Čo si myslíte o rýchlom vzťahu?

30. jún 2020

Ahojte, po viacerých dlhodobých vzťahoch, keď som si povedala, že sa idem trošku sústrediť na seba, som spoznala muža. Netuším ani ako a sme spolu a všetko je veľmi pekné, prirodzené, plynulé a neskutočne ľahké, na čo nie som zvyknutá :D. Napredujeme rýchlejšie ako som bola zvyknutá. Otázka znie - dôverovať pocitom a naozaj sa tak rýchlo do všetkého pustiť (svadba, dieťa) alebo počkať, kým sa ukážu prvé zlé vlastnosti a nezhody? Kým opadne zaľúbenosť? Ste tu niektoré také, čo po pár mesiacoch vedeli, že je to ono? 🙂 Sme spolu +/- mesiac, mám 31 on 38. Ale čítavam tu rady typu na čo si si popár mesiacoch spravila dieťa a pod. Ďakujem.

slasima
30. jún 2020

my sme sa brali po 3mes. od prvého stretnutia a už budeme spolu 16r ..

vikusjk
30. jún 2020

Po mesiaci je podla mna prilis skoro pozerat sa na partnera aj vztah triezvo, nakolko mysel je pobluznena hormónmi zalubenosti. Ak ste spolu stastni a je vam fajn, kam sa treba ponahlat? Rok nie je dlha doba a po roku to uz moze byt o nieco triezvejsie ;)

fokuska
30. jún 2020

Podla mna je mesiac este kratko. Vztah by som si uzivala, ale neriesila este svadbu a dieta. V pripade ze spolu uz chcete byvat a budete teda spolu travit podstatne viac casu, tak si myslim ze tam do polroka sa uz spoznate tak naozaj, bez pretvarky a do roka by sa ti tie pocity "ze je ten pravy" mohli potvrdit.

Je ine ked sa daju dokopy dvaja dospeli a aj istym sposobom vyzreti ludia, ktori pracuju, maju uz nejake zazemie a pod. - taketo vztahy napreduju podla mna rychlejsie ako take ked sa zoznmia 20rocni na VS, osobonosti sa formuju, prechadzaju este osamostatnenim od rodicov, preberanim plnej zodpovednosti za seba, za byvanie, za pracu, naucia sa fungovat s financiami atd. - tam nejaky polrok posobi uplne inak ako polrok u 30tnikov, ktori spolu ziju a funguju realnom zrelom vztahu.

Vsimala by som si ci poznas jeho kamaratov, rodinu, ako o nich rozprava, ako sa pri nich sprava - to ti tiez vela napovie ;)

tryromy
30. jún 2020

moj mm ma poziadal o ruku po 4 mesiacoch brali sme sa vsak az po 2 rokoch a sme spolu 10r

denden77
30. jún 2020

podla mna sa po mesiaci este ani nepoznate 😊 uzivaj, neanalyzuj, cas ukaze 😉

sissy27
30. jún 2020

A to už ťa požiadal o ruku a vyberáte meno pre dieťa? 😃 už poznáte navzájom svoje rodiny, kamarátov, žijete spolu, máte vyriešené financie? Vieš či nemá dlhy, exekúcie, žalobu na krku? Má vysporiadaný vzťah s ex, zdravé vzťahy s rodičmi?
Zdravý rozum hovorí nie, nevydávala by som sa za niekoho koho poriadne nepoznám a už vôbec s ním neplodila deti. Čo ti utečie ak aspoň rok počkáš?

pa_tricia19
30. jún 2020

Ahoj, no ja som sa presne takto spoznala s mojím priateľom... všetko išlo nejak jednoducho narozdiel od predošlých vzťahov...nejak sme neriešili, či spolu budeme či nie, obaja sme to rovnako cítili, ani raz nepadla otázka, či teda sme spolu či nie...po skoro 4 mesiacoch sme spolu začali žiť...a nič lepšie sme nemohli spraviť...dnes sme spolu 3 roky, máme mesačného syna a sme šťastní..🤗 ja mám 22r., Priateľ 38....
Pravý muž ti má život uľahčiť a nie komplikovať..😉 Ty musíš vedieť, či je to obojstranné, aké myslím si, že obaja už máte vek na to, aby ste vedeli, či do toho ísť hneď...
A čo sa týka zlých vlastností a nezhôd.... podľa mňa človek dokáže prekvapiť toho druhého aj po 20 Rokoch niekedy, či?🙂

muz123456
30. jún 2020

Mesiac? Mesiac?! Este aj ja (!!!) sa dokazem tvarit mesiac ako dobry partner a na najmenej dolezitu poziciu v praci je dvojmesacna skusobna lehota.

jajka71
30. jún 2020

Su vztahy, kde sa polovicka ukaze po rokoch svoju tvar, su vztahy kedy po par mesiacoch si povedali ano a vydrzalo im to roky....kolko zien bolo s partnerom roky a potom si nasiel inu, obral ju o penkaze ci sa vykaslal na nu i dieta/deti....ktory pripad bude ten vas vam ziadna z nas nepovie, ale bolo by fajn keby ste si zodpovedali zakladne otazky a vstupovali do vztahu a cistym stitom a mali jasno v otazkach fimancovania domacnosti, v otazke ci/kolko deti ci v otazke perspektivy (ako vidite svoj zivot o 5/10r z hladiska bydliska, prace....nie kazdy den je "nedela" a ruzove okuliare su niekedy naskodu, ziadna asi neuveri, ze sa absolutne vo vsetkom zhodnete a vsetko je dokonale, co je vsak mozne je to, ze uz mate jasno co od zivota i vztahu cakate a ste "rovnaka krvna skupina"....je na vas 2 ako ti pojde dalej, ale su vztahy, ktore vydrzali aj ked nerandili 5 roklv predtym ale su aj vztahy, kedy x rokov randili a nedopadlo to ukazkovo.....sablona neexistuje, musite mat jasno co chcete....a vediet sa prisposobit jeden druhemu.....

cistykvietok
30. jún 2020

Je to veľmi individuálne. Ale napr. u manžela som už po 2 mesiacoch proste cítila/vedela, že bude môj manžel. Neviem to vysvetliť, bol to len pocit.

misinka26
30. jún 2020

Ja by som pockala..
Mam svoju nie moc peknu skusenost bohuzial... Mna ex po mesiaci poziadal o ruku, po 4 som otehotnela a po 7 mes sme sa brali... Vsetko bolo take krasne, prirodzene... Citila som sa pri nom ako princezns... Ked vtacka lapaju pekne mu spievaju u mna platilo na 100 %. Az po svadbe som sa spamatala ked ukazal pravu tvar... Vzala som si pychopata, manipulatora, suknickara, klamara s nezdravym vztahom k matke... Presla som si peklom... Aj napriek tomuto vsetkemu som to vydrzala 7 rokov koli malemu... Teraz som velmi opatrna...

ettella
30. jún 2020

Môj manžel ma požiadal o ruku po šiestich týždňoch. Obaja sme mali za sebou niekoľko dlhších vzťahov a pri ňom som sa cítila od prvej chvíle veľmi uvoľnene. Ja som mala 30 a on 33. Na svadbe sme sa poznali 6 mesiacov 😁 teraz sme manželia 8 rokov a nemenila by som. Všetko je relatívne, ani dlhý vzťah pre svadbou Ti nezaručí spokojné manželstvo a ani krátky vzťah pred nemusí byť pohroma. Počúvaj svoje vnútro.

h2
30. jún 2020

Keď som začala čítať túto tému, hovorím si, že prečo nie, len smelo do toho. Ale iba kým som dočítala, že ste spolu ešte len mesiac. To je naozaj strašne málo. Áno, Váš vzťah môže vyjsť. Ale aj nemusí. Je to v podstate lotéria.

ajka0207
30. jún 2020

Napisem svoju skusenost, mala som dlhodobe vztahy, potom s terajsim manzelom sme spolu zacali bývať tyzden po zaciatku vztahu, pol roka po zaciatku vztahu som otehotnela (planovane), vydavala som sa tehotna (predtym som myslela ze svadba stačí po pôrode, ale babatko pod srdcom nejak moj nazor zmenilo). Sme manzelia štvrtý rok. Zalubenost dost vyprchala, ma aj zle vlastnosti aj dobre. Lubime sa a sme spokojni. Ziadny vztah nebude idealny roky, aj ked cakas s detmi a svadbou roky, tak musis na vztahu pracovat, hladat k sebe cesty a tak. Spätne si myslim ze pokial dvaja ludia chcu stabilni vztah a nie su tam uplne mega problemy ( co vidiet hned), tak spolu zostanu. Viem ze keby som terajsie usilie dala do svojich ex, tak by to fungovalo aj tam. Neviem preco tvoje vztahy skoncili, ale z mojej skusenosti je to preto ze sa ludom nechce tie problemy riesit.

daili
30. jún 2020

Tak ja som s mojim bola týždeň a už sme plánovali babo on mal 32 a ja 23..po 2 týždňoch som bývala už uňho.. A sme spolu stále a stále sa o bábätko snažíme už rok a pol 🙂 aj svadbu niekedy preberáme sidce menej ale všetko má čas, keby ma požiadal o ruku aj na začiatku povedala by som áno lebo som to tak cítila by a keby som to tak necítila povedala by som hneď nie... Ale to je o tom ze aj keď sa nepoznáte, rozumiete si tak sa spoznáte a podla mňa keby sa tebe na ňom alebo jemu na tebe nezdalo tak by ste nad takým niečím nerozmýšľali 🙂

hefo
30. jún 2020

Aspoň pol roka by som tomu určite dal pred definitívnym rozhodnutím, a teda v poradí najprv svadba a deti až potom.

My sme sa brali po 3/4 roku, takže ono sa to nemusí naťahovať na roky (lebo roky to často trvá vtedy, keď sa aspoň jeden k nejakému posunu veľmi nemá), ale po mesiaci, to je ešte len vznášanie sa v ružových oblakoch...

evamea
30. jún 2020

Najprv vyskúšajte spoločnú domácnosť a ak aj tak bude všetko také "ružové" tak po roku kľudne. Ale mesiac je krátko. Niektorí chlapi po mesiaci nevedia ani farbu očí partnerky z fleku povedať, nie to ešte či a ňou chcú budúcnosť.

daganov
30. jún 2020

moja bývalá kolegyňa sa vydávala po 6 (slovom šiestich) týždňoch vzťahu, majú dve deti, sú spolu vyše dvadsať rokov, z môjho pohľadu veľmi šťastní, oni sa našli, sadli si. Ale je to skôr výnimka, ako pravidlo. Za krátky čas nie si schopná spoznať partnera v rôznych situáciách, po mesiaci vzťahu by som o takomto niečom ani neuvažovala. Zjavne ti začali dosť hlasno tikať biologické hodiny, ale neponáhľaj sa. Ak má byť váš spoločný život pekný, bude, aj keď toto budeš riešiť o dva, tri roky. Ak nie, tak si veľmi skomplikuješ život. Tu na MK sa to doslova hemží témami, ako neplánovane žena otehotnela a potom sa nestačila diviť, s kým. A ešte je tu jedno obrovské riziko - manipulátor - ten sa dokáže pretvarovať pomerne dlho, len aby ženu dostal tam, kam potrebuje. Takže môže vyjsť aj vzťah, kde sa dvaja poznajú pár týždňov, ale život ukazuje, že je to ojedinelé, ak muža spoznávaš rok, dva, spoznáš jeho priateľov, kolegov, rodinu, dá ti to ucelenejší obraz o ňom samom. Je samozrejme dôležité aj ako často ste spolu, je rozdiel, ak býva vo vedľajšom vchode a poznáte sa roky, no zaiskrilo až teraz, ste spolu denne, počas víkendov non stop a rozdiel, ak sa stretnete raz za týždeň na pár hodín v kaviarni. A človeka začneš reálne vidieť až po pár mesiacoch vzťahu, keď už ti zrak nezastierajú ružové okuliare, ale začneš si všímať aj jeho nedostatky a uvažovať, či sú pre teba podstatné, alebo nie. Inak, kam sa ponáhľaš? On už vyslovil slova svadba, alebo dieťa?

daganov
30. jún 2020

@muz123456 tak to si zaklincoval 😅 skúšobná lehota!!!! Ale súhlasím.

deti95060810
30. jún 2020

je to všetko lotéria... poznám zopár párov ,ktoré sa zobrali len po niekoľkých týždňoch chodenia.... Všetci sú spolu viac ako 15 r...
známa povedala po týždni známosti :" čo budeš za mnou takto chodiť, to sa môžme aj zoberať".... Zobrali sa, majú 3 deti a spolu sú 20 rokov
Kolegyňa ,mala veľký problém po 8 rokoch chodenia aby si ju parter zobral za manželku. Cúval a vymýšľal kde aké hlúposti...😉
Preto nie som za dlhé , niekoľko ročné randenie....

lussyl5
30. jún 2020

No tak v 31 rokoch by si už mohla mať rozum🤦Daj tomu aspoň rok, najskôr až po pol roku podľa intenzity randenia sa zvyknú ukázať prvé muchy.S mojím som rok aj niečo a až teraz sa ukazujú také najvážnejšie nezhody a muchy a som rada že som nešla do spoločného bývania ani neotehotnela,lebo asi to speje k rozchodu.Na koňovi je ozaj veľa takých čo až s tehotenským bruchom prišli na to že si zavesili na krk debila.

daganov
30. jún 2020

@ajka0207 nesúhlasím s tebou v tom, že keby človek dal viac energie do bývalých vzťahov, tak by vydržali, no moje nie. Život totiž prináša všeličo, väčšinou sa pravá tvár partnera ukáže v tých zložitých situáciách a tie nedokážeš predvídať a ani nevie, ako sa v tej chvíli zachová. U mňa sa toto teda nepotvrdilo. A nie je to vôbec o tom, že sa partnerom nechce riešiť problémy, to by bolo príliš jednoduché

daganov
30. jún 2020

@deti95060810 ak by mal partner po 8 rokoch chodenia problém s tým, že by si mal mohol vziať, tak ja by som už nechcela jeho, myslím, že aj o nejaký rok skôr. Veď to je už "prechodený" vzťah, to sa dá akceptovať hádam len v prípade, že si chcú obaja alebo jeden z nich dokončiť VŠ a počas štúdia sa nechcú rozptylovať inými starosťami.

nairia
30. jún 2020

uzivaj si to, neanalyzuj a nechaj tomu volny priebeh, urcite vsak ziadne svadby a toboz nie deti este, na to mas cas... ak je to ok, zacnite spolu byvat, to je jeden z najlepsich a najrychlejsich testov buducnosti vztahu... rozhodne si neberte spolu ziadnu hypoteku ani nic podobne!

simuskaaa123
30. jún 2020

Neviem, tiež sa zamýšľam.. S jedným chalanom som sa stretávala keď som mala 17 a on 28. Pohádali sne sa. Po pol roku sne zas chodili von. Našiel si inú. Po ich rozchode sme sa začali stretávať zas. Nasla som si chalana. Po 2 rokoch som ostala slobodná mama.. Teraz sme oficiálne spolu s tým chalanom. Mam 21 a on 32. Sne spolu 2 týždne alw tiež cítim, že je ten pravý.. A chcem byt stále s nim :D aj bývať by som šla.. Dieťa plánujeme keď budem mať nárok na materské

kakakina
30. jún 2020

Po spoznaní na nete sme sa do pól roka vzali, hneď som otehotnela, sme spolu 13r, a je to najúžasnejší muž a otec na svete. Počúvaj hlas svojho srdca.Mala som 32 on 31

maminuska
30. jún 2020

My sme sa brali presne po roku chodenie, bez spoločného bývania . Nedovolila som mu aby sa ku mne nasťahoval . Videla som ho ako sa chová v ťažkých situáciach ako sa chová k rodičom a to mi stačilo . Sme spolu 13 rokov , 3 deti a máme normálne pohodové manželstvo .

daganov
30. jún 2020

@kakakina ale môže ten hlas srdca počúvať aj dlhšie ako mesiac, nie?
@simuskaaa123 prepáč, že sa ti do toho montujem, ale na tvojom mieste by som bola 10 krát tak opatrná, nerozhoduješ sa iba za seba, ale aj za dieťa. Už sa raz rozišiel on s tebou, raz ty s ním. A teraz cítiš, že chceš byť stále s ním aj bývať by si šla? Kontrolka ti nebliká žiadna? Po dvoch týždňoch plánuješ dieťa? Máš málo problémov s otcom toho prvého a jeho rodinou? Nehnevaj sa, že som taká priama, ale bola by som nesmierne opatrná na tvojom mieste, aj keď chápem, že túžiš po láske a možno chceš aj otcovi svojho dieťaťa ukázať, že aj ty máš vzťah, ale spomaľ a hlavne sa chráň, aby si tu po nejakom čase nevyplakávala s dvomi deťmi. Želám ti, aby si najprv našla sama seba, postavila sa na vlastné nohy a až potom vzťah, v ktorom budeš šťastná ty aj tvoje dieťa.

dzejn80
30. jún 2020

mne mm povedal, ze ma lubi na 11. den, co sme spolu chodili 🙊🙊 ... na mna velmi rychlo ... nakoniec sme sa brali po 1,5 roku, sme spolu 17 (ale bola aj kriza, taka zasadnejsia, nastastie sme to ustali)

simuskaaa123
30. jún 2020

@daganov ďakujem za názor.. Hej som opatrná už.. Ale my sme spolu nikdy nechodili ešte.. Len sme boli párkrát vonku a nič nebolo. Vzťah až teraz.. A tak ci tak, keby mam hocikoho tak s malou chcem byť 3 roky doma a potom na rok do roboty.. A potom ďalšie dieťa :D