Dedenie

22. jan 2022

Ženy priateľ je rozvedený a s predošlého manželstva má 3deti.Máme spoločného syna a bývam v jeho byte, ešte počas nášho chodenia som mala obecný byt ktorý som odovzdala keď som šla bývať k nemu (150km)od môjho mesta.. Prejdem k veci: Priateľ má 46r. A prepísal dôchodkové sporenie na nášho syna a čo sa týka jeho bytu (Nie som ten typ človeka ktorý si robí nároky ale..(v predošlom manželstve svojej ex spravil nanovo nadstavbu domu jej rodičov a odišiel odtiaľ len s trenkami )Tak na byt povedal iba toľko že on na nikoho prepisovať nič nebude že on sa ešte necíti jna to že,,umiera,,aby prepisoval byt.. Tak som sa ho na rovinu opýtala prečo to nenapíše na syna keď mal takéto hrdinské reči u mojich rodičov a teraz vraví opak 🙂Že až chce až majú podiel aj jeho deti z predošlého vzťahu tak prečo to nepovie a má zrázu takýto názor,tak som to nechala tak radšej..Lenže ja už mám teraz pochybnosti a nedajbože niečo stane že či mi dajú znovu obecný byť až budem mať kde bývať ... Proste musela som to dostať zo seba nehnevajte sa

luccija
22. jan 2022

Ma 4 deti čo od neho chces?našla si si chlapa so záväzkami dediť budú aj oni.Tak to je spravodlivé.Mna by to dosť urazilo, keby si sa mi starala do takých veci

sasa1310
22. jan 2022

Má 4 deti. Nevidím dôvod prečo by mal prepisovať byt len na vaše spoločné dieťa. Úplne ho chápem a kvitujem jeho rozhodnutie. To, že opravil dom svojej ex ešte neznamená, že ten dom rovno zdedili tie jeho 3 deti. Veď ako píšeš, je to dom ich starých rodičov. Takže v budúcnosti z neho nemusia mať ani cent. A že opravil? Veď mu tam predsa bývajú 3 deti.
Skôr by si sa ty mala realizovať a riešiť si svoje vlastné bývanie, keďže ty nebudeš mať nárok na nič, keď sa stane niečo nepredvídateľné

autor
22. jan 2022

@sasa1310 V dome ktorý nadstavil bývajú jeho deti a aj jeho ex s priateľom

sasa1310
22. jan 2022

a? v byte, na ktorý majú nárok jeho 3 deti, bývaš ty.

autor
22. jan 2022

@sasa1310 veď áno do určitej doby...

marseillefan
22. jan 2022

a keď sa s ním ty rozídeš, tak pôjde s holým zadkom?

sasa1310
22. jan 2022

prečo do určitej doby?

autor
22. jan 2022

@marseillefan Existuje aj také niečo,,z doživotným právom,,ale to je už na inú debatu..

marseillefan
22. jan 2022

no a potom čo? budete rozídení a budete tam bývať všetci spolu ako jedna veľká nešťastná rodinka? Skús sa trošku vžiť aj do jeho situácie..

autor
22. jan 2022

@sasa1310 No dajme tomu že sme tu do chvíľky však? Takže ak by sa jemu niečo stalo behom pár dní tak jediné kde môžem ísť je k Mamce do garsónky a čakať na Mestský úrad dokiaľ dostanem nejaký obecný byt...A popravde čakacia doba býva dlhšia (6mes niekedy dlhšie) predtým som byvala u mamči a sama vo svojom nájme 8 r..

0silvia0
22. jan 2022

Ty si hajis len svoje dieta a seba. Ale on ma 4 deti. Ak by si bola matkou 4 deti, uprednostnila by si len jedno?

liljana
22. jan 2022

Preco vlastne cakas od este mladeho cloveka, aby sa zbavil vsetkeho majetku? Najskor ho osklbala jedna a siel s trenkami, teraz ho moze druha? Mala si si najst niekoho bez zavazkov. Toho prveho uz jedna osklbala, ty uz nemas o co.
Najdi si mensi byt na hypo, pomaly splacaj a dohodni sa, nech odklada tvojmu synovi nabok.

marseillefan
22. jan 2022

ak sa mu niečo stane, tak tvoje dieťa dedí štvrtinu a nikto ho z toho domu nemôže vyhnať..

autor
22. jan 2022

@0silvia0 No pozri mne nik nezveladil dom rodičov (ktorý nemám)a nezveladzuje kde bývam od malička 🙂

autor
22. jan 2022

@marseillefan Až taká harpia nie som aby som niekoho vyhadzovala z domu

sasa1310
22. jan 2022

ale to je tvoj problém, že nemáš kam ísť, keby sa mu niečo stalo. Preto ti vyššie píšem, že namiesto toho ako sa staráš do jeho majetku, zariaď si svoj majetok. A to ti radím v dobrom. Jeho všetky deti majú nárok na jeho majetok, ktorý si zvelaďuje do konca života. Nie do konca manželstva s ich matkou.

qetka
22. jan 2022

a dalsia vec, ty ani nie si jeho manzelka, cize nemas narok na nic. Preco ste sa aspon nevzali? Ale v prvom rade, by si sa mala dako zabezpecit sama, nie cakat, ze vam on da svoj byt. Ved ma 4 deti

savanna
22. jan 2022

Nemas pravo narokovat si na jeho byt...ved si nan nijako neprispela ani do neho nijako neinvestovala...asi by som na jeho mieste postupovala rovnako, ved ako by sa na neho pozerali jeho dalsie tri deti, keby byt dal tomu stvrtemu? Nehovoriac o tom, ze tieto veci sa daju lahko napadnut v dedicskom konani, nie je len take jednoduche vydedit niekoho. Zda sa mi, ze akosi prilis nad tym spekulujes, asi si si mala radsej najst nejakeho slobodneho a solventneho. Ak by sa nieco stalo, vzdy je moznost ist do najmu, zobrat si hypo, najst lepsiu pracu, atd.

autor
22. jan 2022

@sasa1310 Samej mi hypo nik nedal aj keď som to skúšala ešte niečo 🤔

sasa1310
22. jan 2022

a on má hypo na ten byt?

liljana
22. jan 2022

Kks. Ma 46r a uz riesis dedicstvo po nom. Chory svet, kazdy chce len peniaze a mysli iba na seba.

autor
22. jan 2022

@sasa1310 Áno a niečo zdedil po rodičoch tak si ho chce vyplatiť lenže boli sme dohodnutý že keď si skôr nájdem prácu tak by ma napísal ako spoluplatitela na hypo ktorú by som mu platila taktiež ale nechcel to a to ma štve pretože sama hypo nedostanem..

0silvia0
22. jan 2022

A co ked ti nikto nic nezveladuje? To sa da narokovat, ze ked prva zena tak aj druha zena ma mat to iste? Prva zena s nim ma 3 deti, ty len jedno, odzili spolu asi viac a v inej intenzite, vtedy to takto citil, pri tebe to asi citi inak...

autor
22. jan 2022

@savanna Byť som celý zariadila...od lyžičky po všetko...A s peniazmi mu taktiež pomáham keď mu to väčšinou nevychádza..

alexandra2468
22. jan 2022

Prepisat byt na dieta je ta najhorsia vec. Potom co, keby zomrel? S majetkom neplnoleteho sa len tak lahko nenaraba. Rozmyslas prilis jednoducho.

A len preto, ze nechal nadstavbu svojim 3 detom s ex, tak mas pocit, ze musi tvojmu dietatu nechat cely tento byt? Preboha…

sasa1310
22. jan 2022

takže keď má hypotéku, tak vecné bremeno (ktoré vyššie spomínaš ako možnosť) mať na byte nemôže. Sa zariaď sama, aby ti samej hypotéku dali. Lebo toto je už naozaj len a len tvoj problém. On má komu deliť svoj majetok. Má 4 deti.

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verizienka
22. jan 2022

Mal ten byt už predtým ako ste sa nasťahovali spolu alebo ho bral už počas vzťahu?

sasa1310
22. jan 2022

však jasné, že mu treba pomôcť s peniazmi, keď platí hypotéku + energie a ty bývaš u neho. Snáď tam nechceš bývať ešte aj zadarmo

sasa1310
22. jan 2022

@liljana dedia rovnako deti aj manželka. Žiadna polovica by nebola jej, ale 1/5