Čo vás robí šťastnou vo vzťahu?

goodidea
22. mar 2021

Ženy, dievčatá čo vás robí šťastnými vo vzťahu, čo očakávate od svojho partnera v partnerskom zväzku?

punka24
22. mar 2021

@goodidea mám teóriu že každý vzťah si vyžaduje 5 vecí:
1. Láska - musíme ľúbiť seba a aj partnera a byť milovaní mať k sebe úctu a podľa toho sa chovať
2. Dôvera - musíme dôverovať partnerovi a on by mal dôverovať nám
3. Vernosť - nepodvádzať ani jedna strana, musíme si byť vzájomne verní v každom smere
4. Úprimnosť - klamstvá ničia vzťahy, vždy by sme si mali hovoriť pravdu nech je akákoľvek
5. Komunikácia - problémy sa nevyriešia tichom iba rozhovorom a kompromismi... všetko sa dá odkomunikovať

Toto je 5 základných pilierov úspešného vzťahu. Ak jeden je narušený automaticky prestávajú fungovať ostatné... Minimálne toto vyžadujem od môjho muža a on odo mňa. Toto vyžaduje každý či vedome alebo podvedome od svojho partnera/partnerky.
Samozrejme je to len veľmi nahrubo napísané od tohto zakladu sa odvíja všetko ostatné od začiatku vzťahu až po prípad kedy sa žena sťažuje že muž nezapne práčku a žena nenechá muža pozrieť večer futbal... Toto je VEĽMI hrubý základ ktorý pomáha vyriešiť aj takéto problémy vo vzťahu ak obaja vedia ako toto aplikovať do svojho spoločného života...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hope87
22. mar 2021

@goodidea ked vidim a viem, ze ma miluje aj po vyse 10rokoch taku aka naozaj som...so vsetkymi chybami (musim priznat, ze nie vzdy je to so mnou lahke. Niekedy som dost tvrda a velmi emotivna a obcas vybusna 😀 ). Proste, aj ked ho velakrat serem a on mna, milujeme sa. Stale po mne tuzi ako po zene a dava mi to patricne najavo 😉 a velmi rad ma objima alebo len tak letmo chyti skoro vzdy, ked ide okolo mna. Je nam spolu dobre, aj ked sme mali velmi turbulentne obdobia, kedy to s nami vyzeralo kadejako. A musim povedat, ze on bol ten, ktory povedal tie spravne slova v tej spravnej chvili a len mi dokazal to, co som v hlbke srdca aj vedela, ze je to naozaj ten "pravy" a spravny chlap pre mna 🙂. Dokazeme spolu hovorit priamo a bez servitok. Hovorime o tom, co nas sere a co chceme a potrebujeme jeden od druheho. Nie je ani zdaleka dokonaly ale v podstate je to chlap na spravnom mieste. Nie vzdy suhlasime jeden s druhym ale aj o tom to je. Sme uplne ini a pritom vo vela veciach tak podobni...

maminkajanka84
22. mar 2021

Šťastnou ma robi moja rodina.Ze mozem mat v manzelovi oporu ,ze mi preukazuje lasku a lubi ma ,ze si ma vazi ,ako manzelku ,zenu a matku nasich deti.Ze mi povie po prebudeni v roztahanom pyzame ,ze sa mu pacim a ze je so mnou stastny.U nas sa drzime pravidla,ze ked je stastna mamina ,je stastna a spokojna cela rodina♥️

casavina
22. mar 2021

@goodidea že z dvoch duší sme jeden celok...už skoro 20 rokov ☺️
A veľký súhlas s prvým príspevkom 👍

goodidea
autor
22. mar 2021

Ďakujem za odpovede, pýtal som sa všeobecne ale aj v súvislosti, že tu často píšu ženy s tým, že ich trápi depresia.

jasomzabka
22. mar 2021

@goodidea vacsina veci v nasom vztahu ma robi stastnou, inak nie je dovod mat vztah...

kittykat22
22. mar 2021

@goodidea a co ma spolocne depresia s partnerskym zivotom? Rozumiem tvojej uvodnej otazke, ale nejako som sa stratila v dalsom prispevku s tym, ze to pises v suvislosti s depresiou. Takze chces vediet, preco su zeny depresivne vo vztahu?

unicornlady
22. mar 2021

Tak v súvislosti s depresívnymi stavmi (a to že ich v tomto období človek má častejšie, navyše vidím priateľa ešte menej), tak mne pomáha jeho vecný pohľad na vec, on má takú tvrdšiu povahu, tak nepodlieha moc emóciam. Keď príde, tak často stačí aj objatie a ten pocit, že bude to v pohode. A ak spolu len voláme, tak ten jeho nadhľad pomáha.

goodidea
autor
22. mar 2021

@kittykat22 tá otázka ma napadla v súvislosti s tým že tu je veľa takýchto príspevkov týkajúcich sa depresie

orta
22. mar 2021

myslim, ze mnoho zien ma depresiu skor z toho, ze su na vsetko same, sice muza maju, mozno aj lasku aj vsetko okolo toho, len taka nejaka prakticka pomoc s domacimi pracami a podobnymi vecami troskota, aspon co si vsimam vo svojom okoli

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
22. mar 2021

Depresiu zrejme mám, ale s mojím vzťahom nemá nič spoločné... Takže súvis tam byť vôbec nemusí...