Čo vám pomohlo k rýchlemu zotaveniu po rozchode?

nikoletaniki
19. sep 2018

Ahojte baby ,
Prosím vás zaujímalo ma ako ste prežívali koniec vzťahu .. čo vám pomohlo rýchlo zabudnúť. Aká aktivita alebo ste len nechali čas plynúť dňom po dne ?
Za každú odpoveď vopred ❤️ ďakujem
🙂

kellypiu
19. sep 2018

kazdemu pomoze nieco ine, mne pomohlo, ked som sa zacala viac venovat sebe, praci, nasla som si konicky, zacala som robit veci na ktore som si predtym nevedela najst cas, zacala som chodit cvicit pravidelne, zacala som chodit po kurzoch varenia a kopu inych veci 🙂 len aby som na to nemyslela, aby moja mysel bola neustale nejako zamestnana 😉

prevenar
19. sep 2018

..sport , knizky , meditacia , pobyt v prirode , novy ciel v zivote

nerya
19. sep 2018

Zo začiatku klasika - víno a seriály a veľa spanku, neskôr keď už prešla najakutnejsia fáza tak som si vynovila trošku bývanie, pustila sa do cvičenia a do chudnutia, ostávala dlhšie v práci keď ma striedali dobre kolegyne na pokec, chodila do prírody...a potom si človek po čase uvedomí že to prešlo... Hlavné to nesilit, jasné že to boli jak šľak... Ale všetko chce čas... Ja si dnes už vždy vravím ach keby som už mala tie prvé mesiace za sebou, prípadne dní...a viem že to nijako neurychlim a potom sa len obzriem a zistím že je to za mnou... 😉 držím palce a pevné nervy 😢

janickacrazy
19. sep 2018

@nikoletaniki ja som si našla novú prácu, nové bývanie, pre dieťa som vybavovala novú školu, proste stále dačo nové bolo, tak ma to vcelku pohltilo a ešte som začala tancovať brušné tance, to bol taký fajn relax, samozrejme rýchlo nezabudneš, chce to čas, ale je dobre, ked máš čo robiť

deti95060810
19. sep 2018

nechala som plynúť deň po dni...vychutnala som si to samé dno a potom sa odrazila...som citlivejšia dušička, trvalo to pomerne dlho, ale už sa neobzerám za sebou...proste totálny koniec. 😉

tomiholjubavi
19. sep 2018

ja som vybíjala klin klinom 🙂 a veľmi mi to pomohlo. Uplne som preskočila fazu oplakávania nestastného osudu a rozoberania alternatívnych realít.

Zobrať to takým šusom nie je pre každého, ale mnohým to pomôže.

marseillefan
19. sep 2018

Mne pomohlo, že som si našiel novú, lepšiu partnerku 🙂

janulka2811
19. sep 2018

New chlap - kamarat ... praca,kolektiv atd ...

kiwi3
19. sep 2018

@tomiholjubavi pomoct to pomoze, len je malo pravdepodobne, ze ten novy vztah bude za nieco stat. aj ta naplast sa potom bolestivo strhava. ale asi su aj vynimky, teda vyzera to, ze tebe to vyslo 🙂

tomiholjubavi
19. sep 2018

@kiwi3 vyšlo 🙂 vo februari som sa rozvádzala a v marci randila s mojim druhym mužom 🙂 už sme spolu siedmy rok 🙂

fokuska
19. sep 2018

@tomiholjubavi Podla mna preto, ze si ten predosly vztah mala vnutorne v sebe vyrieseny uz skor.
Je rozdiel, ci je clovek zaskoceny rozchodom lebo to necaka, ci ho sam iniciuje a rozmysla nas nim dlhsie a teda aj spracuvava to v sebe dlhsie ;)

tomiholjubavi
19. sep 2018

@fokuska to je pravda...kym som sa konečne rozhupala k rozvodu, rok a možno aj dva som držala len preto, lebo som mala predsudky sa rozviesť. ale aj tak...za ten mesiac, kym som si našla druheho, som riešila jalové uvahy, či som spravila dobre...potom, s novou laskou, všetko okolo rozvodu instantne upadlo do zabudnutia. bol to velmi oslobodzujuci pocit.

anabella111
19. sep 2018

Uz som to niekde dala..ale ja som vzdy sla po satisfakcii..Uz som ho poznala..vedela som ..co na mne miloval...a vedela som aj to..ze som mu dala vsetko..co som mohla..a ze to vsetko sa len tak nevyparí..Vzdy som si predstavovala..ako ho stretnem ako to moje najkrajsie a najlepsie ja a uvidim lutost a tuzbu v jeho ociach..a vzdy som videla..Ale uz mi na tom nikdy nezalezalo...Ale druha vec je..ze ked uz som zo vztahu odchadzala..tak uz davno pragma prevalcovala city..a ja som vacsinou vzdy pocitila okrem nostalgie aj ze mi odpadlo bremeno z pliec a naval akejsi novej sily ..chuti..radosti z novych mozností..Nikdy som vsak nebola opustena..To je isto iny pocitovy des..Lenze zas ..viem aj preco ma nikto nikdy neopustil..lebo som ich vzdy prezieravo predbehla..😁

lintu
19. sep 2018

Zabudnúť ti pomôže len čas. Človek si po rozchode musí prejsť určitými fázami, počas ktorých kadečo pochopí a to mu postupne pomáha uzdravovať dušu. Až sa na konci toho všetkého raz zobudíš a vieš, že je už fakt koniec. Že už ti ten druhý nechýba. Že si slobodná. Každý si túto cestu prejde samozrejme svojím spôsobom, no čo tak sledujem aspoň v okolí, málokto s týmto procesom dokáže vybabrať. Zväčša to chce fakt len ten čas, aby človek dokázal opäť normálne fungovať.

warholette
19. sep 2018

Kedysi davno som citala, ze vztah bude tolko doznievat a boliet, kolko trval. Takze ak si s niekym bola mesiac, o mesiac si na neho ani nespomenies. Ak si vsak s niekym rok alebo dva, bude ti trvat rovnako dlho, az kym dotycneho vypustis z hlavy.

eriksonka1234
20. sep 2018

@warholette s týmto tvrdenim z vlastnej skúsenosti nemôžem súhlasiť

anabella111
20. sep 2018

@warholette ...Sa za hlavu teraz chytia vsetky po krachu dvadsatrocnych vztahov..😊

sasesoe
20. sep 2018

@warholette toto bolo v niektorom sitcome 😉

sasa1983
20. sep 2018

@anabella111 marylin monroe to takto povedala. Že lepsie je chlapa opustiť skôr, ako on opustí Teba...

lopka1313
20. sep 2018

@warholette boli sme spolu 2 mesiace a po 2 rokoch stale nie som uplne spamatana. Obcas je to ovela dlhsie, obcas ovela kratsie. Mam partnera, je uzasny a milujem ho, ale na toho jedneho nezabudnem asi nikdy. Aj ked to boli len 2 mesiace.

janickacrazy
20. sep 2018

@lopka1313 ja mám presne rovnakú skúsenosť, raz sa mi stalo, že boli sme spolu 3 mesiace a z rozchodu som sa dostávala skoro 3 roky, až sa všetky moje kamošky čudovali, po 7 ročnom vzťahu som bola skor v pohode, veľa záleží na okolnostiach

sasa1983
20. sep 2018

Ja to vidím trošku inak a nie žeby som mala patent na múdrosť. Ale každý jeden človek ktorý príde do našich životov je tu s nami daku obmedzenú dobu. Niekto pár týždňov, iný roky. Nakoniec aj tak každý odíde a/alebo odideme my. Mňa keď má niekto opustil, alebo ja som niečo skončila, tak som sa vždy snažila to vziať v podobnej note, a nesnažila som sa silou mocou na neho zabudnúť. Ale vziať to akože predtým v mojom zivote nebol a potom bol a teraz zase nie je..týka sa to frajerov, kamaratov/ky, milencov, kolegov, ..

marseillefan
20. sep 2018

@janickacrazy okolnosti boli predpokladám také, že po 3-mesačnom vzťahu si dostala kopačky ty a po 7 ročnom zasa on 🙂

janickacrazy
20. sep 2018

@marseillefan ako si to uhádol? 😂😂😂

montemotherone
20. sep 2018

@nikoletaniki nový vzťah vraj môže niekedy pomôcť, ale nemusí dlho vydržať. Vôbec som kedysi netušila, že existuje pojem "prievozník" 🙂 Prechodný vzťah medzi dvoma vzťahmi https://m.spoznajmesa.sk/a/prievoznik-v-laske/

stelak
20. sep 2018

Cas... zhruba 12 mesiacov, ale vsetko prejde a ostatne k tomu patri

nicoli02
20. sep 2018

vyznieva to asi ako klišé, ale fakt jediná pomoc a účinná je len čas, to len musí prebolieť, viem, že ľahko sa to hovorí, ale v praxi je to oveľa ťažšie, ale ono to prejde, len si treba uvedomiť to, že týmto sa život nekončí...

warholette
20. sep 2018

@montemotherone to nie je ziadna novinka, ale "rebound". Clovek sa da dokopy, olize si rany, a najde si niekoho dalsieho.

madeleine
20. sep 2018

V prvom pripade novy chlap, ktoremu vlastne vdacim za to ze som mala odvahu z nefunkcneho vztahu odist. V druhom pripade terapeutke, ktora mi pomohla nadobudnut sebavedomie, pochopit, kto som ja, mat sa rada a cez to vsetko najst toho spravneho 🙂.

Btw. cas, po rozvode som na exa prilezitostne myslela este 3-4 roky. Po rozchode na byvaleho este dodnes obcas (7 rokov). Ani v zlom ani v dobrom. Proste su situacie, kedy mi ich rozne veci pripomenuli a kedze obaja dost dlho do mojho zivota patrili, dlho sa v mojich myslienkach este nachadzali/nachadzaju.

codal
20. sep 2018

Po rozchodu s manželem jsem odjela na měsíc jako dobrovolník na dětský tábor jako pomocná síla do kuchyně do Recka. V tu chvíli jsem tam byla jen já, řešila jen základní životní potřeby jako jídlo, pití (ano, každý večer se popíjelo😀), spánek a ... (malý letní románek, který tam začal a skončil😀)... Vrátila jsem se s krásně vyčištěnou hlavou... Ne, že bych pak už byla v pohodě a za vodou,ale spoustu věcí jsem si tam ujasnila a hodně mi to pomohlo... Pak jsem taky obměnila šatník (hodně jsem diky rozvodu shodila), začla chodit na masáže, do divadla, na koncerty, hromadu času trávila s přáteli, prostě jsem si začala užívat svobodný život (byla jsem zadaná od 18 do 28), takže jsem si ho moc neužila😀...