Delenie starostlivosti o deti

monika606
23. dec 2020

Ahojte. Partner ktorý má v svojej starostlivosti deti a ďalšie už možno nechce, a asi ani svadbu, ako by ste sa podieľali na starostlivosti? On sa pýtal či by som nemohla ja variť s jeho dcérou a on by chodil na nákupy s jeho synom a mojím. Čo vy na to?

petamada
23. dec 2020

Uplne normalne, dceru by som zapajala do varenia aj inych cinnosti,ak by chcela, vlastne rovnako ako k vlastnej, nikdy som nerobila rozdiely, a fungovalo to krasne, aj vychovavat by ste mohli spolu ak spolu byvate..nech platia od oboch rovnake pravidla.

monika606
autor
23. dec 2020

@petamada práveže spolu nebyvame zatiaľ lebo mu treba prerobiť byt a chce sa najskôr dohodnúť na pravidlách fungovania aby sme sa nehádali ale už sa dohadujeme viac než rok a hovorí že on mi nemôže zasahovať do mojej výchovy lebo nevie ake sú moje pravidlá, a niekedy mi vytkne že ani ja mu s deťmi nepomáham, ale ako keď spolu nebyvame

petamada
23. dec 2020

A ako dlho ste spolu? Podla mna veci a vztahy funguju ked sa to az tak nepitva a neriesi do detailov, lebo nakoniec sa moze stat,ze sa budete hadat, ale kvoli vasim nastavenym pravidlam 🙂 ja by som si povedala svoju predstavu (na co som zvyknuta) on nech si povie svoju a nejak to spojte..hlavne zapajat vsetky deti do vsetkeho rovnako, bez rozdielov, to je velmi podstatne.

monika606
autor
23. dec 2020

@petamada necelé 3 roky. Aj ja si myslím len on sa v Tom pitve že chce aby to najprv fungovalo osobitne aby pravidlá fungovali aj u mňa, a nevie pochopiť že môj syn má nie vždy rešpektuje, že potom nerobím pri výchove dosť a keď budeme bývať spolu tak sa obáva že aj jeho deti potom nebudú rešpektovať jeho

monika606
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamada
23. dec 2020

@monika606 tak potom je otazne, ci vobec s tebou chce byvat, ked mu "vsetko" vadi..no ale kym nevyskusate, nebudete vediet, a myslim si,ze tvoj syn sa aj tak bude inak spravat pri tebe, inak pri nom, prip.v novom prostredi..a ak ti uz teraz vycita,ze asi nerobis dost pri výchove, bojim sa,ze to ani nebude fungovat, ked budete byvat spolu, lebo on bude len somrat, potom,ze to tak nechcel, ze si to inak predstavoval, a ze vlastne on by to aj inak vsetko robil..a budes sa aj tak ty jemu prisposobovat, aby bol spokojny, ale ak ti to nevadi..

janickacrazy
23. dec 2020

@monika606 no a chce vôbec s tebou bývať? A ty s ním? Ja si myslím že to fungovať u vás nebude, keď už teraz sa neviete dohodnúť a to spolu ešte ani nebyvate. Mala som takého ex, mal 2 deti, ja jedno, bývali sme spolu 7 rokov, zo začiatku to fungovalo celkom fajn, ale je to náročné zladiť výchovu, každý bol zvyknutý na niečo iné.

deti95060810
23. dec 2020

prečo chceš s ním bývať, nie je to takto lepšie? Každý bude mať svoju domácnosť....

monika606
autor
23. dec 2020

@deti95060810 ja vlastne chcem rodinu aj spoločné dieťa, on tvrdí že ak to bude fungovať tak tiež ide do toho, a inak mi je s ním dobre, kým neriešime deti či budúcnosť

dievcacitajucelist
23. dec 2020

Bývať spolu s "rôznymi deťmi" je ťažké.... vlastná skúsenosť... mám dve moje jedno jeho a jedno spoločné..... veľakrát dochádza k rôznym konfliktnym situáciám....deti a aj dospelý... pokiaľ nie je váš vzťah dostatočne silný.... radšej to nechaj tak...

elizabet173
23. dec 2020

@monika606 nehrn sa do spolocneho dietata. Na co? Uz teraz to je medzi vami vselijake, hrozi ti, ze zostanes sama s dvomi detmi. A keby aj nie, dalsie dieta prinesie dalsie problemy, zabudni na to, ze by vyriesilo tie, ktore su

monika606
autor
23. dec 2020

@elizabet173 nechcem dieťa ako tmel vzťahu ale ako plod lásky, ak tvrdí že ma miluje prečo sa potom toľko obáva (mal zlú skúsenosť, veď deti ostali jemu) ale ja nechcem byť iba družka s povinnostami

elizabet173
23. dec 2020

@monika606 bez dietata ta milovat nemoze? To iba spolocnym dietatom sa da dokazat laska? Nechapem, nechapem a este raz nechapem. Do certa mate trecie plochy a dost velke, NA CO si malujes pred oci uzasnu buducnost, ked budete mat spolocne dietatko? A ked vztah nevyjde? Ci potial uz tvoja mysel nesiaha? Vidis, ze je opatrny, ani sa mu nedivim. A ze budes druzka s povinnostami? Hadam aj s vyhodami, nie? Je na tebe, ako si to nadstavis. Naozaj nechapem zeny, ktore nutne musia mat v kazdom vztahu dieta. Keby si ziadne nemala, OK. Vas vztah podla mna este nie je zrely na spolocne byvanie a nie na spolocne dieta. Potom tu zeny vyplakavaju, ze zo zaciatku taky nebol, ale ako sa narodilo dieta...

monika606
autor
23. dec 2020

@elizabet173 rozumiem všetkému čo si napísala, len jednej veci nie, ak by som dieťa nemala tak vtedy to právo na dieťa mám? Mám dieťa ako slobodná matka nikdy som nezažila ten spoločný pocit radosti z dieťaťa a veci s tým suvisiace

monika606
autor
23. dec 2020

@monika606 neviem či dokážem žiť s vedomím že s ich matkou to zazil

stanulienkat
23. dec 2020

@monika606 ja nechapem tiez tejto potrebe s kazdym partnerom si robit dieta. Toto su presne tie cesty,ked budes na 2 deti sama. Naco tlacit na pilu? Nepoucila si sa?

monika606
autor
23. dec 2020

@stanulienkat na pílu netlačim je to len predstava, od otca dieťaťa som odišla ja, nie on odomna, odchádzala som s tým že hádam ten dalsi bude iný a aj priebeh vzťahu, a zatiaľ to vyzerá že ten prvý dieťa chcel , ten druhý ani veľmi nie, takže som mala ostať v nefunkcnom vzťahu?

monika606
autor
23. dec 2020

@monika606 a ako družka s troma deťmi budem mať aké výhody?

elizabet173
23. dec 2020

@monika606 nehnevaj sa, ale raz si sa popalila, mala by si byt desat krat opatrnejsia. Nemam pocit, ze prave tento vztah, o ktorom pises, je to, co si si vysnivala. Ak si myslis, ze v tebe hlada lacnu pracovnu silu ku svojim detom, tak dalsim dietatom si to sakramentsky stazis. A ked sa narodia dve? Keby si ziadne dieta nemala, tak by som chapala tvoju tuzbu po dietati, teraz nie. A nehnevaj sa, ale rozmyslas dost sebecky. Lebo ty si to nezazila. Nezazila si to aj vlastnym pricinenim. Nevhodnym vyberom partnera. Mozno si sa tiez prilis rychlo hrnula do dietata, neviem. Napadlo ta, ako to budu prezivat ostatne deti? Dieta chces v prvom rade ty, tvoj priatel potrebuje niekoho, kto mu pomoze s detmi a ponuka pomoc tiez. Netusis, ci to bude fungovat. Mozno ostanete spolu navzdy, mozno pat rokov, mozno pat mesiacov. Naozaj to potrebujes skomplikovat dalsim dietatom? Je to malo pripadov zien, ktore rozmyslali ako ty a teraz si trieskaju hlavu?

elizabet173
23. dec 2020

@monika606 a ako manzelka so styrmi budes mat ake? Presne take iste, iba povinnosti viac, financii menej a mozno denne na stole - ved ty si chcela k nasim trom detom dalsie, sa staraj. Dieta je radost, more lasky, ale aj nesmierna zodpovednost. Si na to pripravena? Lebo priatel zjavne nie. Si pripravena aj postarat sa sama o dve deti, ak by to nevyslo? Svadba ti nic nezarucuje. Ja ta chapem, ze chces byt konecne stastna, ale na tvojom mieste by som bola ovela opatrnejsia.

elizabet173
23. dec 2020

@stanulienkat ja mam niekedy pri citani tem tu na MK pocit, ze niektore zeny si musia za kazdu cenu nabit hubu. Nikto nema patent na rozum, ani nie je Nostradamus, ale na co si zivot zbytocne komplikovat. Dnes tu pribudla tema Znicila som zivot sebe aj svojim detom, alebo s podobnym nazvom. Je mi tej zeny aj luto a tiez som si pomyslela, ze na co sa hrnula hned s novym partnerom do dietata

monika606
autor
23. dec 2020

@elizabet173 ok, takže sa mám rozísť?

monika606
autor
23. dec 2020

@elizabet173 ako vies že ponúka pomoc tiez keď vravi že ja som jeho matka ja mu mám nastaviť pravidla

monika606
autor
23. dec 2020

@elizabet173 a on je ten v pohode on nemal nevhodný výber partnerky a ja na to teraz doplacam? On nie je sebecký keď chce aby mu teraz niekto pomohol?

simca06022011
23. dec 2020

ja neviem, podla mna to prilis riesite, az sa mi to proste nezda ako sa v tom rype.. pretoze je normlane ze pri detoch casto nejde vsetko "ako si predstavujeme". Normalne rodina funguje tak, ze rodicia ziju spolu (alebo par) a deti sa pridaju, vseci funguju spolu. To nie je strategicka hra, ze ja si nastavim s dietatom system a on si nastavi so svojim a potom to poskladame takticky a potom budem hadzat a ukazovat prstom ak daco nebude podla mojich predstav. Na jednej strane chapem, ze obavy su tam, skusenosti uz mate ale mali by ste si dohodnut pravidla zakladne a nie dobreze vychovne postupy, fungovanie neviem coho, nacvicovat nakupy a varenie s detmi, pritom, keby ste byvali spolu, islo by to samo a prirodzene. Rovnako aj planovanie dietat, ak nechce dalsie, mal by jasne povedat, ze uz dalsie nechce aj napriek tomu, ze ty tuzis po rodine aj s babatkom. On podla mna jasne urcil hranicu, ty sa staraj a stanovu pravidla synovi, on svojim detom a domacnosti tiez osve rieste. A podla mna caka aj keby ste zili spolu, ze sa nebudes starat do jeho deti, on do tvojho syna.. a vies si predstavit tie problemy co velmi rychlo z toho vzniknu... staci mala detska sarvatka, alebo povies nieco jeho detom, co sa im nebude pacit a moze byt ohen na streche.

A jasne, ak pride s detmi na navstevu, aleo sa dohodnete ze spolu budete varit atd, tak na tom nic zle nevidim. Len to otukavanie "fungovania", zhadzovanie tvojej vychovy.. pride mi to zvlastne. Kazde dieta je ine, vela situacii tie deti riesia prvykrat a neda sa k tomu tak postavit, ze mala si nastavit pravidla...

monika606
autor
23. dec 2020

@simca06022011 on to porovnáva so svojimi, že keď to on zvládne (má väčší rešpekt aj zvládnutú výchovu) tak ja mám porozmýšľať kde robím chyby a hľadať napravu

monika606
autor
23. dec 2020

@monika606 a neviem čo si mám myslieť ked poviem že sa budeme starat spolu tak povie že prečo spolu, jeden môže nakúpiť (akože on lebo ma auto) a ja môžem variť ( pre 5)

heleninamama
23. dec 2020

@monika606 Načo si takto zbytočne komplikuješ život? Čo je zlé na tom žiť sama s dieťaťom vo vlastnom byte, v pokoji, bez bordelu a nervov z cudzích detí a chlapa? Venuj sa sebe a synovi a toho pána si nechaj na príležitostný sex...

monika606
autor
23. dec 2020

@monika606 najprv to treba zladit, každá kuchyňa je iná..

monika606
autor
23. dec 2020

@heleninamama uvažujem aj nad tým ale on príležitostný sex nechce, a ja som frustrovaná skoro po každom treťom sexe že ide len o sex