Dcérka plače, keď má ísť k otcovi

viktoria2014
4. sep 2015

Zdravim,,Chcem pocut viac menejk nazor a radu...mam dcerku ktora ma rok a pol...zijeme bez jej otca ale chodi za nou ...prestahovala som sa do ineho mesta s priatelom....a nastal problem ze dcerka nechce chodit k otcovi...zacala plakat co do teraz nikdy nerobila spiera sa pri odovdzdavani vzdy musim ist hned prec aby neplakala..s otcom dcery sme uzavreli mediaciu ze ked bude moct prist pride si po dcerku....za tyzden cca mozno 2 krat viac nie a dakedy vobec...caka nas sud a chcela som aby nam sud dal rodicovsku dohodu ale teraz neviem kedzde dcera k nemu ide tak ze s placom...neviem co mam robit ...neviem ci mam dat ze rodicovsku dohodu alebo takl ako som podala ze kazdy druhy vikend za mojej pritomnosti ...cakalasom ze dcera bude k nemu s radostou chodit a nieze sa to takto otoci....on mi vykrikuje ze dceru ovplyvnujem len neviem ako ked dcerka ani nevravi nic a vzdy ked ma ist k nemu jej vravim ze ide ku ocinovi...

dominika6
4. sep 2015

@viktoria2014
no malá má ešte príliš nízky vek a pociťuje stres,ked má ísť niekam inam...nemôže ešte chápať striedavú starostlivosť,alebo intervaly zo súdu...je naviazaná na teba a takéto vypäté situácie jej vo vývine veľmi nepomôžu..
musela sa možno niečo stať,ked má z otca strach..

vika35
4. sep 2015

je este mala, neviem aky vztah mali medzi sebou pred rozchodom ale asi nie moc vrucny nakolko bala este len babatko. Skuste sa stretavat najskor za tvojej pritomnosti. inak myslim si, ze pre tak male dieta by to stretavanie malo byt pravidelne (teda nie, ze teraz pridem a potom mesiac nic.) jednoducho ak ju chce vidiet a nieje naozaj zavazna okolnost. mal by v dane dni a hodine prist na cas. dieta si na to lahsie zvyka ak ked je to mis mas

blackcrystal
4. sep 2015

@viktoria2014 Jej otec musi vidiet, ze mala k nemu ist nechce (a nasilu ju nutit hadam nebude). Ja by som mu navrhla, ze nech je s nou kazdy druhy vikend za mojej pritomnosti a uvidis ci si mala naho zvykne (respektive, skor si zvykne, ked to nebude take vytrhnutie z jej bezneho prostredia, normalne mu vysvetli, ze je to pre jej dobro). Ved vyzera, ze ju ma rad a zalezi mu na nej, tak to pochopi ak je normalny.

bonaqa2013
4. sep 2015

Môj syn asi v takom to veku ako tvoja dcéra mal nariadené že pri stretávaní musím byť aj ja. Samozrejme ja som to odmietla, nakoľko môj ex mi neustále nadával vulgárne. syna bral nasilu, dieťa plakalo a po 3-4- razoch to ocinko vzdal. So synom sa stretol až keď bol takmer dospelý - 17r. Ale už bolo neskoro. Ten vzťah sa nevytvoril....ostali si cudzí....
Dcéra je malá, a ty si pre ňu všetko, bez teba sa cíti stratená, ohrozená. Ono to prejde, len to chce čas....

katarinamarkova
4. sep 2015

@viktoria2014 je malinka, je s nim malo.....
nemoze za nou chodit castejsie?
ono rocne dieta rychlo zabudne ze pred tyzdnom tu bol nejaky ujo a ked ho zbada znova po dlhsej dobe je to pre nu zas a znova cudzi clovek. nerobte z ocka - ak je normalny - cudzieho cloveka - spravte z neho niekoho koho bude mala vidat pravidelne a kto bude pre nu beznou sucastou dna, zivota ( to neznamena ze ma s vami byvat 🙂 nejde o vztah ocko a maminka, ale vzdah ocko a dcera, ktory obcasnym stretkom raz za tyzden,ak vobec, takto mala nikdy nebude vnimat)
- to bolo vsetko v pripade, ze sa jedna o normalneho chlapa
- ak sa jedna o cloveka, ktory si z nejakych dovodov nezasluzi budovat vztah s dietatom, tak styk obmedz na minimum

velkacica
4. sep 2015

teraz decko reve, keď má ísť k otcovi, a to je fakt dojemné; po rokoch budete zase nešťastné, že nemajú vytvorený vzťah k ne-ženskému svetu...

ivett1
4. sep 2015

@viktoria2014 dcérka má rok a pol ? a ty sa čuduješ, že plače, keď má ísť k "ocinovi" , s ktorým je len jeden maximálne dva-krát týždenne, aj to len niekedy... veď také malé dieťa nevie ani poriadne rozprávať a nemôže povedať, že je to pre ňu cudzí človek...najmä, ak si bola s ňou na materskej ty a on bol celý deň v robote, alebo nebol doma ... plačom vyjadruje, že to už nie je ok ... a nechápem ako môže tvoj exmanžel hovoriť, že dcérku !ovplyvňuješ" ....samozrejme, veď si jej matka ...
PS: ja by som to urobila, ako ti radia kočky, keď stretnutia, tak len za mojej prítomnosti ...

timea7
5. sep 2015

@viktoria2014 prečo sa s otcom nestretáva v tvojej prítomnosti? Veď je ešte maličká!

velkacica
5. sep 2015

otec má právo na decko; rovnako ako decko má právo na otca (nič na tom, že je "maličké"); žiaľ to matky spravidla snažia potierať

timea7
5. sep 2015

@velkacica celý deň som čakala akú perlu dnes vypotíš a dočkala som sa. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Kto mu upiera právo? Môže byť s otcom, ale vzhľadom na vek za prítomnosti matky, ale to ty aj tak nie si schopná pochopiť....

17111976
5. sep 2015

@viktoria2014 Moja dcera mala rok, ked sme sa s manželom rozviedli, ostali sme obaja bývať v rovnakom malom meste, to bolo jediné šťastie, pre dieťa. dohodli sme sa, že mu vyhoviem zakaždým ked bude mať záujem vidieť dieťa, ale kedže bola dcera mala tak som trvala na tom, že môže si ju vziať na celé poobede, ale večer musi dieťa doniesť domov, to bolo jedine na čom sme sa dokázali dohodnúť, pre zdravý vývin dieťaťa, takto si aj vzťah vybudovali, dodnes sa navštevuju, ale spi vždy doma. ma 17 rokov. nikdy som mu nebránila, kedykolvel na celý den, večer musela byť doma, aj ked mala 10 rokov. Ale zase musím podotknúť až tak často nechodil za nou, bolo to raz 1-2 krát do týždna. ked bola staršia sama zašla na návštevu a prišla domov.
Moja rada znie. ostať v blízskosti dieťaťa v jednom meste, ak sa dá

jeennyv
5. sep 2015

@viktoria2014 pre mna to stretavanie v takej forme je uplne hlupost...dieta z toho v prvom rade nema rozum, ze ma to tak byt, ako baby pisu je v strese, nie je zvyknute, podla mna jedine co takym stretnutim robite je, ze zarabate dietatu na peknu traumu a neurozu..nech sa s nou stretava vyhradne v tvojej pritomnosti, pravidelne a postupne budujte vztah medzi nou a jej otcom....a dalsie toto je chyba tej mediacie... spolupracoval mediator aj s nejakou koliznou opatrovnickou ci detskou psychologickou, ze ako nieco take ma na dieta vplyv, alebo ste sa len vy dvaja zhodli, ze asi tak....v takych veciach treba ist viac do hlbky a nielen ze poriesim stretavanie sa cez mediaciu, aby bol pokoj....

17111976
5. sep 2015

@timea7 ked je take maličke maximálne osamote 2 - 3 hodinky. aj to je pre dieťa náročne, vyvíja sa mu psychika a to je určite stresujúce.

17111976
5. sep 2015

@velkacica v prvom rade matka je zodpovedná za dieťa, matkina náruč je nenahraditeľná.

timea7
5. sep 2015

@17111976 viem, práve preto som písala, že nechápem, prečo sa nestretáva s otcom v prítomnosti matky.

17111976
5. sep 2015

ja mám doma teraz tiež 18 mesačnu dceru a chodi ku mne sestra na návštevu raz do týždna a zakaždým ked príde a len si niekde odbehnem, napr. do kuchyne spraviť kávu a ostanu osamote, dcerka plače, boji sa jej.
treba sa vcítiť aj do dieťaťa, chcu a potrebuju a MUSIA BYť S MAMOU. NAOZAJSTNA MAMA NENECHA SVOJE DIEťA.

velkacica
5. sep 2015

jasnééé, a otec čo?? Jáááj, ten to má len platiť.....

17111976
5. sep 2015

@velkacica otec sa ma starať aby bola rodina spokojna, aby matka bola šťastna, len tak budu aj jej deti šťastne. a ked spravil decko a nevie sa postarať a zabezpečiť aby bolo všetko v poriadku to neni dobrý chlap a neni ani dobrý otec. zlyhal

velkacica
5. sep 2015

takže starať s áno, ale decko ani len vidieť nemôže?? Bez toho, aby tam obsmŕdala, ovplyvňovala, a aj stresovala mater?? Takto akosi??

17111976
5. sep 2015

@velkacica tak ja som to pred rokmi tak riešila pri 18 mesačnej dcere. osamote 2 hodiny, aby mohol byť otec sám s dieťaťom, je to tiež dôležité, aby mali neskôr dobrý vzťah, pre dieťa je dôležité aby poznalo svojho otca a mali dobrý vzťah.

kvetka_
5. sep 2015

@velkacica mas deti?

17111976
5. sep 2015

@kvetka_ myslim si že má deti, ináč by ho táto tema nezaujala, možno je to chlap, ked takto rozmýšľa

midori123
5. sep 2015

@velkacica ako prepac... Nezvyknem reagovat v diskusiach na nikoho, ale na teba sa neda. Ty si tak zufalo mimo, az to pekne nie je.... Strasne obmedzene nazory mas. A o detskej psychike si este asi v zivote nepocula. Inak si tieto tvoje bludy nedokazem vysvetlit.

viktoria2014
autor
6. sep 2015

No keby islo o normalneho otca tak sme spolu...napadal ma fyzicicky a psichycky deptal...bohuzial na sude mi povedala ze ked som chcela za mojej pritomnosti ze dcera si musi k nemu vztah vytvorit ....tak zamietli za mojej pritomnosti...on s tim nesuhlasi aby som bola pritom,,,neviem co sa stalo ze mala je zrazu taka a on mi to urcite nepovie...len aj ked ma dceru pri sebe vacsinou sa jej venuju jej rodicia a to takym stylom ze ju obzeraju a hladaju co je na nej zle....otec absolutne nevenuje cas ...

viktoria2014
autor
6. sep 2015

a otcovi nebranim mame ze ked bude chciet nech pride takze jemu ocividne staci raz dvakrat do tyzdna....jeho vyjadrenie nema na cestu pretoze on chodi aj za priatelkou na Oravu

timea7
6. sep 2015

@viktoria2014 určite by som sa odvolala, to čo je za sprostosť, že také malé dieťa sa stretáva s otcom bez tvojej prítomnosti?!

velkacica
6. sep 2015

aká sprostosť, krupica?? Decko si musí zvyknúť na styk s inými, dupľom, ak ide o jeho otca; a najmä tak, že ho pritom nestresuje (nevyrušuje, neovplyvňuje) vlastná matka!
Nebude mamička stále vodiť decko za ručičku.

libka1
6. sep 2015

@velkacica staci sa vzit do situacie rodica, ktory sa diva na svoje placuce a zufale dieta a hovoril by si inak. A to je jedno ci je to otec a ci mat, 18 mesacne dieta ma citit istotu a bezpecie. To kazdy dobry rodic pochopi. Takze ak si to zo zaciatku vyzaduje pritomnost matky, tatko nema dovod byt proti. Casom to dieta zisti ze mu je s otcom fajn a bude s nim rado same. Natlakom si lasku a naklonnost neziska, prave naopak. Co je skoda, zas by zbytocne vyrastalo jedno dieta bez moznosti travit cas s otcom.