Čo robiť, ak som ostala s dieťaťom sama?

5. apr 2020

Baby tie ktoré ste ostali samé s dieťaťom ktoré ešte nechodí do škôlky ako ste to poriesili finančne ? A hlavne tie ktoré ste nemohli ísť k rodičom, proste ste si museli poradiť samé. Prosím pisat len tie čo máte reálne skúsenosť s týmto a boli ste v tejto situácii.

pribinak
5. apr 2020

Rýchlo riešiť výživné pre dieťa a pre seba.

fokuska
5. apr 2020

Nemam osobnu skusenost ale z mojho okolia (rodina, priatelia, znami...) to riesili tak, ze zena isla hned do prace, dieta islo do jasli, sukromnych jasli alebo k sukromnej opatrovatelke a strazili si financie a planovali na cent presne. Bolo to tazke, ale nemali na vyber, museli sa postarat.
Samozrejme riesili aj vyzivne, ale ak muz robil prieky, tak kym prebehol sud, tak sa museli riadne obracat.

autor
5. apr 2020

@pribinak aj keď sme neboli zobratí tak môžem na seba pýtať ?

autor
5. apr 2020

@fokuska ale aj s tou prácou je to ťažké si nájsť ja som už toľko žiadosti poslala a nikto sa mi neozval..

fokuska
5. apr 2020

No ja som len napisala ako to zeny robili. Lidl a Tesco berie ludi asi stale, obzvlast teraz v tomto obdobi.
Ony nevymyslali, ak im bezala zmluva a boli na rodicovskej, tak sa vratili a tie co nie, tak brali cokolvek, nevyberali si, kedze z niecoho zit museli.

autor
5. apr 2020

@fokuska no jasne ja si vyberám a vymýšľam ....

hivanik
5. apr 2020

@fokuska ...sukromne jasle a sukromnu opatrovatelku treba zaplatit a to uz neviem ci sa s takeho platu da ledva vyzit aka samozivitelke a nie este zaplatit to co pises z platu v supermarkete.

pribinak
5. apr 2020

Minimálne na dieťa. Aj na seba, ale len za určitých podmienok. Aké staré je dieťa?

autor
5. apr 2020

@pribinak v lete bude mat 2 roky

pribinak
5. apr 2020

Riešiť teraz jasle, je asi zbytočne. Všetko je zatvorené. Ideálne by bolo ak by si mala nejakú kamosku vo by ti dieťa postrážila aspoň 2-3x v týždni a ty by so mihla úst niekde brigádovať

autor
5. apr 2020

@pribinak z brigády by som určite nevyzila

pribinak
5. apr 2020

Máš ešte rodicak, prídavky, brigáda ak by si mala ešte výživné na dieťa a seba sú zo celkom peniažky

natalienka12
5. apr 2020

rýchlo vyriešiť výživné na dieťa, pokiaľ muž dobrovoľne neplatí, treba dať návrh na neodkladné opatrenie, súd vydá do 7 dní v prípade výživného, síce to bude len výživné v nevyhnutnej miere, ale aspoň niečo kým prebehne súd

autor
5. apr 2020

@pribinak lenže keď otvoria jasle tak rodicak už nebudem mat takze z výživného a brigády by som asi ani nájom nezaplatila

pieksamaki
5. apr 2020

Mas tam nahradu vyzivneho od statu....ak by ti neplatil viac ako pol roka...pripadne sudny spor by sa tahal viac ako pol roka.vtedy dava na dieta stat ako nahradu za otcove vyzivne...neskor to od neho ziada samozrejme....poinformuj sa na upsvr

pribinak
5. apr 2020

Dostaneš príspevok na jasle

autor
5. apr 2020

@pribinak ale nemôžem mat naraz aj príspevok na jasle aj rodicak...

simca06022011
5. apr 2020

Ale prispevok na jasle je vyšší, a ked bude dieťa tam, ty môžeš pracovať...

autor
5. apr 2020

@simca06022011 tak áno keď tam bude.. ale nieje. Jasne že hneď ju tam dám keď ich otvoria

pribinak
5. apr 2020

Však ale budeš mat mzdu

simca06022011
5. apr 2020

Ty píšeš o tom, že nemôžeš mať rodičovský a príspevok naraz.. Nie o tom, že teraz tam nemôže.. Kým tam nie je, máš rodičovsky.

autor
5. apr 2020

@simca06022011 veď áno ale keď tam pôjde... riešim už to čo bude potom keď ich otvoria
A áno teraz mám rodičak ale nemám ju kde dať kým by som robila niekde

fokuska
5. apr 2020

@hivanik Ved to neplatili z platu. Mali plat + prispevok na jasle + vyzivne.
Bohuzial nemali na vyber, co mali robit? Sebe nekupovali nic, drogeria zakladna, potraviny rovnako. Ziadne cipsy, sladkosti, pochutiny, ziadne sminky, ziadne bytove doplnky, ziadne oblecenie kym to nebolo fakt uplne nevyhnutne.
Tak zaplatili byvanie, jasle/opatrovatelku, jedlo a boli rady ze su rady.

autor
5. apr 2020

lenže ten plat čo by som mala zo supermarketu by som asi cely dala na nájom. Dobre jasle vyriešené tým že by som mala na ne príspevok a výživné by som mala cca 100€. A to mi príde sakra malo aj keď ani teraz nenakupujem zbytočnosti žiadne chipsy ani sladkosti ani doplnky do bytu...

autor
5. apr 2020
natalienka12
5. apr 2020

prečo? V obchodnom reťazci zarobíš aj 700 v čistom to je tak málo? Toľko stojí u vás bývanie?

autor
5. apr 2020

@natalienka12 fakt ? A v ktorom ? Ale tak aby som neťahala 12tky

fokuska
5. apr 2020

Tak minimalka v hrubom 580, to je asi 400 aj daco v cistom. K tomu priplatky za vikendy a stravne listky.

Akoze nechapem co mali podla teba tie zeny robit? Sediet doma a mat rodicak, pridavky a vyzivne? Takto aj ked za minimalku, tak a odretymi usami vyzili.

Jednoducho nemali na vyber a nevymysleli nic ine. Tie co mohli isli k rodicom, tak to mali lepsie, ale tie co nemohli, tak to museli prezit takto. Hladali si lepsiu pracu, alebo este brigadu - nosili napr letaky a dieta islo s nimi, lebo chuda nemalo na vyber.

natalienka12
5. apr 2020

Nechcem ťa klamať, lebo som nikdy v obchode nerobila, ale minimálne Lidl to má uvedené ako nástupný plat. Samozrejme na plný pracovný úväzok a asi aj soboty a nedele.