Dedičstvo a pokazené vzťahy

6. sep 2021

Ahojte ..ani neviem či potrebujem poradiť alebo sa skôr vyrozprávať ..žijem a manželom máme dcérku obaja pracujeme malá chodí do škôlky .. kúsok od nás bývajú svagrovci - muzova sestra s manželom a ich dvoma chlapcami. Vždy sme s nimi mali skvelé vzťahy švagriná mi bola ako sestra ktorú som nikdy nemala a aj so švagrom vychádzame super .. chodili sme aj na spoločné dovolenky výlety.. kávičky.s deťmi von..až kým som minulý rok nezdedila po starom otcovi byt ktory sme výhodne predali a tak prišli k pekným peniazom.. odvtedy sú nase.vztahy na bode mrazu..je to už rok a pol čo som si švagrinou naposledy klebetila pri kávičke tak ako sme zvykli a čo si môj muž so švagrom vybehli na pivo.. jednoduchú sa nám začali vyhýbať zrazu milión výhovoriek prečo s nami neísť nepozvali nás ani na švagrovu 35 -tku vraj keď je pandémia nebudu nič oslavovať čo sa nakoniec ukázalo ako lož keďže oslava bola len než nás . jednoduchú akoby sme pre nichprestali existovať a mne je to hrozné ľúto už aj svokra im dohováral že veď sme im nič nespravili áno máme teraz viac peňazí ale nijako sa s tým nechvalime ani nedávame najavo nič si nekupujeme aby to malo vyvolať nejakú závisť jednoducho nerozumiem a sme z tohto s mužom nešťastni viem že švagor bol vždy na peniaze a závidel každému kto ich mal veľa také reči tipu že sa vedeli narodiť a podobne som ztoho vedľa že takto nás dokážu ignorovať.po Tom všetkom čo sme ako rodina zažili spolu 😟

777januska777
6. sep 2021

No aspoň ste ich spoznali poriadne. Peniaze nekazia charakter človeka, ale ho odhaľujú. A ak niekto vďaka závisti a peniazom je ochotný zahodiť dobre vzťahy, tak asi to až také dobré vzťahy neboli.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marci77
6. sep 2021

dobre tomu chapem, ze vy ste zdedili po starom otcovi byt a oni z muzovej strany su akoze ofucani? a za co? fakt nepochopitelne.....keby islo o majetok z ich strany (po nejakom muzovom starom otcovi, to ano, ze by sa mohli urazit)......ale takto ????

viete co, tie vztahy v rodinach su rozne, ja sa napriklad s mojim svagrom stretavam iba na nejakych akciach, co organizuju svokrovci a vidime sa tak 2krat do roka na Vianoce a Velku noc u svokrovcov, inak nas on vobec nikde nepozyva .....a uz sa nad tym ani nepozastavujem .....asi chce mat od vsetkych pokoj, resp. inych ludi, s ktorymi sa chce stretavat..... neriesim

autor
6. sep 2021

Ja to tiež nechápem ..keby sme sa nejak vystatovali a kupovali si drahé veci alebo neviem čo ale my máme tie peniaze na účte nedotknuté akurát sme si kúpili nové auto ale to sme mali v pláne tak či tak keďže naše už pomaly dosluhovalo

habibim
6. sep 2021

Práve takým niečím prechádzam... Manžel a jeho brat idú na dedicske po otcovi, po mame už bolo.. A ti poviem, že dobre hovoril môj nebohý svokor - pan Boh sa pýtal diabla, čo by chcel, a ten mu odpovedal, že by si prial brata. A tak mu zoslal peniaz... Čiže presne, vzťahy sú dobré, kým nemáš to co nemám ani ja a keď dôjde do otočenia situácie, zrazu už nie si dobrý, závisť je všade, najhorší si, vyhýbajú sa, nevolajú... A co sa pre nich urobilo v minulosti, kvôli nemajetnosti a aby sa pomohlo, na to sa hneď zabudlo🤷‍♀️

nominativ
6. sep 2021

Dedičstvo pokazí vzťahy vo väčšine rodín, ale toto je úplne nepochopiteľné, veď sa ich to netýka. :/ Nech si zhniju v závisti.

autor
6. sep 2021

Viete ja sa nepotrebujem vnucovať len je mi to ľúto lebo sme boli fakt dve rodiny ktoré spolu trávili čas všetko sme si hovorili pomáhali si navzájom podporovali sa navštevovali sa a zrazu je tomu koniec

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. sep 2021

@nikolka1986 ale to presýtenie nastane presne v deň kedy sa dozvedia že sme prišli k veľkej čiastke peňazí?

oli18
6. sep 2021

Nam sa to stalo tiez s mm sesternicou. A to teraz, ked sme uz v dochodku. Kvoli nasim detom, ktori "sa maju lepsie", ako jej🙉

autor
6. sep 2021

@nikolka1986 a samozrejme že svokra im hneď vyzvonila sumu ktoru sme dostali za byt aj keď sme ju prosili aby si to nechala pre seba

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. sep 2021

@nikolka1986 ja neviem aký je problém keďže s nami prestali komunikovať netušíme čo konkrétne im vadí

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina1201
6. sep 2021

Ahoj do budúcna máš poučenie že takéto veci sa nikomu nehovoria a ani najbližšej rodine. Zdedili ste predali ste a im nič nedali a ešte aj auto kúpili. Keby ste im niečo pohodlí hneď by sa inak chovali. Ale v ich prípade keďže vedia koľko ste dostali by to musela byť polovicu ktorú by ste im dali.... Inak by prijali a na chvíľu sa tvárili a viac brata nepoznali.....

autor
6. sep 2021

@nikolka1986 skúšala som tvária sa akože nič že je všetko ok len proste nemajú čas a bla bla

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. sep 2021

@martina1201 my sme to nepovedali nikomu samozrejme moji rodičia vedeli však ten stary otec bol mamin otec a ona vedela o jeho majetkoch ..svokra sa to dozvedela tak že si raz náhodou vypočula ako sa a mužom o Tom rozprávam a keďže je to klebetnica hneď to vytarala po rodine

autor
6. sep 2021

@martina1201 už to vedia aj mužovi bratanci z tretieho kolena ktorí žijú v Amerike

deti95060810
6. sep 2021

však im daruj nejaké e - hned budú k vám milší....😉😀

buberova
6. sep 2021

@deti95060810 to neviem či je riešenie a či by sa ich nedotklo že nie sú odkázaní na charitu iných...

panelacikova
6. sep 2021

no.... a čo teraz akože riešiš? buď rada, že sa vyfarbili. pokojne ich odstrihnite zo svojho života. obyčajní závistlivci, ktorí by vám nikdy nedopriali. vy ste ich o nič neokradli, oni v sebe živia iba sprostú závisť. vy (ty a muž) za toto nemôžete. užívajte si dedičstvo, výhodne investuje a zbavte sa ľudí, ktorí cicajú energiu.

derdia
6. sep 2021

Zavidia... Moja sestra takto znicila nase vztahy koli tomu, ze som dostala pozemok od uja a stavame dom.. Nuz aspon viem co je zac.

marca12
6. sep 2021

Ked ste si boli blizky,nechapem,preco si to nevydiskutujete? Mne by bolo luto prist o surodenca aj ked je to manzelov brat stale je to jeho surodenec. Ja by som si to s nimi vyrozpravala a ked ani to nepomoze,tak sa skusit s tym naucit zit

sweetdreams1
6. sep 2021

A nie je to tým, že bola/je pandémia? Poznám prípady, keď sa súrodenci nevideli pomaly rok, lebo to brali vážne/zodpovedne... Lebo ofucat sa, že ty si niečo zdedila po svojom starom otcovi sa mi zdá trochu odveci....

savanna
6. sep 2021

Chcela som napisat, ci ste sa tym nahodou pred nimi nechvalili, nemali nejake poznamky, a tak, ale ked si pisala, ze vobec nie, tak je to zvlastne spravanie z ich strany. Lebo su aj taki ludia, ja som toto zazila z druhej strany - s odretymi usami som si platila sama podnajom a "kamaratka" sa mi uskrnala, aka je rada, ze ma byt po mame, a ze si nevie predstavit zit ako ja a platit najomne. No asi nie je prekvapenim, ze sama som sa jej zacala vyhybat.

Chyba je asi vo svagrovej povahe, ako si pisala, ze bol vzdy velmi na peniaze. Mozno to maju aj v rodine, ked aj svokra riesi tvoje dedicstvo s celou familiou. Netrap sa tym, nemozete ich prinutit, aby sa s vami stretavali. Zaboli to, ale ak ste opakovane vyvinuli snahu o stretnutia a oni nemaju zaujem, treba ich nechat tak a sustredit sa na svoje veci.
Celkovo mam pocit, ze je taka doba, ludia su strasne na peniaze. Vidim to aj u niekolkych znamych, ktori zacali podnikat, pomaly sa s nimi uz neda ani o inom rozpravat, len peniaze, robota, ze prichadzaju o vsetok volny cas, to im asi neprekaza.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
6. sep 2021

@nikolka1986 tak to by som netvrdila, Steve Jobs mal vsetky peniaze na svete a rakovinu pankreasu mu to nevyliecilo. Nehovoriac o tom, ake nasledky na kardiovaskularny system ma sedave zamestnanie, hodiny nadcasov a pracovny stres. Je uz dokazane, ze toto vsetko skracuje zivot, sposobuje infarkty - robili sa na to studie v Juznej Korei. Potom si clovek moze tymi peniazmi uz len v rakve vystlat.

podmostom
7. sep 2021

No pozri sa, ty by si možno aj vymenila dedičstvo za dobré vzťahy s nimi a švagor by zase skôr vymenil dobré vzťahy za dedičstvo. Máte to v hlave inak nastavené. Švagor vyzerá byť chorobne zavistlivy. Možno by som sa snažila obnoviť vzťahy s tou svagrinou, možno ona nie je na tom tak zle ako jej muž, len on ju ťahá dole. Švagor by sa musel chcieť zmeniť sám. On sa proste rozhodol, že radšej akoby mal prasknúť od závisti, tak vás radšej úplne vytesni zo svojho života.

miadi
7. sep 2021

Tak potom vas nemali nikdy uprimne radi. Tvoje dedicatvo snimi nema nic spolocne ziadna krivda sa im nestala. Z jedneho bytu $ zas nie je tak vela jedine zeby dedo mal velky byt v NY za par milionov. Auto ze mate nove je tam toho mohli by ste mat aj dve jedno pre teba druhe pre muza. To je nutnost nie jachta ..a neverim ze to je Covid pricina Lebo Keby aj ze sa separuju komunikovat mohli s vami veselo dalej cez net. Takze za mna ludia co vam nedopraju lepsie ked sa vam otocia chrbtom akoby sa vam dalej falošne usmievali do tvare. Najdes si inu kamosku s detmi.. Hlavne si davajte pred svokrou pozor co poviete ked je vo vasej blizkost i.Oni vobec nemuseli vediet ze si dedila a uz vobec nie kolko. Ale tskto je to lepsie Lebo aspon vies na com snimi si.