Čo z ex vzťahov tolerujete svojim partnerom?

cuncurami
4. feb 2015

Ahojte...raz som citala clanok jednej baby,ktora pisala,ze dakuje vlastne priatelovej milenke,ze im vstupila do vztahu,lebo aspon ho naucila ako to ma poriadne v posteli robit....uz vtedy som nad sebou zapochybovala,ci by som ja takejto "velkorysosti" bola schopna....kazdy tu uz ma nejaky ten vztah za sebou,nieco odzite,prezite,viac ci menej spomienok z minulych vztahov....co ste ochotni tolerovat svojim partnerom "pri ich spomienkach"? ... povedzme ak viete,ze ta a ta pesnicka bola "ta ich" a pocujete ho ako si ju pospevuje,alebo spomina na rozne miesta,kde viete ze spolu dovolenkovali....
....nedavno som sa uz totiz "znizila" a opytala sa ci mu je smutno za byvalou a za ich bohatym spolocenskym zivotom ... je mi jasne,ze hlupa otazka...skor ma viac zaujima ci a co tolerujete resp. este znasate,prehliadate,mate pochopenie vo svojich vztahoch pri nejakych prejavoch ohladom minulych vztahov svojich partnerov.

evelynm
4. feb 2015

my s muzom respektujeme svoju minulost a ziadne podrobnosti sme si nerozpravali. Cize netusim, ci mal s nejakou byvalou laskou nejaku pesnicku, spomienku a podobne. Rovnako ani ja som muzovi nerozpravala zazitky s niekym z minuosti. Myslim, ze to nie je potrebne.

cuncurami
autor
4. feb 2015

@evelynm. Mas pravdu.nie je.len pozname sa dlhsiu dobu.ked som ho spoznala,nejaky extra spolocensky zivot neviedol,potom mal dalsiu a to boli same dovolenky,vyletiky,svadby.ma proste na co spominat...prve leto,ked sme boli spolu,tak povedal,ze peniaze nema a odo mba si nenecha zaplatit..sme spolu dca roky,mame aj syna,ziadne spolocne zazitky,takze stale je to len o tom kde bol...a ked ja nieco spomeniem,tak to je hned,ze ci som este bodku za minulostou nedala....pritom ja mam svoju upratanu,len podla hesla "podla seba sudim teba" sa obavam,ze asi on tu svoju nema a niekedy neviem nad cim sa este povzniest a nad cim nie.

cawes
4. feb 2015

@cuncurami mam priatela ktory mal predomnou 12 rocny vztah, ked pozerame telku a ukazu neaku krajinu tak poviem wau tam by som chcela ist a on no tam som bol v tom a tom roku viem ze tam bol z jeho ex priatelkou ale vobec to neriesim. Viem ze precestovali spolu toho vela 3-4dovolenky do roka boli a? Vobec ale vobec ma to netrapi, ved predsa obaja pracovali vo vzathu neboli deti ani ine zaväzky tak preco to riesit. Dokonca byt ktory ma a kam chodime aj z malym za nim a kde travime spolu cas podla toho kto ma kedy volno, kedze este spolu nebyvame tak mal s nou teda byvali tam spolu a? mam sa ho pytat ci sedela na tej alebo tej stolicke? nie je mi to uplne jedno je to sucast jeho minulosti nic viac.

zuzulik1234
4. feb 2015

moj nic take nespomina, lebo vie, aj jemu by vadilo, keby som to ja robila.. Akoze pokial to vyslovene nerobi kazdy den, ale len obcas, tak to ber s rezervou.. neznamena to, ze ju este stale miluje...jednoducho sa mu vynaraju spomienky.. A ak to robi casto, tak to rob tiez, aj ty mu rozpravaj co ste zazili kde ste boli a aky bol... tak si to hadam sam uvedomi...

applede
4. feb 2015

NIC!!!!!.....ale kedze vieme o sebe vsetko bavime sa na nasich vztahoch pred....a take "podpichovanie" mi nevadi .....vsetko treba brat s rezervou.....SAK..."jak ma už mosí miluvat" ked sa s pani doktorkou po 7 rokoch rozisiel a zobral si Mňa po roku.... 😀 😀

esterba
4. feb 2015

@cuncurami mna si mm evidentne dosadil do všetkých minulých zážitkov, lebo niekedy ho pristihnem pri tom, že je úprimne presvedčený, že sme niekde boli a neboli sme. Až keď mu poviem, že som tam nebola, zamyslí sa nad časovými súvislosťami a dôjde mu to 😀

cuncurami
autor
4. feb 2015

@cawes ...neboli to ani pre mna podstatne veci.nastahovala som sa k nemu do domu,ktory si zariadoval s byvalou,spavam v posteli,ktoru si vyberal s byvalou a neriesila som to...nas vztah mi bol viac,ako taketo veci aby som riesila.ked som povedala,ze mne sa ine zaclony pacia a on ma "zrusil",povedala som si nech,na zaclonach svet nestoji...ale su take situacie,ze raz som napriklad povedala,ze co sa ja stazujem,ved ja mam kludny zivot a on mne na to,ze .. nie,ty mas nudny zivot...tak sa tak niekedy na neho zadivam (lebo povacsine stratim rec) a rozmyslam,ze kde sa stala chyba.

jvlo
4. feb 2015

Sme spolu 9 rokov a minulost neriesim....co bolo bolo, ked nieco spomenie a je to v suvislosti s jeho ex, tak to so mnou nic nerobi...ale to je asi pre to, že sa s jeho ex frajerkami poznam. Takze som sa s tym musela vysporiadnat hned na zaciatku nasho vztahu. Skor drahy ma obcas blbe pripomienky ked sa stretneme s mojim ex, ale to uz ja neovplyvnim

timea7
4. feb 2015

my vieme o sebe všetko a ja by som mala jeho prvej žene poslať ďakovný telegram za to, že mala decká aj domácnosť na háku a on nemá s čímkoľvek v domácnosti problém 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miadi
5. feb 2015

ja som prva baba s ktorou riesil dovolenky a tiez som s exami nejak moc nesla na specialne miesta tak 2vylety max ani sme nemali dake specialne pesnicky..nejake take sentimentalne smetie z minulosti neuchovavame..
keby mi mal niekto basnit o byvalej 🙂 tak uz by basnil niekomu inemu o mne 🙂

irusa
5. feb 2015

minulosť neriešim

sue
5. feb 2015

Čo tolerujem? :D To sa dá tolerovať alebo netolerovať? Môjho muža som spoznala v určitom období, mal určité skúsenosti, mal za sebou vzťahy, zážitky atď - práve vďaka tomu všetkému je teraz taký fajn aký je 🙂 takže to beriem tak, že aj keď sa počas doby, kým sme sa stretli, stali kadejaké veci, ktoré sa mi nepáčia, posunuli môjho muža ďalej...
Nemyslím, že je dôvod žiarliť na minulosť 😀 to mi pripadá dosť divné 😕

...skôr je horšie, čo si napísala - ak to naozaj tak cítite aj ty aj tvoj manžel 😕 "sme spolu dca roky,mame aj syna,ziadne spolocne zazitky" - ako za dva roky, za tehotenstvo a za prvé roky života syna nemáte žiadne spoločné zážitky? 😕 neviem teda, ale práve počas začiatkov randenia, ale najmä narodenie detí býva zážitkami, na ktoré sa nikdy nezabúda a pri nich blednú akékoľvek exotické krajiny či nočné žúry 😕 nebude niekde u teba pocit menejcennosti to, čo je problém? 😕

janickacrazy
5. feb 2015

@cuncurami Mna to tiež zarazilo tie tvoje otázky, my o sebe s mužom vieme takmer všetko z minulosti, moj mm mal vážny niekolkoročný vztah, ale na bývalú nejako nespomína, to fakt úplne výnimočne raz za 2 roky jednou vetou, ked napr. ju vidí na FB alebo tak, inak ju neriešime vôbec. Ja som mala takisto niekolkoročný vážny vztah pred mojím mm kde boli aj deti, takže skor ja spomeniem dačo z minulosti, ale môjmu mm to neprekáža vôbec. My sa milujeme a vieme, že minulost je nepodstatná a riešime prítomnost a budúcnost. Skor mám pocit, že ty si nejako vnútorne nespokojná alebo znudená doma na materskej a akoby si závidela tvojmu mužovi, že on si predtým chodil po dovolenkách a ty musíš trčat doma. Možno sa to zlepší ked vám dieta podrastie a aj vy niekam pôjdete na dovolenku.

cuncurami
autor
5. feb 2015

@sue som odpisala a niekde sa moj prispevok stratil.skusim este raz v skratke
-tolerovat nie je najvystiznejsie slovo,ale dala som tam viac prikladov...lepsie som to vystihnut nevedela.som si vedoma,ze kazdy ma svoju minulost a nejde v zivote urobit bodku,strih a zacat s cistym stitom od nuly
-nie som zlatokopka ani neocakavam drahe dary,ale...predtym na dovolenky mal a teraz (kym sme nemali syna) nema na kino? Prve leto som si na konci!vydupala kupalisko a povedal mi,ze ine neviem len fnukat...prave preto,ze ked je clovek zamilovany,tak do vztahu investuje cas,energiu,peniaze sa zamyslam nad tym,ze kde je chyba...nemal predtym ine prijmy ako ma teraz...zaplatit si nenecha a peniaze nema...predtym??? Preto sa obcas v tych jeho pocitoch (smutku za dovolenkami) stracam...
- ak sme niekde boli,tak z mojej iniciativy,z mojej organizacie,ja som "nasla" zdroje...povacsine to vsak bolo spojene s blbymi komentarmi o tom,ze sa mam zakryvat takou perinou na aku mam ... (jedine rozumne vysvetlenie,co si dokazem pripustit je,ze jeho chlapske ego sa ventiluje na mne,lebo je to lahsie ako povedat,prepac ja som chlap,ja by som mal platit,ale zial nemam na to)
- tehotenstvo - neviem ako a z koho iniciativy vznikaju vase rodinne foto,ale my s bruskom mame asi jednu spolocnu a po narodeni syna,mam len selfie..ked mala maleho prvykrat svagrina na rukach,hned cvakal...mna s malym nemsl potrebu si ani raz odfotit...
- menejcennost - maly zasah do cierneho,preto sem pisem.potrebujem pocut,ze som precitlivela,vztahovacna a cele to vnimam horsie ako je...len...na srdiecku obcas pichne a v poslednom case picha casto

natalym
5. feb 2015

@cuncurami A čo keď ani predtým nechcel chodiť na dovolenky, len skrátka nevedel povedať nie a Tebe vie?
Alebo si to už užil a s Tebou nemusí.

cuncurami
autor
5. feb 2015

Nie je v tom zavist...ved aj ja mam na co spominat...a nerobim to casto a ked uz aj nieco spomeniem,ze kde som bola,tak mi povie, ze uz by som mohla dat za minulostou bodku...
Takze iny meter ma na seba a iny na druhych? A este ja som "zla"lebo mna to boli
.... len prosim na mna neutocte,ja som len chcela vediet ako to je s minulymi vztahmi u vas.

janickacrazy
5. feb 2015

@cuncurami Je to celé nejaké podozrivé, predtým mal na dovolenky a teraz nemá ani na kino? Nie je to náhodou tak, že mu to platila tá jeho bývalá tie dovolenky a je mu to trapné priznat pred tebou? To ste spolu nikam nechodili ani pred tvojím tehotenstvom? Ako dlho ste spolu? 2 roky? Ved to by ste mali byt ešte zamilovaní a z tvojho opisu to tak velmi nevyzerá. A chodí aspon s tebou s malým na prechádzky? Pomáha ti doma? Ved to nič nestojí, ked už by išlo o peniaze.

natalym
5. feb 2015

@cuncurami Tak nespomínaj. Ja som s mojím mužom od svojich 16 tich. V medziobdobí chodenia sme boli 2 roky rozídení, vôbec o tom nehovoríme, nikdy. Mal frajerky aj ja som mala a nehovoríme o tom. Môj muž dokonca nepovie ani keď sa mu nejaká páči ani ja jemu. Nehovor Ty, nebude ani on, ak začne tak mi povedz to s tou bodkou. Nemysli na to.

natalym
5. feb 2015

@janickacrazy Možno. Možno to preto spomína, že by chcel aby mu aj ona nejakú zaplatila.

nair
5. feb 2015

Môj sa naučil, že ma nemá oslovovať Anjelik, lebo viem, že to bola bývalá 🙂 Zvyšok neriešim, má niekde staré fotky, kdesi medzi papiermi som raz náhodou našla nálepku s nejakým odkazom, spýtala som sa na ňu, odložila ju nazad a spomenula som si na ňu až teraz.. Nie je s ňou v kontakte, nežijeme v jednom meste, nepoznám ju osobne.. Ale keby sa občas kontaktovali, a vedela by som, že to je Z OBOCH STRÁN už iba kamarátstvo, tak nemám problém, s mm vieme o sebe všetko a bezvýhradne mu dôverujem. Nerád na to spomína, to skôr ja mu hovorím, že minulosť je jeho súčasť, a aj vďaka tomu je tým kým je a takého ho milujem 😉 "Moji" žijú tu, tiež mám odložené fotky, stretneme sa občas náhodne, prehodíme pár viet, môj s tým nemá problém, maximálne ma občas podpichne a to je celé 🙂

jabadaba
5. feb 2015

@cuncurami udivuje ma, ze vobec niekto ma tak podrobne informacie z byvaleho zivota svojho partnera. To je na co dobre? Ja nevesiam ziadne detaily z minulosti na nos svojmu muzovi, on to nerobi mne. Na co? Vola sa to respekt a ma byt vzajomny. 😉

natalym
5. feb 2015

Najprv si to všetko porozprávajú, potom sa s tým vydierajú a potom sa nad tým žerú. Tiež nechápem na čo je to dobré.

sunshineka
5. feb 2015

@cuncurami ja ani neviem ako zil s byvalou a ani ma taketo veci nezaujimaju.nevrtame sa ani jeden v minulosti a nie sme typy ludi,co sa nicia myslienkami.kasli na to.ved aj ty mas spomienky s exom a lubis priatela,tak co riesis?

cuncurami
autor
5. feb 2015

@janickacrazy ...mne povedal,ze zaplatit si nenecha,ze ma svoju hrdost...??? Prave preto som na tie spomienky taka precitlivela....a ja som ho fakt nestala ani nestojim kopu penazi...(k meninam ani raz a k poslednym narodeninam som ani nic nedostala.neplacem nad tym,len konstatujem)
Inak pomaha,stara sa...aj s domacnostou,aj s malym.robi kopu domacich prac,je zrucny,sikovny. Vsak si aj stale hovorim,ze ...neries,po krcmach sa neflaka,s kamaratmi sa neflaka,peniaze nerozhadzuje...len minule uz bolo toho tolko,ze som sa ho opytala,ci mu je smutno za byvalou...a tak som sa dosla "vyrozpravat" sem

@natalym ... ja som minulost nevytahovala..len ked sa mi uz zdalo,ze este aj po roku so mnou spomina na minule zazitky,tak som aj ja vytiahla jeden a to uz nebolo v poriadku.

Mna len boli,ze z nejakeho nepochopitelneho dovodu si my dvaja spolocne zazitky nevieme,nechceme,nemozeme vytvarat a spomina len to co bolo predtym (ja fakt nespominam.iba asi dvakrat som,ked som chcela,aby sa uvedomil.drzim sa hesla,nerob inym co nechces aby ini robili tebe)

natalym
5. feb 2015

@cuncurami No čo na to povedať, skús mu to takto povedať? Či?

natalym
5. feb 2015

Ale teraz ma napadlo, možno konečne pri Tebe je sám sebou. Nemusí nič riešiť, dáš mu pokoj, nemusí stále robiť nejaké nahováračky a okolo toho romantiky. Chlapi sú leniví, no ako ktorí na takéto veci. Tak skúšaj stále.
Mňa tiež sere môj muž, keď svojej sestre skočí na na mňa kašle. Lenže pri nej sa snaží byť za slušného, ale pri mne nemusí, lebo znesiem. 🙂

janickacrazy
5. feb 2015

@cuncurami No teda dost zvláštny prístup má ten tvoj, na jednej strane sa stará a pomáha ti a na druhej ti nedá nič ani k meninám ani k narodeninám, ani žiadnu maličkost, to fakt je dost hnusné od neho. No mne by to teda sakra vadilo. Mne moj vždy donesie kvety a aspon nejakú maličkost, aj keby mal za to dat svoje posledné peniaze. A ty si mu niečo darovala na jeho narodky?

natalym
5. feb 2015

@janickacrazy My si tiež nedávame.

cuncurami
autor
5. feb 2015

@janickacrazy ...ku vsetkym sviatkom (pod 80 e nebol ziadny 🙂 ) (ale to uz len na okraj pisem,lebo pripustam,ze uz som negativne naladena na niektore prejavy)

natalym
5. feb 2015

@cuncurami Prepáč, najvyšší čas prestať dávať. Kúp si sebe. 🙂