Daňový bonus na dieta poberá ex

14. jan 2023

Ahojte. Chcela by som sa opytat. Otec syna poberá daňový bonus. Malý ma 2 roky. Nežijeme spolu tak sa chcem opytat ako ste to riešili vy. Ci vam dával penaize navyše alebo ako. Syna mam zvereného ja.

pribinak
14. jan 2023

Nápis mu, aby to bonus vyplatil, nakoľko patrí tebe. V opačnom prípade môžeš kontaktovať napr zamestnávateľa a upozorniť ho, že on poberá bonus neoprávnene

autor
14. jan 2023

@pribinak ano ano toto viem ze to viem ked tak nahlásiť ze s dieťaťom nebýva. Aj sme sa dohodli ze mi to bude davat vkvazi vsetko z toho daňového. Tak som si chcela aj overiť ze ci “sa to tak robi” 🙂 kedze bez maleho by to platit musel zo svojich (dane) chapeme sa 😂😂.

slavomira236
14. jan 2023

On ho nesmie poberať a nemôže ho ani poberat ti ho dávať ...môžeš poverať ty ak pracuješ

autor
14. jan 2023

@slavomira236 no este nepracujem. Pisala som ze ma maly 2 roky som s nim doma 🙂

nikaeli
14. jan 2023

Nemôže ho poberať.. bude ho musieť vrátiť. Ja mám staršiu dcéru z prvého manželstva, je v mojej starostlivosti a bonus poberám ja. Mám iného partnera, s ktorým mám syna a kým som bola na materskej, daňový bonus na dcéru mi samozrejme nešiel a nemohol ho poberať ani môj ex, jej otec, práve preto, že dcéra žije so mnou. Predtým, ako niečo podnikneš, skús si to overiť v právnickej skupine tu na MK.

lienka.7
14. jan 2023

Nema ho co poberat a ani tebe davat, lebo nespĺňa zakladnu podmienku. A ked sa pýtaš na to ci sa to tak "robi", tak ano robi...

slavomira236
15. jan 2023

Tak ak nepracujem nemáš nárok ty ale ani on keďže nežije s dieťaťom takže ich ani nepýtaj od neho musela by sich vrátiť aj tak

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
15. jan 2023

@mirco50 prečo by mal dať jej ona nerobí nárok nemá jasné že vrátiť bude musieť aby ešte pokutu neplatil

autor
15. jan 2023

Prepacte teraz pozeram zle som sa vyjadrila. Nemame to súdom určené. Ani výživné ani stretávanie. Takze tam nieje dane ze “nemoze poberať” v tomto prípade nie ?

martul
15. jan 2023

Ale vy spolu nežijete! To či máte súdom určené výživné a stretávanie s tým nemá nič spoločné.

nikaeli
15. jan 2023

daňový bonus poberá pracujúci rodič, ktorý žije s dieťaťom v jednej domácnosti 🙃 tvoj ex nemá nárok a ty tiež nie, kým sa nezamestnáš

horty99
19. jan 2023

Takže ešte raz a správne. Ak súdom nemáte určené kto ma dieťa v starostlivosti s kľudným svedomím ho môže on poberať. Ako a kto dokáže že to dieťa on nemá ? Koľké ste mali kontrolu ohľadom daňového bonusu ? Fakt si myslíte že niekto chodí a kontroluje to ? Ale no tak......Áno môže ho poberať - po novom je to celkom atraktívna čiastka - ak ho chceš nechať vláde - ozvi sa u zamestnávateľa , že porušuje zákon , ak je ti lepšie si to nejak rozdeliť - pokračujte v tom čo doteraz.

autor
19. jan 2023

@horty99 presne to si myslim aj ja ze kontrola nedojde ani nic. Dobre dakujem všetkým ale za nazor

ireniailoveu
14. feb 2023

Ja som to práve nedávno riešila. Dieťa mam určené súdom a nežijeme v spoločnej domácnosti. Chcela som dat na súd struedavu starostlivosť ale z UPSVR mi povedala ze stále je jej otec a aby poberal danovy bonus nemusí bývať v spoločnej domácnosti. Tak som zvedavá ci ho vyplatia.

natalienka12
14. feb 2023

Autorka, uplne hore pises, ze syna mas zvereneho a zrazu nemas. To, ze otec pobera bonus, ak s dietatom nezije a mas ho zverene ty, je aj trestny cin subvencneho podvodu.

autor
14. feb 2023

@natalienka12 bolo to myslené ze zvereného akoze medzi nami. Zle som sa vyjadrila a ako vidim pani nad vami pise nieco ine aj. Ale to uz je jedno je to vyriešené