Čo s vráteným snubným prsteňom

braga
14. mar 2019

Kočky, nejaké nápady? Partner je rozvedený. Ešte pred rozvodom mu exmanželka vrátila zásnubný prsteň - trvala na tom. Prsteň je z ALO, stál 1200 eur. Otázka je, čo s ním? Predať ho? Kde? Na internete za nejakú smiešnu cenu? Nemáte s niečím podobným skúsenosti?
Mne osobne sa absolútne nepáči, takže ani omylom by som ho nenosila, nehovoriac o tom, že také čosi by bolo divné a trápne. Dik za rady a nápady.

evora29
14. mar 2019

A prečo ty riesis čo s prstenom? Ja neviem ale....nemáš s ním nic spoločné, je to majetok tvojho frajera, tak nech si s nim robí co chce. Z akého dôvodu to riesis?

moonlight1210
14. mar 2019

@braga nech si ho odlozi.
v najhorsom sa vam sikne, az budete vo financnych problemoch. date do zalozne. aspson nejake peniaze to hodi.
ani nebudete mat potrebu ho odtial ist vykupit.

fokuska
14. mar 2019

@braga Moze ho dat prerobit na iny prsten, pripadne som sa stretla s tym, ze ked sa manzelia rozviedli, tak zo svojich obrucok dali urobit nejaky sperk pre dieta - prsten, nausnice.

sissy27
14. mar 2019

@braga ponúkla by som ho zlatníkovi, ten si vie overiť hodnotu šperku. Aj keď samozrejme 1200€ zaňho nedostane, ale na druhej strane asi viac ako v záložni alebo na bazoši.

braga
autor
14. mar 2019

@evora29 Cakala som podobnu reakciu 🙄 Nuz riesim, lebo to v prvom rade riesi on, tak mi napadlo, ze sa opytam tu, kedze tu sa prebera naozaj vsetko. On na MK registrovany nie je, aby zakladal temu 😀
Ano, mne je ten prsten ako taky ukradnuty. Partner by sa ho ale rad zbavil a peniaze pouzil na nieco uzitocnejsie.

braga
autor
14. mar 2019

@fokuska aha, vidis, to mi nenapadlo, dat ho prerobit zlatnikovi. Aj to je napad.

evora29
14. mar 2019

@braga Tak si vám práve odpovedala, chce sa ho zbaviť. Zbehnite k zlatníkovi a on vám povie za koľko je ochotný ho odkúpiť.

braga
autor
14. mar 2019

@evora29 No ved iste ze sa ho chce zbavit, preco by to inak riesil? Vyslovene nechcel, aby mu ho vracala a teraz ho ma doma uz x mesiacov a je mu nanic. Nechapem, preco bolo potrebne hned na mna stekat, ale ok, aj take povahy tu na MK su a nie je ich malo 🙄

haanovajana
14. mar 2019

@braga predala alebo by som spravila iny prsten.

evora29
14. mar 2019

@braga Slušne som napisala oba príspevky, ani v jednom som ta neurazala ani nič zlé napísala. Len normálne otázky, ktoré si zrejme prečítala tónom, akým si chcela.

braga
autor
14. mar 2019

@evora29 Ale prosim ta 😎Rob sa nechapavou. Normalny bol az tvoj druhy prispevok. A uz to prosim ta nekomentuj, netreba.

vierka_z
14. mar 2019

@braga Vzdy si ho moze nechat a mozte ho dat neskor niekomu darom ak ho ty teda nechces, skuste sa opytat znalca za kolko by sa dal predat,

kerstina
14. mar 2019

A priatel je nesvojpravny, ked to zanho riesit ty, este k tomu na modrom koniku? 😂

ivca88
14. mar 2019

Bratovi sa stalo to iste. Predal ho cez bazos.
Nemusi ho davat a smiesnu cenu. Moze ho dat o 300€ lacnejšie a uvidí. Bude to isto stale viac nez by dostal v zalozni.
Alebo ak je pekny, nech ho odlozi synovi či dcere.
Je to len prsten - nie kus koncatiny jeho EX 😉😂
Ale chápem, ze niektorí ľudia vnímajú šperky ako niečo, čo sa im spája s dotycnou osobou.
Ale obstaravaciu cenu z čoho nevytrieska. Veď bol predsa pouzivany a potom to klesa na hodnote.

braga
autor
14. mar 2019

@kerstina Aj ty sa potrebujes odreagovat? Ako pisem vyssie, priatel nema ucet na MK a ani si ho neplanuje zakladat. Preto sa pytam ja. Staci len citat s porozumenim.

braga
autor
14. mar 2019

@vierka_z dik, tak to asi skusime

braga
autor
14. mar 2019

@ivca88 samozrejme, s tym urcite nepocita, ze dostane obstaravajucu cenu. Len mu je ho zas luto predat co ja viem za 300 eur 😕

deti95060810
14. mar 2019

predať, alebo založiť dakde do skrine

dopolbokaodrata
14. mar 2019

@braga už nič.. Keď chcete nejaké prachy predajte, keď nie hod ho do potoka

pajinka91
14. mar 2019

Podla mna lepsie 300 eur v hotovosti ako skladovat prsten, co mu je na nic.

dopolbokaodrata
14. mar 2019

@braga na druhej strane ex mu ho nemusela vracať a nemal by ani tých 300e. Takže stále lepšie ako keby ti stál v skrini "zadarmo"

braga
autor
14. mar 2019

@dopolbokaodrata ved ani nechcel aby mu ho vracala. Cele je to absurdne, na co mu teraz je.

dopolbokaodrata
14. mar 2019

@braga by som ho šmarila niekde do kanála a hotovo

sisaka
14. mar 2019

@dopolbokaodrata prsteň za 1200 EUR by si hodila do kanála... jasne! milionárka sa ozvala ...

dopolbokaodrata
14. mar 2019

@sisaka keby mi chlap dal prsteň po svojej bývalej a ešte riešil koľko chce za neho, že to mám riešiť ja? Kľudne, a je mi úplne jedno koľko stál.

majkakjam
14. mar 2019

@sisaka ja som to spravila kedysi 😂😂😂 nie do kanála ale do dunaja ... on ho späť nechcel a ja som nechcela s bývalým mať nič spoločné ani fotky, nie to prsteň. Tak je pod novým mostom niekde 😉 potom mi napadlo že záložňa by bol lepší nápad, ale horúca hlava....😅

braga
autor
14. mar 2019

@dopolbokaodrata ty citas moje prispevky prosim ta, ci uplne inu diskusiu? 🤣 Nedal mi ho, normalne mi ho ukazal a povedal cenu plus sa ma spytal, ci nemam napad, co s nim. To ze ja sa tu pytam na mozne riesenia je moja iniciativa, nechcel odo mna aby som to ja riesila 🙄😀 Kokos toto tu je fakt psychiatria tieto diskusie, ja nechapem 😂

veronikaszabova
14. mar 2019

@braga maju deti? Ak ano, predala by som ho a € im rozdelila.
Ak nemaju, aj tak by som ho predala a sla niekde na wellnes

larisalarisa
14. mar 2019

Nepredavajte.....je to šperk....vždy bude mať hodnotu....po čase ho môžete nosiť.....niekedy pripisujeme veciam zbytočne prívlastky....ja osobne by som si ho nechala

sylvia002111
14. mar 2019

@larisalarisa
Ano ale je to sperk co patril byvalej. Mala by som pocit, ze prinesie smolu. Zlatnik viac neda, za pouzivany prsten, nez je cena zlomkoveho zlata vo vykupe plus k tomu nieco za kamen. Ta zalozna je najrychlejsia a najschodnejsia. Alebo predat cez net. Lenze kto komu kupi pouzivany zasnubny??