Cudzia matka mi vyfackala dcéru

28. dec 2022

Rozmýšlala som, či napísať tento príspevok.. no nakoniec som sa predsalen rozhodla, že tak urobím.
Podelím sa s vami o moju dnešnú skúsenosť, z ktorej ma ešte teraz od jedu trasie..
Dnes som si s mojou dcerkou (3roky) a mojou maminou urobili taký babský deň.. Išli sme do OC do FunnyLandu (v Trenčíne).. Dcerka sa tam krásne hrala, bláznila, našla si tam kamošky, s kt.sa hrala.. S mojou maminou sme sa pri nej prestriedavali.. Potom moja mamina išla domov a zostala som tam ešte s dcerkou.. Sedela som pri stole, dojedala po dcerke hranolky.. pričom som ju stále očami sledovala, kde je a čo robí. V danú chvilu bola pri guličkách a zrazu som uvidela, ako nejakému malému chlapcovi capla po tvári. Tak som sa hneď postavila, že idem zakročiť a vysvetliť jej, že to nesmie robiť a dohovoriť jej..
Lenže kým som k nej prišla, tak prišla matka toho malého chlapca a začala húkať po mojej dcérke a brutálne ju prefackala po tvári!!!!!!! Dcerka začala velmi plakať , bola v obrovskom šoku až sa z toho pocikala. Matka hneď na mňa vyletela, že prečo si nestražim svoje dieťa (pričom ani ona nebola v danú chvilu pri svojom ročnom synovi) a ja som si síce svoju dcerku z dialky sledovala, no nestihla som zakročiť.. Ja som sa jej za dcerkine spravanie ospravedlnila a mrzelo ma, že capla jej synovi.. Ale ako si môže dospelá žena, ktorá má 3deti dovoliť niečo takéto voči cudziemu dieťaťu??? Samozrejme hneď som na ňu vyletela, že čo si to dovoluje, a mala to riešiť inak a nie tak, že mi začne fackať a biť malé dievčatko po tvári!!! Hneď som začala baliť veci, ukludňovať svoju dcerku, ktorá stále plakala.. Všetci neveriacky krútili hlavou a nik nechápal, že takéto niečo si niekto dokáže dovoliť. Naozaj velmi velmi velmi som v duchu predýchavala, čo urobila.. Mala som 100chutí ju tam vyťahať za pačesy a jednu jej vraziť. A môj slovník v mojich myslienkach na ňu tiež nebol zrovna pekný. Nakolko som si uvedomovala, že mám pri sebe dcerku a je tam ďalších XY detí a nieje vhodné jej to akýmkolvek spôsobom "vracať" , kedže sme boli v detskom zábavnom parku.. Zmohla som sa iba na to, a povedala jej, že je CHUDERA a môže sa hambiť za to, čo urobila. Lutujem jej deti, keď takáto MATKA dokáže takto zaútočiť na cudzie malé dieťa, čo potom robí doma s tými svojimi ,keď náhodou "neposlúchajú"? Nejaký pán sa na to nemohol tiež pozerať, vstal a tiež jej išiel slušne vynadať.. V šatni prišli za nami ešte nejaké mamičky, čo boli tiež velmi zaskočené z jej konania. Tá chudera nemala ani tolko chochmesu príšť sa ospravedlniť. Bola tam aj s mužom, ktorý sa za ňu evidentne dosť hambil.
Obsluha tohoto podniku bola velmi zlatá a milá, a velmi ich mrzelo , čo sa stalo.. doniesli dcerke kinderko a dali nám gratis poukaz na 1vstup k nim.
Určite sa tam ešte vrátime a nezanevreme.. Takéto psychicky labilné matky môže ktokolvek stretnúť kdekolvek.. (pevne verim a dúfam,že si tento prispevok snáď konkrétna osoba prečíta a zamyslí sa nad sebou). A áno, dcérke som samozrejme dohovorila, že detičky sa nebijú..

loginexistuje
28. dec 2022

aky velovy rozdiel bol medzi tvojou a tym chlapcom ? no brala by som to ako lesson learned a hadam dcera uz dalsie deti fackat nebude 😉

jaaj uz som docitala ze mal rok pardon za otazku

dagmarovita
28. dec 2022

No neviem ci by som sa ovládla,asi nie.
Cigani by ju tam zbili a do jej bytu hodili dymovnicu..

euka210
28. dec 2022

Brutal...tiez mi napadlo, ze jednu jej vylepit za dceru.
Dobre si jej povedala, viac sa v takej situacii asi neda robit. Kazdemu, okrem nej, je jasne, ze konala cez ciaru, ze stacilo malej dohovorit.

maminkadeticiek
28. dec 2022

Chapem, ze z toho musis byt strasne rozrusena.Sarvatky medzi detmi vznikaju,kazda je na svoje dieta citliva a nemam nic proti tomu ak aj cudzi clovek upozorni moje dieta, ked je to potrebne, ale prefackat 3 rocne dieta tak to je sila.Neostava ti ine iba sa na to par krat vyspat a vsetko predychat.Mozes byt na seba pysna ako si to vyriesila.Myslim ze stale s davkou velkeho nadhladu, ze si sa nedala strhnut k niecomu co by si este viac lutovala.Vyspi sa na to a dohovor aj malej,ze nesmie byt ine deti,ze mamina si ho iba chranila.Treba jej to primerane vysvetlit,ze ani ona si to nesmie dovolit

moonlight1210
28. dec 2022

Snad uz dcera ziadne dieta len tak necapne nikdy do tvare. Poucila sa, ze zivot moze aj najmiernejsi ulet nervov vratit stonasobnou ranou medzi oci. Nikdy nevies, kto za kym stoji a kto koho chrani.
Takze veci treba riesit podla moznosti slusne.

Na druhej strane mlatit cudzie dieta po tvari je hlupe a nebezpecne od dospeleho cloveka. Nevie, ci nema nejaku diagnozu, nepraskne mu zilka, nezacne krvacat,…
Nie, ta zena ju nemala fackat, resp. udriet do tvare. To bolo riadne od veci a sproste.

Mohla nakricat. Ale nie bit.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
28. dec 2022

hej tpesne mala na nu nakricat ale bit ju nemala ale popravde trestne oznamenie je moc
v prvom rade nemala tvoja dcera udriet do tvare batola a samozrejme ze ona nemala udriet tvoju dceru mohla na nu skriknut zadrzat jej ruku ale udriet nie

moonlight1210
28. dec 2022

Neprehanaj to zase. Vyspi sa na to.

Ta zena to nemala urobit, ale mala si sama zacala.

Teraz zas nerob z vas obet.

autor
28. dec 2022

@moonlight1210 prečo nie, veď je na to paragraf

lvulik
28. dec 2022

Bože, uz som to čítala na Facebooku, ešte aj tu? 🙄 Ja neviem, kym by som nepoznala obidve strany príbehu, nedovolím si nikoho sudit. Tvoja verzia znie totiž až neuveriteľne.

loginexistuje
28. dec 2022

ty si mala davat pozor na svoju ak vies ze je utocna a nie dojedat niekde mimo hranolky 😉

@lvulik kde je to na fcb ?

lvulik
28. dec 2022

@loginexistuje v tejto skupine

kluska
29. dec 2022

obidve deticky este male, aj to babatko, aj 3 rocna. Pri 3 rocnej uz mozes sledovat pri stole, ale prakticky zvycajne este casto odbehujes, ale rocne babatko potrebuje non stop strazenie. Chyba je na strane tej druhej matky. Mala byt pri babatku a po druhe, jej reakcia bola strasne neprimerana a neakceptovatelna. V zivote som mojim detom nedala facku a to uz maju 7 a 9 rokov a nikdy by som si nedovolila takto udriet ine dieta. Dobre si zareagovala, zastala si sa dcerky a mala videla, ze si to spravila. Ale tresne oznamenie by som nepodavala. Podla mna by ta rodina mala mat zakazany vstup do toho centra a to by bol dostatocny trest pre nu.

moonlight1210
29. dec 2022

Tak to urob, ak ta to ukludni a budes sa citit lepsie.

Ale povedala by som, ze skor ako o spravodlivost ti ide o odvetu, lebo mas teraz nervy.

Vyspi sa na to. Nepotrebujes si rozdelit okolie na dva tabory a nakoniec malej urobit vacsiu traumu. Ta totiz z toho trestneho nebude mat nic, ani tomu rozumiet. To robis ty pre seba a svoje pocity. Nie pre dieta.

Ale boceniu matiek, a tym padom kamaratov rozumiet bude.

Navyse okolie, ktore to videlo, uz tu zenu odsudilo. Vratane jej muza (ako si pisala). Potrebujes este viac?

Naozaj to najprv predychaj. Moze to nakoniec vypalit proti tebe.

madeline1
29. dec 2022

vyriesila si to najlepsie ako sa dalo. trestne oznamenie nepodavaj, zbytocne natahovacky a dalsia zlost s touto osobou. ak tam nahodou tato osoba opat bude, budes ostrazita, vacsina ostatnych matiek taketo reakcie nema...

gilmore
29. dec 2022

Dospela osoba nemala co mlatit cudzie dieta (chranenu osobu), mala to riesit ako dospela osoba (bez nasilia), event. so zakonnym zastupcom dietata, resp. osobou zodpovednou za dieta (nie fyzicky napadat 3r.dieta!!), nech pekne znasa dosledky!!

mimi3008
29. dec 2022

Prve, co mi napadlo, je, ze by som mala 100 chiti prefackat tu mater, ale jasne, ze by som to nespravila, ale zavolala by som na nu policiu za fyzicke napadnutie. V komentoch citam, ze podavate trestne oznamenie. Podla mna treba, tiez by som to tak spravila.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xena0
29. dec 2022

Určite prefackať malé dieťa je too much... ale tak trestné oznámenie?! To ako fakt?😁 Prehnaná reakcia aj z tvojej strany

natalienka12
29. dec 2022

Ak to naozaj tak bolo ako pises (comu ja neverim), trestne oznamenie je adekvatny krok. Dieta moze mat psychicke problemy, traumu, v noci sa pocikavat, nehovoriac o tom, ze bolo treba s nim ist ihned k lekarovi, ci mu fackovanim napr. nezlomila sanku, neposunuli sa zubky…akoze nie je normalne aby stara koza vyfackala tvaricku 3 rocneho dietata. Podla toho ako to opisujes, bolo trestne oznamenie plne dovodne.

kitycat
29. dec 2022

Sa vam nezda ten pribeh pritiahnuty za pacesy?

lenjaona
29. dec 2022

@kitycat myslíte že také sa nestáva?

natalienka12
29. dec 2022

Ja neverim, ze tu malu “brutalne prefackala”. Ale nie je ani vylucene, ze nejaka psychopaticka mater to urobit mohla. Ak by toto urobila mojmu dietatu, ze by ho naozaj BRUTALNE prefackala, volam okamzite policiu a idem s dietatom na vysetrenie. Takze asi nic take strasne to nebolo.

juliet86
29. dec 2022

mne sa stalo viackrat ze nejake dieta v kutiku bolo agresivne k mojmu dietatu. uz sa stalo ze jej capli po tbari stipali ju do tvare sotili ju a podobne... ale ja som nikdy nereagovala viac ako ze som tomu druhemu dietatu chytila ruku. oddelila ich. pripadne razne zakricala stop. nikdy v zivote by som nesiahla na druhe dieta.

beata_k
29. dec 2022

@kitycat Trochu ano.

pragmaticka
29. dec 2022

Čože? Preboha toto si ani predstaviť neviem.
A tie ženy čo tu píšu, ze ty máš na tom svoj podiel viny tiež nechápem. Co máš 3 ročnému dieťaťu nonstop stať za zadkom?? Ako si také niečo cudzia žena môže vôbec dovoliť??? To ze deti sa občas pochytia je úplne normálne, ale jej správanie je teda úplne neprípustné. Tiež by som to len tak nenechala. Nielen trestné oznámenie ale aj sociálku by som na ňu poslala, nech preveria ako jej deti žijú a ci ich doma netyra.

terka224
29. dec 2022

Super, len podajte trestné oznámenie. Tiež by som urobila to isté. Veľa krát som videla ako na ihrisku mojej malej niekto niečo robil a nikdy by mi ani nenapadlo, to dieťa vyfackovat. Počkala som či im povedia rodičia niečo sami a keď nie a oni v Tom pokračovali, tak som zasiahla tak, že som tým deťom vysvetlila, že toto sa nerobí, že ona je ešte malička. Stačí keď toto povie cudzí dospelí a tie deti to väčšinou rešpektujú. Toto čo spravila pani bolo ďaleko za čiarou.
Môže svojmu dietatu capnut po zadku ale v žiadnom prípade nemôže zdvihnúť ruku na cudzie dieťa. Neviem ako by som zareagovala ja, tiež by som bola asi v šoku ale keď si to len predstavím asi by som zavolala policiu a podala trestné oznámenie.

natalienka12
29. dec 2022

@pragmaticka Never všetkému, čo si prečítaš na koňovi 😀 pravdepodobnosť, že cudzia žena prefackala "brutálne" jej dieťa je tak 1:1000 možno tam k nejakému incidentu došlo, že na to dieťa nakričala a možno aj nejakú slabú facku dala, ale určite žiadne brutálne prefackanie to nebolo, tomu normálny príčetný človek neuverí. Keby ju brutálne prefacká, tak to decko má aj následky a riešila by som to okamžite s lekárom, čo ona neurobila, takže asi nič také strašné to nebolo.

oblecenie99
29. dec 2022

Ak je to tak ako píšeš, áno, podala by som trestné oznámenie.

cyberk
29. dec 2022

Akcia vyvola reakciu, tvoja dcera sa aspon nauci, ze sa nema bit, ked nevie zniest nasledky ;) podla tvojho prispevku je vidno, ze aj ty si kus labilna, nie len ta druha mamicka