Dali by ste trojročnú dcéru na týždeň k rodičom bývalého partnera?

3. júl 2021

Ahojte chcem sa spýtať na váš názor. Dali by ste trojročnú dcéru na týždeň k starkým? (Exovi rodičia) Nevidela ich dva mesiace, s jej starkou nemaju nejaký extra vzťah (ona nemá vzťah k deťom) a keď ju prišli občas ku mne pozrieť bála sa ich skrývala sa za mna a pýtala sa ku mne na ruky. Je na mna navyknutá keďže sme spolu 24h denne a plače za mnou keď idem aj len sama do obchodu.
Veľmi váham, ak by plakala budem to veľmi zle znášať a ešte nikdy nebola cez noc bezomna.

laila22
3. júl 2021

A prečo ju tam chces dať? Aký máš dôvod?

dzulli1980
3. júl 2021

Tak pokiaľ nemajú vytvorený vzťah, nejaké puto ... určite nie.

paulinkaa2
3. júl 2021

Skôr vyskúšať na pol dna ci vydrzi, nie hneď na týždeň keď nemajú k sebe extra vzťah.

ivula0807
3. júl 2021

Nedala by som ked nemaju vybudovany vztah. Specialne ked je na teba mala tak naviazana.

patka06
3. júl 2021

Možno je to dobrá príležitosť začať sa od dcéry odpútavať ..skús sa dohodnúť, že nepôjde hneď na týždeň ...ale najprv napr. sobota + nedeľa, že tam aj prespí

bluka2
3. júl 2021

Keď nebola na noc ešte od teba, bolo by toto trocha zhurta. Začala by som 1 nocou preč, pozrela, ako sa bude cítiť a potom pridávala - ak to bude chcieť. Iné je keď musíš,nemocnica a pod. - potom by som sa s myšlienkami veľmi netyrala a nejako to dcére predala, ako niečo naj, čo ju mohlo stretnúť, že si urobí taký fajn vyletik k babičke a dedkovi

autor
3. júl 2021

@laila22 lebo si ju pýtajú
Ja od seba by som ju tam určite nedala už teraz revem pri tej predstave že bude bezomna čo i len jednu noc

bluka2
3. júl 2021

Kvôli jednej noci možno trochu prehanas, ale prečo ju chcú na týždeň? Sú v Austrálii?

elanor
3. júl 2021

moje som dala babke a dedkovi (moji rodicia) na prazky na tyzden same ked mali 5,5r. Dovtedy som bola na prazkach s nimi.
Za mna je 3r. mala, aby bola sama. Navyse do istej miery u "cudzich", kedze nemaju spolu vybudovany vztah.

patka06
3. júl 2021

autorka: Presne to je problém ...ty si v strese a svoj stres prenášaš na dcéru
Bolo by naozaj veľmi dobré začať si zvykať byť aj bez nej ...a ona bez teba
Trošku starým rodičom dôveruj ...
Správala by si sa rovnako keby dcérku chceli tvoji rodičia?

ysseba
3. júl 2021

Keď reveš len pri myšlienke, že by dcéra mala byť bez teba (alebo ty bez dcéry?) čo i len jednu noc, tak by si to mala riešiť. To nie je zdravé. Ani prospešné, ani pre dcéru, ani teba. Ale tiež by som babke povedala, že nie hneď na týždeň. Nech ju najprv vezmú na ihrisko alebo výlet. Potom nech u nich prespí na jednu noc. Potom na víkend. Proste postupne.

amelie2017
3. júl 2021

Na tyzden by som ju urcite nedala, obzvlast, ak nemaju vybudovany vztah. Moja 3 a pol rocna akurat dnes spi u svokry, ale ona sa k nej sama pyta a vydzrala by dlhsie, ale chodi na 1 noc tak kazde 3-4 tyzdne.

autor
3. júl 2021

@bluka2 prečo Austrália ? 🧐 nie na Slovensku sú

jarmila2010
3. júl 2021

byvaju daleko,aby si ju najskor dala ku nim na jednu noc,ci to vobec zvladne?nerobila by som jej nasilu stres,ak tam nie je zvyknuta a nemaju vybudovany ziadny vztah...je este mala...

deti95060810
3. júl 2021

3 ročnú slečnu isto nie... 😉

marika39
3. júl 2021

Ty si matka, ty musíš rozhodnúť, ty poznáš svoje dieťa najlepšie. Možno by som skúsila jednu noc, týždeň určite nie, hlavne keď ona by sa cítila ako u cudzích ľudí keďže nemajú k sebe blízko , pomaly , postupne, je ešte dosť malá, ale na druhej strane sú to jej starkí , zase držať ju od nich nie je fér.

bluka2
3. júl 2021

Lebo Austrália a iné diaľky by vysvetľovali, prečo tam nemôže ísť na 1 noc iba, čo by bol taký logicky začiatok, že na víkend

autor
3. júl 2021

@bluka2 tak že nebudú chodiť hore dole 🙂 čiže rovno na týždeň

autor
3. júl 2021

@jarmila2010 no je to cca 60-70km čiže nie nejako ďaleko

nikpa
3. júl 2021

Dôvod lebo si ju pýtajú 🙄🙈 ...nikdy nebola cez noc bez teba, nestretávajú sa pravidelne, nebola s nimi 2 mesiace, nemajú vytvorený vzťah a babka nemá vzťah k deťom, keď ju prídu pozrieť bojí sa a pýta sa ti na ruky ,,🥺 No pokiaľ jej chceš spôsobiť volaku traumu tak im ju daj. Ja by som pri takýchto vzťahoch nedala ani keby ako pýtali. A podľa mňa je malá aby vôbec išla na týždeň od matky, nie to ešte v takých podmienkach. Môj syn spal sám u našich jednu noc keď mal 2,5 roka ale s mojou mamou a otcom má výborny vzťah a sme s nimi niekoľkokrát do týždňa. No ak by mi sám nepovedal, že tam chce zostať, nenechala by som ho tam len preto, že ho naši pýtali.

savanna
3. júl 2021

Ja by som asi najskor skusila pol den, doobeda alebo popoludni, aby som videla, ako to budu zvladat ( mala aj starki 😁). Ked si ju chcu vziat, asi maju zaujem sa jej venovat, mozno sa jej tam zapaci a sama bude chciet ist tam aj na dlhsie. Kebyze pridem po pol dni po nu a vidim, ze su vsetci z toho na nervy, asi by som to zvazila.

euka210
3. júl 2021

urcite 3r ked poriadne nepozna tak by som nedavala. Moji chodia k mojej mame ale tak asi od 5r a dvaja. Najmensi minuly rok 4,5r chcel ist so starsim 6r, ale po par dnoch vecer plakal, ze sme museli po nich prist skor. Je velmi citlivy a bojazlivy. Toho roku idu len starsi 9 a 7r. Dialka je to 100km.

anega79
3. júl 2021

Ved najskor vyskusaj na 2 dni, ked im bude plakat tak ju rychlo prinesu. My sme s muzom sli na 2 tyzdne do USA, ked mala dcera 2 a pol roka, bola s mojou mamou, videli sa asi 5x za zivot, kedze nezijeme na Slovensku a zvladli to v pohode.

autor
3. júl 2021

@anega79 no ona je taká že nepovie aj keby mala revala

bluka2
3. júl 2021

60-70 km to je nič, však to môže tam ísť viac víkendov po sebe. Bežne tak ľudia aj každý deň chodia inak...

autor
3. júl 2021

@nikpa no bože tak aký dôvod si chcela počuť ? Pýtajú si ju proste na prázdniny asi im docvaklo že konečne by s ňou chceli byt len sa mi nepáči že až na týždeň

autor
3. júl 2021

@bluka2 áno niektorí tak chodia ale oni nie lebo že načo hore dole toľko behať

jarmila2010
3. júl 2021

tak,daj im ponuku,ze na skusku moze ist na jednu noc...a potom sa uvidi...mala ti urcite da najavo,ci tam este bude chciet ist...

bluka2
3. júl 2021

A aký problém je poslať ich s tým týždňom slušne, ale rázne do kelu a presne, ponúknuť 1 noc?

autor
3. júl 2021

@jarmila2010
@bluka2 lebo mi rovno povedali že nebudú chodiť hore dole každý deň
A mala aj keby reve tak mi nepovedia