Čo si o tomto myslíte?

18. feb 2024

S manželom sme spolu 10r, máme 5r a 6r deti. Manžel robí od 6 do 16 každý deň. Ja mám prácu od 7 do 15 a ešte mám brigádu po večeroch a cez víkend. Na domácnosť som sama, muž mi nepomôže nič. Deťom sa venuje, zahrá sa s nimi keď ja chodím na brigádu, aj ich zoberie von raz za čas. Deti ho zbožňujú, majú pekný vzťah. Ja keďže chodím na brigádu plus na domácnosť som sama, tak bývam stále unavená nevládzem. Koľkokrát ani nemám čas poriadne ani deťom sa venovať a na seba čas už vôbec.
Poslednú dobu manžel mi to vyčíta že som lenivá, keď nemám energiu ísť s deťmi von povie mi že som hnila a len doma by som bola. No ja fakt nevládzem. Spánok tiež nula bodov, deti nechcú spať vo svojej izbe, stále behajú ku nám a spíme všetci štyria v spálni. Potom som nevyspata.
Manžel povedal že on by potreboval 3 ženy, že jedna by chodila do práce, druhá by sa venovala deťom a tretia domácnosti. Že evidentne ja nič nezvladam.
Tiež nemám stále chuť ani na sex, čo sa mu tiež nepáči.
No čo mám robiť aby som viac vladala? Kde nabrať silu a energiu? Poraďte

zuzubb007
18. feb 2024

No tak zrušila by som brigády a prácu cez víkend a hneď budeš všetko stihat, nech brigáduje muž po večeroch a je po probleme

viestta
18. feb 2024

Tvoj muz je blbec, ale to uz vies. Ty nehladaj sposoby kde nabrat energiu ale sposob ako rozdelit starostlivost o domacnost a deti medzi vas dvoch. A zrus brigadu.

mabenn
18. feb 2024

ja by som "manzelovi" umoznila si tie 3 zeny najst, ale urcite by som nebola jedna z nich...tvoj muz k tebe nema ziadnu uctu, neviem, preco potrebujes tak vela pracovat, zrejme z financnych dovodov, preco on nie je schopny vas zabezpecit tak, aby ty si nemusela okrem prace mat aj brigadu? fakt, toto je cele zle...a vztah k detom moze mat alebo hrat neviem aky, ak k tebe sa sprava tak, ako pises, vytvara detom obraz zeny-matky ako otrokyne

thoughtfulweirdo
18. feb 2024

Posadiť manžela k stolu a slušne konštruktívne začať rozhovor o tom, že je nevyhnutné prerozdeliť povinnosti v rodine. Kľudne napísať zoznam a ku každej položke pripísať, kto to teraz robí, aby to mal aj vizuálne.

liv1
18. feb 2024

@zuzubb007 presne.

Autorka dievcata ti povedali dobre, a ty mu navyse povedz, ze by si potrebovala 3 muzov. Jedneho co dobre zarobi, aby si ty nemusela tolko makat, jedneho co v domacnoati pomoze a jedneho co je na teba mily, uctivy a ceni si co pre rodinu robis.

zmrzlinka2021
18. feb 2024

Zrus brigádu a polovičný úväzok

sense
18. feb 2024

Nuž treba mu povedať keby si nebola nútená mat dve práce tak by stíhala aj domácnosť v opačnom. Prípade ty máš dve práce tak on by mal mať prácu a domácnosť.
Ale sama dobre vieš ze toto je najmenší problém vo vašom vztahu

deniska2706
18. feb 2024

Zober sa na víkend preč niekam s kamoskou na wellness a jeho nechaj doma s deťmi a so všetkým. Nech si skúsi, a ty si aspoň oddychneš.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mili2016
18. feb 2024

Všetci nadávajú na tvojho muža, no možno by si mala pouvažovať ty sama či peniaze sú viac ako rodina? Zruš brigádu a hotovo . Ak sa to tvojmu mužovi nepáči má smolu nech ide na brigádu on. Ty si v prvom rade matka s nie stroj . Naozaj nechápem matky ktoré idú cez mŕtvoly len aby viac zarobili na úkor svojej rodiny.

lavender94
18. feb 2024

Tak keď chce mať muž pokoj od domácnosti, logicky by mal byt s brigádou iniciatívny skôr on. Či on je ten typ feministu, ktorý ma rad emancipáciu len pokiaľ to jeho neobmedzuje? Čiže vyrovnane financie ale ženské práce su stále ženské?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
18. feb 2024

zrus brigadu a posli tam muza... ak ty mas byt v domacnosti ako za starych cias tak on ma byt ten co zivy rodinu .. a tie mu povedz ze by si potrebovala 3 muzov

olimuc
18. feb 2024

Nech chodi muz este na brigadu … ked doma nepomoze, tak nech zarobi viac. Tvojim problemom nie je, ze si unavena, ale ze on je debil. Raz by povedal v takejto zostave, ze som hnila alebo ze potrebuje 3 zeny … potreboval by 3 ale zuby …

marcellka32
18. feb 2024

A prečo nejde na brigádu muž večer?? Ty máš prácu cez deň, večer brigádu, cez víkend brigádu, kedy si s deťmi???
Okamžite by som zrušila večerné aj víkendové brigády a hodila veľmi vážnu reč s mužom, za stolom...
A slová leniva a hnila nech si nechá, dovoľuje si k tebe až moc, nesmieš to dovoliť!! Nech ide večer na brigádu on !
Až som sa zas vytočila zrána

nini1978
18. feb 2024

@deniska2706 cez víkendy chodí brigadivat

minenkak
18. feb 2024

Ty máš tri roboty (pracovný úväzok,brigádu a domácnosť)on jednu a TY SI LENIVÁ? Zruš brigádu a domácnosť s deťmi spolu a potom chlapec uvidí ,ako jemu klesne energia a tebe vyskočí a chudák potom bude nešťastný,že ti nestíha v sexe

marcellka32
18. feb 2024

Ani by som sa toho tvojho nepýtala, zrušila večerné aj víkendové brigády, ak chce pán manžel viac peňazí, nech sa paci- končí o 16.00 nech smeruje do ďalšej práce...ty si deti ani neuzijes ....

mabenn
18. feb 2024

5 a 6 rocnemu dietatu sa treba venovat, byt s nim a nie chodit po brigadach, aby bolo z coho platit ucty...ten lenivy a neschopny je tu zrejme on...na porovnanie: mam 5rocne dieta a kvoli tomu a v sulade s dohodou manzela, ja mam skrateny uvazok, aby som mohla sa viac venovat dietatu, sebe, rodine a zivotu...vie dieta postrazit, ked idem na sluzobnu cestu, alebo mam v praci nieco dolezite...jeden druhemu si vychadzame v ustrety a povinnosti si delime a striedame...asi tak nejak to ma fungovat

autor
18. feb 2024

Má brigádu chodím preto lebo nám to nevychádza finančne. Muž čo zarobí z toho zaplatí hypotéku a energie všetko okolo domu. Čo ostane dáva na poistky a do investovania. Ja zarobím minimálku z toho kupujem všetko deťom škôlka obedy oblečenie topánky atď, lieky a tak. A nič mi neostane navyše preto som si našla brigádu. Aby sme mohli zájsť občas ma výlet alebo na zmrzlinu s deťmi.

januska12323
18. feb 2024

Takýto debil sa z neho stal po svadbe a deťoch alebo bol taký vždy? Prečo si to od neho necháš a rozmýšľaš kde nabrať energiu? Stačí zrušiť brigádu, prehodiť domácnosť na neho keď ty si "lenivá" už to robiť nebudeš a ešte aj každý večer vyžaduj sex, možno mu to dôjde. Keď nie lopatou po hlave.

panonia
18. feb 2024

A nedá sa nájsť lepšie platenú prácu?

mabenn
18. feb 2024

jake investovanie potrebujete? deti si budu z detstva pamatat matku, co nie je doma...nie ten obcasny vylet a zmrzlinu, na ktore mama musela zarobit...

daniela2202
18. feb 2024

Jednoznačne si prepracovaná, raz ti móže telo povedať " a dosť " .... uber zo svojich povinností - peniaze nie sú všetko 👉👉👉

mogaa
18. feb 2024

zrušiť brigádu....ono je rozdiel ak peniaze nutne potrebujete alebo sa len chcete mať lepšie....v prípade že peniaze nutne nevyhnutne potrebujete, treba rozhovor s mužom že nech brigáduje on a ty sa budeš starať o domácnosť a deti.....ak ich ale nevyhnutne nepotrebujete na prežitie, tak zruš brigádu....aspom na čas, račej sa uskromniť ako "vyhorieť"

mogaa
18. feb 2024

Chápem že chceš deťom dopriať aj výlety aj drobné radosti ako zmrzlina, zákusok a podobne, ale naozaj to nie je nevyhnutné ak to ide na úkor teba....únava sa skôr či neskôr prejaví...daj si aspom mesiac dva pauzu a potom zase môžeš uvažovať o brigáde...ale toto by som prebrala s mužom - nech vie dôvod a nech sa snaží aj on viac zapájať alebo viac zarobiť....ak zarábaš minimálku, tak by som hľadala inú prácu.....tu brigáda nie je riešenie lebo len viac času stráviš v práci, račej vezmi prácu kde viac robíš ale zarobíš v pracovnej dobe...ak sa aj viac v práci narobíš ale zarobíš viac, máš viac času na oddych...takto beháš z práce do práce, máš síce viac peňazí ale telo nemá čas na oddych

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
18. feb 2024

Jeden alebo druhy skuste si najst lepsie platenu pracu. A ked ty si ta, ktora maka navyse, tak o deti a domacnost sa ma viac postarat on. U nas je to muz, co viac robi, preto ho nenutim, aby prilis pomahal.. ani ked deti boli male...

anjelicek26
18. feb 2024

Obaja hladajte intenzivne normalnu pracu, kde zarobite viacej. Nie to takto platat... to aku mate vysoku hypoteku a energie, ked len na to staci muzov plat? To muz neriesi nijako, ze ani na chleba by z jeho platu nebolo? Poistky (okrem poistenia nehnutelnosti) nepotrebujes, investovanie ak na to nemate - tiez nie.

lenka567899
18. feb 2024

Takýto život ty kokos.. a potom že ženy v iných krajinách sú utláčané.. Slovenky sú najutlacanejsie ženy ktoré poznám