Čo robiť, keď priateľ nevie či čaká dieťa s bývalou?

cvrcek875317
1. sep 2010

Ahojte, mam priatela ktory mi povedal 15 marca ze jeho byvala je v 6 tyzdni. Rodit by mala v septembri - oktobri. Chcem vediet ci moze byt otec on ak s nou uz vo februari nespal? Raz mu vravi ze je otec a niekedy ze nie je, nech sa o nu nestara. Preco s nim tak toci? Chce iba peniaze ? Ja som chcela dat spravit testy uz teraz ale on mi vravi ze nech vyckame kym sa to narodi. Som z toho mimo a chcem s nim mat babo uz v najblizsej dobe. Prosim poradte mi babenky co mam robit ? Ako to mam zvladnut. Cvrcek

diddi
1. sep 2010

tehotenstvo trva 40 tyzdnov /cca/.....tak si to vypocitajte!....

dajana31
1. sep 2010

Keďže bola 15 marca už v 6. týždni, tak podľa mňa otehotnela už v januári, však ako mohla vo februári, keď už tehotná bola. Takže s ňou mohol spať ešte v januári. Ak chceš pozri si toto 🙂 http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

warholette
1. sep 2010

tiez si myslim, ze dieta bolo pocate este v januari, resp. 6 tyzdnov pred 15. marcom.
a co tym myslis ze si chcela dat spravit testy uz teraz a on az ked sa narodi? ked ma termin v septembri, tak to snad ten mesiac vydrzis, ked si vedela vydrzat od januara...
a okrem toho, mozno ho ani vobec neuvedie do rodneho listu, takze budes musiet nic riesit

kveta
1. sep 2010

Ak bola 15.marca v 6. týždni, tak súlož musela prebehnúť štyri týždne dozadu, teda v polke februára, lebo dĺžka tehotenstva sa počíta od poslednej menštruácie... nie od súlože.

Čakanie priateľa na pôrod sa mi ale nepozdáva.. dnes sa už naozaj dá otcovstvo určiť z krvi matky... a bolo by po dileme... Takže priateľ ako keby mal čo tajiť a odďaľovať.

Do dieťaťa by som sa s ním nehnala... možno chcel dieťa aj s dotyčnou..

A divné je, že slečna nevie presný termín očakávaného pôrodu... Nemáte foto z ultrazvuku, kde by bol dátum poslednej menštruácie aj očakávaného pôrodu?

emilyz
2. sep 2010

No to je cele nejake divne. Cvrcek a Ty to chces len tak akoby prekrocit, ze on s nou caka/alebo necaka/ dieta a uz sa zenies do dietata s nim??? to mi pride nenormalne. Potom si nezabudni buchat hlavu o stenu, ako strasne si sa v nom sklamala a ako Ta nechal samu.
Pravdepodobne to bol vaznejsi vztah s tou byvalou, ak sa tam jedna o dieta a urcite by som trvala na tom, aby sa vyjasnilo, kto je otcom - ak tvoj priatel, tak nech sa o nu laskavo postara. Uvedom si, ze tu ide o ludsku bytost a nie o nejaku vec.

kaktusik007
2. sep 2010

@cvrcek875317 suhlas s dievcatami.... chlapec nieco taji 😉 pretoze ako hovori
@kveta - ak 15teho marca bola v 6tt, tak k oplodneniu doslo cca 4 tyzdne dozadu, teda asi 15teho februara.... ak chlapec tvrdi, ze s nou vo februari urcite nespal, ale napriek tomu chce cakat, tak... mi to dava dva a dva ze su styri a sice ze s nou v tom februari niekedy spal, ciste svedomie uplne nema a ani on nevie, ci teda je, alebo nie je, s nim tehotna... a mozno to nevie ani ona, ak mala nechraneny pohlavny styk okolo ovulacie s dvoma muzmi..... nuz... potom tazko radit 😀

ale pre teba jedna rada - ruky od neho prec, aj ked si myslis, ze toto je ten pravy, pride urcite este pravsi 😉 len to mozno trosku bude boliet 😒

mamutka
2. sep 2010

joj, ukradla si niekomu chlapa a teraz sa este stazujes ze prisiel aj s balikom zavazkov? no ale mozno sa mylim, mozno je to krasny vztah, sama laska a uprimnost, len ciste nahodou este pred par dnami dakoho mal, ze 😒

nice202
2. sep 2010

@mamutka a ty na nu preco utocis? odkial vies, ze niekomu niekoho ukradla? milujem taketo zavery. nevies co sa stalo ani nic a uz do nej rypes....chcela len radu, ale nie od teba. fakt smutne, ake su tu niektore z vas....

nice202
2. sep 2010

@mamutka alebo sa stalo nieco podobne tebe? a preto si taka nevraziva? potom prepac chapem

maminuska
2. sep 2010

@cvrcek875317 no veľmi ľahko a veééééľmi rýchlo sa odhodlávaš na dieťa smužom ktorý len tak mimochodom mal ešte techtlemechtle s bývalou priateľkou tesne pred tým ako si začal s tebou , alebo možno už aj počas vážho chodenia.
No zváž to . Už len to že pripúšta že by to mohlo byť jeho a čaká . Ak bude jeho čo potom ?

maminuska
2. sep 2010

@mamutka chlap sa ukradnút nedá, u neho pracuje skôr ten spodok

zuzkap2
3. sep 2010

@cvrcek875317 nic v zlom, ale ako mohla byt priatelova ex 15 marca v 6 tyzdni? s terminom september-oktober? 😕
lebo presne 15 marca som ja bola v 6 tyzdni a termin mam az zaciatkom novembra a urcite som otehotnela v polke februara, takze myslim ze tvoj priatel nieco taji 😕 😕 😕 😕

juliap
3. sep 2010

@cvrcek875317 tak ako pisu dievcata, ak 15 marca bola v 6tt termin pocatia by bol cca 15 februara, ale to by potom porod mala az v polovici novembra, ak ma termin september, oktober, rozumiem prelom tychto mesiacov, tak pocat museli niekedy medzi sviatkami vianoc a noveho roku ... kazdopadne, ak je to tak, ci tak, priatel a aj jeho byvalka ti klamu a to nie v banalnej veci, ale vo veci, ktora sa tyka maleho este nenarodeneho cloviecika. dovera u mna by bola teda riadne nastrbena, kazdopadne, ak priatelovi veris, tak vam dilemu rozluskne len test otcovstva. ak sa s byvalkou nedohodne dobrovolne, tak poziadat o test moze ale len on, ty nie, a to pisomnou formou na sud, takze by si mal dat ziadost uz teraz, pretoze minimalne mesiac bude cakat na rozhodnutie, ktore tieto testy nariadi. Drzim palceky, si mlada kocena, tak mas zivot este pred sebou a ak zistis, ze ti priatel klamal, skonci to s nim, lebo niekde potom na teba este caka ten pravy 😉

janka_a
3. sep 2010

Su len 2moznosti:
1. bud spolu spali a termin ma v septembri/oktobri ... tym padom tie tyzdne nesedia..
alebo:
2. bud spolu nespali a skutocne bola v marci v tom 6 tom tyzdni a ma termin az neskor...

a spekulaciami dohadmi a zistovanim kto ma pravdu sa ju i tak nedozviete...
ak ona bude trvat natom ze deita je jeho a on si to nebude chciet priznat tak DNA testy este funguju😉

janka_pn
3. sep 2010

urcite by som trvala na tych testoch, cim skor, tym lepsie, aby sa vsetko vysvetlilo... 😝

maca793
3. sep 2010

testy dna jednoznačne potvrdia to či je otcom alebo nie trvať na testoch a nedať sa odbiť držim palce