjedia vsetko a venuj sa im. su sucastou tvojho zivota, aj ked si ich neporodila. naucit viazat snurky sa da lahko , a trenovat logpedicke cvicenia doma sa da tiez. musis si k nim najst cestu, uvidis ako budu vdacni
a chovaj sa ako dospela...

sissy27
23. jan 2013

@desdemona13 samozrejme, že sa to dá zvládnuť... nie je to ľahké, ale ide to 🙂 škoda, že tvoj manžel a ich otec sa im nevenoval viac ako len každý druhý víkend, mohli ste spolu zvládnuť nielen zaväzovanie šnúrok ale napr. aj logopéda a mohli ste si všetci štyria vytvoriť trošku krajší vzťah... 2x2 dni v mesiaci je veľmi málo na to, aby si oni k tebe vytvorili nejaké puto, aby ťa rešpektovali a ver mi, deti veľmi dobre cítia, ak ich niekto nemá rád...

lea641981
23. jan 2013

@desdemona13 no kedze este nemas vlastne deticky a ak by mal prist ten sok ze sa budes musiet starat o dve vacsie deti svojho partnera tak si to s nim poriadne vydiskutuj a poznam aj matky ktore maju vlastne deti a nedokazu zvladnut dieta v rovnakom veku z partnerovej strany a je to peklo poriadne 😔 nezavidim ti to 😕 ak sa stane ta vec ze deti dostanete tes sa z toho ze budu viac casu s vami a s detmi si urcite nejake tie pravidla ale spolu s jeho otcom 😔 nedovol aby si ty bola ich otrokom 😔 musi splupracovat hlavne ich otec ak bude viac casu v robote a mimo domu a deti tebe zostanu na krku bude to peklo 🙄 no drzim ti palceky a vela trpezlivosti 🙄nebud na tu vychovu deti sama,musi sa na tom podielat hlavne ich otec

irriss
23. jan 2013

@desdemona13
Podle mne mas jen strach..
Popsala jsi deti ze strachu...ale zrejme nejsi schopna prave diky strachu videt to nejpodstatnejsi..
DETI,ktere by k vam meli prijit, potrebuji POMOC

1. jsou i Tvoje

2. potrebuji Lasku - jejich nezdary -Tebou popsane jen potvrzuji to, ze Zivot jim dava sanci..mit TEBE..,ktera to napravi, protoze mas schopnost jejich nedostatky videt..a to, ze Te to zlobi je jen dusledkem toho,ze bys to rada zmenila a napravila..
zaverem:
POMOZ JIM a neodmitej.. 😉
Deti 7 a 9 let jsou male deti, jak ja rikam..absorbuji jako houbicky...a v tomto pripade jsou i "hladove po poznani a Lasce"..
To ze neumi zavazat tkanicky,nechteji jist...spatne se vyjadruji..to vse ma puvod v nedostatecne starostlivosti 😉
ale ONI nejsou vinici!! Jednim z viniku je prave jejich otec,...

lubiduch
23. jan 2013

Chudence deti...si precitaj este raz čo si napísala. Vcit sa preboha do tých deti. Rodičia sa im rozviedli, mama zrejme ich vychovu nezvláda a fotrova druhá sebestredna žena mysli len na seba a svoje potenciálne decko. Sorry ale v takejto situácii si niektoré úbohé deti podrezu žily, utecu z domu, čo ja viem čo...títo chalani robia neplechu? Má odklad do školy? Veď su to normálne zdravé decká! A nevychovanost je vizitka aj tvojho muža a teba, máte ich predsa kazdy druhy víkend doma, môžete vychovávať

lienka1
23. jan 2013

@lea641981 ani ja nechapem, ale tu asi bohuzial sudi ten, kto v takejto situacii nebol a nikdy ju ani nepochopi....

desdemona13
autor
23. jan 2013

@lubiduch To, že k nám chodia raz za dva týždne je pramalý vplyv na ich výchovu, dieťa potrebuje kontinuitu a pravidelnosť, to dúfam uznáš.
A len preto, že chcem mať vlastné dieťa som sebestredná? Akože ja nemám právo mať vlastnú rodinu? Ja som nepovedala, že tie deti necháme na ulici, ale snáď ťažko pracujem, zarábam peniaze, neustále sa vzdelávam, kariérne napredujem, mám zrelý vek a môžem mať aj vlastné dieťa.

maminuska
23. jan 2013

@desdemona13 ja skutočne vždy len žasnem nad druhými manželkami ☹ a skutočne je mi veľmi smutno keď čítam takéto témy.
90% detí pochádzajucich z prvého manželstva su vlastne chybné podla nich , sú nevychované , drzé , toto nevedia, tamto nevedia a tak , matka na nich kašle , ona panička chodí za ich peniaze po dovolenkách ......
Tvoj manžel je ich otec, kde je on pri ich výchove ? Brala si si muža nie s tým že ich budete mat 4 dni v mesiaci , ale s rizikom že sa karta obráti - matka mohla ochoriet , mohla zomrieť, stratiť prácu .
Deti daju zabrať a ver tomu že neskôr aj tie tvoje vlastné , lenže pre tvojho manžela su vlastné všetky.

irriss
23. jan 2013

@desdemona13

Nezlob se na mne..ale zavazat si tkanicky lze naucit za par hodin..kdyz je dite nesoustredene!!
Kdyz se soustredi, staci par minut!
Takze toto jsi mohla KLIDNE zvladnout i Ty nebo jejich otec... ☹

...a tady preci vuuuubec nejde o tkanicky..je mi do place☹

sissy27
23. jan 2013

@desdemona13 a ešte jedna vec - ja stále hovorím, že rozvodom sa končí manželstvo, nie rodičovstvo... čiže to, aké sú deti (ne)vychované, je vizitka aj tvojho manžela, nie len matky tých detí... že ona začala strečkovať a chce sa detí "zbaviť" - veď preboha nedáva ich do decáku, ale k ich vlastnému otcovi, ktorý by sa mal na ich výchove podieľať rovnako ako ona... je to tak strašne jednoduché poslať mesačne pár € a tým všetko vybaviť... na tvojom mieste sa zamyslím, či vôbec chcem mať dieťa s niekým, kto sa takto "staral" o svoje deti doteraz, lebo vaše spoločné dieťa by nemalo byť preňho dôležitejšie alebo hodnotnejšie (ak áno, je to na zaplakanie)..
tak ako napísala @irriss - tie deti potrebujú pomoc...
ak by mi dal chlap na výber medzi ním a dieťaťom z prechádzajúceho vzťahu, hádaj, čo si vyberiem...

maminuska
23. jan 2013

@irriss práve som to chcela napísať.
Mnoho detí má dnes logopedické poruchy a pochádzaju aj z funkčných rodín , často deti maju odklad pre svoju nezrelost , nie je to nič kvôli tomu , aby si odsudzovala matku .... matka strečkuje zrejme aj kvôli tomu , že je unavená , vyčerpaná .

irriss
23. jan 2013

@maminuska
ale vzdyt.."sla jsem do toho"....to jsou preci slova o "loterii" ne o manzelstvi.. ☹

irriss
23. jan 2013

@maminuska
Presne tak...ja mam dvojicky..jedna mluvi jako Encyklopedie..a druha si vytvari neustale svuj vlastni slovnik... 😎
A preci stejna vychova i vek.. 😉

lea641981
23. jan 2013

🙂no

lea641981
23. jan 2013

@lienka1 tazka tema 😔

hradnapani
23. jan 2013

@desdemona13 TY musis zmenit tento tvoj postoj. Ty musis byt prva, ktora da prva to ustretove gesto.
Ja ti to napisem z tej opacnej strany, lebo som to ako dieta zazila. tiez som chodila na taketo vikendovky a desila som sa ich. Ona ma neznasala, hoci som jej nic neurobila, proste z principu... citila som to a po case som sa zacala aj ja adekvatne k jej spravaniu spravat aj ja a dostali sme sa do takeho bludneho kruhu, z ktoreho sme uz nikdy nevystupili ☹
Aj ked ta to zrejme bude stat vela usilia, skus sa premoct a pozitivne sa nastavit na tych chalanov. Na zaciatok to staci...
Nemusis im varit, ked nechcu jest, nech nejedia, nenechaj sa tym vytocit. Uplne staci, ked budes uvolnena a vo vnutri pokojna. Oni to vycitia a ver, ze sa to casom zmeni.
A porozpravaj sa s muzom, nech je to on, kto ako hlavna osoba bude s nimi travit aktivny cas a ty sa drz zatial v uzadi, bud tam len ako pokojna podpora pre nich. Ty si musis ziskat najprv ich doveru. Potom sa budu dat aj tvarovat.

desdemona13
autor
23. jan 2013

Ženy, preboha, prečo to takto hrotíte? Veď sa skúste vžiť do mojej kože. Myslíte si, že je ľahké starať sa o dve deti, ktoré nie sú vaše? No nie je.. Ešte pred pár rokmi by som si myslela to isté, čo vy.
A ešte - môj muž celých 9 rokov, čo bol so svojou ex zarábal peniaze, ona ani brvou nehla, len čakala s nastavenou dlaňou každý mesiac. Potom ešte počas manželstva otehotnela s iných mužom a kvôli tomu sa rozviedli. Ja netvrdím, že je najhoršia matka na svete... ale tvrdím, že keď je celé dni s tými deťmi doma a nenaučila ich ani základné veci, že asi bude chyba v nej. Lebo dieťa je podľa mňa vizitkou svojej mamy. A ona sa detí nechce zbaviť. Ona ich miluje najviac na svete... Len akosi nepochopila, že dieťa potrebuje okrem plného bruška a čistých šiat aj emočnú výchovu, ktorú im ona ale nedáva. Nevenuje sa im ohľadom školských povinností, neučí sa s nimi. Nič.

lea641981
23. jan 2013

@hradnapani velmi sa mi to paci co si napisala 🙂 otec ma byt ten hlavny clovek ona pomocnik a podpora 🙂 smutne ze mnoho otcov sa tak nesprava ale hodia partnerke aj vlastne deti na krk 😔 co sa partnerka napocuva ze nie je ich matkou a to vie velmi ublizit a ponizit 😔 naozaj to nepochopi ten kto to nezazije 😔
no ako pises su aj zeny ktore jednoducho nemaju snahu pochopit deticky a hned vytvoria barieru 😔 velka chyba 😔 ist do vztahu a nesnazit sa brat vsetko tak ako to je a ratat so vsetkym 😔

strawberry17
23. jan 2013

niektori mame aj vlastne deti dive a musime to zvladnut 😅

lea641981
23. jan 2013

@desdemona13 ako si to ty predstavujes?co by malo byt s detmi?teda ak nechces aby byvali deti s tebou a s tvojim chlapom?? 🙂 normalna otazka

ifkael
23. jan 2013

@desdemona13 Ty sa skus vzit do koze tych deti..mali mamu, otca... rozpadla sa im rodina.. pocit bezpecia. a teraz hrozi, ze skoncia u niekoho, kto sa zaluje na verejnom fore ze ich nechce...deti si nenalinkujes dopredu aby boli take a take, aby jedli to a to... treba ich s laskou vychovavat ..

hrozis sa toho ze musis varit? no to budes aj pre svoje dieta..

zmen svoj postoj a spravanie ako Ti tu radia baby a bude to urcite lepsie... a nesud vychovu ich mamy, lebo s Tvojim postojom je mozne, ze dalsia zenska bude sudit Teba a Tvoje dieta ktore bude chodit do rodiny ocina...

simcika
23. jan 2013

@desdemona13 ....myslím, že priveľa myslíš. Myšlienky sú ozaj niekedy na naťarchu 🙂 Lebo keby si cítila ako matka, tak svoj stav zvážiš... Všetko sa dá zvládnuť. Láska je predsa o ..o čom? Každý nech si tam doplní to svoje. Ale láska nie je o hranicach. Láska sa rozpína a znásobuje, Nie? 😵

hradnapani
23. jan 2013

@lea641981 je to blba situacia aj pre tie deti, a takisto aj pre partnerku, to je pravda. Len tie deti si to nevedia v tom veku uvedomit, preto to musi byt ten dospely, kto da ako prvy ruku... Ale verim, ze ked sa chce, tak sa da vsetko dat do poriadku. Iste to nebude hned, prejde vela casu a usilia,ale na konci moze byt pekny vysledok, len musi spolupracovat aj otec. inak to bude peklo.

ifkael
23. jan 2013

mna vzdy pobavi nazor druhej manzelky.. ta prva bola len doma s detmi, nic nerobila, nevychovane deti ma a manzel len chudak zarabal a staral sa o rodinu... a vsetko to co dosiahol je len JEHO ZASLUHA... konec..japonec...

zabka88
23. jan 2013

@desdemona13 nemáš to ľahké a verím že sa tejto situácie bojíš, ale to je dobre, lebo si uvedomuješ že keď prídu k vám bývať budeš mať za nich zodpovednosť aj ty.. vidím ako pozitívum to, že nad tým rozmýšľaš ..
podľa mňa máš len dve možnosti, buď manžela opustíš a nájdeš si niekoho bez záväzkov, alebo svojho manžela miluješ ale potom so všetkým.. skús tie deti nevnímať ako deti ženy,o ktorej nemáš dobrú mienku, ale vnímaj ich len ako deti.. ktoré svojim správaním a zaostávaním priam kričia o pomoc.. tie deti si zaslúžia byť ľúbené.. vieš si predstaviť že by si sa o nich starala a ľúbila ako vlastné? keď sa rozhodneš ísť do toho, skús k nim pristupovať hlavne ako k deťom (nehľadaj vinu, čo sa stalo stalo sa..) ktoré za nič nemôžu, oni sa neprosili narodiť.. hlavne k nim nepristupuj tak že sú zlé a nevychované...dobre majú medzeri , ale tie sa dajú prekonať.. otázka je, chceš im pomôcť?

veronika.nov
23. jan 2013

Baby, skuste sa vcitit do koze aj z druhej strany...
My tiez mavame manzelovho syna... Sme kamarati a mame sa radi, ale snaha je aj z druhej strany, myslim tym jeho mamu... Na spravanie deti vplyva vsetko...
Drzim Ti palce, venuj sa im, snaz sa vela veci prekusnut, inak to nepojde... Ked nieco nechcu nenut ich... A hlavne chran si vase manzelstvo! Pevne nervy a vela sil!!!!

lea641981
23. jan 2013

@ifkael ved to sa snazim pisat ze ten chlap je pre partnerku dokonaly takmer a pritom si mysli ten chlap ze len trcat v robote je dolezite a chciet dieta s takym chlapom 😲 no neviem ☹

ifkael
23. jan 2013

@lea641981 j asom to myslela..ze aky maju postoj a nazor nove manzelky na manzelku prvu.. ze POTVORA NIC NEROBILA, LEN SI VALALA SUNKY, DETI NEVYCHOVANE... A CHUDAK MANZEL, LEN NA NU ROBIL.. stretava sa s tym clovek tu velmi casto..

ludia sudia druhych, pritom ich do toho nic nieje... to bol len taky postreh mimo temy