Darčeky od rozvedených rodičov. Aké by mali byť?

maca793
26. jan 2010

ahoojte dievčatá, chcela by som váš názor. keďže nechodím sem často, nestíham vás sledovať. trošku ma šokovali tieto vianoce. som rozvedená, deti išli ku otcovi cez vianoce si po darčeky. nič na tom nie je čudné, len to, že si deti doniesli darčeky len za 10 eur. 😠
a to si vraj on vraví OTEC!!!!!!
chcem vedieť vaše názory. on je už otcom ďaľších 2 detí. moje dvojčatá vraveli ,že podostávali oveľa viac vecí aj aj drahých ako oni. dosť sa ich to dotklo. ☹
narozdieľ od mňa. ja osm im dala všetko, čo si želali aj keď som s financiami na hrane. ledva vyžijem.

bihan
26. jan 2010

ja som roky od otca nedostávala darčeky ani za tých 10e a aj so sestrou sme to prežili...čo chceš počuť za reakciu?

Že je to nenormálne? Že je tvoj ex hulvát? Platí ti výživné? Plní si povinnosti? Vianočné darčeky v určitej hodnote predsa nie sú povinnosťou ale dobrou vôľou.

weja
26. jan 2010

podobne ako Bihan - v živote som od svojho otca nevidela jediný darček, dokonca ani vianočnú či narodeninovú pohľadnicu... ako vidíš, sú aj horší "otcovia" ako tvoj ex...

kotenko
26. jan 2010

na darcekoch nezalezi, pokial ma deti rad a venuje sa im a brava si ich sebe, tak stale sa mas comu tesit.

jonatanka
26. jan 2010

maca, darceky nie su vsetko, a pokial ma dalsie deti, neda sa ocakavat, ze im nakupi drahe dary, to ze ty si im kupila vsetko po com zapistali, neznamena ze to musi urobit aj tvoj ex

mirka414
26. jan 2010

priniesli tvoje deti nieco trebarz len malinku drobnost pre jeho deti?'trebarz len nieco vlastnorucne vyrobene?alebo aj nieco pre otca?mozno keby si ich viedla k tomu,ze aj to su otcove deti,mozno ak otec dostane nieco od deti a aj ty posles nieco im si to otec zacne viac vazit a nabuduce sa polepsi.ak budes hladat cestu aby sa deti zblizili a nie posudzovat cenu darcekov tak to pojde mozno lepsie.

lucijja
26. jan 2010

baby vsetky mate pravdu, ale ja trosku chapem aj macu, je jej to luto hlavne koli detom. Nech da otec vsetkym rovnako, alebo radsej vsetkym nic. 😒 Vzite sa do role 8rocnych dievcatok, oni este taketo veci ako my nevidia. Vidia len ze "nove" deti "ich" ocka dostali vselico a oni ovela menej... 😒

monkula
26. jan 2010

ja nedostávam ani od mamy a žijem....
maca, všimla som si, že všetko dosť riešiš cez peniaze... 😅 nechcem sa ťa dotknúť, ale ak Tvoje deti počúvajú, že toto je super, lebo je to drahé...., tak sa nečuduj, že sa cítia dotknuté...

dzio2
26. jan 2010

ale deti niesu povinne chapat ze on uz na ine deti vsetkym detom by mal dat rovnako je ich otec tak isto tu ide oto ze deti maju pocit ze ich ma rad menej , ako sa potom citia tie deticky?je to smutne ze ked jeden rodic opusti rodinu a potom casom ma ine deti tak si mysli ze jeho jedina povinnost je iba vyzivne, moj nazor ak darceky tak nerobit rozdiel

veronkaj
26. jan 2010

tak ako píšu vyššie som rozvedená 10 rokov od malička dcéra nedostávala od otca nič, platil výživné aj ked si občas myslel, že nemusí ale nakoniec zaplatil, darčeky??? to bola skôr náhoda, nikdy ani len nezavolal že všetko dobré k novérmu roku alebo k narodeninám nič, takže bud rada, že vôbec si plní to čo má a to že deti dostali darčeky za 10 eur, deti tam išli len pre darčeky??? ja by som skôr povedala, aby mali kontakt s otcom.

nehnevaj sa ale to na čo sa sťažuješ je slušne povedané trochu vypočítavé od teba, raz ste sa rozviedli a rozhodli žiť každý svoj život a bolo vám jasné, že na deti bude jeden z vás platiť a mali ste sa teda dohodnúť na výživnom, že pojdete so všetkým na polovicu alebo sa dohodnúť že čo kto z vás kedy bude formou darčekov alebo nepredvídaných okolností predvídať. nie vždy sa to dá ale bohužial pozerať že za kolko boli darčeky je smutné, podstatné je že si vôbec spomenul, že má deti a dal si ten čas.
Mnohé deti ani nevedia ako pomaly ich druhý rodič vyzerá alebo žijú s tým, že ich nechce ani vidieť a mnohé mamičky nedostanú ani základné výživné alebo majú veľké starosti s bývalými čo im strčujú život.

Takže buď rada že máš zdravé detičky, príjem že ich dokážeš uživiť a že tvoj ex si plní to čo má, ak si nespokojná a chceš viac rieš to formou súdu ale treba aj deťom tak primerane vysvetliť a podať.

nehnevaj sa ale toto je môj názor, a skúsenosť zo života, hodnota prístupu nieje v cene ale v maličkostiach, ktoré za sebou majú viac.

jahodka35
26. jan 2010

maca 793, tak to som sa pobavila, to akoze co je za reakciu z tvojej strany? moj muz ma 2 deti z prveho manzelstva, snazime sa davat im maximum a to ze si nasa spolocna dcera najde pod stromcekom viac darcekov ako jeho dve deti z prveho manzelstva je predsa pochopitelne, ale ved snad aj z toho dovodu, ze na tie darceky nasej dcery prispievame spolu.... odkial vies, ze jeho dalsie 2 deti to nemali len od otca, ale aj od matky? ked uz to tak ratas na peniaze, tak zrejme tvoje deti sa nemaju na co stazovat, kedze dostavaju darceky od mamy a otca zvlast. Boze, ale toto je teda tema "na zamyslenie"....

monkula
26. jan 2010

lucija, nie, nie je správne, že iným svojim deťom dá viac, a týmto tak "málo"
Mňa zarazilo, že maca tak vyzdvihla cenu darčekov, to je podstatné? Ako vieš, že nad týmito darčekmi nerozmýšľal dlho? Tak isto ma zarazilo, čo zdôraznila veronka, išli si len po darčeky?

mywiel
26. jan 2010

Zrejme s ex nemate najlepsie vztah a je skoda ze si to deti odnasaju, musite sa zamysliest asi obaja ako to zlepsit. 😖

jojka120
26. jan 2010

ahoj, aj ja by som pridala svoj nazor, aj ked sa netyka priamo mna: moja kamaratka je cerstvo rozvedena, ma dve deti uz na strednej, ale ked od otca dostali na vianoce balicky po 8eur a on si s frajerkou kupil kuchynu za 2000eur, tak to tiez predychavali dost dlho ☹

bzuco
26. jan 2010

monkula...dávam ti za pravdu - hlavne príspevok o 11:29

maca - bud rada, že si spomenul a nedal darčeky len dcéram, s ktorými žije...nabudúce už nemusia tvoje deti od neho dostať nič a potom ťa to len bude hnevať

mywiel
26. jan 2010

Na druhej str. su to aj jeho deti a budu navzdy, ale tu ide asi o nieco medzi vami dvoma nie? 😕

sue
26. jan 2010

...presne tak...jednak neviem čo je to za prízemnosť hodnotiť cenu darčeka jeho finančnou hodnotou...to kde sme...naozaj vo veľmi zlom svete,keď niekto dokáže napísať,že darček je zlý,lebo stál len 10 eur 🙄 u nás mal najväčšiu cenu darček,ktorý priniesol Macko zo škôlky - uleptaný,zamazaný akože zvonček - ozdoba na stromček...

Je pochopiteľné,že tie dve daľšie deti dostali viac darčekov,keďže ich dostali aj od mamy...a asi aj od iných príbuzných...

monkula
26. jan 2010

sue: súhlasím.... 🙂

petusko
26. jan 2010

tiez ma zarazila veta ...isli si po darceky... 😒
nemam nastastie osobnu skusenost, ale myslim si, ze dnes je vyhra uz to, ze sa otec na svoje deti z predchadzajuceho manzelstva nevykaslal uplne. mnoho deti, resp. ich matiek vie o existencii otca len z mesacneho pozdravu v podobe vyzivneho, aj to len v tych lepsich pripadoch 😒
a myslim, ze je pochopitelne, ze jeho deti zo sucasnej rodiny dostanu viac, pretoze tie darceky kupuju (predpokladam) spolu s ich matkou. nemozno chciet aby "cudzia" zena pracovala a zarabala na dary pre "cudzie" deti.
ked uz tak ide o peniaze, skus si vyratat cenu darcekov pre tvoje deti, ktore dostali od teba + tych 10 € a ktovie aku hodnotu mali darceky pre jeho "nove" deti...

mywiel
26. jan 2010

maca ide aj o to ze ked prisli tvoje holky domov ako si reagovala waou no pekné darceky ste dostali, alebo to vam kupil len toto? a vypytovala si sa aby si porovnala kolko minul na tie dalsie dve dcéry a kolko na tvoje? mozno by to tvoje deti ani nenapadlo a neboli by zbytocne nestastné ale tvojou reakciou zistili ze su nieco mozno menej co nemusi byt pravda. Nejde mi do hlavy akoze vedia ceny svojich darcekov to sa pytali otca? 😅 😕

monkula
26. jan 2010

myw, aj ja som sa nad týmto zamýšľala.... Takže predpokladám, že Tvoje deti už ani neveria na Ježiška...

libka1
26. jan 2010

uz minuly rok so tu zalozila zvlastnu temu pred vianocami, hned sa mi objavila pred ocami ked som toto precitala... 😔
ano, je nespravodlive ze druhe deti dostali drahsie darceky, malo by sa dat vsetkym rovnako... ale nie vzdy to ide, dovodov na to existuje vela... mozno je tvoj byvaly proste len somar, ale aj tak je to len o tom ako to dievcence pochopia... nema zmysel ich proti nemu huckat a podporovat ich v myslienke ze ich ma menej rad ako tie dalsie deti... je to len o pohlade na vec... sama si napisala ze si im kupila vsetko co si zazelali, takze im nic nechyba...
laska je aj tak najdolezitejsia, tak pozeraj radsej na to ako sa k nim sprava ako na to co im dava 😉 pokial na ne kasle a vidi ich len na tie Vianoce raz do roka, tak to nezachrania ani najdrahsie dary 😝
ak na ne malo plati zaziadaj o vyssie vyzivne 😉

danulik
26. jan 2010

maca - nehnevaj sa, ale musim ti napisat.. uz viackrat som v roznych diskusiach narazila na tvoje prispevky a v skoro kazdom z nich sa stazujes, ze nemas peniaze, ze co zase "vyviedol" tvoj ex, ze si dovolil znovu sa ozenit a ty si sama s detmi a bla bla.. citit z teba negativnu energiu, zatrpknutost a mam pocit, ze nedokazes byt sama so sebou stastna.. preto ta vie vytocit aj taka vec, ako to, ze otec tvojich deti im dal na vianoce darcek LEN za 10 eur..
PROSIM TA, neber to v zlom, asi si prezila vela zleho, ale kazdy si je strojcom svojho stastia, preto sa prosim ta skus sustredit na to, ze mas krasne zdrave deti a skuste si zivot sprijemnovat ako sa da (a to nemusi byt vzdy len o peniazoch)..
myslim to v dobrom 🙂 😉

mywiel
26. jan 2010

Ja mam rozvedenu kamaratku co zije s dcérkou v 1izb. vlhkom a plesnivom byte, zaraba strasne malo a zije fakt z ruky do ust. Jej exmanzel jej nechce ani prispiet na drahu skolku aby ona mohla ist robit a ako tak vyzila. O malu sa chodi starat stara mama no a ona chodi do prace aby zarobila aspon tu almuznu. ☹ Takze vsetko je relativne, ak si ty sklamana tak to nedaj pred detmi najavo a vysvetli si to v klude s ex, ale je skoda, ze davas holkam pocitit ze nie su dolezité pre ich otca, lebo z tvojej reakcie si to tak vysvetlia. 😖

mywiel
26. jan 2010

A az pri rozvode sa dozvedela ze jej muz zarabal o 1000sk viac a tajil to a odkladal si to len pre seba. 😔

mirka414
26. jan 2010

uz par dni mame pred ocami deti z postihnutej krajiny zemetrasenim a ja uz par dni dakujem za kazdy zemiacik co mozem uvarit dcerke a tu sa riesia darceky za 10eur.ja som to tento rok tiez trosku prehnala,kupila som dcerke babiku Bababorn a ta moja zaburka sa hraje s jednou co sa skoro rozpadava.nabuduce skusim viac pomoct napr.nejakej mamicke co potrebuje peniazky na nejaku operaciu pre dietatko ako kupit nieco co som asi viac chcela ja ako dcerka.

angyalok
26. jan 2010

Ja by som bola rada keby som dostala darcek od otca aj za tych 10Eur ale viem ze sa to nestane.Otec mi nikdy nic nedal.

mracik
26. jan 2010

tak moje deti dostali tento rok darčeky v hodnote okolo 10€
hm, a to si hovorím matka...

rora
26. jan 2010

Mne by stacilo od otca aspon jedno mile slovo, aj tie darceky by som ozelela... 😔

dai
26. jan 2010

neviem,
zaujali ste vsetky pre mna trosku nepochopitelny postoj... mozno preto ze pochadzam z funkcnej rodiny...

hm, skusam sa vzit do koze macy, a tiez do koze jej deti... a myslim ze v empatii som celkom dobra... a ja jej rozumiem... nerozumiem ze jej vycitate ze jej je to luto len preto ze vy ste mali horsich otcov ako je jej ex... deti nie su dospely, deti si veci porovnavaju ... rora to ze by si veci ozelela hovoris teraz - si dospela , vidis veci inak, okrem toho ak si nikdy ani to mile slovo nepoznala tak je to nieco ine...

predpokladam ze macine deti svojho otca poznaju, vacsinu zivota s nim prezili a mali s nim normalny vztah - teraz zrazu pridu k nemu na navstevu - ach, ako sa divite ze po darceky 😝 jasne ze po darceky... su to predsa deti! vy ste nikdy nesli k starym rodicom ukazat vysvecko aby ste dostali zato odmenu? alebo na narodeniny nahodou okolo aby ste dostali nejaku korunku??? boli vianoce a isli si po darceky - predsa vsetky deti ocakavaju darceky na vianoce....alebo nie??? len preto ze rodicia su rozvedeni tak nato nemaju pravo? a musia si zrazu vazit len dobre slovo??? 😒
viem si predstavit ake museli byt sklamane ak dostali len nejaku prkotinku a u otca doma sa jeho druhe deti chvalili co im vsetko ocko kupil - aky pocit by ste z toho mali vy??? ze super, ze ocko si ma dnes aspon vsimol???
alebo skor ze ste nieco menejcenne pre svojho otca??? a tie tezy mileniek ktore si vzali otcov inych deti ze aj oni prispievaju na darceky... 🙄 ako sorry... je vidiet ze mate krasny vztah k manzelovym byvalym detom...

v celej tejto diskusii suhlasim s jednym jedinym - a to je pre teba maca - aj ked nikto z nas tu nevie aka bola tvoja reakcia - ze to pises sem neznamena ze si nereagovala v danom momente spravne... ale ak nie, skus sa ty posnazit dat svojim detickam co najviac lasky a vysvetlit im situaciu ktora vznikla a hlavne zdoraznit ze ich ich ocko lubi...
zvysok by som nechala na komunikaciu priamo s ich otcom - dohodnite sa ze darceky prinesie k vam, ze ich pride k tebe pozriet , aby neboli vystavene tomu naporu porovnavat sa s inymi detmi a aby nemali pocit menejcennosti...

mracik - myslim ze u teba to bolo tvoje rozhodnutie dat detom darceky v hodnote 10 € a pokial ste kompaktna rodina tak je tvoj prispevok irelevantny k danej teme, kedze tvoje deti vobec nemusia riesit pocity ako deti maci 😔

sendyhubka
26. jan 2010

dai, 100% s Tebou suhlasim, hovoris mi z duse. Moja dcera ma uz 16 rokov a veru veeeeeelmi tazko znasa rozdiely, ktore robi jej otec medzi nou a dcerou s ktorou zije. A presne vie aj rozoznat komu dava viac a presne nevie rozoznat preco?. Za to ze my dospeli mame nieco.....tak preco maju trpiet deti a to este aj rozdielami medzi darcekami na vianoce. Ja som z neho tiez sklamana a priklanam sa k pocitom Maci. Nie len ze ju malokedy zoberie k sebe ale este aj dostava menej............ Pri rozhodovani o vyzivnom sudkyna povedala vsetky jeho deti sa musia mat rovnako........ ako jednej tak aj druhej.......