Čudné správanie matky

marlenka222
11. apr 2022

Ahojte. Aby som objasnila situáciu: ja som vydatá, mám aj vlastné deti. Byvam mimo mamu. Mám brata. Slobodného. Našiel si priateľku (asi 3. V poradí o to nejde) ale je od neho výrazne o dosť mladšia, odo mňa ešte viac. Problém je správanie mojej mamy. Akonáhle bratova priateľka príde, všetci idú do úzadia. Jediná hviezda na nebi je ona. Najviac ja. Mňa pošle niečo prichystať na jedenie, robiť, moje deti sa hrajú s priateľkou, ja robím. Ako dobre návšteva ale tak je to už tretí rok. Ak ideme do mesta, mama keď vidí jeho priateľku, okamžite zabudne, že som v meste tiež. Podstata je ona. Keby ste videli to iracionálne správanie mojej mamy. Neviem ako si to mám vysvetliť. Chichoce sa pri nej ako pubertiak, uťahuje si zo starých ľudí, proste je mi z nej strašne smutno. mojej mamy,

marlenka222
autor
11. apr 2022

Len ju ospevuje až do nebies, pritom dievča s IQ tykve ... Nemám problém sa zabaviť, porozprávať s kdekym ale proste ako keby mama ma vymenila za ňu. Neziarlim, mám svoj život no s mamou sme si dosť prežili, život sme mali ťažký. Teraz mama ako keby už má nepotrebovala. Neviem, akú hru hrajú príde mi to veľmi nechutné. Najviac ma zasiahla otázka a prečo sa s ňou nekamaratis? A čo sme v materskej škôlke? Typkyna môže byť maminou vnučkou, mojou dcérou ako veď dobre ale nemám sa s ňou o čom baviť. Podotknem že je to naj super Robotnícka, majú s mamou rovnaké zamestnanie. Všetko vie lepšie ako ja podľa mamy, aj moje deti by lepšie vychovala. Proste je mi do plaču a strašne smutno. Ako dokáže matka svoje dieťa odstrcit a prijať nejakú cudziu slečnu, ktorá ani nevie ako sa bude správať. Bože baby, neviem či chcem poradiť (ak sa dá) či chcem podporiť (ak niekto viete) či som trafená zrazu ja.

emalka
11. apr 2022

@marlenka222 Pises ze neziarlis 🙂 ale predsalen to žiarlivosť je, no je uplne prirodzena a vobec sa za nu nemusis hanbit. Myslim, ze najlepsie bude ked sa nebudes snazit pochopit mamu a vysvetlit si jej spravanie, ale skor sa zameraj na seba a zisti preco sa ta to tak dotyka a zranuje. To bude ucinnejsie a pomoze ti to aj z dlhodobeho hladiska.
Ale predsalen si neodpustim a poanalyzujem trochu tvoju mamu. Nemyslim si ze by svagrinou chcela nahradit teba, ale skor v nej vidi samu seba a mozno by chcela byt taka ako ona. Mne sa totizto stalo nieco podobne, akurat som bola v pozicii svagrinej. Mama mojho ex bola do mna akoby zalubena, vo vela veciach ma napodobnovala a vsetko co sa tykalo mna bolo perfektne. Bolo to cele cudne, kedze s mojim ex mali az nezdravo blizky vztah a prislo mi ze sa mu cez napodobovanie mna chce este viac priblizit 😒. Takze moze byt ze nejde ani o teba ani o svagrinu ale o vztah tvojej mamy a brata.

tosomja
11. apr 2022

Ako keby si o mne písala. Len s tým rozdielom, že ja som vždy bola na poslednom mieste či u mami, ci svokrovcov. No mne je to jedno. Nech si ospevujú koho chcú, mňa ospevujú moje deti a muž 😃 dúfam, že na mňa nenadáva 🤣🤣

zuzana9393
11. apr 2022

Toto robila aj moja teta pri mojom ex. Neviem v com bol taky uzasny, ale ked sme u nich boli, to bolo same Palko daj si toto, naberiem ti toto? Podam ti tamto? Lubis toto, navarim ti... Ostatni ju nezaujimali, nam ani vodu neponukla😄 bolo to az nechutne. Mne by to tiez islo na neevy keby sa mi niekto tal pcha do prdele. Asi by som hodila len ironicku poznamku byt tebou a kaslala nato

travelllerka
11. apr 2022

Možno sa z nej len teší preto, že hádam sa synček konečne ožení :D

marlenka222
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marlenka222
autor
11. apr 2022

Ženy vďaka za každú odpoveď. Dajte útechu lebo asi ani magnezko alebo pohár vína nepomôže :D. Strieľať do ľudí je ešte stále zakázané? Nie sú nejaké štátom uznané dôvody poľahčujúce?

edien
11. apr 2022

@marlenka222 toto som zažila aj ja. Moja mama si idealizovala bratovu partnerku,keď zistila že je tehotná akoby jej preplo. Dokonca sa vybodla na moje narodky a ju ťahala nonstop po obedoch a detských obchodoch. Bola ako posadnutá..doslova a tak sa správa teraz aj ku malej. Na svoju budúcu nevestu už zmenila názor,otvorili sa jej oči po x rokoch. Ja som jej nič nehovorila došlo jej. Ale v kuse som počúvala reči typu aká je milá a slušná 😂 Ja som nevyhovujúca lebo všetci v rodine konzervatívny a ja papula s 10timi tetkami. Ak je tvoja svagrova v pohode neriešila by som to. Ja som bola vyslovene odsunula na druhú koľaj a stále mi bolo zdôrazňovanie aká je ona slušná. A potom jej to došlo. Máme to bolo blbé aj..no uvidíš či aj u vás nebude taký zvrat.

marlenka222
autor
11. apr 2022

@edien neskutočne ďakujem za slová, za malú iskru nádeje že je šanca že máme prepne spiatky ak to tak mám napísať. K mame mám blízko a proste mám pocit akoby zomrela. Nedramatizujem. Zomrela a je tu. Neidealizujem si ani veci ani ľudí ani vzťahy. Momentalne sa cítim strašne. Osoba, ktorá má vychovávala, pre ktorú som robila strašne veľa veci v živote, jej som môj život prispôsobovala aby som jej pomáhala lebo pomoc bola potrebná, choroby, problémy, ťažké dni doma, frustrácia zo všetkého... A proste nie že príde niekto. Nech príde,, to je super, že si niekoho našiel. Ale takto?

marlenka222
autor
11. apr 2022

@edien práveže moja svagrova nie je normálne v pohode. My dve si nemáme čo povedať. Je čudná. Ona u nás doma nerozpráva vôbec a nič, čo si s takým človekom mám povedať? Ale zažila som ju aj v práci. Obrat o 180stupnocv. Z krátkeho baranceka bol vlk. O to viac ma to mrzí že hrá divadlo na mamu

edien
11. apr 2022

@marlenka222 Som rada že som ,,pomohla,,..My sme tiež s mamou zažili kadečo,ja som k nej bola vždy úprimná a chcela som nech sme aj kamošky. Neboj jej to dôjde. Moju mamu to mrzí dodnes a to som jej ozaj nič nepovedala na ,,švagrovu,,.. Každý vzťah sa časom vykrystalizuje, človek sa vyfarbi a ostatným sa potom nezdá až taký super. Moja mama jej už nevie prísť na meno a taký to bol amok,že aj môj muž mi povedal že zrejme v nej našla tu poslušnu dcéru ktorou som ja akože nebola. Veľa šťastia ✊

edien
11. apr 2022

@marlenka222 tá jej maska padne neboj..nik sa nedokáže pretvarovat večne. Tak ako tá moja ctena svagrinka

miadi
12. apr 2022

Asi tvoja mama trpi tym ze jej syn je este slobodny. Neviem preco ju niektore nazvali “ svagrina” ked je len priatelka . Tvoja mama sa ju snazi “ ulovit” do rodiny. Ty ziarlis neskutocne. A nemas tu osobku rada. . Ten vtip ci sa moze strielat to bolo pre koho ? Tu babu ci mamu? Tvoj problem s mamou mà hlbsie korene ako Nova frajerka. Mne by bolo jedno aka je vlcica v robote Hlavne ked je snou brat stastny, tvoja mama Asi sniva o vnucatkach zo synovej strany a ked uz podla teba mà svoj vek tak s mladsou partnerkou mà vzdy sancu. . Pozri ked ta mama posle nieco pripravit je zle .. ked ti povie preco sa snou neskamaratis este horsie .. z teba Asi ide neprijemna energia tak ta posle nieco urobit ..a ty ked si snou nemas co povedat.. tak by som vdacne Isla akoze nieco urobit. Neviem preco Musis robit z tej cudzej osoby svoju konkurenciu. Mama je z nej happy a teba to boli. Mas komplexy menejcennosti a mas pocit ze ta nou nahradila. Este povies ze mama je ako mrtva .. pisala si abstraktne ze ste mali tazke obdobia a mas pocit ze mama ta neocenila. Viem ze Moj nazor sa ti nebude pacit. Tu sa ludia chodia Hlavne vystazovat a chcu pocut len to co chcu pocut co im hra do kariet. Tebe treba popracovat na vztahu s mamou bez ohladu na to aka je nadsena z bratovej priatelky. Skus sa snou otvorene porozpravat tak ako si to napisala tu. Ale mam pocit ze si si len chcela vyliat zlost co v tebe vrie… a budes len cakat .., kedy sa brat s frajerkou rozide , alebo mamine nadsenie z nej opadne. Co sa moze stat aj nemusi. Problemy treba riesit nie cakat ze sa vyriesia same.

marlenka222
autor
12. apr 2022

@miadi z teba ide akože pozitívna energia hej? :D nuž, ďakujem aj za tvoj postreh :D

miadi
12. apr 2022

@marlenka222 ano zo mna ide vela pozitivnej energie. Snazim sa ti pomoct a ty to nevidis . Lebo chces len pocut aka je tvoja mama zla a bratova priatelka. Ale z tvojho opisu ti nikto nic neurobil naopak robis si to zle sama. Zivis v sebe zavist ziarlivost hnev. Krivdu .. Ja ta nepoznam nemam potrebu tebe ani nikomu hovorit nieco negativne. Davam ti len objektivny postreh na situaciu ktoru si opisala. Ale vidis ze som mala pravdu a bolo to zbytocne. Lebo ty len chces aby ludia tie negativne pocity v tebe pohladkali a zivili dalej. Klames samu seba ze neziarlis. A vobec ti to nepomaha. A podla tvojej odpovede tvoja mama tiez nema jednoduche s tebou komunikovat. Keby si mala zdrave sebavedomie tak ta nerozhodi ze mama je nadsena aj z inej zeny. Ved si vzdy jej dcera a mà ta rada hoci je nadsena aj z niekoho ineho .

mimikarol
12. apr 2022

Ja by som sa s mamou porozprávala. Ona si možno ani neuvedomujeme aká si z nej sklamaná.
Ja som s mojím mužom už 14 rokov a viem že nech by sa stalo čokoľvek, nech by urobil on hocičo moji rodičia by sa postavili na jeho stranu. Keď k nim prídeme mne ani kávu neponúknu. Hneď vo dverách "Marek, dáš si kávu?". Mne už je to jedno, kávu si spravím doma a už ma to ani netrápi. Nemáme zle vzťahy, ale to kôli tomu že som ticho. Ale keby ma to trápilo určite by som im to povedala, ale u nich by som si nepomohla lebo by som si to len vymýšľala podľa nich, a čo zas trepem....

marlenka222
autor
12. apr 2022

@mimikarol hej ja to mám úplne takto rovnako. Vymýšľam si. Len už si vymýšľam tak, že okolie si to všíma rovnako. Nie je to celosvetový problém, ani ekologicky ani ekonomický ani proste extra super vážny. Len zvláštny 🙂 dotýka sa ma to spôsobom tak, že mama kade chodí tade sa hrdí že je jedna z matiek ktoré ku každému rovnako sa správajú, dávajú, konajú. Ale realita je trochu iná žiaľ. Ako zamrzí, ale nejak musím ísť ďalej, nie je to koniec sveta

ludka1402
12. apr 2022

Aky je vztah mama-ty a mama-brat?
Ci nie je nahodou uprednostnovany on? Tak nenapadne a teraz to tou priatelkou prepuklo.
Nechala by som ich tak, nech sa mojkaju az kym im z toho neprepne. Inac bratova priatelka to znasa ok, je z toho stastna?
Zarazilo ma, ze "spolu sa vysmievaju zo starsich ludi", ze kolko ma tvoja mam rokov, ked to robi a IQ tykve asi nebude len u bratovej kamosky, myslim take empaticke IQ.

marlenka222
autor
12. apr 2022

@ludka1402 mama je dosť stará na to, aby vedela že aj ona sama raz bude v takom veku kedy bude zabúdať... Stalo sa to takti- jedna teta išla do obchodu. Boli sme tam aj my tri. Teta stratila po ceste Rusko, ktoré urputne hľadala.Oni dve len hihihihahaha. Mne to prišlo veľmi smutné lebo proste... Nemala druhé. A do obchodu ju samozrejme nepustili. Bola to staršia pani, poznáme ju všetky. Má to domov ďaleko. Musela sa vrátiť. Ja som žiaľ nezareagovala tak že som mohla ísť kúpiť. Ostala som v šoku z toho že sa vysmievajú. Naj bol komentár mamy- to je tak so starými že? Tak sa smiala že až plecia stisala. Ako pubertiak.hlava medzi ramenami. Mladá sa na ňu zgerila ako keby to bol vtip storočia.

marlenka222
autor
12. apr 2022

@ludka1402 podľa toho čo vidím, áno bratova priateľka aj on sa tešia že ich mama obsiakuke, oblietava. Nás trpia ako nutné zlo. Vždy sa na seba pozrú akože vydržíme keď náhodou sme všetci u mamy. A to už nehovorím o Tom že sa brat vyjadruje že sa kôli cudzím ľuďom (môjmu manželovi a deťom) sťahovať nebude, nech sa vystavujeme my (aj sme sa odsťahovali). Proste zvláštne. Mama len ticho sedí a brat má pravdu... Tak hej no.

luccija
12. apr 2022

@marlenka222 cítiš sa nedocenená🙂asi čakáš od mamy, že Ti bude vďačná, že si jej pomohla?mama si našla kamarátku nechaj ich ...a žiarlis🙂tak nechystaj, nebehaj okolo nich

evkano1402
12. apr 2022

Toto nevyriesis, im to tak vyhovuje a nebudu to menit a hlavne nebudu sa menit.
Neviem, ale z toho co pises mi vychadza, ze brat je uprednostnovany (a tak to zostane) a cokolvek urobi a povie je naj a jeho priatelka je naj a ked budu mat deti, tak jeho budu naj a vase bude hlupe neschopne trpene chudiatka.
No co, zariadit sa po svojom, ak je to tak ako pisem.
Mamu nechat tak, nech si uziva buducu nevestu do nemoty, co najmenej s nimi byt, nech vas netrpia a zit si po svojom. Mozno si davaj pozor na infosky ake s nimi zdielas, o peniazoch, uspechoch alebo problemov s detmi a tak. Drz sa.

luccija
12. apr 2022

@marlenka222 ako to bolo s tým bývaním?vy s mužom a deťmi ste rodina prečo by ste mali bývať s nimi?nechaj mamu mamou, ale nech si z teba nespravia dievča pre vsetko

marlenka222
autor
12. apr 2022

@luccija tak to už bolo. Predtým sme bývali u mamy, kým sme riešili vlastné bývanie. Nedalo sa hneď a zo dňa na deň. Vedeli, že sa odstraňujeme. Kým sme bývali spolu, robila som všetko. Úspech ale mal ten, kto sa na úkor mňa hral s mojimi deťmi lebosa im venoval. Nevadilo,že nebolo navarené, deti hladné. Podstata bola deti. A tým niekto zabodoval. S mamou som sa vtedy porozprávala,či je základ života hrať sa s deťmi. Iba hrať sa s deťmi, že je jedno, že deti nemajú navarené, oprane ale budeme sa hrať rolove úlohy (vymýšľanie príbehov, hra na mamu, otca, v ich izbe. Nie v kuchyni, kde by sa dalo aj variť,deti sa predsa majú hrať v ich izbe) ... Čiže nič nesprávene len hra. A po jedení opäť hra, bez nutnosti robiť domáce úlohy.

marlenka222
autor
12. apr 2022

@luccija ...a vrchol drzosti bolo že....kávičku mi dones do obývačky.... :D ja som sa išla popular smiechom vtedy už lebo to nebolo ani na plač ani na krik.proste iná dimenzia a iná realita

luccija
12. apr 2022

@marlenka222 ži svoj život a neryp sa v tom kto čo povedal ako sa správa.Bude Ti ľahšie🙂

marlenka222
autor
12. apr 2022

Mali dokonca tak mamu zmanipulovanu, že už chcela "deliť" majetok. A to tak že - šak ty máš svoj dom, tento necháš bratovi a ja ti dám 7000€. Odmietla som. Ak mám niečo dostať, nech mi teda dá spravodlivo alebo nech nedostanem nič a všetko nech nechá môjmu bratovi. Ak sa brat bude starať, mama dožije vo svojom, nie že ju ešte z jej vlastného dostanú preč, potom som ochotná nejakému kompromisu. Nie že mama prepise celý dom a nakoniec príde ešte aj o strechu nad hlavou lebo bude nepohodlna a nevesta sa milo usmeje, zbalí jej kufre a povie cau. Odôvodnila som, že predsa ešte stále žije a že nech sa nehnevá, ale keď príde jej čas, že všetko bude podľa zákona. Ak teda nezanecha poslednú volu. Na môj dom mi peniaze nik nedal, je pravda, že pomohli pri stavbe, ale to aj x ľudí, aj manželova rodina. Neviem prečo si robia nároky aj na to, čo mám z vlastných peňazí ja

evkano1402
12. apr 2022

@marlenka222
Ake naroky si robia? Myslis na ten dom, v ktorom teraz zijes? Ved ten je predsa tvoj a tvojho muza, ci?

marlenka222
autor
12. apr 2022

@evkano1402 hej, tie nároky na môj dom. Aj keď je môjho manžela a mňa, predsa už máme. Tak čo by sme ešte chceli... Spravodlivosť? Vieš ako keď si niekto kúpi auto, tak už si podľa niekoho nemôže ísť na dovolenku lebo ma auto. Aj keď ho ma z vlastných, tak musí byť spokojný že má má AUTO a nieto ešte ísť na dovolenku. (Podotýkam za vlastné) tu ide o to, že by mi mama niečo DALA. A oni by nemali. Jednak teraz nevieme povedať ako s abudu správať, ako sa budú správať k máme, ale už majú premyslené, koľko sú ochotní dať. Ja nepotrebujem, nech si nechajú. Čo bude v rámci majetku bude, je to na máme nie na nich. Mama sa hrdí tým že kto ju dochova ten dostane. Nech. Ale situácia sa môže zmeniť každý deň. Je to raz mama, aj keby im všetko dala a prišla s kufrom,postarám sa. Ale tento spôsob manipulácie sa mi veľmi nepáči. Bratova frajerka chce rozkazovat koľko je vhodné, a čo je vhodné a pritom nepozná pomery, nevie. Je proste nevyspela žiaľ

evkano1402
12. apr 2022

@marlenka222
Ale to nezmenis, nemas sancu, pretoze oni to tak chcu mat. Spolocne v tom idu, mama, brat a jeho priatelka. Ty mas to, co ste si s muzom prip. pomoc od rodicov z oboch stran nadobudli. Ak tvoja mama da dom, v ktorom teraz zije bratovi a tebe prd, tak da. Spravodlivost 0, ale neporiesis to, nijako. Ak tvoju mamu nakoniec vykopnu z jej vlastneho, tak ani to neporiesis, iba predbiehas udalosti, ktore mozu takto nastat, ale aj nemusia.
Tebe ostava len sa zmierit s tym, nechat to plynut a uvidis, mozno sa to cele vyvinie uplne inac ako ocakavas. Nehovorim, ze lepsie, kludne aj horsie. Ale ty mysli predovsetkym na seba, svoj zivot, svoju rodinu a ich nechaj tak, nech si robia ako chcu.