Čo si o tom myslíte?

natalym
2. nov 2014

Chcem sa opýtať, čo si myslíte o tejto situácii: manžel urobí manželke prekvapenie a zoberie ju do kina.
V kine pri pokladni stojí ako tĺk, usmieva sa a manželka keďže nechce byť sprostá, tak tie lístky zaplatí.

pribinak
2. nov 2014

A nehospodaria spolu? Nemajú prístup k úctu toho druhého?

k_a_j_k_a
2. nov 2014

Hm, kedze su manzelia, nepride mi to az take divne. Ved tie peniaze idu zo spolocnej kasy. Ale zase zavisi od toho ake maju vztahy. Mne nerobi problem zaplatit aj ked ma MM "pozve". Vacsinou platim aj tak z jeho penazenky 😀

sissy27
2. nov 2014

tak môj otec vždy tak vtipne poznamenal, že nemôže robiť všetko, aj pozývať aj platiť 😀 ale bolo to vždy len v rámci srandy 🙂
a čo si o tom myslím? no že je lakomý a teda si myslím, že manželstvo je aj o tom, že už nie je tak celkom moje a tvoje, ale naše... aj čo sa financií týka... a asi by sa mi všetky kontrolky rozblikali, lebo ak toto spraví s kinom, tak potom ak ona ostane na materskej, tak ju bude vydeľovať?

sono2
2. nov 2014

Tak to mi ani nepríde akoby boli manželia, lebo keď sú, neni jedno kto plati? Mňa sa mm vždy pýta, máš peniaze? Alebo ja jeho. Sa vždy dohodneme kto zoberie peniaze. Čo ti na tejto situácii vadí? Veď sú manželia nie a ti majú spoločné všetko, aspoň, tak by to malo V rovnocennom vstahu byť.

oladuna
2. nov 2014

Super prekvapko.asi by som sa otocila na podpatku.nie je ten manzel nejaky trapak?

katarinamarkova
2. nov 2014

v suvislosti s mojim manzelom ma napadaju dve veci
- zabudol si penazenku v aute, doma, al. netusi vobec kde....zase raz...
- jeho penazenku mam ja v kabelke, lebo bezne mu ju tam nosim ked niekam ideme...on kabelky totiz odmieta a penazenku ako aj ost. veci niekde zabuda 🙂 tak mi chce usmevom nenapadne naznacit ze prosim si svoju penazenku.

ale ak by to bol zamer, ze zaplat ty! tak moja reakcia by bola asi dost kruta - kupila by som listok iba sebe 🙂 a povedala, ze sa stretneme pred kinom po filme 🙂

hradnapani
2. nov 2014

myslim si, ze manzelka je hlupa, ze to zaplatila. Ak to malo byt pre nu prekvapenie, nevidim dovod, preco by nemala urobit aj ona prekvapenie pre svojho muza tym, ze by to proste nezaplatila. Viac by to uz neurobil 😀
ako, moze sa stat, ze si clovek zabudne penazenku, ale da sa to aj normalne vysvetlit a aj akceptovat, ale toto by ma asi nastvalo 🙄

nez
2. nov 2014

roztomilo rovno pri plateni " zlatko, pani caka, ze tie listky aj zaplatis 🙂 " a nemusela by si nic domyslat...vedela by hned, ze vo co go ;)

caoli
2. nov 2014

akoze toto fakt??? ja som asi zo starej skoly, ale doteraz zijem v presvedceni, ze kto pozyva, ten plati. teda ak to pozvanie bolo jasne formulovane ako pozvanie. a zvlast, ak je to muž a teda gentleman. ci taki uz neziju?
tak mne by toto urobil len raz. vlastne ani to nie, otocila by som sa na opatku a to hneď... asi. mne sa to totiz nikdy nestalo, ten moj je tiez zo starej skoly 🙂

irusa
3. nov 2014

tak záleží od toho aký máte vzťah

operaphantom
3. nov 2014

No cele je to nejake divne.
Ked chlap pozve mal by zaplatit, to je jasne. Aspon tak sa to robi v zaciatkoch vztahu. No ked su manzelia, tam su asi vydavky spolocne, takze by to az taky problem nemal byt, ci?

Ako osobne su mi NASMIECH manzelske alebo dlhorocne pary, kde si kazdy plati sam za seba a delia sa o kazdy cent ako dvaja zglosi. Videl som to u jedneho kamarata ako sa so svojou dlhorocnou frajerkou natahoval o centy, lebo on je nieco zaplatil a potom zas ona nieco. UPLNE TRAPNE !!!! Ja som za to aby manzelia mali jeden spolocny ucet a nie si to trapne delili na moje a tvoje.

henikav
3. nov 2014

Tu naozaj zalezi od toho ci su kazdy zvlast s peniazmi, alebo spolu, u nas by to bolo fuk, vsetko je nase spolocne, bez ohladu na to kto kolko prinesie, takze je uplne jedno z ktorej penazenky to odide. Ale ak su zvlast s peniazmi, pozval ju do kina a ked trebalo zaplatit, tak sa jednoducho urobil nepricetnym, je to z jeho strany maximalne chrapunstvo

dzejn80
3. nov 2014

Normalny debil 🙂

klincek
3. nov 2014

to je strasne trapne☹
aj ked su peniaze v manzelstve spolocne, pozvanie partnera/ky na spolocne straveny vecer by malo byt charakteristicke tym, ze pozyvajuci pripravi celu akciu vratane platenia za listky, uctu v restike atd. je jedno, ze ide o spolocne zdroje, proste ja vytiahnem asoju penazenku a zaplatim... pozvany partner by sa v tej chvili nemal starat o nic, len si uzivat vecer. inak je romantika v..tahu.
ak by si chlap zabudol penazenku a priznal sa mi este predpokladnou, tak sa na tom spolu zasmejeme a skonstatujem, ze mi to musi vecer vynahradit nejako inak 😉 ..ale ak by sa stalo toto, ja mam po nalade a my obaja po peknom vecere 😒

sasajka
3. nov 2014

Manželovi prekvapenie vyšlo...prekvapil polovičku rovno dvakrát 😕

nela1916
3. nov 2014

Tak presne kvôli tomuto si stojím za tým, že by sa mali manželia pred svadbou ale že poriadne spoznať. Trochu mi to pripomína môjho bývalého, ani jeho vtipy neboli vtipmi a 80 percent hádok bolo o jeho trápnom humore a potom ešte o tom, že ho bavilo vytáčať ľudí (z pohľadu vzťahu a našej vzájomnej komunikácie absolútne kontraproduktívne veci). Myslím, že niektorí muži takto jednoducho fungujú, ale na druhej strane ak sú inkriminovaní už manželia, čo sa manželka čuduje? Eventuálne si toto ešte viem predstaviť ako akýsi truc / malú pomstu za niečo, tichý vzdor voči správaniu manželky, musia vedieť len a len oni dvaja.

iza29
3. nov 2014

No my máme spoločnú "kasu", takže je úplne jedno, kto platí 🙂 Síce stále zaplatí manžel, lebo sa vyjadril, že sa nechce cítiť trápne

luboslavap
3. nov 2014

Tvoj manžel teda vie ako ženu prekvapiť a to hneď dvakrát...=) myslím, že keď už pozýval, mohol to zaplatiť i keď to ide zo spoločných peňazí..pokazil celé to milé prekvapenie..nie?

mala_hobitka
3. nov 2014

Myslím že ten chlap je magor. A toto určite nie je prvý krát čo by sa prejavil takýmto spôsobom.

Keď niekoho pozvem tak platím. Tu nejde o to že peniažky idú zo spoločnej kasy. Bez ohľadu na BSM môžu mať manželia každý svoj účet, spoločný účet alebo kombináciu spoločný účet ale aj vlastné účty. Fór je v tom, že je niekto pozvaný, nemusí mať so sebou peniažky, kartu nič alebo má len pár drobných.

Ale hlavne ide o princíp. Keď toto žena zažije počas randenia,normálne zmýšľajúca žena takého chlapa rýchlo pustí k vode - toto sú veci spojené s lakomstvom, chrapúnstvom a nevychovanosťou takže príjemných príhod vo vzťahu je oveľa viac. Tie ostatné sa vydajú a divia sa čo majú doma.