Čo s takýmito ľuďmi?

17. jún 2021

Dobry den, mam taku otazku alebo skor potrebujem vidiet nazor inych ludi. Ide o to, ze manzel ma kamarata z detstva, ktory ma tiez svoju rodinu a deti priblizne vo veku tych nasich. Dost casto k nam chodia na navstevy. Vzdy mi prislo, ze su trocha zavistlivejsi vo vsetkom a pchaju nos aj tam, kam netreba. Vsetko to vsak vyvrcholilo, ked nasa dcera isla maturovat. Dcera je sikovna, vzdy sa dobre ucila a aktualne studuje na narocnej VS. Uz pocas maturitneho rocnika, ked k nam prisli, museli vzdy vediet, ako dcera zmaturovala, kam si dava prihlasky, kedy ma prijimacky a podobne.. Ked dceru prijali a nastupila na VS, boli z toho dost v soku. Bolo z nich citit, ze to nepraju jednoducho. Ale to sme vsetko nejak ignorovali a neriesili, ale prisla teraz taka dost nezmyselna narazka na dceru priamo od kamarata manzela, a to: „No co? Este ju nevyhodili?” (+vysmesny pohlad). Manzel vtedy este nebol doma, nepocul to, nevie o tom. No ja som zostala v soku a ani som nevedela, ako zareagovat. A doteraz neviem, len viem, ze podobne narazky uz nestrpim, ale kedze je to kamarat manzela, neviem, co robit. Ako by ste sa zachovali vy, keby niekto bez dovodu (teda zjavne maju nejaky osobny problem, ked sa tak spravaju, ale my im ziaden dovod nedavame) osocuje vase dieta a nepriamo sa mu vysmieva?

sapetka
17. jún 2021

Spytala by som sa preco by mali?ze si celkom nepochopila co tym basnik chcel povedat. A jeho deti studuju na Vs?

nikyball
17. jún 2021

Buď nereagovať vôbec alebo zasypavat otázkami. Prečo ho to zaujíma, prečo by ju mali vyhodiť, prečo ho to napadlo a pod. A zakončiť to tým, že dcére sa maximálne darí a škola jej ide. Trebárs aj na samé Áčka. Aj keby to nebola pravda, nech ho aj dr*ne

h2
17. jún 2021

Chýba mi informácia, kde študujú a ako sa učia ich deti.

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2021

Ja by som mu asi povedala, ze ano, chceli ju vyhodit, ale vyhrali sme nejake prachy, tak sme podplatili😝

alaguema
17. jún 2021

Pre mňa je záhadou, prečo sa stretávajú ľudia, ktorí sa nemajú radi a stretávať sa nemusia. Chlapi ak sú kamoši, nech chodia na ryby, alebo na fucik, na pivo a je po probléme. Pravdepodobne by také prkotiny medzi sebou vôbec neriešili a žiadny problém by nevznikol. Ak to teba hlboko uráža, tak sa s nimi nestretávaj a hotovo. Možno sú to malomeštiaci, možno závidia, možno sú to burani, ale vy sa s nimi stýkate, tak to niečo vypovedá aj o vás. Vrana k vrane sadá 🙂

annamalaga
17. jún 2021

Zrejme oni také deti šikovne nemajú. Závidia Vám , že sa Vám darí. Nič im nehovorte. Stejnak je ich do toho hovno.

bagre
17. jún 2021

hodila by som debat s mužom a takýchto ľudí by som asi často nehostila u seba doma...

ivangeline
17. jún 2021

A nie si precitlivena? :DD

autor
17. jún 2021

@alaguema No ved presne aj to je jeden z dovodov. Ja ich od istej doby absolutne nemusim, nechodim k nim, ale muz sa s kamaratom jednoducho semtam stretne. Oni vsak pridu casto a muz ich nikdy neodmietne, neberie ohlad na ine veci, prenho je to proste kamarat. Ja nemam potrebu im nieco zavidiet, alebo sa nebodaj vysmievat ich detom. Takze v tomto pripade urcite vrana k vrane nesada. Skor je to len o tom strpeni kvoli muzovi.

alaguema
17. jún 2021

Aké strpenie, prosím ťa. Každý predsa môže mať svoj okruh známych bez toho, aby sa s nimi nevyhnutne ten druhý musel stretávať. Je to len o komunikácii vás dvoch s manželom. Akože prídu často? Bez pozvania? A tvoj muž ťa nerešpektuje, ak povieš, že ich doma nechceš? Veď nech idú chlapi na pivo. Či kde je problém?

bagre
17. jún 2021

@alaguema asi bude problém v chlapovi, že toto on ako problém neberie...

kikus7
17. jún 2021

Neprajných ľudí je veľa. S tým nič neurobíš. Najlepšie sa s nimi nestretávať alebo ak aj musíš, buď na otázky nereagovať, alebo toho človeka rovno uzemniť. Tiež mám skúsenosti s takými, že mi závideli, ak som v niečom bola úspešná, ak som bola jedna z najlepších, niečo dosiahla (chcela som niečo a išla som si poctivo za tým), že načo mi to bude a podobné kecy..

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2021

Ja by som toto v prvom rade riesila s muzom, vysvetlila by som mu, co mi vadi a poziadala by som ho, aby sa stretaval s nimi len on, najlepsie niekde mimo vas dom. A keby to neslo a bola by ohlasena navsteva, tak by som schvalne niekde odisla. Ja sa s ludmi, ktori mi vadia, v sukromi nestretavam. A nedonutil by ma k tomu nikto.

deti95060810
17. jún 2021

ja by som to isto povedala manželovi a samozrejme obmedzila ich návštevy.... mne by sa osobne takéto blbé naražky dotkli...😉
načo takýchto ľudí ešte aj hostiť na návšteve...🙄

macekovam
17. jún 2021

Na takú otázku by som povedala... Ze nie nie... Robí nám veľkú radosť... Je to náročné štúdium ale vie co chce a ide si za tým... A ty s manželom ste na ňu hrdí... Ale bežné tam vylučujú zo školy... By som dodala... Ale.. Ona ma zo skúšok dobre známky a chce sa mať v živote dobre tak maká...

alexk12
17. jún 2021

Na sprostí otázku sprostá odpoved a vašu/ho už vyhodili? 🤦🏻‍♀️

bettie
17. jún 2021

Ja by som odpovedala takym stylom "viem, ze by ta to velmi potesilo, ale skolu zvlada v pohode" . U nas bol raz taky panko, ze ci mu urobim kavu. Este som ho ani nestihla ponuknut, uz si ju vzpytal sam. Urobila som ju. Nasledovala otazka, ci som mu do nej naplula. Asi chcel byt vtipny, mne to vtipne neprislo. Tak som mu povedala, ze nie, ale ze ak len taku pije, nech si tam napluje sam 😀

mamutka
17. jún 2021

Ja by som sa pána spýtala, prečo ho tak veľmi slečna zaujíma. Nech rozmýšľa viac o svojej žene. A predovšetkým by som mužovi povedala, že si s jeho kamarátom nemám čo povedať, takže nech chodia oni dvaja spolu von, ale doma chcem svoj kľud. Alebo by som v čase ich návštevy mala svoj program, túru, bike, čokoľvek... Hádam chlapcom netreba podbradník držať, keď kecaju

luccija
17. jún 2021

A preco si mu hned nezakontrovala a co si myslis, ze na tu skolu nema?Bud je to taky typ cloveka, ze potrebuje vrtat do vsetkych a za kazdej situacie, alebo zavidi.Ked sama mas pocit, ze sa do Vas neprimerane stara.Len divne mi je, ze si to nepovedala muzovi ja by som mu hned volala, ze co si to dovolili?A kolko si este nechas od nich?evidentne Vas maju v zuboch, tak treba okresat stretnutia a hotovo.Ved nebudes fackovaci panak

luccija
17. jún 2021

My mame takeho prostorekeho kamarata povie blbost a este je jediny, ktory sa na tom zasmeje.Urazil sa, ked nam pred 2 r naplanoval dovolenku kedy, kam, za kolko a urazil sa, ked som povedala, ze chceme ist inam🙂)pritom roky chodime sami a on chcel pre dceru spolocnost.

ktochytavzite
17. jún 2021

a oni dvaja maju spoli nejake ksefty,ci ako?Lebo mi to oride zvkastne ze vas takto navstevuju eate ked ani manzel nieje doma.Ako ved ti dvaja si mozu aj spolu v krcme posediet a nie u vas doma byt casto aj s detmi,hl ked ich nemusis a su neprajni.Fakt zvkastne,mne to pride ze maju spolocne ksefty ale o co,lebo nechapem naco k vam chodia ??

kleopatra114
17. jún 2021

Joj , ako sa poznam , tak by som reagovala uštipačne : a to vaše stále nikde nezobrali ?🤭 nebojte , veď podajte odvolanie a potom uvidíte ☺️

timing
17. jún 2021

Nauc sa dat rovnako silnu kontru. Naozaj by som si donust vzala ich deti a uspechy. Zakazdym ak by prisiel. Casom by prestal chodit. Ked manzel nereaguje a nechce zasiahnut. Zober to radikalne do tvojich ruk.

lintu
17. jún 2021

S takým typom ľudí treba vedieť komunikovať. Nezostať pred nimi stáť s otvorenými ústami, ale na ich poznámky promptne reagovať. Nebrať si každú ich poznámku osobne. Práve precitlivenosť povzbudzuje niektorých rýpať. Neviem, koľko sa s tou rodinou stretávate, ale škoda, že si takéto veci neporiešila už skôr. Ak sa im teraz po rokoch začneš vyhýbať, môže sa to obrátiť ešte proti tebe.

"Uz pocas maturitneho rocnika, ked k nam prisli, museli vzdy vediet, ako dcera zmaturovala, kam si dava prihlasky, kedy ma prijimacky a podobne.." toto sú inak podľa mňa také normálne otázky. Ale tak ty vieš a vidíš, čo sa to tam u vás deje...

ninusa221
17. jún 2021

1Od*ebať
2 obmedziť návštevy
3. Nepripúšťať si všetko k srdcu 😎

andreatytler
18. jún 2021

Hnusna poznamka... chapem ze si ostala bez slova.
Na rovinu mu povedat ako sa ta jeho poznamka dotkla a ze mas dojem ze vam zavidia. S muzom by som sa dohodla aby sa stretaval s kamaratom sam. Ak tvojmu muzovi, nevadia taketo poznamky o jeho dcere, s tym asi nic neurobis ale aj to by som muzovi povedala ze ma to trapi. Chlapi ale beru tieto veci inac... oni si to tak nepripustaju. Vsetko co robia (reci, spolocne akcie) je to viac menej povrchne. Nejdu do hlbky.
Urcite by som sa neznizila na jeho uroven a nemala ustipacne poznamky o jeho detoch alebo o nikom.

makova333
18. jún 2021

ad1 nestretavat sa (nie nemusi sa s nikym s kym nechces stretavat, bud si to vykomunikovat s muzom alebo proste nebyt doma) ad2 na otazku ci ju este nevyhodili by som sa usmiala a povedala, ze jooj to kde by sme boli, keby najlepsich v rocniku vyhadzovali, to by nase skolstvo dopadlo... 🙂

eeffka
18. jún 2021

pozri mam takeho kamarata co do kazdeho rype,a le ked rypne do mna tak dostane naspat a dava pozor ako so mnou rozprava, mne keby povedal ci ju nevyhodili tak m,u poviem ze nie preco? ved je to nase dieta a je mudre po rodicoch nie tvoje. a myslim ze by kamos rychlo pochopil, ze ma davat pozor kde usta bude merat.
detto v minulosti keby sa vsetko vyzvedali tak by som im oznamila, okrem ineho ze stolicu mam pravidelnu, dakuem za opytanie , ale to by som mala vtedy taky jedovatejsi den 😂
ludia su sprostaci, len ked im dovolis

eeffka
18. jún 2021

@bettie no ja by som potiahla nosom a priblizila sa k jeho salke 🙂

znka121
18. jún 2021

By som sa zasmiala a povedala az ked vyhodia vase dieta potom aj moje. Alebo by som to moje vychvalila az do neba aby ich od nervov drblo aj ked je to muzov kamos.