Dcéra sa zoznámila s gamblerom

vikina81
22. mar 2023

Neviem ako dalej co robit. Dcera sa zoznamila s gamblerom. Uz sice nehra a sam si dal zakaz ale som ako mama nestatstna. Dcera zaraba slusne ale on od nej vytahal cele uspory na dlhy ktore splaca. Neustale ho obhajuje a on ju vyuziva ale nechce si to pripustit. Byva i nej v byte.Neviem ako s nou mam komunikovat aby otvorila oci. Nechcem ju stratit. Je strasne zamilovana. Dcera ma 26rokov. Tvrdi ze clovek by mal dostat druhu sancu...nechcem hi v rodine.

colsami
22. mar 2023

Tak ak je to uz dospela a kompletne samostatna osoba.. Napriek tomu ze je teraz aktualne "zamilovana a nevidi", uz sa len spolahni na to ze ak si z nej vychovala cloveka rozmyslajuceho, samej to zanedlho dojde a nenecha sa zneuzivat a takyto neperspektivny vztah ukonci. Takze ver svojej vychove, ak je to len nejaky ulet.
Alebo si chlapec pokazi druhu sancu, alebo sa k tomu mozno uz nikdy viac nevrati... 🙂

reanda
22. mar 2023

netrap sa.. trapenim s tym aj tak nic neurobis.. podla mna sa jej ani nepokusaj 'otvorit oci'.. ona na to musi prist sama.. a mozno aj ma pravdu, ze chlapec to zvladne.. neostava ti ine, len jej dat doveru

pribinak
22. mar 2023

@vikina81 ťažká situácia a obávam sa čím viac budeš poukazovať na jeho negatíva tým viac sa dcéra bude snažiť presadiť svoje že si zaslúži šancu a ine bla bla

Časom jej spadnú dole ružové okuliare, jedine co môžeš, je dúfať že nezaplatí príliš veľkú daň

vikina81
autor
22. mar 2023

@colsami ona chce strasne presvedcit vsetkych ze sa clovek moze zmenit ak dostane kopu lasky.
On vsak od nej neustale pyta peniaze...posli mi na to na hento, tam 500 musim zaplatit hentomu 200. A on amu da. Aj ked uz ho upozornila ze takto minat nemoze ze ona nie je bohata. Som nestastna ale dufam ze sa jej otvoroa oci. Zatial si to nepripusta.

vikina81
autor
22. mar 2023

@pribinak najhorsiebjebze ked si len na neho pomyslim je mi zle. Zatial drzim formu a som " vľudna" ale som v strehu.

nikpa
22. mar 2023

@vikina81 sama musí zistiť... Chápem ťa úplne ako matka, tiež by som z toho bola nešťastná ale myslím, že čím viac budeš na ňu tlačiť, tým sa ti bude vzďaľovať a tajiť pred tebou veci. Keď takto od nej ťahá peniaze na svoje dlhy, donekonečna to nepôjde, dcéra asi nie je nekonečná studnica peňazí. Nebola by som zase úplne ticho ale musíš to robiť s rozumom, nie nasilu.

vikina81
autor
22. mar 2023

@reanda tiez mam ten pocit. Ked som jej na tvrdo povedala co si myslim bila sa za nho ako levica. Nechcem ho ani vidiet. Asi jej uz nic na neho nepoviem lebo to bude len horsie.

reanda
22. mar 2023

@vikina81 ved lasku mu davat moze, ale nech mu nedava peniaze 🙂 .. to si jej povedala, ze mu tym len skodi? ze on, ked sa ma z toho dostat, tak musi zacat jednat zodpovedne a nielen prestat gemblit, ale prestat si aj poziciavat peniaze? ze je to, ako keby pomahala alkoholikovi tym, ze mu nalieva, len aby mu nebolo blbo?

vikina81
autor
22. mar 2023

@nikpa mam pocit ze uz aj ja ten zdravy rozum stracam. Je tazke hovorit s rozumom. Srdce mi ide vytrhnut. Neviem ako to zvladnem. Bojim sa aby ju nenahovorol na nejaku pozicku ktorou on splati svoje dlhy a jej ostanu len oci pre plac.
Ach jaj

reanda
22. mar 2023

@vikina81 skus to tak.. neodhovaraj ju od neho, ale vysvetli jej, ze ked mu chce naozaj pomoct, tak mu NESMIE davat peniaze

vikina81
autor
22. mar 2023

@reanda uistila ma ze nemaju spolocnu kasu. On uz nemoze gamblit lebo si dal sam zakaz a nepustia ho do herne svieti na cerveno ci co. Ale dlhov ma tolko..a ona mu " pomaha " ich splacat. Nie je ziadna bohacka ale laskanje slepa. Zo 4500€ co mala nasetrene ma za 2 mesiace 170e nanucte..

reanda
22. mar 2023

@vikina81 ☹ .. a on co robi pre to, aby splatil svoje dlhy? ma aspon robotu?

apolka77
22. mar 2023

@vikina81 tak toto ti nezávidím a prajem pevné nervy...hlavne aby s ním neotehotnela . ..ako neviem ako by som to riešila ľahko sa hovorí že buď kľudná keď ide o tvoje dievča ...ja som veľmi prchka by som jemu vyčistila žalúdok či sa nehanbí od nej brat peniaze..ako zmrd jeden..ale ona tiež ako všetky svoje úspory na neho? To je až tak zaľúbená? Naivná?

sissy27
22. mar 2023

@vikina81 uplne ta ako matku chapem… zial nespravis nic, je dospela, svojpravna a asi potrebuje “padnut na hubu”. Ja myslim, ze ta “laska” potrva do konca uspor a v momente, ked si odmietne zobrat pozicku na jeho dlhy… v tomto smere by som sa jej snazila dohovorit, ze peniaze si on musi zarobit, nie pozicat. Nech mu je oporou pri hladani prace, nech mu s laskou vari teple vecere, ale peniaze v ziadnom pripade. A ked pride ona k tebe pytat, ze akosi nema na najom, tak vies co robit - nepozicat, ani vlastnej dcere v tomto pripade…

sionell
22. mar 2023

Zial, vasa dcera je uz dospela, a ak si aj pozicia peniaze z banky, tak budte pri nej. Viac nemozete urobit. Radsej si s nou teraz nepokazte vztah. Ona dobre vie, co si myslite o jej priatelovi, velakrat ste jej to uz povedali. Budte vdacna aspon za to, ze s vami komunikuje a ak by prisli vacsie problemy, potom dcera pride za vami. Peniaze nie su vsetko. Predstavte si , co by sa mohlo stat. Zoberie si uver, vy sa od nej odvratite, a ona ked ju priatel opusti tak si moze aj zobrat zivot, lebo nebude mat pre co zit, strata priatela aj strata penazi a pocit zlyhania budu pre nu naraz privela. Radsej prist o peniaze ako o dceru. Dcera je mlada, ak aj pride o peniaze, tak si zarobi. A potom mozno stretne niekoho, kto bude rozumny a vsetko bude dobre. Mozno si nebude moct dovolit chodit na drahe dovolenky do styridsiatky, ale bude mat dobry zivot aj bez toho.

akiana
22. mar 2023

@vikina81 Na 100% stale hra. Lebo keby to bolo len o splacani dlhov z minulosti, co samozrejme tiez neobhajujem, bola by to mesacne nejaka stanovena ciastka, nie stale “posli mi na hento a tamto”. Ked od nej pyta raz 200, raz 500, tak su v tom zase automaty.

vikina81
autor
22. mar 2023

@reanda ano ma. Ale zaraba malo nestaci to. Zo 750€ platu.

vikina81
autor
22. mar 2023

@sionell ano mate pravdu a presne toho sa bojim.

vikina81
autor
22. mar 2023

@apolka77 veru je neskutocne zalubena. Nie nadarmo sa vravi ze laska je slepa. Celkom z neho osprostela. Pritom nechapem. Je tak krasna baba ze neni chlap co sa za nou neotoci. A ona si zo vsetkych vyberie tuto zufalu existenciu.

madeline1
22. mar 2023

@vikina81 nie je narocna na muzov...splacat cudzie dlhy by nemala, nie je ani jej manzel...no a asi si ona svoje peniaze nevazi...to ani nie je laska, to je manipulacia...jemu tie dlhy neutecu, on ich moze splacat aj neskor...a druha sanca predsa znamena, ze tomu opat neprepadne, ale poucit sa z toho, niest nasledky musi sam...skus jej to nejak takto vysvetlit a nech si setri peniaze, ved clovek musi mat nejaku rezervu, kto pomoze jej, ak by sa nieco vyskytlo?! ved kazdy musi v prvom rade sebe pomoc...bolo by dobre, ak by ste jej dohovarali viaceri, ci uz z rodiny, alebo aj jej kamaratky...

vikina81
autor
22. mar 2023

@sissy27 dakujem. Som taka vystresovana ze tieto vase rady mi nesmierne dobre padli. Uz neviem triezvo rozmyslat som vyplasena zdesena,zhrozena. Cakam co bude dalej.

obcansr
22. mar 2023

@vikina81 kamoška sa s takým rozviedla a tazko jej je. Dlhy narobil co musí aj ona splácať. Je slepá a zamilovana a ak to neskončí dopadne zle .

kitycat
22. mar 2023

@vikina81 no musi ked tak padnut na hubu, resp. poskaj, ked nebude mat co do huby (okrem jeho zlateho udu, prepac🤣)

Cim viac sa rodic serie do vztahu, tym viac si ten potomok robi co chce. Aj preto sa moja mama vydala za debila, lebo ju odhovarali 😌

marca12
22. mar 2023

@vikina81 kriste pane to je strasne. Je mi to luto,co musis prezivat a bohuzial dcera sa uvedomi asi az ked spadne na uplne dno. Nezmenis to nijako. Tu nepomoze dohovaranie ani zakazy nic. Sama musi zistit,ze tento vztah je chory. Ona si to uz mozno aj zacina uvedomovat,dojdu jej peniaze tak hadam pride aj k rozumu.

sionell
22. mar 2023

Mozete s dcerou skusit komunikovat o tomto probleme, ale len pisomne, cez sms aleo mailom a pod. Radsej nie osobne. Ak sa stretnete, tak sa rozpravajte o inych veciach, aby ste o dceru neprisli. Mozete jej skusit poslat dotaznik-ako zistit, ci zijem s gamblerom, nech si to precita: https://www.nehraj.sk/som-hrac2/268-zijete-s-ga...

vikina81
autor
22. mar 2023

@kitycat ved presne tento nazor mam aj ja. Svoje som jej povedala. Ale viac uz nebudem.Vzdy sme mali spolu pekny vztah.Nepokazi nam ho nejaky zmrd. Musim zaradit spiatocku a asi vyckat. Ale mam naozaj velky strach.

sionell
22. mar 2023

Inac su aj podcasty o tejto teme, aj to ej mozete posielat, nech si to vypocuje. Ak on este stale hra, mala by to vediet hned rozpoznat. Potrebuje pocut pribehy ludi, ktori si tymto presli, aby sa jej otvorili oci, ale musi na to prist sama.

reanda
22. mar 2023

@akiana tiez si to myslim ☹

vikina81
autor
22. mar 2023

@marca12 bodaj by si mala pravdu nech to je cim skor.

gladys_07
22. mar 2023

Fuha to mi je luto. Za mna gambler pomaly horsi ako alkoholik…dost casto to konci vo vazeni.

Neviem velmi ako jej mozes pomoct. Asi len nehustit do nej - cim viac budes “zakazovat” a somrat, tym horsie, vzdiali sa ti a prilne k nemu. Mozno ak mas nejaku inu rodinu - krstna, teta, brat, kamoska na ktoru da, ziskat ich na tvoju stranu…

Snazila by som sa s nou podnikat co najviac - prid na obed, podme na vikend spolu prec a tak

A este mi napadlo, vybudovat pre nu “zachrannu” siet, financnu. Neprepisovat na nu majetky, ziadne dedenie po babke a tak, nepoziciavat jej, ani financne dary by som jej nedavala, skor asi setrit peniaze lebo ked sa s nim raz rozide (a ona sa rozide), bude potrebovat pomoc.

Len nech s nim nema dieta…