Čo si myslíte o správaní môjho manžela?

laulin
19. sep 2016

Ahojte baby. Rozhodla som sa, že sem napíšem. Vlastne ani neviem čo od toho očakávam, asi len váš názor, možno radu. Tak na začiatok by som sa vám mala predstaviť. S manželom sme spolu dlho - 11 rokov, od strednej. Zasnúbení sme boli asi 3 roky, vzali sme sa až keď som bola tehotná, teda manželmi sme niečo cez 2 roky. Máme jedno dieťa (21 mesiacov) a teraz čakáme druhé 🙂 Deti sú plánované, to prvé sa nám dlho nedarilo. Môj muž je super, som spokojná, vie sa postarať, navariť, upratať, proste v tomto smere je všetko v poriadku 🙂 Keď sme neboli rodičmi, tak sme veľa voľného času trávili s našimi spoločnými kamarátmi, sme taká väčšia partia. V tej partii sú už takmer všetci rodičia, takže je to super.
No a teraz sa dostávam k môjmu problému. Možno to problém ani nie je, no ale nedá mi to dlhšie spávať. Môj muž pracuje v jednej firme a kameň úrazu sú jeho kolegyne. Majú v robote dobrú partiu, chodievajú spolu napr. do Tatier na túru, ale aj sadnúť si. pokiaľ je to niečo oficiálne, tak mi to samozrejme nevadí. Ak je to niečo čo majú dlho naplánované (ako napr. tie Tatry) alebo zvyknú na Vianočné trhy tradične chodievať, tak to prekusnem. No ale teraz idem napísať situácie čo mi vadia. Nejdem siahať do minulosti, ale v minulosti boli veľmi podobné situácie, ale popravde už si na to moc ani nespomínam, už by som to nevedela konkrétne opísať. Ale nedávno som si povedala, že si to budem viac všímať a aj pamätať. Ide hlavne o jednu kolegyňu s ktorou si dobre rozumie. Zvyknem chodievať s malou k mame na víkend. Občas.
Tak takto som raz bola cez víkend preč. Môj manžel si ku nám zavolal tých kamošov z našej partie. A už som si neni istá, či mi hovoril, že si išli ešte aj sadnúť do mesta. Ale tuším mi povedal, že boli len u nás. Každopádne potom asi o dva týždne som mu našla v mobile sms, že si s touto kolegyňou písali. On sa jej pýtal kde sú v meste a tak. Proste z toho bolo zjavné, že boli spolu v meste. Už dodatočne som nechcela nič vyzvedať, ale nasralo ma to, že mi to nepovedal. Boli vonku viacerí, ale nič bližšie neviem, že kto, či kolegovci, či nejaké jej kamošky. Povedala som si, že to nechám tak, ale že si to preťuknem. je to proste nič, ale nahnevalo ma, že mi o tom nepovedal. Nie som si vedomá toho, že keď niečo podobné bolo v minulosti - a vedela som o tom, žeby som mu robila nejaké výstupy. Skôr som sa nad to povzniesla - ako hovorím už si tie situácie ani moc nepamätám, asi to pre mňa nebolo nič dôležité.
odvtedy som mu kukala do mobilu, ale všetko v pohode. Bohužiaľ sa mu dostanem len do služobného mobilu 😀 Súkromný má na odtlačok prstu 🙄 (a ja tak isto). No a potom došiel minulý víkend. Tá jeho super kolegyňa mala kolaudáciu bytu a oznámila to v ten deň. My sme boli dohodnutý, že ten víkend sme doma. Cez deň mi volal, že či by mi nevadilo keby išiel. Povedala som mu, že vadilo. Že sme boli na niečom dohodnutí a pýtala som sa ho prečo tam tak veľmi potrebuje ísť (odpoveď v zmysle kvôli ničomu)a blá blá. Bola som s malou vonku, vrátili sme sa neskoro, okolo 19:30, aj mi volal, ale nepočula som telefón. A doma ho samozrejme nebolo. Mali sme z mojej iniciatívy tichú domácnosť, povedala som mu, že vedel, že mi to vadí a navyše sme boli nejak dohodnutí. A že čo si mám myslieť keď mu "hentá" v ten deň zavolá a on napriek všetkému ide. A spýtala som sa ho, že keby sme boli v situácií opačne či jemu by sa to páčilo, že idem na byt ku kolegovi napriek jeho výhradám a dohode. On, že vadilo a ospravedlnil sa mi. jeho ospravedlnenie mi je na dve veci, lebo ma to proste sere a je mi to čudné, no čo si mám o tom myslieť? Ale povedala som si, že však čo viac ako ospravedlnenie mi môže povedať, tak som to už neriešila (teda pred nim, mne to vŕta v hlave aj tak). No a tramtadadá, potom prišiel tento víkend. Aj to som išla k mame. Ja viem, teraz to vyzerá tak, že tam chodievam stále, ale ono je to výnimočné, väčšinou tam chodí len malý, ja občas. teraz to je tak nakopené, že idem aj ja. No tak prosím pekne telefonujeme spolu, pýtam sa, že čo bude robiť. A on že baby na firme....... No a už sa mi nožíky vo vrecku otvárali 😀 Že sa dohodli, že pôjdu tam a tam. Tak som mu zas povedala, že sa mi to nepáči. Tak začal, že čo zas začínam, že či má sedieť doma keď môže mať program? Mne už bolo normálne do plaču a hovorím mu, že tak to keby mi povedal skôr, že mu to bude prekážať a že keby som vedela, že sa bude flákať s kolegyňami, tak by som sem ani nešla. A zase som sa ho opýtala, že či by sa jemu páčilo, že sa tak často flákam s kolegami. Jeho odpoveď "no nepáčilo". Uzavreli sme to nejak neurčito, potom po chvíli mi volal, že sa dohodol s kamošom že skočia na pivo (asi počul, že mi je do plaču alebo čo) Nakoniec bol ten kamoš aj s manželkou a ešte ďalší párik kamarátov. Tak som bola spokojná. Ale ako sa to hovorí? Dôveruj, ale preveruj? Tak v ten večer pri prvej príležitosti som kukla do telefónu a bum - písal jej že či teda niekde sú. Niekedy o 20:30. Neboli nikde, takže s ňou/ nimi nebol. Ale ide mi o princíp..... Slovíčko TEDA vo mne evokuje, že vôbec neplánoval neisť s nimi niekde. A ďalšia vec. To by akože našich kamošov nechal a odišiel by za ňou/nimi? A to si mám zas čo myslieť? Nepomôžem si, ale mne vychádza jediné - že tam je niekto koho chce proste vidieť alebo ja neviem. Neviem či ona alebo niekto iný.
Tak baby, čo si o tom myslíte? lebo ako som písala - som tehotná, možno mi tie hormóny sadajú na mozog a z komára robím somára. Neviem. preto sa vás pýtam. A vy by ste ho konfrontovali? Lebo ja ani to neviem. lebo je isté, že keď ho konfrontujem, tak témou č.1 bude prečo sa mu hrabem. A za ďalšie, určite si už bude dávať a prípadné správy bude mazať. Čo myslíte? Mám mu niečo povedať alebo to mám nechať tak? Aký máte názor na moju situáciu? Ešte dodám, že jeho správanie je nezmenené, všetko aj sex ako obvykle.

cottonwomen
19. sep 2016

Extremne dlhe - po piatom riadku .... som to vzdala 😲

ajkag
19. sep 2016

ahoj, ja by som ho nekonfrontovala, nebude sa mu páčiť, že mu chodíš do mobilu. A to chodenie von s tou kolegyňou /-ami je trochu neštandardné podľa mňa. Firemné večierky a pod. sú v pohode. Ak sa ako píšeš správa úplne štandardne, tak by som to nejak zvlášť neriešila a pokračovala v dôveruj ale preveruj 🙂

sissy27
19. sep 2016

@laulin akože - nemám problém tak si ho vyrobím?? buď svojmu mužovi veríš a nemáš čo riešiť, alebo mu neveríš - tak potom načo si s ním?
z môjho pohľadu si normálna stíhačka, ani sa nečudujem, že radšej ide s kolegami von... ty ideš k mame a od neho čakáš, že bude sedieť doma na zadku a so smútkom v tvári čakať, kedy prídeš? ako vážne?

zooeynka
19. sep 2016

Ja som asi stara skola ale si myslim ze ak ma muz doma tehotnu zenu tak jej ma maximalne to tehotenstvo ulahcovat a sprijemnovat a nie sa chodit zabavat s *icami kolegynami! Zabava vonku ho laka viac ako napr.prijemny vecer doma so zenou. Ja by som urobila doma taky cirkus ze by viac s kolegynami nesiel(si tehu-mas pravo sa vyhovorit na hormony). Preco ta tehotnu trapi ked vie ze ti jeho vyjazdy vadia??? Presne toto by som mu vyhulakala do ksichtu, slzy tiez mozes vytlacit.

guinevre
19. sep 2016

@laulin Pozri, poviem ti z vlastnej skusenosti, a myslim si, ze to co hovorim je dost relevantne, nakolko pracujem prevazne v muzskom kolektive. Ked moc casto chodi s kolegami/kolegynami a doma ma teba, rodinu, na 99% tam nieco bude. Mozno nic seriozne, ale mozno je na case sa porozpravat o vasom vztahu - je v nom nestastny? Si ty v tom vztahu stastna?

loginexistuje
19. sep 2016

no ja ti poviem takto

ma s nou nieco ...... inak mi to pripomina jedneho chlapika v jednej firme ... najtrapnejsie bolo ked na firemnu akciu prisla jeho zena a malinke deti a vsetci uz davno vedeli ze to taha s vydatou asistentkou ta tam bola tiez s muzom ...

nechapem preco ty chodis k mame sama a on nejde s tebou ...

lulu_2323
19. sep 2016

Ahoj precitala som teda cely tvoj prispevok a poviem ti jedno toto neni klasicky vztah kolega kolegina ak vas spolocny program vymiena za program s nou a este si s nou aj pise ja by som mu teda isto zatrhla tu koleginu sceny by som nerobila ale mal by ai vybrat prepac ale moj muz by teda u mna s tymto neuspel pride mi to divne

luciannka83
19. sep 2016

Ahoj. Myslím, že zbytočne preháňaš. Keď sa bude chcieť stretnúť s kolegiňou za nejakým "iným" úmyslom, tak ti to nepovie a stretne sa. Stretnutia s kolegiňami a kamarátmi mimo povinných stretnutí by som obmedzila na nejaký prijateľný počet pre teba a jeho. Ženatý chlap sa má v prvom rade venovať rodine, deťom a tehotnej manželke a nie vysedávať s kamarátmi v krčme, alebo bárzkde. Ak sa doma nudí, tak ho treba viacej zamestnať, aby nemal čas rozmýšľať nad tým, či ide von, alebo nie. Razantne povedz manželovi, že sa ti nepáčia tie jeho stretnutia s kolegiňami. Že si to neželáš! Alebo keď tam chce ísť, tak choď s ním.

lulu_2323
19. sep 2016

@sissy27 stihacka? Ja ked som si precitala tvoj prispevok prve ma napadlo bud nemas muza alebo nemas ani deti! Lebo je normalne ze muz ma byt doma a nechodit na vyjazdy s koleginami ked ma dve deti a zenu! Ona neni stihacka len normalna zena ktorej sa nepaci pristup jej muza ku kolegini! A asi som tiez stihacka ale ha by som to uz davno zatrhla nie az teraz

lenkacalikova
19. sep 2016

1.kym som to precitala,skoro som porodila (a to ani nie som tehotna 😂)
2. Ked nemam problem,tak si ho vyrobim!
3. Aby si sa nemusela hrabat muzovi v telefone,sprav ako my - moj telefon je na odtlacok mojho a manzelovho prsta a jeho telefon je na odtlacok jeho a mojho prsta...ake prevratne!
4. Zhlboka dychaj a skus sa zamerat na nejaky konicek. Good luck 😎

zooeynka
19. sep 2016

@lenkacalikova preco by mala zatvarat oci pred niecim co ju v ich vztahu depta? Kym to nevyriesia tak bude furt v strese - a to je v jej tehu stave maximalne nevhodne! Preco by ten jej bulo nemohol urobit ustupok kvoli nej?? Nosi jeho dieta a on si chodi po veceroch s kolegynami, zda sa vam to ok????

guinevre
19. sep 2016

@lulu_2323 @sissy27 Presne tak, jedno je byt stihacka, a druhe je pozriet sa na situaciu racionalne - robi ten muz zo mna idiota ci nie, mame problem ci nie? Mozem ti napocitat zopar pripadov v mojej firme, ked zenaty kolega (nie len jeden, poznam troch a tiez jednu kolegynu co rok po materskej bola rozvedena, lebo uz chodila s kolegom) mal nieco s kolegynou, a samozrejme vyuzil kazdy moment aby bol s nou ci uz na akcii alebo bezne, po robote, pred robotou atd. Ta kolegyna sa na mna nahnevala ked som jej priamo povedala, ze sa mi nepaci ze chodi so zenatymi, no ale co uz. Netreba byt stihacka, ale netreba sa ani tvarit, ze nic sa nedeje ked mam podozrenie ze nieco sa naozaj deje.

stevvvka
19. sep 2016

ze ides prec s dietatom za mamou a nie si doma, neznamena, ze on je zrazu slobodny...preco nepride za vami?
na tvojom mieste by som sa tvaria akoze nic, ale kukala by som do toho telefonu...doveruj, ale preveruj, ako pises.
mozno za tym nie je nic, mozno fakt iba potrebuje relax s kamosmi...ale zenska intuicia ma nieco do seba.

mozno to pride niekomu blbe, ale ja by som si skusila najst zamienku dostat sa mu do mobilu tvoj by bol akoze vybity a potrebujes si zavolat, alebo take nieco...aj si zavolas, medzitym odbehnes a nakuknes do sprav...
ano, sukromie je kazdeho pravo, ae kebyze sa mne manzel hrabe v mobile s nejakym podozrenim, nech. ak nemam co skryvat, nevadi mi to.

mirkafu
19. sep 2016

@laulin ja si myslím ze zo nieje veľmi normálne aj mi v práci sme boli super kolektív a nechodili sme spolu tak často vonku . Ja by som ho ďalej kontrolovala ale tak aby onicom nevedel funguj ako doteraz pokým na niečo neprídeš ... Ale podľa mna sa s ňou ťahá alebo minimálne po nej ide ...a to ze majú muži milenky este neznamená ze každý automaticky zmení správanie kľudne môže ostať taký ako doteraz ... Možno je to čisto fyzické ....

lenkacalikova
19. sep 2016

@zooeynka tazko posudit...nevieme,aka je zakladatelka povaha...ak riesi kazdu hlupost a domysla si,mozno jej manzel niekedy aj rad vypadne (tymto si nezastavam jej muza). To,ze je tehotna,neznamena,ze je chora alebo nepricetna a vyhovarat sa na hormony je podla mna druh psychickej manipulacie. Ak ma podozrenie a neda jej to spavat,nech to normalne prediskutuju a dohodnu si jasne hranice,co je pre koho pripustne a hotovo. A ako hovorim,nech zrealizuje bod 3 z mojho prispevku,bude sa jej lahsie dychat - ved su manzelia,preco by si mali pred sebou blokovat telefony? (Zaujimalo by ma,co by jej muz na to povedal,keby to navrhla 🙄)

guinevre
19. sep 2016

@lenkacalikova Vyhovarat sa na hormony je druh psychickej manipulacie? Aka mudrost! 😀 😀 😀 Ty ako keby si v zivote nemala kramy, nie to este bola tehotna.

natalym
19. sep 2016

Pokiaľ sa vždy vráti domov tak by som z toho asi nerobila nejakú vedu. Ale určite by som si začala organizovať aj zábavu s kamošmi pre seba.

lenkacalikova
19. sep 2016

@guinevre to je moj pohlad,ano. Kramy som mala,aj pravidelne,aj tehotna som bola,aj nalady som mala...ale som to teda nevyuzivala ako vyhovorku ma vsetko...vsak aj tehotna zena sa dokaze ovladat predsa,aj ked nou lomcuju hormony...ci? Ako? 🙄

guinevre
19. sep 2016

@lenkacalikova Pockaj, tak kto tu povedal, ze hormony maju byt vyhovorky na vsetko? Na nieco predsa mozu byt vyhovorky, a ked to mozno nepochopia muzy, zeny by to mali pochopit. Ale, ze je to psychicka manipulacia? Psychicka manipulacia je ked niekym manipulujes naschval, hormony je ale tazko ovladat.

sintra
19. sep 2016

Zavrite ich vsetkych po svadbe do basy, pozbavit svojpravnosti, odnat obcianske prava, trikrat denne nech predklada mobil a do auta daj namontovat sledovacie zariadenie. A ako to, ze ma sukromny mobil zabezpeceny? To je krajne podozrive! Ty mat mozes samozrejme, ty si zena.
Viete co zeny, presne pre toto vam potom ti muzi nehovoria pravdu.

lenkacalikova
19. sep 2016

@guinevre tak ale teraz sa uz ideme chytat za slovicka ☺ muzi nepochopia,absolutne suhlasim. Ale asi ani niektore zeny,ja napr.vyhovaranie na hormony nechapem (asi som mala stastie a nelomcovali mnou tak 😂)...ale uz sme od temy. Nech sa proste na ziadne tehotenstvo nevyhovara a normalne sa s nim porozprava 🙄

barbora1522
19. sep 2016

Ja osobne by som to netolerovala, určite nie!! Ked bude chcieť ist s kolegyňou opäť von, povedz mu ze podme mi spolu niekde von, spravme si pekný program napr.kino, reštaurácia... nehovor mu o tom nic radsej doveruj ale preveruj, nenehala by som to tak ale ani by som sa ho na to nepýtala, jednoducho sleduj jeho spravanie ako zareaguje na to ked mu zabranis ist za nou. Ak bude v ten vecer mrzuty, nervózny tak si myslím ze budu spolu nieco mat. Sprav maximum preto aby sa snou nestretol, nie krikom ale vymysli nieco ze aj ty chces ist niekam s nim spravte si spolocny program zamädz mu stretavat sa snou a uvidis podla jeho spravania, sam sa prezradi

lenkacalikova
19. sep 2016

@sintra najtrefnejsi prispevok,aky som dnes citala 😂👌

maslenka47
19. sep 2016

@lulu_2323 nechcela by som byt tvoj muz.

@guinevre my sme ale hadam civilizovani ludia prave od toho, ze hormony dokazeme ovladat. Tj napriklad nesexujeme verejne v meste ked "to na nas pride", a ked mame s niekym problem, tak sa nevyhovarame na hormony.

@laulin presne ako pise @sissy27, stihacka. Nerozumiem ale jednej veci, preco chodis k rodicom bez muza.. Pride mi to divne. A vobec, co by si robila "sama doma" ty, keby muz zobral dieta k jeho rodicom?

lulu_2323
19. sep 2016

@maslenka47 myslim ze moj muz sa ma pri mne dobre takze nechapem tvojej trapnej pripomienke zato ze nechodi v sobotu po baroch s koleginami alebo nevymiena nas spolocny program za ich? Ak to robi tvoj muz a nevadi ti to ok mozno ti take menzelstvo vyhovuje alebo ze by si nemala ziadne? Moj manzel je radsej so mnou a s dcerkou a ked potrebuje ide s kamaratmi sa odreagovat nato nepotrebuje ine zeny vdaka bohu zato aky je

missdiva
19. sep 2016

@laulin z toho co si napisala si tiez myslim, ze s nou nieco ma. Ale neodporucam ti ho ihned konfrontovat (lebo si zacne davat velky pozor). Hlavne sa ho nepytaj ci ma milenku, tym nic nedostiahnes, lebo jeho odpoved bude urcite NIE (v pripadoch tohto druhu vacsinou ludia zapieraju aj ked ich prichytis oboch priamo pri cine 🤐 ).
Ako sa tu uz pisalo, sukromie je jedna vec ale nenechaj zo seba robit blazna. Dobre si osobne prever ako to naozaj je.
Moze sa stat aj to, ze vysledkom budes milo prekvapena (budem ti drzat palce aby to bol tvoj pripad) - ak je tvoj muz ukecany extrovert moze patrit do kategorie ludi, ktori povazuju za neodmyslitelnu sucast spolocenskeho zivota chodit na vylety/von s vacsou partiou priatelov/kolegov a nemusi v tom byt nutne niekto dalsi (napr. ak tam chodi so zamerom s priatelmi sa venovat nejakemu sportu/aktivite, ktore ty zrovna nemozes robit lebo si tehotna, nevravim, ze je idealne, ze ide radsej bez teba ale mohlo by to byt aj horsie). No bud pripravena aj na tu moznost, ze tam nejde za sportom ale za kolegynou. V tychto partiach (ked nie su cisto muzske) byvaju vzdy, tak ako oficialne, tak i tajne pary milencov (a ludia si tam vzajomne kryju chrbat).

laulin
autor
19. sep 2016

Tak baby ako som čakala - po vašich rôznorodých príspevkoch som zmagorená ešte viac 😀 Normálne neviem čo skôr.... Či sa mám ísť pozrieť do schránky či ma tam už nečaká návrh na rozvod, či môjho manžela už náhodou aj neľutujem, za to akú má stíhačku ženu, či sa mám ísť prihlásiť na liečenie na psychiatriu alebo či mám isť teraz podať žiadosť o rozvod, lebo mám toho najväčšieho debila 🤐 Ale dostala som čo som chcela - názor na celú situáciu z tretej, nezaujatej strany, niektoré ma inšpirovali, pootvorili oči a tak. vyriešiť si to budem musieť sama, ešte o tom porozmýšľam, ešte raz si večer prečítam vaše príspevky, postrehy. Ďakujem vám za reakcie. Aj tie menej príjemné na moju adresu, aj s tými som počítala 😉

liaka
19. sep 2016

Ja by som isla jeden vikend aj so synom k rodicom - teda tak to povedala muzovi a v ten den by som sa necakane vratila domov 🙂 Predtym by som sa samozrejme opytala co bude robit doma... Keby som ho nenasla doma tak nevolam, len cakam kedy a o kolkej a s kym pride...🙂

maminkasisa
19. sep 2016

nechapem, preco mate zablokovane telefony, ste manzelia, co uz take tajne medzi sebou mate.... ak chodis cez vikend k rodicom, bud chodte spolu, alebo chodte spolu ako rodina niekde na vylet, ak on nechodi, ma sediet doma? ak Tvoj muz casto chodi na akcie s kamaratmi a s kolegami, tak asi sa tam lepsie citi ako doma s rodinou, no a tom uz treba aj Tebe porozmyslat, ze preco....

misha666
19. sep 2016

@laulin podla mna zatial s nou nema nic...ale on uz k nej nieco citi... mozno sa mu len paci a niecim ho pritahuje... a proste potrebuje jej spolocnost... to su len take zblbnute hormony... ale POZOR... casom to moze prerast do niecoho ineho... ja viem ze si tehu a ze mas robit sama co so sebou...ale skus sa viac muzovi venovat... neviem ake su medzi vami prejavy lasky...ale zintenzivni ich... mozno mu nieco chyba co si mysli ze by u nej mozno nasiel... alebo si s nim sadni a porozpravaj sa s nim ze ci mu vo vasom vztahu nieco nechyba... ci by si nemala nieco zmenit... ale nekonfrontuj ho zatial...