Čo vás nakoplo plnohodnotne žiť?

9. jún 2020

Ahojte. Co Vas prosim nakoplo plnohodnotne zit? Ja uz stagnujem niekolko rokov a pocity bezvyznamnosti ma nicia. Nic konkretne neviem, nemam vysoku, nic ma nenaplna. Uz roky som na RD s dcerou ktora ma diagnozu. Manzel pracuje stale, furt sme same, pripadne sem tam je mala v skolke. Ja potrebujem uz vypadnut do prace. Muzovi sa vsetko lahko povie, vsak si najdi. Ale pri jeho neustalej praci a malej ( lekari atd.)to by bol nadludsky vykon, nemame tu ani starych rodicov co by nam pomohli. Nemuselo by ma to tak trapit kedze dobre zaraba, ale chapete byt cele roky doma to je na palicu. Co Vas prosim nakoplo ? Spravit si nejake kurzy alebo ? Netusim ani akym smerom sa uberat ked nemam konicky. Uz mam velmi vela x nutkanie zbalit si veci a odist s malou byvat do ineho meste aby som si mohla nieco najst , hoci s muzom nemame problemy aby sme sa odlucili.Aj nad podnikanim som rozmyslala :(. Vzdy ale ostane len pri uvahach. Nedokopem sa k nicomu

daganov
9. jún 2020

neexistuje nejaké zariadenie, kde by si mohla dcérku umiestniť, kým by si bola v práci? Nechaj ju manželovi na 48 hodín počas víkendu, aby ťa lepšie pochopil a ty vypadni k mame, kamarátke, tete, na wellnes, to je jedno. Ak je muž stále v práci, tak by mohli byť financie na opatrovateľku na pár hodín a ty keby si robila čo i len na polovičný úväzok, tak by ti to pomohlo. Aj keby si zarobila len na tú opatrovateľku, ale prišla by si na iné myšlienky, možno je aj nejaký príspevok, pozisťuj. Musíš dbať o svoje duševné zdravie, lebo to dlho nevydržíš.

pribinak
9. jún 2020

Kým je d éra v MS nemôžeš ísť pracovať? Aspoň na nejaký part tíme? Na začiatok hocičo, len aby si bola medzi ľudmi a popremyslala čo vlastne chceš robiť

karpina
9. jún 2020

Čo by iné mamičky dali za to mať taký spokojný život a starostlvého manžela, ako máš ty. Ty ešte čakáš pomoc od starých rodičov. Máš na starosti len jedno dieťa, síce s "diagnozou", ako uvádzaš.. Máš chuť sa zbaliť a ísť bývať do iného mesta.. nezvládaš pohodlný život, čo by si si počala sama s dieťaťom v inom meste? ako sa vraví, ked bolo koze dobre, išla sa klzať na ľad.

jana_eyre_2
9. jún 2020

Najlepšie človeka nakopne keď urobí prvý krok.. urob si kurz, akykolvek - hocičo aj maľovanie.. keď budeš medzi ľuďmi uvidíš že príde aj väčšia sila ísť nejakou cestou a naštartuje ťa to urobiť ďalší krok a aj si nájdeš to čo by ťa bavilo..

klaudiakaja
9. jún 2020

@karpina toto je taká sprostosť že až... keď bolo koze dobre 😆😁
Denno denne sa tá žena krúti v domácnosti, okolo dieťaťa, okolo chlapa.. ničím čím by sa napĺňala, či už tá jej vysnená práca alebo chodiť behať, cvičiť, venovať sa niečomu proste niekam vypadnúť od toho stereotypu ......

daganov
9. jún 2020

@karpina prepáč, ty si sa už niekedy starala o dieťa s diagnózou 24/7? Ja sa tej žene nedivím, že potrebuje ísť medzi ľudí.

karpina
9. jún 2020

@klaudiakaja @daganov Mne to príde prehnané, Sú ženy. ktore sa staraju o viac detí, manžel v krčme, rodina bez peňazí a zato ešte tie matky neutekajú, vlastne ani nemajú kam. Autorka má dobré zázemie a podmienky na výchovu choreho dieťaťa. Daganov ako vieš, že diagnoza jej dieťaťa vyžaduje starostlivosť 24/7 ? Kde si to vyčítala? Klaudiakaja, tiež ma tvoje sprostosti zrovna neočarili. :D

daganov
9. jún 2020

@karpina čo je nepochopiteľné na tom, že chce ísť tá žena po rokoch starostlivosti o dieťa do práce? Na jej mieste by som to urobila už dávno a nebola by sa dostala do takého psychického stavu, v akom je teraz. Ak jej manžel dobre zarába,nebude problém zaplatiť opatrovateľku, súkromné zariadenie, aby do tej práce ísť mohla. A je úplne fuk, akú má diagnózu, už len dieťa s ADHD, s Aspergerom dá zabrať, ak si naň stále sama. Nie každá túži po tom sedieť roky doma na rodičáku.

karpina
9. jún 2020

@daganov Vyjadrila si svoj názor na danú vec, ja takisto. Autorka sa rozhodne ktoré rady jej prospejú a ktoré nechá preplávať.

daganov
9. jún 2020

@karpina súhlasím, možno má len taký blbý deň, že všetko na ňu padá, ale skôr si myslím, že skutočne ide o vyhorenie. No zmeniť to môže iba ona sama

tenerifka
9. jún 2020

@karpina ja autorke kvitujem, ze si uvedomila, ze je nespokojna, a chce to zmenit, popracovat na tom. Ano, ako pises, su zeny, ktore sa citia naplnene, ked sa staraju o 3 deti a manzela maju v krcme, ved hlavne ze je co do huby, ale su zeny, ktore vedia, ze sa da zit aj inak

tenerifka
9. jún 2020

Autorka, nakopnut ta moze nejaky ciel, nieco, co ta bavi, cestovanie a vylety?, nove auto?, nove byvanie?,.....je toho vela, mozes si predstavit, ako zacnes pracovat a vas zivot sa zmeni k lepsiemu, co to usetrite a to o com snivas premenis na skutocnost. Manzel asi nie je predseda vlady ani prezident nadnarodnej spolocnosti, aby ste si nemohli vzajomne podelit starostlivost o dcerku, ked nie je v skolke. Co sa tyka tvojej prace, pises, ze nic nevies, nemas VS....no musis si viac verit, zacni hocikde, trebars v obchode s modou, nabytkom ci ja neviem, hocico, a popritom sa ti zase moze naskytnut nieco lepsie. Dostanes sa medzi ludi, budes nutena kazde rano pekne sa obliect, upravit sa, tvoje sebavedomie sa zvysi a pravdepodobne to aj tvoj vztah s muzom posunie k lepsiemu

danica2711
9. jún 2020

dobre, nie je to ľahké. Mať dieťa, vyžadujúce zvýšenú starostlivosť nie je ľahké, byť roky doma, často sama nie je ľahké. Ale skús takto:
1. Prestaň sa ľutovať, sú ľudia, čo sú na tom oveľa horšie.
2. V kľude si ujasni, čo by si chcela robiť. Dobre, nemáš žiadne koníčky, ale snáď sa nájde oblasť, ktorá by ťa aspoň trochu zaujímala. Ono totiž keď začneš robiť čokoľvek, čo ťa nebaví, tak to tvoj psychický stav ešte zhorší. Niečo predsa musíš nájsť, začni sa v tom trochu vzdelávať, kurzy, samoštúdium atď. a potom si začni hľadať zamestnanie, aspoň part time. Nebude to ľahké, nemáš vzdelanie, prax, referencie, ale možno sa ti zadarí. Práca, ktorá ťa bude baviť, ti dá vnútorné uspokojenie a pomôže ti. Ale ver mi, musí ťa to aspoň trochu baviť, inak to nezafunguje - zo začiatku možno áno, zmena prostredia, kontakt s ľuďmi, ale dlhodobo...

karolinakr
10. jún 2020

Ked sa prihlasiš na vysoku externe, začnes kurz 3x do tyždna poobede, najdeš pracu na polovičny úvazok, pripadne začnes niečo vyrabať, večer si pojdeš zabehať, budeš taka vyťažena, že ani nebudeš mať čas rozmýšlať nad sebou

karolinakr
10. jún 2020

Čo by ťa bavilo- kurz maĺovania, šitia,keramiky, aranžerstvo kvetin, balet, stepovanie, aerobik, nemčina, španielčina, behanie, plavanie, aerobik, posilovňa, pilates, externa vysoká? Ked muž dobre zarobi, a možeš začat podnikať kup si knihu 49 hrdiniek slovenskeho biznisu a maš tipy, čomu sa začať venovat. Alebo si k tomu vezmeš poluvazok, večer padneš unavena na hubu, že nebude čas na vyhoretosť
A samozrejme vitaminy, pohyb zvyšuje lepšiu psychickú pohodu