Dá sa po toľkých rokoch zblížiť s otcom?

26. júl 2024

Dobrý večer, v poslednej dobe ma neskutočne trapi môj vzťah s otcom. Nikdy nebol l dobrý možno keď som bola úplne malé dieťa ale to si úprimne nepamätam. Na detstvo si skoro vôbec nepamätam len z fotiek sa mi zdá že sme mali omnoho lepši vzťah ako máme teraz. Mne to robilo veľký problém aj na strednej aj na základnej a trošku aj na vysokej. Vtedy som tomu ešte nechápala že prečo sa to deje a že to má súvis s mojím otcom ale jednoducho som sa vždy hrozne naviazala na ľudí hlavne teda na učiteľov ktorý ku mne boli milí. Och pamätám si potom to lúčenie to bolo pre mňa niečo neskutočné ťažké hlavne na strednej kde som mala jedného učiteľa ktorého som naozaj brala ako môjho druhého otca alebo ako najlepšieho kamoša a potom prišiel štvrtý ročník. Ja už som si na ten náš vzťah s otcom tak zvykla že mi vôbec neprišlo divné že sa spolu absolútne nerozprávame maximálne sa tak pozdravime. On nie je zlý otec nikdy mi nijako neublížil ani nič podobné aj keď máva problémy s agresiou občas ale skrátka ma skôr štve že on o mne nič nevie ani ja o ňom. Veľa krát sa stávalo že som šla niekde na výlet zo školy a on sa nespýtal mňa že kam idem ale spýtal sa to mami aj keď som bola hneď vedľa neho. Na strednej ma to príšerné trápilo hlavne keď mi kamošky hovorili ake majú oni zážitky s otcom a ja som nemala čo povedať. Už som dospela mám vlastnú rodinu ale z nejakého dôvodu ma to teraz hrozne trápi. Možno je to hlavne kvôli tomu že čakám dieťa a bojím sa ako bude on vychádzať s mojou dcérou. Veľmi by ma mrzelo ak by moja dcéra mala takého dedka o ktorom nič nevie .

juliet86
26. júl 2024

odporucam ist k psychologicke. najlepsie.institut virginie satirovej

staromodna
26. júl 2024

Nerozumiem problému. Otca máš, udržiavate aspoň ako taký vzťah. Ci sa so svojou vnučkou a teda tvojou dcérou zblížiť je na ňom samom. Máš len tehotenské hormóny a si z toho precitlivela. Istotne toto nie je na žiadneho psychológa, aj keď ako vidím na MK toto veľmi fičí. Skratka prijmi to ako to je a nesnaž sa z ktvojho Otca urobiť niekoho iného. Otca si máš ctiť a nerieš dopredu veci, ktoré ešte ani nevieš ako dopadnú. Možno bude lepší dedko ako bol otec a možno sa radšej postaví do úzadia. Nech je akokoľvek, musíš to prijať také, aké to bude a nesnažiť sa to zmeniť

mabenn
26. júl 2024

ako ty chces opravit nieco co si nepokazila? dieta nie je zodpovedne za to, ze s nim rodic nevedel vytvorit dobry vztah...o com svedci aj fakt, ze si hladala za otca nahrady

autor
26. júl 2024

@mabenn neviem ja som vždy mala z toho vždy aj tak pocit vny. Pretože sa pár krát stalo že sa ma pýtal že ako som sa mala alebo tak keď som prišla z nejakého výletu lenže mne to bolo už také čudné že som skrátka nedokázala nadviazať nejakú dlhšiu konverzáciu tak som vždy jednoslovne sucho odpovedala

autor
26. júl 2024

@staromodna to je pravda ale keď mňa to neskutočne mrzí . Keby je naozaj že zlý otec tak by mi to bolo asi jedno ale takto mám stále pocit že keby sa možno ja viac snažím všetko by bolo inak

vorkola
26. júl 2024

Ani mna sa moj otec na nic nepytal,väcsinou ako rodina sme spolu odkomunikovali, len to, co bolo potrebne,a v podstate ked sme boli kompletna rodina, ale chudobna,,bola som celkom stastna

reanda
26. júl 2024

nie, nebolo by to inak.. keby to otec chcel inak, tak to urobi.. snazit sa za inych je strata energie.. tu radsej mozes venovat ludom, ktori o to stoja.. s muzom mas aky vztah?

lonely66
26. júl 2024

si na 100% presvedčená, že ide o tvojho biologického otca?

autor
27. júl 2024

@reanda výborný s tým naozaj nemám žiadny problém som s ním šťastná

autor
27. júl 2024

@lonely66 tak nikdy som si to neoverovala nejakymi testami ale vyzorovo sa na seba dosť podobné takže si myslím že to je iste