Dá sa zistiť, či bola dotyčná osoba v nemocnici?

daniela87sk
27. apr 2020

Potrebovala by som zistiť či dotyčná osoba bola v nemocnici s konkrétnym problémom, dá sa to nejako zistiť? Pomohol by detektív?

eliska13
27. apr 2020

@daniela87sk nie, dotyčná je asi svojpravna osoba prečo sa do toho staráš?

prasiatko30
27. apr 2020

existuje nieco take ako lekarske tajomstvo a zakon na ochranu osobnych udajov k tomu

eliska13
27. apr 2020

@daniela87sk ešte môžeš, ak Ti dovolí nahliadnuť do aplikácie zdr.poistovne, ak tomu človeku bolo niečo predpísané.

zojanka
27. apr 2020

@daniela87sk zistiť sa dá všetko, otázne je či si vezmeš na svedomie že niekto zo zdravotníckeho personálu príde kvôli tebe o prácu, príp. spolu s trestným stíhaním

eliska13
27. apr 2020

@zojanka vieš si predstaviť, že príde za sestričkou, lekárkou a spýta sa či tam XY bol?

jaskolka
27. apr 2020

Je ochrana osobných údajov, teoreticky polícia, alebo súd na zvláštne povolenie môže to urobiť, ale určite nie, že len tak niekto príde a otvorí si záznam.

zojanka
27. apr 2020

@eliska13 nie, ale viem si predstaviť že má niekoho známeho v nemocnici kto to vie pozrieť. Čo by som ja osobne neriskovala a samozrejme v žiadnom prípade to neodporúčam! Taká zdravotná sestra by si veľmi ťažko zháňala nové zamestnanie keby jej na toto prišli.

daniela87sk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
27. apr 2020

@daniela87sk skus si predstavit situaciu, ze takuto informaciu zhana niekto o tebe z akehokolvek dovodu. Asi by sa ti to nepacilo...

sisa_s
27. apr 2020

Akakolvek aktivita v pocitacoch v nemocnici sa zaznamenava, takze ak lekar/sestra zacnu hladat zaznamy a ta osoba na to pride, ze niekto vie o jej zdr.stave, zacne sa patrat a lekar/sestra ma vyhadzov... A neviem, ci sa pytas preto, lebo mas starosti o rodinneho prislusnika, alebo si zvedava na cudzieho cloveka

malinovka333
27. apr 2020

@0silvia0 no o mne to isla jedna chudera zistovat, chora je na hlavu, takze su vselijaki ludia

dilino
27. apr 2020

detektív pomáha niekoho hľadať sledovať áno zaznámy ked niekoho hľada áno cez úrady policiu to áno ale konkrétne sa ísť opytať na svojprávneho žijucého že akú ma diagnozu to mu nepovedia je ochrana osobných údajov a dnes je taka doba že sa nikto nedá vyhodiť s práce a ty čo sú súkromny detektívy sú väčšinou 80 percent bývali policajti z kriminálky tak zbytočné by si si zavarila pre nejaku hlúposť ktorú môžeš zistiť aj sama opytať sa ho ak je to pribuzny tak ti asi o tom nechce povedať z najakého dôvodu.

catherine1989
27. apr 2020

Mas aj nejaky pádny dôvod, prečo to chces zistiť? Jedná sa o staršieho rodinného príslušníka, o ktorého máš strach a je tam podozrenie, že nedodržiava liečbu, zamlčal vážnu diagnózu? V takom prípade by sa mozno dalo obrátiť na súd a vyhlásiť ho za nesvojpravneho 🤷