Čo všetko tolerujete svojim mužom?

tehulka_mk
24. jan 2013

Nevedela som vymyslieť iný názov témy,tak sa vopred ospravedlňujem.Viem,že manžel je slobodný človek aj keď je ženatý,že je to samostatná jednotka,je svojprávny atď,ale potrebujem sa opýtať,čo všetko vy tým svojím chlapom dovoľujete.Všetko je o vzájomnej dohode,ale musím sa opýtať 😉
Napr. 1.Ako často chodia s kamošmi večer von?
2.Nechávate ich si písať/chatovať s kamoškami?(nemyslím staré kamošky,ale nové)
3.Nechávate ich tak,keď prídu večer z práce sadnúť za TV alebo PC bez vás,bez toho,aby sa vám chvíľu povenovali?
Nenapadajú mi iné otázky teraz,ale keď si myslíte,že niečo dovoľujete svojim mužom viac ako iné "fúrie",tak mi to sem prosím napíšte.Napr. "Nevadí mi,ak so svojou ex skočí na kávu" a podobné. 😉 Vďaka,len chcem zistiť,či som zlá partnerka 😅

kvetka_
24. jan 2013

1) nastastie moj muz nechodi s kamosmi na pivo ... o starost menej 🙂
2) neviem o tom ze by si s nejakymi kamoskami pisal, ale keby ano tak mu to raz-dva zarazim
3) u nas to nikdy nie je tak ze sadne pred telku a nevnima ma

lea641981
24. jan 2013

@tehulka_mk dovolujem??
ja mu nemam co dovolovat alebo zakazovat 😲
no mame malu 🙂 tak co treba chyta sa vsetkeho 😅 tak automaticky 🙂
ked si sadne nech si sadne k TV 🙂 ked nieco potrebujem tak vstane a pomoze 🙂
casto sa spyta ze co treba s malou alebo pomoct s varenim mu poviem a pomoze 🙂
nefungujeme na prikaz a zakaz 😲

ja malu obleciem ked viem ze pride z roboty a aj ked ho nevolame kocikovat tak sa prida a ideme von ale navrhnem mu nech sa napapa ak je hladny a zavola kde sme a pride ale vacsinou potom sa papa ked prideme

neviem ani ako to napisat ale fungujeme celkom slusne a nesada za PC a za TV ,my tak spolu ked vsetko mame porobene aj malu berie z kocika on ked prideme domov a vyzliekaju a prebaluje a ja pripravujem papat vsetkym a tak mame to akosi podelene ani neviem ako sme sa k tomu dostali

nepise s kamosmi len telefonuje a nechodi na pivo,chodime spolu zatial na kavu a kamosi chodia k nam a dost zriedka teraz ked mame babo ,nechybaju mu

alena16
24. jan 2013

@tehulka_mk
1. 1-2x za tyzden.
2. So starymi kamoskami si pise velmi malo, ale aj keby viac, nevadilo by mi to, ved aj ja komunikujem so starymi kamosmi
3. Ano, necham ho nech si oddychne a odreaguje sa napr. pri telke alebo pocitaci. Sebe sa venujeme vecer alebo sa rozpravame priebezne, popri povinnostiach doma.

milka1978
24. jan 2013

@tehulka_mk Ahoj.... tak najskôr ti odpoveim na každú otázku zvlášť

1. s kamošmi chodieva manžel raz do týždňa a to buď v piatok alebo v sobotu .... je to preto, lebo počas týždňa nemá čas, ráno ide do práce a poobede keď príde tak väčšinou niečo robí okolo domu a večer sa venuje nám alebo si urobíme také rodinné popoludnie a ideme niekde na prechádzku alebo na nákup či navštáviť rodinu ..... pivo si dá aj sám doma večer pri telke keď deti zspia 😉

2. keď Ti pravdu poviem tak môj manžel a chatovanie na PC neide do kopy 😀 jednak keď potrebuje niečo napísať ako je napr. e-mail alebo podobne, či vybaviť nejakú objednávku tak hneď ma zavolá, že ja píšem rýchlejšie a menej bez chýb tak nech to spravím za neho 😀 mne to nevadí takže to rada urobím .... a tým pádom chaovanie neprichádza do úvahy 🙂 a keď si aj chatuje tak väčšinou s bratom, ktorý pracuje v zahraničí

3. ako som už písala tak väčšinou keď príde manžel z práce tak porobí niečo okolo domu, či už odprace sneh alebo natopí do kotla či čokoľvek iné a potom sa venuje deťom ..... alebo si urobíme rodinné popoludnie .... takže nemôžem povedať, že len tak príde domov a sadne ku telke a nič nerobí .... vždy sa snaží odbremeniť aj mňa od detí aby som si troška oddýchla ..... a zato má manžel víkendy takpovediac pre seba ..... že skočí s kamošmi na pivo či v piatok alebo v sobotu alebo aj obidva večere ... nevyčítam mu to ... pretože, cez týždeň príde z práce a ešte mi dosť pomáha s deťmi a často vidím ako unavený si líha do postele ... takže tie víkendy mu určite patria ... a zas na oplátku ak chcem ísť s kamoškami vonku ja alebo chcem robiť u nás posedenie pre moje kamošky tak nemá namietky a buď vezme deti vonku alebo sa o ne postará a ja si tak oddýchnem a zrelaxujem

Všetko je to o komprmisoch a hlavne o tom aby ste sa rozprávali, čo komu vyhovuje .... koľkokrát sa vieme aj my povadiť pre maličkosti, ktoré spomínaš v otázkach, že ide večer von a tak ... ale niekedy je to aj zo stresov z detí keď vedia pekne urobiť bordel alebo nás nazlostia 😀 inak je to pohoda 😉

alena16
24. jan 2013

@tehulka_mk Ja nechapem toto "dovolovanie". Snad je svojpravny, niesi jeho matka, ze sa ta ma pytat, co moze a co nie. Je dospely clovek, tak by sa mal sam uvedomit kde su hranice.

tehulka_mk
autor
24. jan 2013

@alena16 Co tu pises,som vsetko uz napisala tam hore 😉 A nikde nie je napisane,ze sa ma pytat 😉

sonagolisova
24. jan 2013

tiez nefunguje ne prikazcoh a zakazoch , preboha vsak ho nevlastnim a on nevlastni mna aby sme si riadili do bodky zivot
mame 2 deti , syn ma 5 rokov a dcerka 2 roky takze vela casu nam zaberie praca a starostlivost o deti ...vecer chodi 2x do tyzdna hrat futbal s chalanmi ale to uz 1 hodku predtym ako dam deti spat, po futbale sem tam idu na pivo... s kamosmi a kamoskami si pise , vsak facebook a podobne, to je normal, obaja komunikuje s ludmi s nasej minulosti
dufam, ze nove kamosky nema potrebu vyhladavat , ze mu stacim ja ...a keby tu potrebu mal asi s tym nic nerobim 😀
na telku velmi nemame cas..sem tam kukneme spravy..bud spolu alebi ich pozrie aj sam ...je mi to dost jedno kedze mame 2 deti tak ja si najdem program vzdy a ked sa da tak si pozrieme nejaky film spolu alebo ked nieco robi na pc tak ja si citam alebo som tiez na notebuku..

sintra
24. jan 2013

Nechcem sa chytat slovicok, ale ja mu nemam co dovolovat, tak ako on nema co dovolovat mne. Sme dospeli svojpravni ludia. Inak odpoved na tvoje otazky:
1. kedy chce, realne ide cca 1-2 X x za mesiac
2. nech si na nete robi, co chce, ja to nekontrolujem a ani ma to nezaujima. Kazdemu doporucujem 😀
3. nechavam, ale u nas sa TV takmer nepozera, takze skor to PC. Ale zas nie je na PC doslova prilepeny, ked treba, vstane a pomoze.

bodka13
24. jan 2013

takto som sa nad tým ešte nikdy nezamyslela,že čo mu dovoľujem 😉
1/ ako často chce,no musí to vyhovovať nám všetkým - teda ak nemajú byť s kým chalani doma,tak bohužiaľ nejde nikam
2/ neviem s kým "četuje" tak ako on nevie s kým ja ....približne vieme koho máme v priateľoch na soc.sieťach,ale nekontrolujeme sa vzájomne ...buď si veríme,alebo je to potom vzťah o ničom
3/ sú dni keď sa potrebuje odreagovať tak si tam po pozdrave a puse rovno sadne ...inokedy mi najskôr pomôže v domácnosti,alebo som v robote a on musí dohliadnuť na chalanov-odviezť na tréning,.. ...záleží to od našich nálad a pocitov

tehulka_mk
autor
24. jan 2013

"DOVOLUJETE" bolo povodne v zadani temy,aby ma tu nik nechytal za slovicka,a hned prva veta znie,ze som nevedela vymysliet iny nazov 😉

panki
24. jan 2013

@lea641981 tak to máš velké štastie 🙂

@tehulka_mk
1. na pivo chodí v priemere raz za dva mesiace (aj to ho musím vyhnať, lebo sa mu nechce)
2. na takéto písačky a chaty a "fejsbúky" on nie je...neznáša to
3. nie nenechávam, vždy sa musím pripomínať, že po celom dni v práci by bolo dobré sa aj malej venovať....mne sa môže až potom keď zaspí 😀
No a keby s ex "skákal" na kávu tak to asi nerozchodí 😀

panki
24. jan 2013

@tehulka_mk opravíme to na TOLERUJEME 😀

asfodelka
24. jan 2013

@tehulka_mk ten nazov fakt nie je najstastnejsi. vhodnejsie by to vyznelo co vsetko tolerujete manzelom a isto by to neznelo ako obmedzovanie.
1. chodi von obcas, neda sa povedat kolko krat. ked je firemna akcia tak ide, ked chce ist do kina s kolegom tak ide, niekedy nechodi nikam aj 2tyzdne a inokedy ide aj 2krat tyzdenne. ak sa na to poziem tak ze ja nechodim na pivo vobec tak sa ma az velmi dobre. jeho kamosi sa mu smeju ze je pod papucou, ja mu zas vycitam ze ked pride domov vidi maleho 2hodiny denne a niekedy ani tolko. tak je len na nom co je viac, ci dieta alebo pivo.
2. pisanie s kamoskami starymi ma povolene-ale odtial po tial, raz za cas, nove ma zbsolutne zakazane a ked mu nieco najdem vie co ho caka. ale to sa tiez neda povedat vseobecne. to plati len na toho mojho ze im pise debiliny a mal z toho uz vela problemov z mojej strany. moj muz je hrozny klamar a klame vo vsetkom v com sa len da. ani len to ze fajci mi nechce priznat.
3. ked maly spi moze si robit co chce a vacsinou si aj robi... zabija priserky ako to ja vola. ked je maly hore tak je s nim ci chce alebo nechce.
ja som ta zla partnerka co si chce drzat muza nakratko a cakam od neho len to iste co ja davam jemu.

tehulka_mk
autor
24. jan 2013

@panki Tiez ma to uz napadlo,ako to zmenit? 😅

panki
24. jan 2013

@tehulka_mk asi iba cez adminov

panki
24. jan 2013

@tehulka_mk ale veď je to pekne vysvetlené v úvodnom príspevku a čo keď je tam "dovolujete", veď je to úplne jedno.

alena16
24. jan 2013

@tehulka_mk Mna by aj zaujimali tvoje odpovede na otazky, co si polozila 🙂

sympa1
24. jan 2013

@tehulka_mk takze na pivo bez problemov chodi, asi 1x za 2-3 tyzdne ..niekedy aj castejsie (ked ma jeden druhy treti stvrty z partie narodeniny meniny 😀 to si nenechaju ujst ) ...dalsia vec-pisanie si s kamoskami? neviem si ani predstavit..lebo moj muz ma len kamaratov a robi cisto v chlapskom kolektive..a ani nebol z tych coby udrziala priatelske vztahy formou pisania si s nejakou kamaratkou ci lepsie povedane znamou...takze nemame s tymto problem...no a co sa tyka PC ci TV ja s tym problem nemam...nevysedava pri pc a ked tak len ked si potrebuje nieco stiahnut a telka len vecer..vtedy je cela jeho aj so spektrumom, discovery..ci boxom ...nevadi mi to

bodka13
24. jan 2013

@tehulka_mk napadlo ma,že lepšie by asi bolo TOLERUJETE =ste ochotné tolerovať 😉

tehulka_mk
autor
24. jan 2013

@alena16 1. Raz tyzdenne. 2. Nevypisuje si,raz za stvrtrok,ale to sa ho tolko vypytujem,kto to je,ze to necha tak 😀 Ale nikdy tam nie je nieco,co nema byt,len ja som ziarlivec. 3. Ano nechavam po pozdrave a puse,ale vzdy sa opytam,ci sme vecer spolu 😉 Ja som skor chcela zistit aj tie ine "dovolovacky",aby som vedela zistit,aka som TOLERANTNA 😀

bodka13
24. jan 2013

@panki a tu sa ukázalo,že najskôr píšem až potom čítam celú diskusiu 😉 😀 ...predbehla si ma 🙂

miskakyska
24. jan 2013

..no tak ja som na tom ako
@kvetka_ a myslím,že nie som žiadna fúria....to skor ho musím poslať na pivo ja,ked chcem mať od neho chvíľku kľud 😎 ...sme už spolu 16ty rok(kokos to bežííííí 😲 ) a sme taka zohratá dvojka 😀

sissy27
24. jan 2013

@tehulka_mk môj má dovolené všetko bez obmedzenia, občiansky dostal, svojprávnosti ho nik nezbavil a ani ho nevlastním... ale ak spraví nejaký "prešľap", bude musieť niesť aj všetky dôsledky...
a môže ísť aj s ex na kávu - ale podľa toho s ktorou 😎 resp. môže ísť s hociktorou, ale aj s tými dôsledkami...
ale aby to nevyzeralo, že si u nás robí každý čo chce, tak
1. "na pivo" ide - hmmm spočítala by som na prstoch jednej ruky koľkokrát do roka ide - asi preto, že môže hocikedy 😀
2.internet - no neviem, netrávime spolu 24hod denne tak nemám podrobný prehľad ale čo viem, tak to nie je jeho hobby
3. ak niečo chcem / potrebujem - pomôcť,pomojkať pokecať... tak sa normálne ozvem a on nemá problém to spraviť, ale nečakám, že mi bude čítať myšlienky a uhádne, čo práve chcem (ale niekedy ozaj uhádne skôr ako to vyslovím 😀)

haslerka27
24. jan 2013

moj muz ide von po nasej vzajomnej dohode,neni problem ak dodrziava pravidla on aj ja,tak sa vzdy vieme na vsetkom dohodnut.s kamaratkami nechatuje,neviem nejak o nejakej blizkej kamoske,a vecer mame taky ritual,mame dva notebooky,bezi film,kazdy na svojom a tukame.a potom spolu spat.

klincek
24. jan 2013

1. odkedy mame deti (maju 1,5 r), bol s kamosmi vonku 2x, ja takisto. a raz sme boli aj spolu 😉
2. nove kamosky si nehlada, nema na to cas. a popravde, hladat si kamosky cez net mi nepride uplne v poriadku u zenateho chlapa..na co mu to akoze ma byt? s tymi starymi si obcas napisu a nemam s tym problem.
3. vecer chodim z prace domov ja, a teda ani by mi nenapadlo si sadnut k telke, uz na chodbe sa na mna zavesia deti a spravia mi program az kym nezaspia, co pokladam za uplne normalne.. a kym chodil z prace domov mm, tiez to nerobil. aj by som dost protestovala, keby ano.
takze asi vyzeram ako furia, ale podla mna je to takto normalne. a nastastie mame rovnaky nazor, ale keby sme nemali, tak by som to riesila. jasne, ze dospely clovek si nepotrebuje pytat dovolenia na cokolvek, ale mame rodinu a treba sa tomu prisposobit. na prvom mieste su povinnosti, vsetko ostatne az potom, aspon kym su deti male. aj ked je to niekedy hrozne frustrujuce, ale asi treba len vydrzat 😒

henikav
24. jan 2013

@sissy27 celkom si vystihla moj nazor a to doslova a do pismena

lea641981
24. jan 2013

😀 to co?

mata1001
24. jan 2013

boooze co tu riesite nazov temy...odpovede na otazky....1. chodi 1-2x do mesiaca,nevadi mi to...lebo chodim aj ja von s kamoskami a on je zatial s malym...2.neviem ci si pise alebo nie,lebo vacsinou je pri PC v noci a to ja uz spim...keby som mu na to prisla,tak mi to vadi,ale nic s tym nenarobim a ani nechcem...3.ked pride z prace necham ho, nech sa v klude naveceria,sadne si pred telku a popripade ked sa ide maly kupat tak mi pomoze ale ked nie tak nic sa nedeje...popripade ked potrebujem s niecim pomoct tak pomoze...

@tehulka_mk

80472
24. jan 2013

@kvetka_ si si istá, že by si mu v tom zabránila??? 🙂)))))) baby, nebuďte neivné, čím skôr to pochopíte, tým menej stresujúcich otázok a tém bude v tejeto sekcii. 90% chlapov si uhne aj manželstve 🙂 a ani sa to nemusíte nikdy dozvedieť, ale tak to je. 🙂

lubka1983
24. jan 2013

@kvetka_ presne