Dali by ste svokre na víkend 8 mesačné bábätko?

13. jan 2022

Ahojte možno to sem nepatrí ale potrebujem poradiť od mamičiek...Mala má 8 mesiacov a ja aj priateľ máme chrípky a teploty mala zatiaľ nič svokra sa ponúkla že si malú zoberie na víkend aby sme sa dali dokopy a moja mama keď to počula začala veľmi nadávať že to nemyslí vážne že by si chcela také bábätko zobrať mala v noci nespí celú noc hore takže je to extrém menší chcem sa spýtať dali by ste vy take malé dieťa na víkend ? Keby ste choré

66simonka66
13. jan 2022

V žiadnom prípade by som nedala. Aj my sme boli obaja chorí v horúčkach ale nedala by som ani mamine nie to svokre. 🙂

andrea_82
13. jan 2022

áno, ja by som dala. Ale ty musíš vedieť, či je tvoja svokra schopná sa o bábo postarať. Jednu noc by svokra prežila, aj keby celú noc nespala, veď potom si môže oddýchnuť.

patka06
13. jan 2022

pokiaľ nie je kojené, tak by som dala.

fiafia
13. jan 2022

Určite nie. Najskôr keď bude vedieť rozprávať 😂

autor
13. jan 2022

@andrea_82 práveže zvládne to už mám odskúšané že hej len neviem aby som sa necítila že som zlá matka

martina1201
13. jan 2022

Podľa toho aká je svokra. Ak jej doverujes, že sa postará a nekojis dala by som. Minimálne na jednu noc. Ale ak tam tá dôvera chýba tak nech príde svokra v noci spať k vám a dajte jej malú do izby a cez deň nech si ju vezme a prestrieda sa s mamou tvojou.

h2
13. jan 2022

Po prečítaní úvodnej otázky mi hneď napadlo, že určite nie. Nie kvôli tomu, že svokra, ale nikomu by som nedala na víkend bábätko, ani mojej mame nie. No ale ak máte obaja s mužom chrípku, tak to dosť mení situáciu. V tom prípade, samozrejme, áno. Nemaj pre to výčitky.

patka06
13. jan 2022

Nie si zlá matka, ak dáš dieťa k niekomu kto sa oň dokáže postarať.

andrea_82
13. jan 2022

Tak v tom prípade by som nemala výčitky. Určite nebudeš zlá matka, ak dáš dieťa na jednu noc postrážiť svokre, kým sa ty vyliečiš z choroby. Nemaj výčitky svedomia, keď si necháš pomôcť.
Ale tiež sa mi páči návrh pozvať svokru ku vám, len tam hrozí, že by sa mohla nakaziť aj ona. 🙄

pinkgirl
13. jan 2022

Úplne v pohode áno. Ak sa svokra sama ponúkla, máš v nej dôveru, tak v tom problém nevidím. Si chorá, dieťa aj tak zle spí čo ti nepridáva... každá pomoc je vítaná 🙂

katulienkax
13. jan 2022

haha a o par dni bude mat chripku svokra 😂 Moja mama co nebyvala chora teraz na stare kolena vzdy schyta od maleho vnuka

martina1201
13. jan 2022

Autorka zlá matka by si bola ak by si dieťa odložila k svokre lebo sa chcete liečiť a išli by ste namiesto toho na párty k niekomu....

mirkava
13. jan 2022

Ak by som s partnerom bola chorá, určite by som dala. Myslím že vám to padne dobre 😉

michluc
13. jan 2022

Mojej mame by som bez problemov dala , svokre nie 😉sama musis vediet ako sa postara a aky mate vztah.

sissy27
13. jan 2022

neváhaj, žiadne špeciálne vyznamenania a medaily za to, že si sa chorá zvládla postarať o dieťa, neexistujú. A načo sa zbytočne hrať na hrdinku, že to zvládneš ľavou zadnou bez pomoci keď ti je zle? Aby si sa tým mohla pochváliť na koníku? 😀
Aj starí rodičia by mali byť súčasťou života našich detí, je super, že sa ponúkla a trúfa si.

autor
13. jan 2022

@martina1201 jooooj kde ja by som mala náladu na párty aj keby chorá nejsom a že si zoberie malu by som si poriadne upratala dom navarila nejaké super jedlo napiekla koláče a išla si pospať hehe ja už na párty som stará a nikdy ma nelákalo tam ani chodiť

gleep1
13. jan 2022

Za jednu noc sa nevyliečis.

macko_usko222
13. jan 2022

nic ma na tom nezaraza viac ako reakcia tvojej matky.Tak svokra je ochotna pomoct a este je ohoverena v zlom 🙄 Skor by som sa bala o to aby sa svokra niecim nenakazila..preto by som sa radsej sama starala o dieta.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gleep1
13. jan 2022

No tak teraz nerozumiem chceš sa liečiť alebo piecť koláče? To sa podľa mna totizto vylučuje. Keď máš energiu na pečenie tak asi až tak chora nie si. Nie nedala by som moje dieťa do minimálne 3 rokov na noc niľkomu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jan 2022

@gleep1 tu niekto nečíta komentáre ? Tu mi písala pani že by som bola zlá matka ak by som namiesto liečenia sa išla na párty a ja som jej odpísala že aj keby není som chorá a zoberie si malú tak by som nešla na párty

kittykat22
13. jan 2022

a ako daleko byva svokra? Bolo by tazke zajst po dieta keby sa nieco dialo? Budete v telefonickom kontakte. Mozete si zavolat, napisat. Ma skype, iphone, whatsapp? Mozete volat cez kameru. Nemusis ultimatne riesit ano alebo nie. Mozes sa aj operativne rozhodnut, ze si malu zoberiete spat, keby to neslo. Nie je nutne sa davat pod tlak. Urcite by som tu moznost vyuzila - ako ja tu moznost nemam, sme na dieta sami a externa pomoc je velmi fajn.
Mozno by aj stacilo dat k nej na par hodin. Z vlastnej skusenosti viem, ze aj pol dna pre dietata su ako 2 roky prazdnin 😀

lala123
13. jan 2022

@martina1201 ani vtedy by nebola zla matka....pokial je dieťa zvyknuté aj na svokru a prespať noc tak prečo nie.....mimochodom co je to dobrá matka???? Kto to určuje ? Myslím, že v tom či nechá dieťa na noc osobe, ktorej dôveruje a ide sa zabaviť to nie je. Ži a nechaj zit a bude ti ľahšie😉len tak mimochodom mladšia má dva a nebola na noc este sama bezo mna lebo nebol dôvod. Ale staršia ako 20 mesačná zvládl bezomna dve v pohode. Je to vari merítko , že som k staršej horšia matka ako k mladšej? Nie nie je .

labocca
13. jan 2022

preco nie? Nevidim v tom nic zle predsa. Ked je svokra ochotna pomoct. A predsa nedavas malu uplne cudzej osobe. Ako daleko od seba byvate? Ved v pripade potreby by ste po malu zasli.

zdenka11081983
13. jan 2022

Áno dala.

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. jan 2022

@sofia1979 to môžete praktikovat vy chodiť ešte aj po dome s rúškom a nebavte sa somnou jak keby som stroj

meluela
13. jan 2022

Pozri sa. Nemala si obavy a necitila si sa ako zla matka pokym ti to tvoja mama nezacala vycitat. Preco ti to tvoja mama robi, zrejme ani ona sama nevie, ale ten dovod bude iny a hlbsi nez opodstatnene obavy o dieta. Ak vies ze svokra je kompetentna sa postarat o dieta a dieta ju pozna tak nevahaj a oddychni si, pomoze ti to skorej sa vyzdraviet.

jana_eyre_2
13. jan 2022

Moja svokra by sa postarala určite 100%, práveže by sa snažila najviac ako by bolo možné.. ale o deti sme sa stále starali sami s mužom, či sme boli chorí, zdraví, proste sme sa starali my dvaja.. zažili sme aj také, že sme boli chorí my dvaja a aj všetky tri deti naraz.. jasne že to bol zabijak, ale sme tak nastavení, že sa spoliehame len na seba.. ale napr. Švagriná takto dala deti k mame keď bola chora.. nevidím na tom nič zle ak to niekomu pomôže zvladnut chorobu, tak sa kvôli tomu necit ako zlá matka, tvoja mama preháňa riadne..