Dali by ste šancu mužovi, ktorý oficiálne zarába minimálnu mzdu a zvyšok má na ruku?

19. feb 2023

Dali by ste šancu mužovi, ktorý oficiálne zarába minimálnu mzdu a zvyšok má na ruku? Popravde, moc sa mi to nepozdáva, viem, že to nie je jeho vina a ani ho za to neodsudzujem, ale premýšľam, či je to problém pre mňa, alebo nie, prípadne ak by sme spolu mali dieťa.

syslik81
19. feb 2023

ak by si otehotnela a mal by platit na dieta mas smolu ... ak chcete uver-smola, a ze to nieje jeho vina? a koho? na cierno pracovat je jeho vina-nik ho tam nedrzi s nozom pod krkom ..

liljana
19. feb 2023

A ty mas aky plat?

kate211
19. feb 2023

Vsak ak ty zarabas nadstandartne neni problem.

sisa_s
19. feb 2023

Teoreticky to moze raz byt problem pri PN, hypoteke, vyzivne na dieta,....ja by som takeho chlapa nechcela a neplanovala s nim buducnost, dieta

viestta
19. feb 2023

Kazdu marodku bude mat vypocitanu z minimalky, kazdu OCR, dochodok, proste do konca zivota bude za sebou vliect to, ze neplatil dane a odvody. Uvery, hypoteka su v tomto pripade nedosiahnutelne. Pripadne vyzivne bude len symbolicka sume a ty s tym nic nespravis. Takyto chlap moze byt fajn ale toto sa s nim povlecie cely zivot, takze zakladat s nim rodinu je celkom rizikove.

slavomira236
19. feb 2023

Este spolu nic nemate a ty uz vies aky ma prijem kolko na paske kolko na ruku?

zobaka
19. feb 2023

zalezi na tom, ake ma ine kladne vlastnosti, plus do buducna moze zmenit vzdy pracu, ale debil s oficialne vysokym platom sa nezmeni, to ako priklad

samozrejme ak taka situacia trva dlho je to stresujuce, lebo zivot je nevyspytatelny

autor
19. feb 2023

@slavomira236 Spoznávame sa niekoľko mesiacov.

zuju2
19. feb 2023

Aj môj tak robil cca 2 roky. Mame deti dom,boli sme radi,že má prácu a príjem.

autor
19. feb 2023

@liljana
@kate211 Zarábam slušne, ale nie dosť na to, aby som sama utiahla hypotéku a starostlivosť o dieťa/deti, predsa len dnes treba za škôlku platiť vysokú sumu, keďže štátne škôlky sú utopia. A to by mi z môjho platu nevyšlo všetko. Preto sa mi zdá založenie rodiny s takýmto mužom vysoko rizikové.

autor
19. feb 2023

@zobaka inak je skvelý, nenašla som zatiaľ na ňom chyby, ale môže to byť pretvárka, alebo hra z jeho strany, veď zatiaľ spolu nežijeme, nemáme deti, iba randíme.

autor
19. feb 2023

@zobaka a máš pravdu debil s vysokým platom, mám skúsenosť.

kate211
19. feb 2023

Vsak si pisala, ze sa len spoznavate niekolko mesiacov. Ste spolu vobec? To v tom muzovi hned vidis len zakladaca rodiny (a s tym spojeny jeho prijem) ziadnu osobnost, bytost s nazormi, nic? To je sila. Najprv si zaisti dobry plat a potom chci po niekom to iste a to aj na paske.

slavomira236
19. feb 2023

Takze spolu randite? Tak si mu uz vlastne sancu dala...

zobaka
19. feb 2023

daj mu sancu, uvidis ako to bude dalej

nela82
19. feb 2023

Tak teraz som v šoku...Ešte sa len spoznávate a ty ho už skrz prijmov-odsudzujes a ešte k tomu ženy co tu pisu🫨🫨🫨🫨🫨Ja som sa s mojim spoznala keď bol na úrade prace a absolútne som to neriešila.Ano,bolo to pred 20 rokmi,kedy sa ľudia brali z lásky a nie z vypocitavosti atd🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑Čuduj sa svete pracuje-pracujeme obaja-mame dom a všetko co potrebujeme.Smutna doba-smutne zmýšľanie dnešných ľudí....

andula1988
19. feb 2023

Ja natom nic nevidim, napriklad v gastre je taka vec na beznom poriadku. Ved nikto nevravi ze tak bude mat do konca zivota minimalnu na paske….
V dnesnej dobe je aj hypo problem aj ked tu minimalku nemas …. A bavit sa o nejakom vyzivnom, ked sa este len spoznavate ???
Halooo zivot zi tak ako citis, a premyslat co by bude keby naaahodou sa nieco stane … uzivaj si to a ak sa ti paci a pritahujte ta tak smelo dotoho ….

euka210
19. feb 2023

Moj brat tak mal a ziadny problem. Aj na rodicovskej bol. Dochodok aj tak my mat nebudeme, takze je lepsie si inak sporit na dochodok ci pre deti napr.z toho, co dostava naviac.
Myslim, ze je to na vas, aby ste sa dohodli ako to bude najlepsie. Ci tak, ci inu pracu nech si najde.

autor
19. feb 2023

@nela82 Nie som vypocitava. Predstav si. Nie je to môj prvý vzťah a prvý muž zarábal menej ako ja, keď sme sa dali dokopy. Neskôr sa vypracoval a zarábal 4x viac ako ja. Radšej si mysli o sebe veľa, mne písať nemusíš aká som.

euka210
19. feb 2023

@nela82 som rada, ze nie som sama s takym nazorom

kate211
19. feb 2023

No dobre, tak ked si to mala takto s prvym muzom, co riesis teraz z druhym? Vsak casom sa moze tiez vypracovat tak, ze bude mat 4x viac ako ty a to aj na paske.

autor
19. feb 2023

@kate211 rodinu chce zakladať on so mnou. Ja rozmýšľam, že ak sa na mňa vykasle, tak sama to nedám... Takže áno, môžeš ma to odsudzovať, že si chcem narobiť len toľko detí, koľko sama uživím.

autor
19. feb 2023

@kate211 tak prvýkrát som bola naivnejsia teraz už som opatrnejšia, po zlej skúsenosti.

kate211
19. feb 2023

Prepac, ja sa nejako stracam. Ste vobec spolu ci nie? Niekolko mesiacov randite - to chodite asi spolu len von. Ci ako tomu mam rozumiet? A on chce zakladat s tebou rodinu. A kedy? Obecne v buducnosti? Dovtedy sa moze vypracovat a neviem co to teraz riesis. Teraz chce zakladat rodinu? Po niekolkych mesiacoch len randenia? To si srandu robis?

birika
19. feb 2023

ak je ochotny dat to, co dostava na ruku na vas spolocny ucet

autor
19. feb 2023

@kate211 tak hned nie, kľudne o 2 roky. Ale tak ja nad tým rozmýšľam už teraz, nech ho nezdrziavam. Na čo bude do mňa investovať čas, a potom mu poviem čau...

autor
19. feb 2023

@birika k tomu ho nútiť nemám prečo, keďže nemáme spolu záväzky.

birika
19. feb 2023

ved ide o buducnost, mna by to zaujimalo,

cecilia29
19. feb 2023

Kuchár tak bezne dosatava . Aspoň môj brat mal problém nájsť miesto kde to tak nefunguje. Našťastie jeho žena ho ma rada aj tak

cecilia29
19. feb 2023

@nela82 súhlasím