Depresívne nálady kvôli problémom s peniazmi

2. apr 2023

Baby, prosím vás , čo vám pomohlo? Rozmýšľam že začnem cvičiť , samozrejme doma alebo začnem behať vonku, lebo to je zadarmo .
Momentálne mám depresívne nálady, muž sa chová o ničom , dosť sa na nás nabalilo, financie chýbajú (už sa pracuje na odstráneni tohto problému ) doma sa zereme , nič nestíhame , ale teda myslím ,že sa stveme hlavne kvôli tým financiám , momentálne nie sme jeden z druhým šťastný , ani on so mnou ani ja s ním ,nič si nemôžeme dovoliť na viac ,len základné veci , máme malé deti a už to začíname prenášať na nich ..
Čo vám pomohlo? Ja si musím dať niečo únikové,rozumiete čo tým myslím?

goodidea
2. apr 2023

Ja by som ti radil beh vonku,aby si "vypadla" na určitý čas z domu ..prečistiť si hlavu ...a keď budú nejaké peniažky neskôr tak pridať fitko

luccija
2. apr 2023

Rýchlochôdzu, beh...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia147852
2. apr 2023

Na obidvoch stranách si uvedomiť, že peniaze nie sú všetko. Áno, je to fest problém, keď teraz nie sú. Ale vyzeráte ľudia, ktorí sa vedia obracať a táto skutočnosť sa môže čo chvíľa zmeniť. Ale pokazené vzťahy už potom tie peniaze nezlepšia. Pokiaľ máte čo jesť a kde bývať, ešte je to stále dobré. Výlety môžete robiť do prírody, kde to nič nestojí a budete spolu. A samostatné aktivity na preverenie hlavy... Ten beh je dobrý nápad. My máme v parku aj také tie cviciacie stroje. Vidavam tam niekedy mamičky.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
2. apr 2023

@mamula20 naozaj stačí snívať? To ti gratulujem! Zvyčajne je preto treba niečo urobiť...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
2. apr 2023

roznasaj letaky ..budes mat pohyb neaku tu korunu a este aj postretavas ludi ...

tiezjedna
2. apr 2023

@mamula20 nikomu len sny nestačia, vždy je treba niečo preto urobiť. Ja som extrémne pozitívne naladený človek, ale keby som kedysi nechytila šancu za pačesy a nerozvíjala ju ďalších takmer 20 rokov, tak si ten apartmán v Chorvátsku nikdy nekúpim😉 takže áno, súhlasím s tebou v tom, že treba myslieť pozitívne a pozerať na veci z lepšej stránky. Ale potom si je treba ísť za svojím.

daniela2202
2. apr 2023

Nájsť si nejakú bokovku pracovnú, kde sa budeš hýbať a ešte ti aj zaplatia 😁👍

sissy27
2. apr 2023

@mamula20 ako sorry, snívanie o lepšom plate ešte nikdy nikomu ten lepší plat neprinieslo. Budeš prekvapená - ale vždy pre ten lepší plat treba “zdvihnúť riť” a niečo urobiť - zmeniť zamestnanie, zvýšiť kvalifikáciu, robiť nadčasy, vymyslieť niečo hodnotné, obhájiť si u vedenia svoje požiadavky na zvýšenie platu atď. A to sa netýka len platu, ale akýchkoľvek cieľov.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
2. apr 2023

Autorka,

prečo sa stvete kvoli financiam?
Porovnavas sa s kamaratkami?
Chcete na slovensky model dom a dve auta a bazenik k tomu?

Lebo nepises nic viac k tomu a hlavne treba si uvedomit, ze laska je rozhodnutie - aj napriek nedostatku, napriek tazkym chvilam prist k manzelovi, objat ho, polaskat, pvoedat mu, co ta trapi, drzat ho za ruku...

... ked v zivote veci idu ako hodinky, vsetko je veselsie, ale krizy nas tak obrusuju, ako tie diamanty a aj vdaka tazkym situaciam rastieme, ucime sa, spoznavame same seba...

tiezjedna
2. apr 2023

@mamula20 ale to nebolo o sne, ale o tom, že si otvorila tú Profesiu. Proste bez reálnych krokov to nejde.

marhulka13
2. apr 2023

@mamula20 vau, ty na akých liekoch šľapeš?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
2. apr 2023

@mamula20 určite, na tom sa zhodneme. Dnes je veľa ľudí nastavených negativisticky aj tam, kde k tomu nie je zjavný dôvod. Zbytočne sa okrádajú o lepšie dni. Asi nátura.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marhulka13
2. apr 2023

@mamula20 a to nie, našťastie tiež sa nemám v živote zle, mam super muža, dve zdravé deti, stabilnú prácu aj vlastné bývanie, to je pre mňa úplne bohatstvo . Len neviem byť asi až takto pozitívne nadupana, možno je to aj mojou povahou , neviem, sem tam ma prepadne strach ze sa niečo pokazí.

lujza123
2. apr 2023

Baby ja si myslím ze @mamula20 sa tu snaži vysvetliť jednoduchú vec, že keď ma človek nejaké túžby, sny a ciele, silno verí ze sa mu to podarí a robí preto potrebné kroky tak je veľká šanca ze v živote dosiahne to co si zaumienil.

Naopak keď je naladený negatívne v zmysle "nikdy sa nebudem mat dobre, nikde sa nezamestnam, nič sa nedá robiť" tak si takuto mizernu realitu aj zhmotni a naozaj sa mu nedarí.

A nie nemusí byť človek večne usmiaty slniečkar, proste len stačí ze verí v lepšiu budúcnosť.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
2. apr 2023

@tiezjedna taka slovenska natura 😉

@marhulka13
STRACH je tema sama o sebe. Ale minule v jednom podcaste hovoril psycholog ze 95 % veci, ktorych sa v zivote bojime, sa nikdy nestane.
Ale chapem ta.
Ja sa snazim ucit fungovaniu, ze ked sa nieco "pokazi", budem to riesit. Ale ak sa to "nepokazi", nema zmysel v sebe zivit strah, lebo CO ZIVIM, to rastie.

autor
2. apr 2023

@zmrzlinka2021 ten slovenský model mame , len nie bazén ale vírivku ..
Vieš teraz sa nám strašne veľa veci vyskytlo , horších a všetko stalo väčšie obnosy peňazí a nejak sa nám nedarí ..áno ešte máme aj čo jesť aj šeky platiť ale momentálne nemáme nič na viac.a neviem muž nie je asi na to zvyknuty alebo ako to povedať ,depta má tým že nemáme peniaze