Čo si obliecť na pohreb snúbenca ako budúca nevesta?

27. sep 2020

Dobrý večer.... pre pár dňami mal snubec autonehodu ktorú žiaľ neprežil.💔💔... 1.5. 2021 mala byť svadba... a
nevie mi niekto poradiť či by som si mala na pohreb ako jeho skoro manželka obliecť niečo biele ako nevesta alebo nie ... viete mi niekto pomôcť??

kitycat
27. sep 2020

Cierne... Je mi luto🖤

adalmba
27. sep 2020

Určite nie biele, čierne ako budú mať všetci...

erikaa09
27. sep 2020

Viem ze sa raz robili take pohreby ze ak bola snubenica alebo priatelka tak boli v bielom :(... skus sa opytat rodiny :( ale ja by som volila ciernu :( uprimnu sustrast

hettinka
27. sep 2020

Uprimnu sústrasť.
Kedysi bol zvyk, že v takomto prípade šla snúbenica v svadobných šatách. Ale uz sa to asi nedodržiava v mestách. V dedinách niekde ešte áno.
Daj si to, v com ti bude pohodlne. A veľa síl.

alzbetka71
27. sep 2020

No áno robilo sa to kedysi ale tiež by som sa spýtala rodičov čo oni na to. Ja osobne by som si dala čierne. Úprimnú sústrasť

zuzka1_zuzka1
27. sep 2020

Úprimnú sústrasť... Aj ja by som išla do čiernej, samo o sebe to bude ťažké, v bielom by bolo ešte viac...

suge
27. sep 2020

Úprimnú sústrasť. Mne nedávno zomrel bratranec a jeho nastávajúca bola na pohrebe v čiernom, biela by podľa mňa pôsobila nepatrične.

viikkki
27. sep 2020

Úprimnú sústrasť 😪ja by som volila čierne šaty 😓

lintu
27. sep 2020

Podla toho, ako to citis. Ale ak sa chces vyhnut zbytocnym pohladom a otazkam, radsej by som sla do ciernej.

rosalie1411
27. sep 2020

Je mi to veľmi ľúto.. Bud silná 💗

Pred par rokmi som bola na takomto pohrebe a snúbenica mala biele šaty.. Každý to chápal a u nás v dedine sa to takto bežné robí, ale sprav tak, ako sa ty cítiš.. 😒

babi81
27. sep 2020

ja som sla v ciernom.uprimnu sustrast, prajem vela sil.ked taketo nieco citam sa mi crati vsetko spat o par dni tomu
bude 11rokov, a niekedy mam pocit, ze to bolo vcera

nika11103
27. sep 2020

Úprimnú sustrast :( nebiem si to ani len predstaviť ani len predstaviť ... ani ro čo prežívaš .. nás tiež čaká svadba a ... nemám slov prajem ti veľa síl ... ja by som išla v bielom, je to podľa mna taký nejaký znak, že si jeho nevesta aj keď odišiel 😥 chod v tom ako to budeš cítiť každý to pochopí 😢 drzkaj sa

cookie29
27. sep 2020

A ako to cítiš Ty? A jeho rodina? Úprimnú sústrasť

zuzanka.zuzu
27. sep 2020

úprimnú sústrasť... ja som bola na pohrebe kde nastávajúca bola vo svadobných šatách, svadbu mali mať tuším o 3 týždne ☹ NIKTO neriešil oblečenie - tzn. obleč si čo ty uznáš za vhodné

zdena1990
27. sep 2020

jaj bože uprimnu sustrast nie je to nahodou ta nehoda pri Kolte?

mpg
27. sep 2020

Raz som bola na takom pohrebe a tá budúca nevesta mala čierny kostým a pripnuté na ňom také ako sa nosí na svadby, taká biela ozdoba.

mpg
27. sep 2020

Svadobné pierko sa to volá.

zdena1990
27. sep 2020

par rokov dozadu bol u nas taky pohreb mlady lesnik tragicky zahynul mal mat svadbu snubenica mala biele šaty a kyticu

lussyl5
27. sep 2020

To s bielymi šatami je dávnejšia tradícia,na niektorých dedinách sa ešte dodržiava,ale už veľmi málo,ak ťa o to jeho rodina nežiada tak nerieš a normálne si daj niečo čierne.Drž sa prajem veľa síl,pozeraj hlavne na seba aby si to ty zvládla.

nels123
27. sep 2020

Uprimnu sustrast :(

kvetinka75
27. sep 2020

Ja by som isla v ciernom. A uprimnu sustrast

mariejenka
27. sep 2020

Mne zomrel kamarát,bol slobodný,a jeho rodina má požiadala,aby som šla symbolicky za nevestu. 😢Mala som ale normálne čierne oblečenie a v rukách som niesla vankúšik s dvoma svadobnými pierkami...to bolo 10 rokov dozadu. Moja mama bola tiež tatko požiadaná ,keď sa zabil tiež jeden slobodný chlapec,to bolo niekedy v roju1978? A vtedy ešte bola v bielom, videla som fotky😞😞... každý kraj,iný zvyk,aj rodine ako uznajú za vhodné. Ale tebe zomrel reálny snúbenec,veľmi ma to mrzí, prijmi moju úprimnú sústrasť,veľa sil. Šla by som v skutočnom,čiernom. Ale možno nejakú symbolicku by som si dala, takú kyticu a to mu dala na poslednú cestu 💔💔💔💔 je mi to ľúto.

ave17
27. sep 2020

Prijmi moju úprimnú sústrasť

adamka25
27. sep 2020

Čierne, urcite nie biele

jeanne14
27. sep 2020

Úprimnú sústrasť 😢
Je to na tebe, mne vravel ocino keď zomrel jeho kamarát (28rokov dozadu) a mal sa tiež ženiť, že jeho snúbenica šla v bielom, a na tácke niesla prekrojené jablko, zrejme ako symbolika obrúčok.

autor
27. sep 2020

@zdena1990 áno je to ta nehoda 💔

autor
27. sep 2020

@erikaa09 jeho mamka mi povedala že si mám dať bielu blúzku ale že on by bol určite rád keby som sa s nim prišla rozlúčiť ako jeho nevesta ...to isté mi aj moji rodičia vraveli ... len neviem či to ja zvládnem ísť v bielom 😔

autor
27. sep 2020

@zdena1990 kytičku mu chcem nechať pri ňom ak budem môcť...

zdena1990
27. sep 2020

ešte raz uprimnu sustrast držte sa poznam ich rodinu s jeho starkou som volakedy robila

autor
27. sep 2020

@jeanne14 o prepolenom jablku som počula aj o zlomenej bielej ružičke niečo ako znak zlomeneho mladeho života