Darovanie mobilu v rodine

25. aug 2024

Ahojte zaujimal by ma vas nazor na tuto situaciu. Davnejsie som muzovi kupil mobil (iphone 14). Len tak. Nemal sviatok ani nic. Potreboval novy mobil. Isiel z “mojich” penazi, pretoze tak mame doma rozdelene financie. Z jeho uctu sa plati vsetko co potrebujeme bezne na zivot, auto, hypo, z toho druheho “mojho” taketo vacsie obcasne vydavky.
Ide o to ze teraz v praci dostal novy firemny lepsi mobil a on sa rozhodol ze svoj posunie teda strykovi (ten ma iphone 6). A mna nastvalo ze sa ma ani neopytal ci ho nechcem (ja mam iphone 11). Ako by ste reagovali? Je pravda ze neotrebujem novy mobil ale predsa len ten jeho je o chlp lepsi a ked som ho zaplatila a on ho chcel niekomu posuvat mal sa najprv opytat mna. Ci?

deti95060810
25. aug 2024

koľko si za neho vysolila?

dskjhfdlkdjhl
25. aug 2024

A uz si mu povedala to, co si sem napisala?

autor
25. aug 2024

@deti95060810 v tom case 1200e. Ale nejde o peniaze.

pribinak
25. aug 2024

No mohol sa Tá opytat, to je fakt. Ale asi to bral tak že je to jeho darček a môže s ním naložiť ako chce

nikoleta999
25. aug 2024

No darovala si mu ho a môže si s tým robiť čo chce ... Ale, ak ide o muža, tiež by ma to štvalo, mohol sa Ťa opýtať...prípadne mu to navrhni Ty, že môžeš strýkovi posunúť 11tku a 14 tku si necháš, keďže si to platila zo svojich peňazí a príde ti to teraz nefér ...

minenkak
25. aug 2024

No je to jeho mobil ale opýtať sa mal najprv teba,ale zas ako sama píšeš nepotrebuješ nový

autor
25. aug 2024

@dskjhfdlkdjhl ano povedala. On sa na to pozera tak ze moj mobil je dobry a ze ved sa nestazujem a ze on ma uz stary (neviem kolko moze mat iphone 6, mozno 8-10 rokov) tak ho to proste napadlo a ponukol sa. Keby vedel ze ho chcem tak to neponuka. Len ja som nevedela ze dostane vo firme novy a ze ho teda uz nebude potrebovat tak ma ani nenapdlo pytat sa.

deti95060810
25. aug 2024

tak to je dosť, 😉 takže určite ti mal dať vedieť a opýtať sa...

minenkak
25. aug 2024

Tak si si odpovedala , on nevedel ,že chceš a ty si to nepovedala

januska12323
25. aug 2024

Každý darček, ktorý kúpiš považuješ stále za svoj majetok? Opýtať sa ťa mohol ale ak si sa na mobil nesťažovala a strýko áno je logické že ho dá jemu.

autor
25. aug 2024

@pribinak
@nikoleta999 jasne, moze si s nim robit co chce. Len ma zamrzelo ze sa ma nespytal. Pride mi normalne ze ked sa zbavujes niecoho opytas sa najblizsich az potom sirsej rodiny. Chcela som len iny nazor, ze ako to vidia ine zeny lebo som zrovna v tej citlivejsej faze cyklu😀

autor
25. aug 2024

@nikoleta999 tak som mu to navrhla. Len teraz sa budem citit pred jeho strykom ze som ten lepsi chnapla sebecky ja a jemu posunuli ten “horsi” aj ked ako som pisala medzi nimi nie je velky rozdiel ale predsa len 14 je lepsia aj co sa tyka kondicie baterky kedze mobil je novsi.

mamina7070
25. aug 2024

mal sa ta opytat jednoznacne to nie je vec za pat korun povedala by som ku a strykovi moze dat napr tvoj

nikoleta999
25. aug 2024

Tak ako doteraz mal 6tku a zrazu by mu vadilo, že ma len 11tku ?? Vôbec by som sa preto netrápila ... Prípadne, ak chce 14tku, tak nech Ti zaň doplatí ešte 500 € a hneď si to rozmyslí ...

autor
25. aug 2024

@januska12323 Nie nepovazujem darceky za svoj majetok. Aj keby ten mobil dostal od hocikoho tak nejak by som cakala, ze ho najprv ponukne mne, kedze je lepsi ako mam ja. Nestazovala som sa ale to neznamena ze by som lepsi nechcela.

autor
25. aug 2024

@nikoleta999 nemyslim ze by mu to vadilo. Mozno je to len moja zbytocna obava a scenar iba v mojej hlave😀

lubossi
25. aug 2024

Viem si predstaviť ze by sa mi stalo to isté 🙂

svokrinjazykmonika
25. aug 2024

Ja ťa chápem, ty si mala byť prvá ktorej sa opýta či ho nechce a poprípade ten tvoj posuniete ďalej.

anketkarka
25. aug 2024

No mňa by nenapadlo, že je to darček, keďže sviatok nemal. Z tých peňazí si ho mohol kúpiť aj sám, sú to v podstate vaše spoločné peniaze. Tu nejde o to. Ide o to, že v každom prípade by sa mal opýtať najprv Teba a mohli ste rovno strýkovi posunúť Tvoj mobil. Trocha smutné, že ho to ani len nenapadlo.

autor
25. aug 2024

@anketkarka Ved toto. Nechcem robit kvoli mobilu halo. Hlavne ked je ten moj v dobrom stave a nepotrebujem novy. No ale asi chlapov to nenapadne kedze som nespomenula ze by som mala zaujem.

autor
25. aug 2024

@lubossi tak si davaj pozor😀 vzdy sa pytaj zeny ako prvej😀

anketkarka
25. aug 2024

@autorka no aj mňa by zaujímalo prečo to chlapom nenapadne. Žena by dúfala, že priority začínajú doma.

maranco
25. aug 2024

Že dostal v práci nový mobil asi si vedela skôr ako strýko. Povedala si mu žeby sa ti zišiel jeho starý mobil? Keď si nepovedala myslíš že sa dovtípi že ho chceš?

sisaka
25. aug 2024

Očividne vám nefunguje komunikácia - ty čakáš, jeho nenapadne… To sa medzi sebou vôbec nebavíte, že hej drahá dostal som nový telefón, tento mám už dlho/baterka nevydrží atď., rozmýšľal som, že starý darujem strýkovi, ten má starý …. Jój nedávaj strýkovi, ja mám 11, zoberiem si tvoj a ty mu môžeš dať môj? To fakt muž dodtane v práci nivy telefón, hneď prehodí všetky dáta a okamžite ponúkne strýkovi ten starý? Neviem si predstaviť vo vzťahu takto fungovať

mili2016
25. aug 2024

Automaticky keď dostal tvoj manžel nový mobil v práci a vedel že ty máš ,, starší,, mobil, mal sa ťa opýtať či nechceš ten jeho . Aspoň ja by som to tak urobila. Určite by som ho neslubovala strýkovi keďže to nie je mobil za 100€ najprv ste sa mali poradiť a tak ...

lenkasarka
25. aug 2024

Ja by som určite bola nahnevaná. 14tka sa aj dnes predáva za dosť stovák aj je vo veľmi dobrom stave.

autor
25. aug 2024

@maranco nevedela. Dozvedela som sa to nahodou lebo som videla ze obzera mobil v elektre. Tak spomenul ze tento rok je v praci na rade a mal by dostat novy. O tom mi povedal dnes. O tom ze tento rok by mal dostat novy firemny vie dlho kedze to vychadza z ich hierarchie. U jeho stryka sme boli pred mesiacom. Tam sa zrejme zacal stryko stazovat na mobil a tak to z neho vypadlo. (Ja som pri tom nebola tam.)Nie je to tak ze v pondelok uz ma novy mobil a v utorok ho ide davat strykovi. Proste tak zatial uvazuje.

autor
25. aug 2024

@sisaka na toto sa ani reagovat. Strasny zvast. Myslim ze som uz dostatocne vysvetlila ako mi povedal ze uvazuje.

autor
25. aug 2024

@mili2016 no ale neopytal kedze to bral tak ze ja som spoko a on nie😀 vidite zeny. Musim viacej frflat. Asi zacnem nenapadne ze to moje stare auto…😀

juliacenc
25. aug 2024

Tak urcite ano, take veci treba prebrat a dohodnut sa a nie svoj volne darovat