Dcéra má reakciu na kozmetické produkty a svokra to nechápe

22. feb 2024

Ahojte, možno je to pre niekoho blbosť, ani ja z toho nerobím megalomanský problém ale vadí mi to. Mám svokru, stará sa o seba čo je fajn, používa kvalitný parfém, vždy chodí namaľovaná, keď príde k nám hneď berie dcéru (11m) na ruky, tuli ju k sebe, obtiera sa o ňu, pusinkuje ju, na čom by nebolo nič zlé ale zostáva na nej rúž, trblietky, makeup a strašné ju je potom cítiť tým parfémom, občas ma aj červené fľaky na tvári čo si myslím že je reakcia na tieto kozmetické produkty, nepáči sa mi že mám potom na dcére toto všetko, aj na oblečení sa občas objavia tieto fľaky ( jasne to sa vyberie). Svokra tomu nechápe, prosili sme ju aby sa menej voňala/malovala hneď sa urazila že k nám nebude chodiť neupravená a nenavonavkovana (chápem ma to tak zaužívane). Muž sa s ňou rozprával asi 10 krát a zbytočné, ja tiež ale to je ako hrách o stenu. Hovorím nevadí mi ako jej prejavuje lásku, chápem ma vnučku rada ale vonku si zapáli a hneď za dve minúty ju chce na ruky a pusinkovat, hneď si ju obtiera o seba.
Môj problém je že rukami ktorými drží cigaretu ju hneď chce chytať, opláchnuť ani za boha, dýcha na ňu ten fajčiarsky dych a keď mi dcéru dá je vyvonana akoby išla na rande a hrá všetkými farbami
Aj videla aké mala fľaky z toho ale tvrdila že to je jej teplo alebo že zúbky idú a podobne, nechce veriť že to je z nej lebo šak to je len kozmetika
Ja som napríklad tiež menila telové mlieko lebo sa dcéra vždy vyhadzala....
Je nejaká šanca že to pochopí? Alebo čo by ste robili na mojom mieste? Ďakujem

ptvw
22. feb 2024

Nedať na ruky kym to nebude rešpektovať a nech sa zduva ak je to denno denne....neboha svokra toto tiež robila keď fajčila, dieťa mi smrdelo ako popolník hnus, len my sme s ňou boli tak 5krat do roka čiže som to nejak prekusla keďže si tiež nedala povedať keď som chlapovi vravela nech ju pozenie ruky umyť lebo fajcila

alexandra383
22. feb 2024

No toto aj moja svokra. Aj ked prideme k nej (aj doma sa potrebuje vonavkovat), tak obe deti mi smrdia hned jej vonavkami 🤦🏼‍♀️ a teda na hlavickach to citit riadne dlho. Plus pusinky od ruzu a vobec nema potrebu im to utriet 🙄. Ale vzdy to predycham, neriesim.

autor
22. feb 2024

@alexandra383 tak ide hlavne o to že sa jej robia aj tie červené fľaky, má citlivejšiu pokožku

jakub79
22. feb 2024

Och. Dievčatá. Tu tak dýchate závisťou a ešte aj autorka klameš v samotnom príspevku . Najprv na ňu “dýcha fajčiarsky dych” a potom ti ju pôda a je vyvonana haha. Milá moja. Ty ziarlis na svokru 🤣 tvoje dieťa má 11 mesiacov, tak je asi na čase, aby si sa ty a tebe podobne začali o seba starať, schudli, trosku sa namaluj, uprav, nesmrd. A nebuď nešťastná za to, že svokra vyzera a vôni stokrát lepšie ako ty a nerieš si tu svoje mindraky. A kľudne si aj jednu zápal, očividne to potrebuješ. My muži mame radi voňavé, pekne, sebavedome upravené ženy a nie zatrpknuté huspeniny, ktorých jedinou záľubou je sťažovať sa na internete. Naozaj sa radšej začni o seba starať, lebo ten tvoj muž tie druhé pekne ženy , ktoré sa o seba starajú a nenadávajú na jeho mamu po internetoch, vidí. A aj cíti 🤣. Krásny vecer a peace

alexnina777
22. feb 2024

Nechápem, prečo nedokážeš toto stopnúť, hovori sa tomu nastaviť hranice, a robí sa to tak že dotyčnému človeku oznámiš čo s Tvojim dieťaťom nebude robiť , čo nebudeš akceptovať.. všetko čo si opísala je neakceptovateľné.. byť na Tvojom mieste tak sa svokra pozerá na moje dieťa cez plexisklo/ obrazne povedané/, ak by nerešpektovala to že nebute dieťa obchytávať s cigaretovými rukami, a obtierať sa s takou toxickou kozmetikovu z čoho má dieťa reakciu .. a može tráviť čas s dieťaťom aj bez telesných dotykov na tvár, v tom nevidím žiaden problém tiež aby toto rešpektovala.. nastav si hranice a trvaj na nich

bonboniera
22. feb 2024

@jakub79 toto bola slušná mentálna atletika 😅

denithestrange1993
23. feb 2024

@jakub79 kebyze ma tvoje babatko ekzem z pripravkov co si dava na seba osoba co ho chyta ,take dristy by si netrepal. Aj babatko pachnuce po cigaretach je nieco uzasne a zdrave,vsakze. Vsak aj pisala autorka,ze viackrat menila kozmetiku kvoli neznasanlivosti dcery na tie pripravky. Tak asi sa o seba stara. Nepoznas autorku ani komentujuce a hned utocis. Pokial si nikdy nezazil zlu reakciu dietata na kozmetiku, praci prostriedok,jedlo tak sa zdrz takych primitivnych komentov.

januska12323
23. feb 2024

A aký je problém dieťa nedať na ruky kým sa po fajčení neumyje? Respektíve zobrať keď sa o ňu obtiera. Je to tvoje dieťa ty ho máš chrániť a nie city svokry, ktorá sa tvári, že nerozumie.

autor
23. feb 2024

@jakub79 joj môj zlatý brnkáš na nesprávnu strunu, vysvetlím ti to keďže máš asi problém čítať z porozumením, keď si ju k sebe prikladá a má na sebe parfém tak je celá od toho takže áno dáva mi ju vyvoňanú, keďže predtým fajčí tak dýcha to na ňu kde vidíš problém? Takže milý môj na nikoho nežiarlim, pre tvoju informáciu som kozmetička, popri dcére už robím a starám sa o seba, behám a mám o 3kg menej ako pred tehotenstvom, takže nechápem načo taký prízemný, tupý komentár. Ak by tvoje dieťa malo problém a mávalo červené fľaky po kozmetike určite by si len hodil rukou však? Hlavne že si upravený
@alexnina777 hranice som sa snažila nastaviť, niekoľko krát, nerešpektuje to, ďalšia vec je že to by som naozaj musela byť stále pri nich, svokra je kontaktná, dcéra sa len postaví pri gauč a už si ju ťahá k sebe
@januska12323 už aj sama za ňou príde to je problem, není bábätko ktoré je stále na rukách, hra sa na zemi a podobne tak ju vezme

lavender94
23. feb 2024

@jakub79 ty máš mindrák z toho, že sa tá tvoja zanedbala? Lebo inak si tento výkrik do tmy vysvetliť nedokážem 😂

svetlonos
23. feb 2024

Zial, komu neni vzhuru dano, v apatice nekoupí! Aj keby ta slak trafil, takym ludom nevysvetlis, pretoze su sebestredni egoisti. Najdolezitejsi su oni, co tam po kojencoch. Mame to rovnake. Pomaha len minimalizovat kontakt.

ukulela
23. feb 2024

Starká, prepáčte, cítite cigaretami. Napíšte sa, umyte ruky, sú to karcinogény, mala to nebude dýchať. ... Keď ostane rúž, tak beriem vodu, hneď utriem a okomentujem, že no zasa bude mať líca podrazdené. Po lopate dokola.

rorino
23. feb 2024

Ak by mi chcela chytať dieťa hneď po cigarete a s neumytymi rukami a zafajcenym dychom,tak by som jej ju nedala,to radšej nech sa urazí.

jeennyv
23. feb 2024

Autorka, ja som alergicka viem co to je, zly produkt a mozem si dalsi mesiac ci mesiace liecit kozu, vidis ze dcerka zle reaguje, povedala by som svokre, ze proste ju to stoji minimum prist bud bezmakeupu a patlanin, ci si potom nesapat dieta seba, ale teba to stoji alergicke reakcie dcery, jej zdravotny stav atd jej povedz rovno, ako sa kozne veci tazko riesia sa mozno uvedomi…

adonish
1. mar 2024

Pokiaľ to má zaužívané, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou nepochopí 😔 a najmä keď ste jej obaja dohovárali... Ja som kvôli deťom prestala používať parfémy, lebo sa tiež vyhadzali (aj keď sú už väčšie, tak po toľkých rokoch ich pouzivam výnimočne 😂) a pri sprche som si nemohla sprchovým umývať prsia, lebo potom odmietali kojenie 😂😂😂 vadila im akákoľvek vôňa na mojom tele. Pre svoje dieťa spraví mama všetko. Svokra bohužiaľ nie.

emiw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emiw
2. mar 2024

@jakub79 ty si teda riadny hlupak. Evidentne nechapes pointu. Tak trapny a zbytocny komentar, ako si ty sam. Bud tak dobry, chod radsej niekam na zoznamku a tu nezavadzaj, toto je diskusia mamiciek, nie trolov, ako si ty 🤦🏼‍♀️

emiw
2. mar 2024

Zakazala by som jej ju brat na ruky, pokial to nebude respektovat. Chapem, ze sa rada o seba stara, ale pokial do nej hucite a ona to ignoruje, tak niet inej cesty, ako jej to proste zakazat, dokial to nepochopi. A ci sa urazi, bohuzial, to nech Vas netrapi. To tiez o niecom svedci. Ci cakat na to, ze mala chyti nejaku alergiu? No v ziadnom pripade. Treba byt razny a nepozerat na nu.

belaaaaaaaaa
3. mar 2024

Nič v zlom. Každý sme nejaký. No tvoja svokra nevie, že tak malé detičky sú veľmi jemné. Žiadne obtieranie, ruky vždy umyť a už vôbec nie že po cigarete!! Bože, ruky by som ... Fuj Nech nechodí, keď nie je pričetná.

juliacenc
3. mar 2024

Vies co so skusenosti ti poviem, ze to nepochopi a neprestane robit to co robi. Takze jedine co ti ostava je prekusit to, viem ze je to taka blba odpoved, ale pokial nechces zabranit kontaktu vnucky so svokrou naozaj ti nic ine neostava… a casom pokial dcera nebude mat kozne problemi na to aj zabudnes… ale ona sa v tomto nezmeni